TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394998 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 06:37:51 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: l-karnitin  (Pročitano 16701 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #39 poslato: Avgust 21, 2014, 02:32:13 posle podne »

Ovo je premalo kalorija, rezultat ove ishrane na duži period može biti gubitak mišićne mase i pad metabolizma. 

Dešava se to da u početku brzo gubiš kilograme, jer si na niskom unosu ugljenih hidrata (a ugljeni hidrati vezuju vodu) i onda faktički gubiš puno vode u startu, nešto masti,  ali i mišićnu masu jer se organizam "bori za opstanak".  Organizam je vrlo pametan i vrlo brzo će početi da "usporava" sistem i onda ćeš početi da stagniraš, i neće biti nekog daljeg napretka.  E onda ljudi naprave veliku grešku i vrate se starom načinu ishrane (visoki unos kalorija iz svega i svačega) i krenu ponovo da se goje... sa tako usporenim metabolizmom... tipični JO JO efekat.

Ja nisam nutricionista, ali imamo i lekara - savetnika za ishranu na našem forumu. Ja bih ti savetovala da prelistaš malo podforum ishrana. Tu smo da ti pomognemo, u svakom slučaju.

Dakle moraš malo pojačati kalorije...  imaš ti par kvalitetnih namirnica, meso, voće, žitarice...    ali npr za večeru nemoj da jedeš samo voće molim te... pojedi bar neku laganu salatu sa piletinom ili tunom, mladim sirom.... ubaci neki izvor proteina uveče, tada ti ne trebaju ugljeni hidrati...  za ručak ubaci prilog - pirinač, krompir i obavezno salata... povrća što više, najbojle svežeg...   užina može biti voćka ujutru, ubaci i zdrave masnoće poput avokada, maslinovog ulja, koštunjavog voća...

Znam da ti možda zvuči i nelogično, ali moraš jesti da bi smršala.

Drugo, što se treninga tiče:

1) teretana - pomoćiće ti da se zategneš, oblikuješ, ubrzaš metabolizam.... izbaci onu predrasudu da je teretana za bildere...  savetovala bih da probaš.  Trebaće ti pomoć trenera- instruktora, pogotovo u početku dok ne savladaš tehniku.

2) kardio - nisu bitne samo kalorije, već i iz čega se troše kalorije. Masti se troše pri nižim intenzitetima, dakle moraš produžiti trajanje i smanjiti intenzitet - ne treba da ostaješ bez daha, već naprotiv,  osećaš napor ali možeš da dišeš normalno u isto vreme i da govoriš.... 
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #38 poslato: Avgust 21, 2014, 01:46:40 posle podne »

U ovom prvom danu 800 kcal samo ? + si vozila bicikl. Napravi kalorijski deficit oko 400 kcal pa onda povecavaj povremeno.
I samo da te pitam kako si dosla do racuna da si za 30 min na bajsu brzinom od 24 km/h presla 4-5 km ? Matematicki si presla 12km.
Evo jos jednom da ti skrenem paznju na to da razmislis o teretani za stalno, mnogo njih od aktivnosti samo vozi bicikl ili trce da bi smrsali a istina je da niko ne izdrzi duze od mesec dana, niko ne smesa ili smrsaju pa posle 2 meseca vrate sve kile. Koga kardio ne bi smorio da ga radi svaki dan, pa i svaki drugi. A sa teretanom je vec druga prica.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
annaBG
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6


« Odgovor #37 poslato: Avgust 21, 2014, 12:29:38 posle podne »

Hvala vam na dobrodoslici :)

Evo ja cu ukratko sebe i svoje navike opisati...

Od ponedeljka sam na dijeti, danas mi 4 dan. Namirnice koje cu jesti, biram na osnovu testa intolerancije koji sam radila.
Plus brojim kalorije, upisujem ih na mobilni u program "MyfitnesPal".

Ispisacu vam ova 3 dana sta sam jela i kalorije (mozda nisu tacne pa vi slobodno korigujte)

Ponedeljak:

 Dorucak: Koziji jogurt Kozari, Cudo(1% mlecne masti, 170gr 66 cal) + Razane pahuljice ( 20g 70cal ) + ananas svez (60g, 30kal)
Rucak: Pileci file (160g, 186kal) + Paradajiz+ spanac
Vecera: mozda mi nije pametna bila,a li to sam imala u frizideru Kuvani slatki kupus 350g, 182kal + junetina 100g, 246 kal.

Uzina: nektairna 62 kal

Aktivnost: voznja bicikle brzim tempom, oko 24km/h, pola sata, nekih 5-6km


Utorak: Dorucak isti
Rucak: spanac 215gr + skusa 282g, 519kal, paradajiz
Vecera: preskocila sam, nisam bila u kuci ceo dan, pa sam jela sljive

Voznaj bajsa od NBG do Ade, ceo krug, pa pauza uz limunadu. Pa nazad kuci. Ukupno 1h i 10min voznje, 21km, pise 210kal utroseno e sada ne znam koliko je to tacno...
Juce sam popila 2 L karnitina pre voznje, i ne znam da li je od njega ili od bajsa, ali lose sam spavala, srce lupa i lupa, jutros isto, malaksala, nesvestica...Ja sam malo osetljiva na kofein pa ne znam da nije od toga, ako ga ima L karnitin.


Uglavnom, 2011 u avgustu sam pocela sa intolerancijom, sa 72kg dosla na 54kg, ali u poslednje vreme sam se prezderavala (volim hranu mnogo), pa sam dosla eto do 63kg.


Iskreno od osnovne skole neku posebnu aktivnost nemam. Gimnazija mi nije imala salu za fizicko. Tako da se ja sebi divim kako imam kondiciju :)

Prosle god sam isl au teretanu, ali nisam imala efekta, i ici cu opet, ali samo lagano, da se sada ne opteretim i ishranom, i teretanom, i bajs koji sam sredila :) , jer sam ja tip koji ne voli fizicku aktivnost iskreno :)



Evo recimo danaslji jelovnik:
 Dorucak: razane pahuljice 24g, 84kal + Jogurt Koziji 140g, 55kal + banana 113g, 101 kal + nektarina 212g , 93kal
         Rucak: junetina 100g 246kal, maslinovo ulje kasicica 120kal, paradajiz, prokelj 150g, 53kal
         Vecera: tek treba
         Uzina: Kupine 50 g, 14kal + maline 33g 18 kal + sljiva 50g, 23kal+ borovnica 50g ,28kal

Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #36 poslato: Avgust 20, 2014, 07:14:54 posle podne »

Iz mog iskustva nema nista bez 4 g kartinina do dozi. Doduse, imao sam dosta kg vise od tebe kada sam ga koristio. Mislim da bez 2g za zene nema efekta i takodje sam pricao sa dosta njih koji su ga koristili i svi imamo isto iskustvo sa ovim sagorevacem. Generalno, slab je sagorevac pa ti treba jaca doza. I jedan savet, razmisli o treningu sa tegovima imaces bolje rezultate pogotovo na duze staze pod uslovom da sredis ishranu !
Sačuvana
Panta rei, panta res.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #35 poslato: Avgust 20, 2014, 06:05:03 posle podne »

Postovani,

imam L karnitin 500, pa me zanima kako je najbolje da ga koristim?

Ovaj http://www.esensa.rs/dokumenti/L-Karnitine_400.jpg

Visoka sam 168cm, teska 63kg, a zelim da dodjem na kilazu od 56-55kg. (Imam 28god)
Od fizicke aktivnosti vozim biciklu, tek sam pocela dva dana zaredom po 30min, brzi tempo.
Pa me zanima kako mi savetujete da ga koristim?

Ćao Ana!  Dobrodošla na forum :)

Što se tiče L-karnitina,  1 -2 kapsule pre treninga, 30-ak minuta.  Za sada dok nemaš neke "ozbiljnije" treninge 1 kapsula je ok, ali inače smatram da je bar 1000 mg potrebno po jednoj dozi.... 500 mg je malo.

Inače, možemo ti pomoći da ostvariš tvoj cilj, za šta je potrebno da se reguliše ishrana, trening...

Kako se hraniš inače?

Da li si do sada nešto trenirala?

Kilaža nije uvek najbolji pokazatelj....  da li si razmišljala o odlasku u fitnes centar?
Sačuvana
annaBG
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6


« Odgovor #34 poslato: Avgust 20, 2014, 04:23:20 posle podne »

Postovani,

imam L karnitin 500, pa me zanima kako je najbolje da ga koristim?

Ovaj http://www.esensa.rs/dokumenti/L-Karnitine_400.jpg

Visoka sam 168cm, teska 63kg, a zelim da dodjem na kilazu od 56-55kg. (Imam 28god)
Od fizicke aktivnosti vozim biciklu, tek sam pocela dva dana zaredom po 30min, brzi tempo.
Pa me zanima kako mi savetujete da ga koristim?
« Poslednja izmena: Avgust 20, 2014, 04:30:58 posle podne od strane annaBG » Sačuvana
Panda tx
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 29

« Odgovor #33 poslato: Septembar 26, 2013, 11:12:58 posle podne »

Procitala sam vec tekst:-),a vec sam vas pitala o ultra loss sejku pre par meseci,tad sam ga kupila ali ga nisam koristila,mozda jednom ili dva puta.Hvala na odgovorima.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #32 poslato: Septembar 26, 2013, 02:02:35 posle podne »

baš sam nedavno pisala o predlozima za zamenu obroka, tekst možeš pogledati ovde
http://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/

i ja mislim da bi ti tako nešto bilo bolje u ovom momentu nego L-karntiin.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #31 poslato: Septembar 26, 2013, 11:26:54 pre podne »

Pa ako je tako onda nemoj od L karnitina ocekivati neki rezultat. Po meni je bolje da koristis neku zamenu za obrok, tako bar znas da ces imati kvalitetan obrok.
Sačuvana
Panda tx
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 29

« Odgovor #30 poslato: Septembar 26, 2013, 09:49:09 pre podne »

Ne postoji neko vremensko ogranicenje - sagorevac kasnije savetujemo jer se u pocetku, kada se krene sa pravilnom ishranom mrsavi i bez njega, pa se moze uvesti kad dodje do zastoja.
Da li se ti hranis kako treba i vezbas i, ako je tako, koliko dugo?

Idem na body forming,sad vec tri nedelje i imam tu aerobnog treninga.Vidim da neke devojke uzimaju L karnitin, a citala sam i ja o njemu pa bi mozda krenula da ga koristim.Ne hranim se bas strogo jer imam takav posao da cesto jedem u kolima pa ne znam da li ima svrhe bilo sta od toga.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #29 poslato: Septembar 22, 2013, 07:27:58 posle podne »

Posle koliko vremena mogu da koristim L karnitin?Pocela sam da vezbam pre dve nedelje a koliko sam ovde citala ne savetujete da se uzima odmah.
[/quote ]
Ukoliko samo vezbas a jedes vise nego sto treba  tj kalorijski suficit ni jedan suplement nece pomoci.L karnitin je blaza opcija uglavnom sa dosta placebo efekta sto je izuzetno bitno narocito u pocetnom perioda treninga.Fokusiraj se na plan ishrane  i trening i kada uocis neke pozitivne promene mozes se odluciti za neki od sagorevaca masti.okusiraj se na plan ishrane
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #28 poslato: Septembar 22, 2013, 10:05:19 pre podne »

Ako imaš dosta aerobnog treninga (vožnja bajsa, džoging, brzi hod itd...)  L-karnitin može da posluži, savetovala bih doze 1000-1500 mg pre treninga. Naravno, trening sa opterećenjem svakako treba da radiš.

Pravilna ishrana se podrazumeva, uglavnom bih i ja rekla devojkama da ne kreću odmah sa sagorevačima iz razloga što za prvi put očekuju rezultate van svih granica i to dok još uvek nisu sredile ishranu i onda se razočaraju  misleći da je sagorevač loš i da "ne radi"... samo zbog toga ne savetujemo odmah.

Ali ukoliko lepo vežbaš i pravilno se hraniš onda je ok.

TakoĂ°e, protein preporučujem i devojkama.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #27 poslato: Septembar 21, 2013, 10:54:49 posle podne »

Ne postoji neko vremensko ogranicenje - sagorevac kasnije savetujemo jer se u pocetku, kada se krene sa pravilnom ishranom mrsavi i bez njega, pa se moze uvesti kad dodje do zastoja.
Da li se ti hranis kako treba i vezbas i, ako je tako, koliko dugo?
Sačuvana
Panda tx
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 29

« Odgovor #26 poslato: Septembar 21, 2013, 09:45:26 posle podne »

Posle koliko vremena mogu da koristim L karnitin?Pocela sam da vezbam pre dve nedelje a koliko sam ovde citala ne savetujete da se uzima odmah.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #25 poslato: Avgust 03, 2013, 10:10:01 posle podne »

Znam za kreatin i glutamin ali svi mikazu da to ubacuje vodu u misice taj neki fazon i uglavnom kada prestanem da pijem sve s evraca na staro i da je sve to hemija da je najbolje ovako bez icega eventualno protein, ja hocu samo istu kilazu sve isto ali da se jace ocrtavaju misici na listovima i butinama  eto to je u principu to ruke su mi dovoljno zategnute samo mi treba misici jace da se ocrtavaju definicija samo. Hvala vam oboma

Daleko od toga da je kreatin hemija ( unosimo ga i ishranom ), ali je tacno da povlaci vodu u celije i tako dovodi do povecanja u obimu misica. Po prestanku koriscenje mozes "splasnuti" , kad se visak vode izbaci, ali, ako je trening bio kvalitetan i ako si se hranila kako treba rezultati koji su postignuti ce ostati.

U svakom slucaju, posto ti zelis definiciju, obati paznju na trening, radi sve partije ali te koje zelis da poboljsas malo vise forsiraj, a ako uzimas protein neka ide nakon treninga sa tegovima.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.059 sekundi sa 18 upita.