TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 09:19:02 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 8 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Помоћ при одабиру сагоревача  (Pročitano 26953 puta)
tomasel
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20


« Odgovor #95 poslato: Februar 07, 2014, 11:09:37 pre podne »

naravno vodim evidenciju pa cu pisati rezultate... hvala vam svima jos jednom :)
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #94 poslato: Februar 07, 2014, 12:04:23 pre podne »

Kao pomoc, ubaci zeleni caj, casu do dve vode ujutru, mozes tu nacediti limun ili grejp ponekad. Uz ove korekcije u ishrani, verujem da ce biti rezultata. Ne postoji neki plan ishrane koji ce svima odgovarati, pa je najbolje da pronadjes sam meru koja ce tebi biti ok, i sto se tice izbora namoirnica i sto se tice kolicine. Voleli bismo da cujemo kako napredujes kroz neko vreme. 
Sačuvana
tomasel
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20


« Odgovor #93 poslato: Februar 06, 2014, 11:21:08 posle podne »

definitivno posle vecerasnjeg treninga i probe folklora od dva sata nemam nikakav problem sa odricanjem zadovoljstva u ishrani i definitivno sam resio da moram da izmenim pojedine stvari jer mi uzasno smeta stomak i moram mnogo vise da vezbam...kao sto sam radio do pre godinu dana... hvala na savetima drugari :)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #92 poslato: Februar 06, 2014, 08:53:06 posle podne »

Ja cu ti dati neke smernice. Nadovezace se i ostali.
UH unosis po ustajanju,pre i posle treninga. U ostalim obrocima ne moras.
Podeli dnevni unos hrane na 4-5 manjih obroka. (To ne ubrzava metabolizam,kao sto pricaju,ali ima svoje dobre strane)
Kajmak,sir i ajvar nisu salate,cak stvaise ova prva 2 su jako jako kaloricna,i pogubna po liniju.
Treba da jedes dosta povrca,cistog mesa,da nisu kobasice,pljeskavice i to,odnosno piletina,junetina,svinjetina, zatim ribu,jaja,sve to kao izvore proteina.
Izvori UH su ti pirinac,krompir,integralni hleb,ovsene pahuljice itd...
Masti unosis iz badema,lesnika,oraha,masl. ulja.
Ali mislim da ti jos nisi rascistio sa sobom da li stvarno zelis da se odreknes uzivanja za stolom zarad skidanja kg i dobrog izgleda.
Sačuvana
tomasel
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20


« Odgovor #91 poslato: Februar 06, 2014, 01:34:16 posle podne »

treninzi su uglavnom oko 6 ili 7 sati. uz rucak uglavnom ide neka salata i kao sto u ovom periodu godine u Srbiji na sto dolaze i paprika,krastavcici,sir,kajmak,ajvar i tako te stvari. a ribu volim tj pojedine poput pastrmke, lososa i soma a ostalo i ne bas. da li imate slucajno neki plan ishrane jer mislim da bih na taj nacin najpre sebe naterao da obratim paznju na pravilniju ishranu. sve ovo je meni zaista velika pomoc ali ja nisam karakter prema hrani sve dok znam da nesto ne moram da uradim. i hvala vam puno na pomoci :)
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #90 poslato: Februar 06, 2014, 01:05:29 posle podne »

Ako je tako, ti bi verovatno i bez sagorevaca skinuo par kilograma kada bi redovno jeo. Inace bi trebalo izbegavati przena, pohovana jela, kuvana su svakako najzdravija pa je u tom smislu i savet lekara u redu. Povrce mozes jesti kuvano ( bez zaprske ) i grilovano.

Dorucak ti je ok, samo gledaj da ga ne preskaces, jer onda remetis metabolizam nadalje u toku dana. Mozes pojesti i samo jaja, sa crnim hlebom, i soljom jogurta npr, ili ubaciti ovsene ponekad.

Da li za rucak uz meso pojedes jos nesto? Treba ubaciti ugljene hidrate, krompir, pirinac, integralnu testeninu ponekad, i salatu neku obavezno ( salati dodas malo maslinovog ulja ili neke semenke i tako si uneo sve sto ti treba ). Da li jedes ribu?

8 - 9 sati nije kasno za veceru. Kad ti je trening? Veceru takodje ne treba preskakati, vec pojesti laganiji, proteinski obrok. Tu mozes uzeti nesto od mesa, mladi sir, jaja ako nisi prethodno jeo, tunjevinu i nesto od salate.
Sačuvana
tomasel
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20


« Odgovor #89 poslato: Februar 06, 2014, 12:35:59 posle podne »

nije dijeta...par puta sam vadio krv zbog n3kih analiza i doktori su mi rekli da sam A+ krvna grupa i da meni odgovara kuvana hrana tj kuvano povrce... a ishrana nije redovna... nekad preskacem dorucak zbog posla i studija ali uglavnom je dorucak omlet sa nekim dodacima (sunka, pecurke, sir....) , rucak uglavnom meso ili nesto kuvano, a problem je vecera koja je uglavnom kasno...oko 8-9 sati. i ja sam protiv dijeta ali bi mi bilo lakse da znam dok treniram kakav bi mi plan ishrane najbolji bio??? koji sagorevac mi preporucujete???
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #88 poslato: Februar 06, 2014, 12:28:39 posle podne »

Animal cuts jeste odlican sagorevac ali ne savetuje se da se krene sa njim ako pre toga nisi vec uzimao neki. Bolje krenuti sa nekim slabijim da se organizam navikne.

Hajde nam napisi ovako - za dorucak uglavnom jedem to i to, pa za rucak i veceru isto. Da li imas neku uzinu izmedju? Ja nisam pobornik bilo kakavih dijeta, smatram da ishranu treba sebi prilagoditi. Sta ti podrazumeva ta dijeta za tvoju krvnu grupu?
Sačuvana
tomasel
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20


« Odgovor #87 poslato: Februar 06, 2014, 12:20:27 posle podne »

ishrana je svakojaka iskreno izbacio sam hleb ali se mucim sa slatkisima...izbegavam ih ali nikako da izbacim... uglavnom jedem meso sto po nekim doktorima ne odgovara mojoj krvnoj grupi a+. zato sam pitao za savet da ne bih uzimao nesto sto mi nije potrebno. sve sto treba da znate pitajte recicu nije problem.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #86 poslato: Februar 06, 2014, 12:14:13 posle podne »

Za tih par kila koje želiš da skineš,mislim da ti nije potreban jedan od "jačih" sagorevača. Prvo nam reci kakva ti je ishrana?
Sačuvana
tomasel
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20


« Odgovor #85 poslato: Februar 06, 2014, 11:14:52 pre podne »

imam 20 godina visok sam 187cm tezak 91 kg... pokusao sam sa kreatinom pre oko godinu dana ali nisam ga koristio ni sedam dana jer nisam imao redovan trening...danas menjam teretanu pa bih krenuo redovno vezbanje svako vece sem nedeljom i koristio bih sagorevac masti... pricao sam sa gospodinom Slavisom u radnji pansport u Cacku i pomenuo Animal cuts rekao je da j3 dobar...ali bih se ipak posavetovao i ovde....
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #84 poslato: Februar 06, 2014, 11:07:22 pre podne »

Pozdrav,

da bismo te dobro savetovali moras nam dati malo vise informacija, koliko godina imas, koliko si visok i tezak, kako se hranis, kako treniras. Velik je izbor sagorevaca, samo treba videti koji bi tebi najvise odgovarao.

Jesli li koristio nesto od suplemenata do sada?
Sačuvana
tomasel
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20


« Odgovor #83 poslato: Februar 06, 2014, 10:33:01 pre podne »

drustvo imam pitanje u vezi sagorevaca...naime nikad do sad nisam koristio sagorevac pa mi je potrebna pomoc oko odabira i saveta oko konzumacije... hvala unapred
Sačuvana
Tranda90
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 161

« Odgovor #82 poslato: Januar 08, 2014, 01:00:46 pre podne »

Hvala! Pocecu prvih nedelju dana sa dve dnevno, pa cu posle toga povecati!
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #81 poslato: Januar 07, 2014, 11:23:17 posle podne »

Drugari, jedno pitanje... Pauzirao sam sa sagorevacem 15ak dana, prvo sam bio bolestan, a onda zbog svih ovih silnih praznika. Treba da pocnem za koji dan opet da uzimam Unidyne, e sad, da li da odmah nastavim sa 4 tablete dnevni kao sto sam pio pre pauze ili da ih opet postepeno povecavam?

Ja bih, za svaki slucaj, zbog glavobolja ( i pauze ) koje si prethodno imao krenula sa pola doze, pa ako je sve ok povecaj. I ne zaboravi da pijes dosta vode!
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 ... 8 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.118 sekundi sa 18 upita.