TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395114 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 24, 2024, 12:31:01 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: l-karnitin  (Pročitano 16706 puta)
ticvi-licvi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 44


« Odgovor #9 poslato: Jul 05, 2013, 01:36:35 posle podne »

Vozila sam bajs na Adi juce do 25 maja i nazad , za pocetak nekad sam znala satima da vozim ali za pocetak mislim da je to dobro. Imam pitanje u vezi ishrane i treninga, kada planiram da treniram da li je bolje jesti pre ili posle i koliko vremena treba da prodje izmedju obroka ? Hvala unapred P.s necu jos uvek da krenem u teretanu zbog kondicije planiram do kraja meseca da vozim bajs , trcim i radim na tegovima kod kuce i redukujem ishranu pa od avgusta teretana, da li smatrate da je to dobar plan?
Sačuvana
ticvi-licvi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 44


« Odgovor #8 poslato: Jul 03, 2013, 08:43:46 pre podne »

Vazi hvala vam puno
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #7 poslato: Jul 03, 2013, 08:35:32 pre podne »

A ako hocu da ostanem na istoj kilazi i redukujem ishranu imam 74kg i visina 179,a da samo izdefinisem misice jer noge mi nisu izdefinisane ni listove a zelim listove da izdefinisem da li treba da pijem nesto kako da to resim?

teretana je rešenje za tebe....   samo kvalitetan trening.  Pojačaj malo protein kroz ishranu - belo meso, riba, jaja....  hrani se kvalitetno - manje prostih šećera, više žitarica, pirinča, integralne testenine...  povrće, voće, orašasti plodovi... što manje brze i preraĂ°ene hrane.

Teretana je rešenje jer ćeš malo dobiti na mišićnoj masi - a to znači upravo rezultat koji želiš. Nemoj se bojati tegova.

Što se tiče suplemenata eventualno protein može biti od pomoći, ali on nije dovoljan sam po sebi (pijem protein a ostalo zanemarujem, to ne radi :) )
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #6 poslato: Jul 02, 2013, 08:58:38 posle podne »

Ako sam dobro razumela sta zelis da pitas, mislim da ti za pocetak ne trebaju suplementi, samo dobar trening za noge i listove. karnitin bi ti pomogao u slucaju da generalno zelis da poradis na kilazi, a nece selektivno delovati samo na pojedine delove tela.

Ukoliko imas nekih pitanja vezanih za ishranu slobodno pitaj, tu smo.
Sačuvana
ticvi-licvi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 44


« Odgovor #5 poslato: Jul 02, 2013, 06:15:50 posle podne »

A ako hocu da ostanem na istoj kilazi i redukujem ishranu imam 74kg i visina 179,a da samo izdefinisem misice jer noge mi nisu izdefinisane ni listove a zelim listove da izdefinisem da li treba da pijem nesto kako da to resim?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #4 poslato: Jun 29, 2013, 09:24:23 pre podne »



I samo cu se nadovezati jos na Monikin sveobuhvatni savet, dobro je da popijes dve case vode na sobnoj temperaturi ujutru, cim se probudis, za pokretanje metabolizma i detoksikacije, dosta koristi u procesu mrsavljenja.

toliko sam se naslušala o dobrobitima tople vode sa limunom na prazan stomak ujutru da sam i sama počela ovo da praktikujem :)
ima nešto u tome...
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #3 poslato: Jun 29, 2013, 09:05:22 pre podne »

I sto se tice L karnitina, najbolje da ga ostavis za kasnije, kad dodje do stagnacije, jer ces u pocetku, sa korigovanom ishranom, svakako imati rezultata pa ti L karnitin nece biti potreban.

I samo cu se nadovezati jos na Monikin sveobuhvatni savet, dobro je da popijes dve case vode na sobnoj temperaturi ujutru, cim se probudis, za pokretanje metabolizma i detoksikacije, dosta koristi u procesu mrsavljenja.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #2 poslato: Jun 27, 2013, 02:30:36 posle podne »

Za početak,

kreni u teretanu, kompletno telo radiš - nemoj samo da se baziraš na noge i donji deo kao većina devojaka :)  - nadam se da imaš dobrog instruktora koji može da te uputi u pravilnu tehniku vežbanja i da te nadgleda.

Što se tiče kardia bar 4 puta nedeljno, niži intenzitet - duže trajanje, bar 45 minuta sat vremena intenzitetom 65-70% od maksimuma, nikako više od toga,  osećaj takav da bi mogla da držiš intenzitet bar jedno 2 sata - da ne ostaješ bez daha i da bi mogla da pričaš u isto vreme.

Što se tiče ishrane za početak najvažnije je da ne praviš korenite promene, već da postepeno menjaš navike.

Treba izbaciti sokove, slatkiše,masnu hranu, preslano i prezačinjeno, grickalice, preraĂ°enu hranu, mesne preraĂ°evine, sve od belog brašna...

Pij što više vode, može i čaj, ceĂ°eni limun, grejp

Povećaj broj obroka na bar 4 glavna i 2 užine.  Obavezno doručkuj.

Od ugljenih hidrata možeš jesti ovsene pahuljice, pirinač, krompir, povrće u neograničenim količinama - najbolje sveže, voće umereno... od proteina nemasno meso -riba,piletina,ćuretina, belanca, manje masni sir... od masti orašasti plodovi, najbolje sirovi badem, maslinovo ulje u salati, avokado....

jako je bitno da se naoružaš strpljenjem i da kreneš polako jer nisi godinama trenirala kao što kažeš.  I pored toga da polako praviš promene u ishrani. Rezultati ne dolaze preko noći.

Moj savet je i da prelistaš malo forum, ima puno korisnih saveta. Naravno, slobodno pitaj i ovde šta te zanima
Sačuvana
ticvi-licvi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 44


« Odgovor #1 poslato: Jun 27, 2013, 10:46:47 pre podne »

Caos,nisam dugo trenirala godinama i planiram od jula da pocnem da radim na kondiciji i da koristim l-karnitin da vratim kilazu na nekadasnji nivo , planiram da vozim bicikl trcim i radim u teretani,potreban mi je savet kakva ishrana treba da mi bude tj koje namirnice treba da dominiraju i da li  da pocnem odmah sa l-karnitinom ili posle koliko vremena?U sustini,potrebni su mi celokupni saveti i instrukcije kako i od cega da krenem sa vezbanjem i sta da koristim od suplementacije posto vise uopste nisam u formi.Hvala unapred
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.12 sekundi sa 17 upita.