TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 12:17:59 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Potreban savet u vezi ishrane  (Pročitano 3249 puta)
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #12 poslato: Septembar 26, 2013, 10:50:28 posle podne »

koliko god zvučalo čudno, nekad i glad u stvari može da bude samo potreba za vodom, tako da treba da popiješ malo više vode, i ako možeš toplu vodu sa isceĂ°enim limunom još bolje.

Tako da ako nastojiš da unosiš manje kalorija (generalno, ne kažem da ne treba da jedeš, pogotovo ujutru) samo povećanje unosa tečnosti može da bude delom rešenje :)



Slazem se, ovo provereno smanjuje osecaj gladi, topla voda jednim delom a limun sa svoje strane jer sadrzi dosta pektina ( vlakana ).
Sačuvana
tijana21
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27


« Odgovor #11 poslato: Septembar 26, 2013, 02:40:27 posle podne »

koliko god zvučalo čudno, nekad i glad u stvari može da bude samo potreba za vodom, tako da treba da popiješ malo više vode, i ako možeš toplu vodu sa isceĂ°enim limunom još bolje.

Tako da ako nastojiš da unosiš manje kalorija (generalno, ne kažem da ne treba da jedeš, pogotovo ujutru) samo povećanje unosa tečnosti može da bude delom rešenje :)



Da, izmedju ostalog tezim da unosim manje kalorija, ali da bude zdravo i kvalitetno odabrana hrana. Probacu toplu vodu sa limunom, valjda ce da pomogne. :)
Sačuvana
What doesn't kill you, makes you wish it did.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #10 poslato: Septembar 26, 2013, 02:29:02 posle podne »

koliko god zvučalo čudno, nekad i glad u stvari može da bude samo potreba za vodom, tako da treba da popiješ malo više vode, i ako možeš toplu vodu sa isceĂ°enim limunom još bolje.

Tako da ako nastojiš da unosiš manje kalorija (generalno, ne kažem da ne treba da jedeš, pogotovo ujutru) samo povećanje unosa tečnosti može da bude delom rešenje :)

Sačuvana
tijana21
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27


« Odgovor #9 poslato: Septembar 26, 2013, 02:26:03 posle podne »

u mom slučaju, pošto sam isto proždrljivac ujutru,  prvo jedem ovsene sa mlekom i lanenim semenom... kroz sat- dva pojedem kajganu od 4-5 jaja i to me definitivno drži par sati... jesi probala ovako?

inače, pij puno vode... to ti je moj savet...  probaj da piješ vodu sa limunom, bićeš više sita, videćeš...

Ok, uglavnom popijem oko 2l vode na dan, ne uspevam da se nateram na vise, losa navika, znam. Radim na tome da to promenim. Dorucak mi je uvek cim ustanem, posto radim od 6 onda u 5 dorucak, pa sam posle na poslu, tako da cu spremiti piletinu i mladi sir ili tako nesto, videla sam ovde na forumu bas dosta ideja pa cu da probam i vidim da li funkcionise. A za vikend ova varijanta sa kajganom. Hvala :)
Sačuvana
What doesn't kill you, makes you wish it did.
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #8 poslato: Septembar 26, 2013, 02:13:20 posle podne »

u mom slučaju, pošto sam isto proždrljivac ujutru,  prvo jedem ovsene sa mlekom i lanenim semenom... kroz sat- dva pojedem kajganu od 4-5 jaja i to me definitivno drži par sati... jesi probala ovako?

inače, pij puno vode... to ti je moj savet...  probaj da piješ vodu sa limunom, bićeš više sita, videćeš...
Sačuvana
tijana21
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27


« Odgovor #7 poslato: Septembar 26, 2013, 11:33:37 pre podne »

Sasvim je normalno da ti izmedju 5 i 12 sati treba jos jedan obrok tako da se nemoj brinuti zbog toga, a narocito ako pojedes ujutru samo ovsene. Pokusaj da kombinujes ovsene i jaja u istom obroku i dodaj salatu, mene to npr vise zasiti. Jesi li probala da pojedes neki miks sa bademom, lesnikom, orasima ..ili sta god vec od kostunjavog, oni duze drze sitost?

Probala sam da pojedem saku lesnika ili badema, nekad i pomesam pa to pojedem, i to negde oko pola 8, ali posle pola sata-sat opet budem gladna. Pokusacu da pojacam dorucak (kombinujem ovsene, jaja i salatu), pa ce valjda to pomoci. :)
Super je što vodiš računa o ishrani :)
Više obroka dnevno u razmaku 2-3 sata će da ubrza metabolizam i neće doći do taloženja masnih naslaga.
Probaj da u obrok oko 10h ubaciš neku crnu kiflu, namazanu sa posnim sirom i nekom posnom šunkom, npr pileća prsa, a sve to možeš da "zaliješ" posnim jogurtom :)

Auu.. dopada mi se ova ideja, probavam odmah sutra. :) Hvala. :)
Sačuvana
What doesn't kill you, makes you wish it did.
tijana21
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27


« Odgovor #6 poslato: Septembar 26, 2013, 11:29:20 pre podne »

Alergicna sam na ribu, tako da se maksimalno fokusiram da jedem piletinu i curetinu, to mi nekako najvise prija. Zamenu za obrok sam imala Ultra Weight Loss (mislim da se zove tako, roze boje ona kantica od 500grama) i nekad pomoglo, uglavnom ne. Ne jedem ni inace puno kolicinski, samo sam pre jela pogresnu hranu (nezdravo), pa mi nije jasno kako sam uvek toliko gladna jedino u tom prepodnevnom periodu.. :/

Znaci ne bi bilo lose da belo meso i mladi sir ubacim na primer za taj period uzine? Mislim ne bi mi bio problem da spremim za poneti, nego sam mislila da ce mozda biti previse jer mi je meso u neka 2-3 obroka uglavnom. :)
Sačuvana
What doesn't kill you, makes you wish it did.
Pansport Banja Luka
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 23


« Odgovor #5 poslato: Septembar 26, 2013, 11:23:49 pre podne »

Sasvim je normalno da ti izmedju 5 i 12 sati treba jos jedan obrok tako da se nemoj brinuti zbog toga, a narocito ako pojedes ujutru samo ovsene. Pokusaj da kombinujes ovsene i jaja u istom obroku i dodaj salatu, mene to npr vise zasiti. Jesi li probala da pojedes neki miks sa bademom, lesnikom, orasima ..ili sta god vec od kostunjavog, oni duze drze sitost?

Probala sam da pojedem saku lesnika ili badema, nekad i pomesam pa to pojedem, i to negde oko pola 8, ali posle pola sata-sat opet budem gladna. Pokusacu da pojacam dorucak (kombinujem ovsene, jaja i salatu), pa ce valjda to pomoci. :)
Super je što vodiš računa o ishrani :)
Više obroka dnevno u razmaku 2-3 sata će da ubrza metabolizam i neće doći do taloženja masnih naslaga.
Probaj da u obrok oko 10h ubaciš neku crnu kiflu, namazanu sa posnim sirom i nekom posnom šunkom, npr pileća prsa, a sve to možeš da "zaliješ" posnim jogurtom :)
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #4 poslato: Septembar 26, 2013, 11:20:13 pre podne »

Mozes ubaciti npr salatu, sa tunjevinom, piletinom ili mladim sirom, i par kapi maslinovog ulja, samo i to bi trebalo poneti od kuce. Ili napravis neki sendvic, slicnog sastava. Da li razmisljala da uzmes povremeno neku zamenu za obrok?
Sačuvana
tijana21
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27


« Odgovor #3 poslato: Septembar 26, 2013, 11:15:42 pre podne »

Sasvim je normalno da ti izmedju 5 i 12 sati treba jos jedan obrok tako da se nemoj brinuti zbog toga, a narocito ako pojedes ujutru samo ovsene. Pokusaj da kombinujes ovsene i jaja u istom obroku i dodaj salatu, mene to npr vise zasiti. Jesi li probala da pojedes neki miks sa bademom, lesnikom, orasima ..ili sta god vec od kostunjavog, oni duze drze sitost?

Probala sam da pojedem saku lesnika ili badema, nekad i pomesam pa to pojedem, i to negde oko pola 8, ali posle pola sata-sat opet budem gladna. Pokusacu da pojacam dorucak (kombinujem ovsene, jaja i salatu), pa ce valjda to pomoci. :)
Sačuvana
What doesn't kill you, makes you wish it did.
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #2 poslato: Septembar 26, 2013, 11:06:18 pre podne »

Sasvim je normalno da ti izmedju 5 i 12 sati treba jos jedan obrok tako da se nemoj brinuti zbog toga, a narocito ako pojedes ujutru samo ovsene. Pokusaj da kombinujes ovsene i jaja u istom obroku i dodaj salatu, mene to npr vise zasiti. Jesi li probala da pojedes neki miks sa bademom, lesnikom, orasima ..ili sta god vec od kostunjavog, oni duze drze sitost?
Sačuvana
tijana21
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 27


« Odgovor #1 poslato: Septembar 26, 2013, 10:00:13 pre podne »

Pozdrav svima, vec dosta dugo postujem neka pravila zdrave ishrane i uopsteno takvog nacina zivota, medjutim imam jedan (po meni) veliki problem. Naime, radim od 6 ujutru do 2 popodne. Kada ustanem, to je negde oko 5:10, imam obicaj da jedem (ovsene pahuljice ili jaja ili parce crnog hleba) i nakon toga sam mirna nekih sat i po (u vrh glave), medjutim, za dva sata ja sam opet gladna i opet jedem, kako bih izdrzala do 12h kada mi je rucak (to sama spremim i ponesem na posao). Obicna uzina tipa neka vocka me ne zasiti i budem jos gladnija, a zelim da imam pet obroka u danu, da naviknem organizam na neki tempo i dovedem metabolizam u red.

Zanima me ima li neko neku preporuku sta bih mogla da jedem u tom medjuperiodu od nekih 7 do 10? Hvala. :)

P.S. Izvinjavam se ako sam promasila mesto gde treba da objavim ovaj post, dugo nisam bila na sajtu pa nisam uspela da pohvatam sta, gde i kako :D
Sačuvana
What doesn't kill you, makes you wish it did.
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.068 sekundi sa 18 upita.