TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 07:49:15 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: High carb low fats?  (Pročitano 2581 puta)
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 911


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #12 poslato: Jul 21, 2013, 02:36:57 posle podne »

Sta prave prosti seceri?:) sama poenta fleksibilne ishrane je da 1.ostanes konzistentan 2. imas raznovrstan unos namirnica
trenutno sam na 260gr proteina 245 uh 55gr masti u dane treninga
260gr proteina 205uh 55gr masti u dane kad ne treniram
240gr proteina 345gr uh 55gr masti subotom. 20-35gr vlakana.
3 kardia po 400kcal i jednom hitu i 5 puta nedeljno teretana(pon:upper power utorak:lower power sreda:odmor cet:push hypertrophy pet:pull hypertrophy sub:legs hypertrophy)
« Poslednja izmena: Jul 21, 2013, 02:40:09 posle podne od strane eXe88ns » Sačuvana
Panda tx
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 29

« Odgovor #11 poslato: Jul 21, 2013, 12:45:13 pre podne »

Univerexport :) a generalno ko koristi IIFYM i unese 30gr vlakana lepo je uklopiti po neki junk food radi konzistentnosti :) ja sam spustio 18kga dosad tom metodom nego mi malo dosadilo manje vise isto :)
radje cu nekad istrpeti glad i uneti 50gr uha iz jaffe nego iz pirince xD jeste da su ovo seceri ali manje vise koliko sam video studije su pokazale da je isto da li unesem kompleksne uh ili secer...

Nikako nije isto, procitaj malo bolje sta sve organizmu prave prosti seceri. A zasto da trpis glad? Da li to inace radis ili si sada na nekom rezimu ishrane? Ne znam koliko ces izdrzati tim tempom.
Sačuvana
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 911


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #10 poslato: Jul 16, 2013, 08:44:44 pre podne »

pa dobro svakako se trudim da unesem 30gr valakana tako da je nemoguce da mi veci deo unos auh bude iz jafe xd
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #9 poslato: Jul 16, 2013, 07:53:59 pre podne »

nije isto... nije ni približno...  prva i osnovna razlika u tome koliko brzo podižu nivo šećera u krvi, druga u tome (posledično) koliko energije ćeš imati - kratkoročno ili dugoročno, i treće u tome kakav je sastav vitamina,minerala,vlakana.... jedna jafa ne može da se približi nutritivnom bogatstvu npr. integralnog pirinča.... 
A koja je razlika izmedju integralnog i belog pirinca?

bogatiji je B vitaminom (ima onu ljuskicu), sporije se razlaže (daje dugotrajniju energjiu), drugačiji mu je ukus i znatno duže se kuva :)

a dosta je individualno...sto se tice vitamina unesem svakako iz suplementacije... unesem 30gr fibera... iovako su mi svi carbsi manje vise pre i posle treninga... u kalorijskom deficitu cu osetiti manjak energije svakako ali nisma nikad primetio da mi se to odrazava negativno na treninge...

pogrešan ti je pristup...  možeš ti ponekad i tu jafu da pojedeš, ali 70% neka budu kvalitetnij izvori.

Druga stvar je porešna, "unosim vitamine i minerale iz suplemenata" - ok, ali ništa ne može da zameni hranu, posebno hranu bogatu vit-min i antioksidantima poput voća, povrća, žitarica, orašastih plodova...
Sačuvana
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 911


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #8 poslato: Jul 15, 2013, 08:29:04 posle podne »

a dosta je individualno...sto se tice vitamina unesem svakako iz suplementacije... unesem 30gr fibera... iovako su mi svi carbsi manje vise pre i posle treninga... u kalorijskom deficitu cu osetiti manjak energije svakako ali nisma nikad primetio da mi se to odrazava negativno na treninge...
Sačuvana
BakiKG
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 114


« Odgovor #7 poslato: Jul 15, 2013, 05:08:57 posle podne »

nije isto... nije ni približno...  prva i osnovna razlika u tome koliko brzo podižu nivo šećera u krvi, druga u tome (posledično) koliko energije ćeš imati - kratkoročno ili dugoročno, i treće u tome kakav je sastav vitamina,minerala,vlakana.... jedna jafa ne može da se približi nutritivnom bogatstvu npr. integralnog pirinča.... 
A koja je razlika izmedju integralnog i belog pirinca?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #6 poslato: Jul 15, 2013, 12:17:54 posle podne »

nije isto... nije ni približno...  prva i osnovna razlika u tome koliko brzo podižu nivo šećera u krvi, druga u tome (posledično) koliko energije ćeš imati - kratkoročno ili dugoročno, i treće u tome kakav je sastav vitamina,minerala,vlakana.... jedna jafa ne može da se približi nutritivnom bogatstvu npr. integralnog pirinča.... 
Sačuvana
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 911


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #5 poslato: Jul 15, 2013, 11:44:05 pre podne »

Univerexport :) a generalno ko koristi IIFYM i unese 30gr vlakana lepo je uklopiti po neki junk food radi konzistentnosti :) ja sam spustio 18kga dosad tom metodom nego mi malo dosadilo manje vise isto :)
radje cu nekad istrpeti glad i uneti 50gr uha iz jaffe nego iz pirince xD jeste da su ovo seceri ali manje vise koliko sam video studije su pokazale da je isto da li unesem kompleksne uh ili secer...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #4 poslato: Jul 15, 2013, 09:23:34 pre podne »

Cokoladne bananice od takova  -  75 uh, 8 masti, 2 protein. Ja njih koristim dan pre 'teskih dana'. A gde bi mogao da uzmem ovo sa pirincem sto si napisao ispod?

imaš u Merkatoru, raznih....
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #3 poslato: Jul 15, 2013, 09:09:22 pre podne »

Cokoladne bananice od takova  -  75 uh, 8 masti, 2 protein. Ja njih koristim dan pre 'teskih dana'. A gde bi mogao da uzmem ovo sa pirincem sto si napisao ispod?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #2 poslato: Jul 14, 2013, 09:03:10 pre podne »

Generalno treba izbegavati taj izbor namirnica sa tim mastima!
Sačuvana
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 911


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #1 poslato: Jul 14, 2013, 08:50:04 pre podne »

Posto vecina cokolada sadrzi i po 30gr masti na 100 gr zanima me pored voca i povrca i pasti sta jos konzumirate od uha a da ima mali % masti i da je ukusno po mogucstvu xd bilo bi lepo da navedete makronutrijente pa da krenem

Da naravno Multi Grain Rice cakes:
Proteini:11.8
UH:      69.2
Masti:  1.87

Crvenka - Jaffa Cakes (Orange)
Proteini:4.1
UH:      69.3
Masti:  8.7
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.103 sekundi sa 17 upita.