TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 10:20:26 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Nešto će čudno početi da se dešava...  (Pročitano 1142 puta)
r-sinisa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102


« Odgovor #3 poslato: Jun 21, 2013, 01:40:30 posle podne »

i zaboravio sam da dodam još izmeĂ°u ručka i večere 1. ide još jedna užina. Voće ili šaka badema oraha...
Sačuvana
Prava pobeda je pobeda samoga sebe
r-sinisa
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102


« Odgovor #2 poslato: Jun 21, 2013, 01:37:28 posle podne »

Nisam bas ekspert sto se tiče ishrane ali mi tvoj način izgleda nekako nabacano bez ikakvog reda. Po mom mišljenju moraš malo da "isprogramiraš" svoj organizam shodno dnevnim obavezama tj potrebama. Ja bih ti savetovao da doručak nikako ne preskačeš, izmedju doručka i ručka obavezno užina (voće jer sam kažeš da slabo unosiš voća), ručak OK i taj ručak u 18h neka to ipak bude večera 1. uz koju možeš slobodno da pojedeš i količinski više jer ima tu dovoljno vremena do treninga da to slegne a organizam će to pametno da iskoristi. Suplementi uz i posle treninga po potrebi a ako već mora da bude tako neka ti u 21 i 30 bude večera 2. malo Elle i neko sveže povrće. Ja bih bar tako
Sačuvana
Prava pobeda je pobeda samoga sebe
squirll
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 36


96kg - 185cm

« Odgovor #1 poslato: Jun 21, 2013, 12:15:14 posle podne »

Pozdrav, pokušavam da ispravim-poboljšam ishranu ovih dana pa mi je potrebna vaša pomoć da rešim neke nedoumice.
Imam 87kg na ~185cm i 24godine. Pre 6-7god sam bio gojazan i smrsao sam brzo/naglo uz pomoć trčanja i neke drastične izmene ishrane, kad sam pao na 58kg odlučio sam da stanem i nabacim mišićnu masu, ostalo mi je sala ali sam računao da uz pomoć mišića ću trositi vise kalorija pa ću lakse skinuti salo.
Long story short... Uspeo sam da skinem još malo sala (vidim po kaišu, smanjio sam za 2rupe) ali ga je dosta i ostalo(moja procena izmedju 20-25% bf). Inače imam ubrzani metabolizam i vezbam 6dana u sedmici, nedeljom vozim biciklo 25km.
Ishrana mi više nego solidna ali ne dovoljna izgleda za ovo što ja hoću. Čini mi se da grešim u večeri.
Ustanem u 9H (i tu se sada lome koplja), zavisi koliko mogu da pojedem (često ne mogu da jedem odmah ujutro)
Ako nisam gladan popijem mericu proteinskog praska, ako mogu da jedem onda to bude nešto od
Whey + ovsene + jogurt ella
2 jaja
2 jaja + tunjevina u komadu

Sledeći obrok mi je oko 13-14H to obično bude neki normalniji obrok, neko pileće-juneće meso uglavnom (svinjsko ne jedem) + pirinač(krompir pire retko), sad preko leta i salata neka (krastavac/paradajz/paprika)
Ponovo jedem oko 18H i to obično isto što i za ručak, posto sam navikao organizam da na trening ne idem gladan, to je onaj sistem, ne jedem puno da se ne prejedem pre treninga a opet jedem nešto da ne ogladnim tokom treninga(dešavalo se pre pa sam naučio lekciju)
19H popijem 5gr BCAA
19:15-20:30H - trening
Odmah nakon treninga Whey 30gr + 10gr BCAA + pola šake suvog grožĂ°a (pre sam stavljao 30gr malto pa sam ga izbacio)
Odmah posle otrčim malo sa psom po ulici, posle uradim sklekove (svaki drugi dan).
Pošto se napijem vode tokom treninga ne mogu da jedem ništa do 21-21:30, taj obrok mi je uglavnom ili od ručka ili ako ne mogu da jedem par jaja sa tunjevinom.
Ubacim i preko dana (priznajem retko ali opet) i po koju jabuku (banane izbegavam), isto tako ako nemam neki dodatak da jedem s mesom onda stavim i ella sir.
Legnem u 12H. Vode na dan popijem izmedju 4-5L.
Inače ne jedem slatko već 5godina, ne pijem sokove, alkohol, ne pušim, ne drogiram se (ako whey nije droga :D), samo voda i vazduh.

E sad, razmak izmedju obroka mi ponekad malo velik, i tu planiram da uzmem neke bademe/lešnike i sl.
Ono što mi se izgleda dešava, i što hoću da rešim nekako je to, da kad doĂ°em sa treninga jedem kasno i onda ujutro ne mogu da jedem zbog (nekad obilne večere). Šta da jedem posle treninga (usput mi to i večera) a da ne ogladnim do ponoći, znajući da trebam uneti dosta proteina i UH da se telo oporavi a opet kasno unositi UH i nije baš pametno?!?!

Druga stvar: čitam na forumu svi spominjaju pileća prsa.... a šta sa batacima pilećim?
3) Opet čitajući svi uglavnom jedu suve obroke, jel ima/može nešto sa kašikom? :)
4) Planiram da ubacim tracanje ujutro (od 7-8 ili od 8-9), neko lagano. Da li bi mi vredelo uzeti L-Carnitin, tj da li bi mi dosta pomoglo ili te pare da preusmerim na nesto drugo, npr ishranu?
5) Da ne otvaram novu temu :D Neki tiganj s kojim mogu bez ulja da pecem jaja, preporuka? :)

Novac i suplementacija mi nije problem ali opet ne bih preterivao na suplementaciji, već više na ishrani. Tako da ako imate neki predlog (a imate) slobodno.

E da, cilj mi je za početak skinuti makar malo salo (čisto da vidim da je krenulo da mi da motivaciju za dalje) do septembra, ja se nadam da je to moguće.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.079 sekundi sa 19 upita.