TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397346 Teme od strane 25048 Članovi Poslednji član: mickeymouse

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 06, 2024, 09:22:57 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Molim za pomoć !  (Pročitano 6060 puta)
Bananica
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16


« Odgovor #17 poslato: Jul 25, 2013, 12:02:25 posle podne »

E sada se razumemo  :) Da, naravno, nisam ceo dan na voću, znam da je to besmisleno jer nema nikakvog efekta..Proteine unosim kroz pileće meso /uglavnom belo/ i ribu..i obavezno ide salata i uz doručak i uz ručak..
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #16 poslato: Jul 25, 2013, 11:54:02 pre podne »

Voće uzimam kao užinu i to u 12h i 18h....evo danas sam na primer uzela jedan grejp i jabuku...e sada ne znam, da li je ok uzeti voće u 18h ? Popodne bih uzela 100g kupina ili lubenice /dinje/ ? Malo si me zbunio sada, moram da priznam..možda unosim previše voća  :/


Ok je to sto govoris, samo sam rekao realnost jer 70-80% zena grade dijete po vocu i povrcu, i dalje vaze te stereotipije a i nece da slusaju kada im se kaze suprotno.. Do 18h mozes jesti voce slobodno, pricao sam za bas vece i noc tu je voce skroz nepotrebna stavka, tu udari po povrcu i proteinima i bice sve ok. 
Sačuvana
Bananica
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16


« Odgovor #15 poslato: Jul 25, 2013, 11:51:31 pre podne »

Voće uzimam kao užinu i to u 12h i 18h....evo danas sam na primer uzela jedan grejp i jabuku...e sada ne znam, da li je ok uzeti voće u 18h ? Popodne bih uzela 100g kupina ili lubenice /dinje/ ? Malo si me zbunio sada, moram da priznam..možda unosim previše voća  :/
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #14 poslato: Jul 25, 2013, 11:45:14 pre podne »

Ako ubacujes jaja za dorucak,ne treba ti laneno seme, jer u zumancu imas dovoljno masti.. za veceru meso/sir + salata ..I ne preteruj sa vocem kao sto radi gomila zena,i na kraju se zezne.. I gomila njih forsira voce uvece sto je pogresno.
Sačuvana
stefolinhoo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 571

« Odgovor #13 poslato: Jul 25, 2013, 11:27:50 pre podne »

Mozes naravno.Integralne,heljdine testenine to smes jesti.Mozes da pravis i hleb od integralnog brasna,samo gledaj da izbegavas obicno belo brasno.
I obavezno za veceru jedi kao sto sam ti rekao.
Znaci uvece izbegavaj ugljene hidrate.
Sačuvana
Ima tres tresu, ima naj najke i ramena siroka ko regal
Bananica
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16


« Odgovor #12 poslato: Jul 25, 2013, 11:20:46 pre podne »

Definitivno ću promeniti doručak i večeru...a šta misliš o testenini /heljdine makarone/, da li bih mogla da je jedem za doručak ?
Sačuvana
stefolinhoo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 571

« Odgovor #11 poslato: Jul 25, 2013, 10:39:55 pre podne »

Naravno,ja sam zaboravio da ti napisem da uz to ubacis i nesto proteinsko tipa kuvana jaja,neko meso,tunjevina...
Sačuvana
Ima tres tresu, ima naj najke i ramena siroka ko regal
Bananica
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16


« Odgovor #10 poslato: Jul 25, 2013, 10:33:00 pre podne »

@Stefolinhoo Mislim da je to malo kalorija za doručak, ipak mislim da doručak treba biti malo kaloričniji... da li bih mogla da ubacim možda kuvana jaja uz to /kao izvor proteina/ ? Vidim da su svi za to da večera bude neko meso, tako da ću svakako promeniti večeru :)
Hvala na odgovoru !
Sačuvana
stefolinhoo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 571

« Odgovor #9 poslato: Jul 24, 2013, 10:59:12 posle podne »

Ja bih ovde za veceru izbacio laneno seme i to uzimao za dorucak sa jogurtom.
Za veceru ti je najbolje da uzmes neko meso (piletina,riba,curetina,nemasno crveno meso) sa salatom ili neki nemasni sir (mladi sir ili ella).
Sačuvana
Ima tres tresu, ima naj najke i ramena siroka ko regal
Bananica
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16


« Odgovor #8 poslato: Jul 24, 2013, 10:54:42 posle podne »

Hvala vam mnogo ! Puno mi znači kada mogu da doĂ°em ovde i posavetujem se sa vama ! 

Korigovaću ishranu, pa vam javljam kako ide :)

A do tada listam forum u potrazi za još nekim savetima :)
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #7 poslato: Jul 24, 2013, 08:47:37 posle podne »

@Stefan L. Najpre hvala na odgovoru  :)  Znam da ima malo kalorija, ali moj trenutni cilj je da smanjim salo na stomaku koje sam nabacila /najviše ga imam sa strane, takozvane "spojlere", i donji stomak/, mogu li da dodam šaku badema ? Ili bi bilo bolje da jedem nešto drugo, kao na primer 100 gr pilećeg belog mesa sa nekim povrćem ?
Volim teretanu i išla sam nešto malo preko zime /instruktorke mi se nisu svidele, svakog dana radim sve isto tj sve grupe mišića, trening traje 2h, bukvalno radi do iznemoglosti, a da li si početnik ili ne to nije bitno, moraću da promenim teretanu kada krenem ponovo !/, a sada želim da iskoristim to što mogu da vežbam na otvorenom /u mom gradu imam park-šumu u kojoj stalno brzo hodam, šetam, radim neke vežbice/, a kod kuće imam bench klupu na kojoj radim trbušnjake i imam par tegića od po 2kg i 4kg :)
S' jeseni ću se svakako vratiti u teretanu !! 8)

Iako ti je cilj da smršaš,toliko malo kalorija ne smeš unositi svaki dan...variraj kalorije,tj. hidrate i masti smanjuj i povecavaj prema osecaju,slusaj svoje telo i polako ce se to resiti. :)

Slažem se da treba iskoristiti lepo vreme i vezbati napolju dok se moze. :)

Mozes da ubacis i bademe i meso. :)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8645


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #6 poslato: Jul 24, 2013, 08:28:09 posle podne »

Moras unositi u vrednosti svog baz metabolizma 50  % Uh ,35 % P i 15 % masti....kardio u zoni 65% od max hr sat vremena.
Sačuvana
Bananica
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16


« Odgovor #5 poslato: Jul 24, 2013, 06:40:03 posle podne »

kakva je povreda u pitanju?


Dijagnoze su "Rascep meniskusa" i "Gonartroza", 30.08.2013. imam zakazanu magnetnu rezonancu pa ćemo videti kako su kolena sada, pošto sam do sada imala samo klasične ortopedske preglede, a snimanja su uvek bila rendgenom.
Radila sam vežbice i pila lekove koji su mi dosta pomogli u otklanjanju bola /Rantudil Forte, Chymoral Forte, Nimulid, davali su mi i vitamine, kao što su AD perlice, Oligovit.../
« Poslednja izmena: Jul 24, 2013, 06:54:04 posle podne od strane Bananica » Sačuvana
Bananica
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 16


« Odgovor #4 poslato: Jul 24, 2013, 06:34:43 posle podne »

@Stefan L. Najpre hvala na odgovoru  :)  Znam da ima malo kalorija, ali moj trenutni cilj je da smanjim salo na stomaku koje sam nabacila /najviše ga imam sa strane, takozvane "spojlere", i donji stomak/, mogu li da dodam šaku badema ? Ili bi bilo bolje da jedem nešto drugo, kao na primer 100 gr pilećeg belog mesa sa nekim povrćem ?
Volim teretanu i išla sam nešto malo preko zime /instruktorke mi se nisu svidele, svakog dana radim sve isto tj sve grupe mišića, trening traje 2h, bukvalno radi do iznemoglosti, a da li si početnik ili ne to nije bitno, moraću da promenim teretanu kada krenem ponovo !/, a sada želim da iskoristim to što mogu da vežbam na otvorenom /u mom gradu imam park-šumu u kojoj stalno brzo hodam, šetam, radim neke vežbice/, a kod kuće imam bench klupu na kojoj radim trbušnjake i imam par tegića od po 2kg i 4kg :)
S' jeseni ću se svakako vratiti u teretanu !! 8)
Sačuvana
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1796


terroristes

« Odgovor #3 poslato: Jul 24, 2013, 06:00:48 posle podne »

kakva je povreda u pitanju?

Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Stranice: 1 [2] 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.119 sekundi sa 18 upita.