TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395119 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 08:31:21 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Kako da izbegnem kasni obrok ?  (Pročitano 2575 puta)
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #10 poslato: Oktobar 17, 2013, 04:48:04 posle podne »

Na dijeti mesta vocu NEMA!
A ne slusam neke likove,kao idemo na dijetu,samo cemo da jedemo voce i meso...Teska glupost!
AMIN!
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #9 poslato: Oktobar 17, 2013, 03:35:33 posle podne »

Zanima me kako da izbegnem obrok posle 19h... Dodjem sa treninga oko 19:30 i moram nesto da pojedem....
Zanima me ako nema neke fore da zavaram organizam i da ne jedem nista ili ako moram da jedem, sta bi bilo najbolje da jedem :)
Hvala unapred

Moras posle treninga imati obrok da bi nadoknadio potroseno.19h nikako nije kasno,kasno bi bilo 24h :)
Pojedi meso i salatu i to je to .
Zasto neces posle toliko sati da jedes?

Postoji medju ljudima misljenje da ako zelis da smrsas ne treba da jedes nista posle 6 sati, i da, npr, za veceru treba pojesti samo nesto od voca, i to je veoma ustaljeno. Posto se ishranom bavim i na poslu, primecujem da je to misljenje jako tesko promeniti i da je to vrlo cesto uzrok problema sa tezinom.

Da,primecujem i sam da ljudi dele to misljenje,a totalno je pogresno. Moze im se samo dogoditi da izgube i misicnu masu zajedno sa mastima i nisu nista uradili,ali kao vide manju brojku na vagi pa misle da je posao obavljen. Vecera je bitno,posle treninga pogotovo. Takodje je i izbor namirnica bitan. Voce kao poslednji obrok nikada ne bih preporucio.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #8 poslato: Oktobar 17, 2013, 11:47:54 pre podne »

Npr belo meso sa malo grilovanog povrca i salata sa maslinovim uljem - zasitice te, a dijetalan je obrok.

Ja ponekad popijem Nitro Gold Pro (biotech) uvece, kao zamenu, ali to u danima bez treninga ili kad zgresim nesto u toku dana, ali kada se trenira klopa posle treninga je obavezna :)

Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #7 poslato: Oktobar 17, 2013, 10:58:06 pre podne »

Zanima me kako da izbegnem obrok posle 19h... Dodjem sa treninga oko 19:30 i moram nesto da pojedem....
Zanima me ako nema neke fore da zavaram organizam i da ne jedem nista ili ako moram da jedem, sta bi bilo najbolje da jedem :)
Hvala unapred

Moras posle treninga imati obrok da bi nadoknadio potroseno.19h nikako nije kasno,kasno bi bilo 24h :)
Pojedi meso i salatu i to je to .
Zasto neces posle toliko sati da jedes?

Postoji medju ljudima misljenje da ako zelis da smrsas ne treba da jedes nista posle 6 sati, i da, npr, za veceru treba pojesti samo nesto od voca, i to je veoma ustaljeno. Posto se ishranom bavim i na poslu, primecujem da je to misljenje jako tesko promeniti i da je to vrlo cesto uzrok problema sa tezinom.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #6 poslato: Oktobar 16, 2013, 08:55:36 posle podne »

Ja moram opet ...  :D :D :D
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #5 poslato: Oktobar 16, 2013, 07:11:55 posle podne »

Zanima me kako da izbegnem obrok posle 19h... Dodjem sa treninga oko 19:30 i moram nesto da pojedem....
Zanima me ako nema neke fore da zavaram organizam i da ne jedem nista ili ako moram da jedem, sta bi bilo najbolje da jedem :)
Hvala unapred

Moras posle treninga imati obrok da bi nadoknadio potroseno.19h nikako nije kasno,kasno bi bilo 24h :)
Pojedi meso i salatu i to je to .
Zasto neces posle toliko sati da jedes?
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12782


Never give up!

« Odgovor #4 poslato: Oktobar 12, 2013, 10:42:01 posle podne »

Nema izbegavanja obroka jer to je nešto najvažnije za napredak svakog vežbača.Ono o čemu treba jako obratiti pažnju je šta se jede! ja jedm i u jedan,dva,tri noću...vreme nije toliko bitno koliko hrana koju ću pojesti.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #3 poslato: Oktobar 12, 2013, 09:24:21 pre podne »

Zanima me kako da izbegnem obrok posle 19h... Dodjem sa treninga oko 19:30 i moram nesto da pojedem....
Zanima me ako nema neke fore da zavaram organizam i da ne jedem nista ili ako moram da jedem, sta bi bilo najbolje da jedem :)
Hvala unapred

Odakle to da treba da izbegnes taj obrok? Naprotiv, taj obrok je jako vazan, jer su tada misici "spremni" da prihvate hranljive materije koje ces uneti hranom. Ako preskocis taj obrok, ides ka vecem katabolizmu.

Odmah posle treninga mozes pojesti bananu npr pa onda kad stignes kuci pojedes nesto konkretno - nesto proteinsko obavezno - belo meso, mladi sir, belanac ( mada, za uvece su jaja teska ), pirinac uz meso, i salatu...

Hvala za odgovor,jos nesto bih pitao :) Kad je najbolje konzumirati voce u toku dana i koji proizvodjac mladog sira je dobar, posto se bas ne razzumem u sireve :D
« Poslednja izmena: Oktobar 12, 2013, 10:01:08 pre podne od strane mimo Mirkovic » Sačuvana
damirns
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 120

« Odgovor #2 poslato: Oktobar 12, 2013, 09:14:59 pre podne »

Pa i treba da jedes posle treninga,samo je vazno sta ces jesti..
Ja proteine sa malo ugljenih hidrata jedem u 8(riba+krompir ili belo+ovseni hleb) i kad bas ogladnim pred spavanje popijem casu vode i ne muci me to sto sam gladan.
-ako imas ele sira jedi sa malo badema tik pred spavanje,nece te gojiti,a drzace te sitim.
Ali moras da jedes posle treninga kako god :)
Sačuvana
mimo Mirkovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #1 poslato: Oktobar 12, 2013, 07:49:06 pre podne »

Zanima me kako da izbegnem obrok posle 19h... Dodjem sa treninga oko 19:30 i moram nesto da pojedem....
Zanima me ako nema neke fore da zavaram organizam i da ne jedem nista ili ako moram da jedem, sta bi bilo najbolje da jedem :)
Hvala unapred
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.108 sekundi sa 19 upita.