TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 11:23:31 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povecanje misicne mase  (Pročitano 4013 puta)
Stefan L.
Gost
« Odgovor #26 poslato: Jun 25, 2013, 03:06:19 posle podne »

brate izvini ako te davim , ali na koji fazon da unesem 140g proteina i 300uh dnevno,
ako nprm. za dorucak jedem 3 jaja, neku cokoladicu za uzinu, za rucak belo meso, jedno 300g, uzmem malo sira, i za veceru jaja, ali opet ne mogu da nakupim 140g proteina
i jos 300g uh pored ovoga, nemoguce

I ne treba ti toliko da bi napredovao...jedi koliko mozes i sve dok napredujes to je dovoljno,kad ne budes napredovao onda ces sam povecati,tj. povecace se samo vremenom,jer ce ti organizam traziti vise hrane ako vezbas kako treba i napredujes.
Sačuvana
škemi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 423


« Odgovor #25 poslato: Jun 24, 2013, 10:39:55 posle podne »

naravno, naravno. nista lose nisam mislio.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #24 poslato: Jun 24, 2013, 10:34:23 posle podne »

Pitao si i dobio si moj odgovor,u dublje analize ne bih ulazio razloga zasto nesto ne a zasto nesto da !
Sačuvana
škemi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 423


« Odgovor #23 poslato: Jun 24, 2013, 10:27:00 posle podne »

Marko, imam jedno pitanje. Kako se meri potrosnja kalorija na treningu koji traje sat vremena (tegovi). kako mogu da znam koliko sam kalorija potrosio radeci jednu smenu od 8 sati, hodanje 20 min.. i tako neke stvari koje radimo u zivotu? na koju foru znas koliko kalorija potrosis u nekoj od radnji?
Pulsmetar i sat sa tvojim parametrima u njemu koji ima ocitavanje broja calorija.Naravno trebas znati i vrednost bazalnog metabolizma i ovo nije 100% precizna metoda ali u svakom slucaju je od velike koristi.
sve je to lepo, i verujem da bi rezultati bili daleko bolj da se sve to zna. ali ja kao jedan rekreativac koji samo voli da vezba i izgleda malkice bolje od ljudi koje stalno srecem.. mislim da nemam ni vremena ni zivaca, i plus mi teretana nije jedina stvar u zivotu da bi se do te mere opterecivao, i merio svaku kaloriju, u bilo kom smislu. Ako nekad planiram da stanem na binu, mozda. Ali ko voli, nek izvoli.
Sačuvana
Nemsi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #22 poslato: Jun 24, 2013, 10:22:05 posle podne »

svidja mi se sto ste svi pozitivni :D
Sačuvana
škemi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 423


« Odgovor #21 poslato: Jun 24, 2013, 10:21:19 posle podne »

zanimljivije je otkrivati svoje telo  ;)
[/quote] zanimljiva spika pedjoni :D
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #20 poslato: Jun 24, 2013, 10:20:46 posle podne »

Marko, imam jedno pitanje. Kako se meri potrosnja kalorija na treningu koji traje sat vremena (tegovi). kako mogu da znam koliko sam kalorija potrosio radeci jednu smenu od 8 sati, hodanje 20 min.. i tako neke stvari koje radimo u zivotu? na koju foru znas koliko kalorija potrosis u nekoj od radnji?
Pulsmetar i sat sa tvojim parametrima u njemu koji ima ocitavanje broja calorija.Naravno trebas znati i vrednost bazalnog metabolizma i ovo nije 100% precizna metoda ali u svakom slucaju je od velike koristi.
Sačuvana
Nemsi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #19 poslato: Jun 24, 2013, 10:19:10 posle podne »

ne sve, nego da se ne opterecujem brojkama, nesporazum
Sačuvana
škemi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 423


« Odgovor #18 poslato: Jun 24, 2013, 10:18:59 posle podne »

Naravno,sve je razumeo,sutra ce kod cika doktora da radi funkcionalnu dijagnostiku i da mu mere bazalni metabolizam, ali pre toga neka uzme cenovnik,pa ce da skapira da je bolje da vezba sa pitom zeljanikom i przenicama  :D
haha.. tako mu to dodje..  Never Give Up Nemsi! nedaj da te koji gram proteina sputa u vezbanju. Sada kad si sve razumeo, budi mi spokojan, svako dobro!
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #17 poslato: Jun 24, 2013, 10:14:00 posle podne »

Naravno,sve je razumeo,sutra ce kod cika doktora da radi funkcionalnu dijagnostiku i da mu mere bazalni metabolizam, ali pre toga neka uzme cenovnik,pa ce da skapira da je bolje da vezba sa pitom zeljanikom i przenicama  :D
Bazalni metabolizam ne moze niko sam sebi da odredi nego da nagadja,za sve ozb i tacnije informacije se ide doktoru,i to se debelo placa..a i moze se bez toga, nema potrebe za tim, zanimljivije je otkrivati svoje telo a ne odmah sve znati ;)
Sačuvana
škemi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 423


« Odgovor #16 poslato: Jun 24, 2013, 10:12:26 posle podne »

hvala, sad mi je lakse kad sve razumem
haha... stvarno mislis da razumes sve?
Sačuvana
Nemsi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 13

« Odgovor #15 poslato: Jun 24, 2013, 10:08:46 posle podne »

hvala, sad mi je lakse kad sve razumem
Sačuvana
škemi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 423


« Odgovor #14 poslato: Jun 24, 2013, 10:03:07 posle podne »

Marko, imam jedno pitanje. Kako se meri potrosnja kalorija na treningu koji traje sat vremena (tegovi). kako mogu da znam koliko sam kalorija potrosio radeci jednu smenu od 8 sati, hodanje 20 min.. i tako neke stvari koje radimo u zivotu? na koju foru znas koliko kalorija potrosis u nekoj od radnji?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #13 poslato: Jun 24, 2013, 10:00:05 posle podne »

Ukoliko znas vrednost bazalnog metabolizma i potrosnje kalorija na treningu onda okvirno mozes znati koliko cega moras da uneses.Ako ti je neko rekao da samo na osnovu telesne tezine unes toliko,pogresno tumacenje!
Sačuvana
škemi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 423


« Odgovor #12 poslato: Jun 24, 2013, 09:59:02 posle podne »

ne opterecuj se merama i brojkama. Napisano ti je vec koja hrana je proteinska, to furaj u sto vecim kolicinama. Pre i posle treninga pogotovo. Za ugljene hidrate je mnogo lakse jer ih ima svuda.. pirinac, krompir, grasak, ovsene pahuljice. Ja sam 1.87 cm imam 98 kila, nikad nisam brojao sta jedem, verovatno da jedva i unosim 1 gr proteina po kg, pa opet ne izgledam nista toliko losije od ljudi koji jedu u gram precizno. Vremenom ces provaliti sta ti od hrane prija, sta te goji i td.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.085 sekundi sa 18 upita.