TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395146 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 26, 2024, 02:12:32 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc pri odabiru sagorevaca  (Pročitano 2127 puta)
sonyJ
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #9 poslato: Septembar 30, 2013, 09:19:08 posle podne »

Hvala na savetu, pokusacu da ispostujem sve to.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #8 poslato: Septembar 30, 2013, 10:02:25 pre podne »

Ima tu dosta stvari da se ispravi.

Što se tiče treninga, prvo probaj tu da ustališ redovnost koliko god možeš, 4 puta nedeljno bi bilo ok. Sa teretanom možeš da počneš odmah, prvo odradiš vežbe na spravama i potom možeš na kardio (bajs, traka,eliptika) bar 30 minuta, ali osećaj da ne ostaješ bez daha, već da bi mogla da govoriš u isto vreme.

Ishrana je vrlo siromašna, ima tu namirnica koje su ok, ali dosta stvari je isključeno...ovo mi deluje kao jedna od JO JO dijeta.

Ono što možeš uvek da jedeš je proteinska hrana poput sveže ribe, piletine - to možeš uvek da jedeš sa salatom ili barenim povrćem. Uz to možeš dodati kašiku maslinovog ulja npr .

Ujutru možeš jesti žitarice (najbolje ovsene pahuljice), možeš ponekad i integralni hleb, a bilo bi dobro da imaš i izvor proteina ukoliko vežbaš - npr jaja kuvana ili kajganu.

Orašasti plodovi ili voće može za užinu.  Za ručak možeš dodati krompir, pirinač, ili leguminoze - ponekad grašak, boraniju, sočivo i dr.
Bitno je da imaš raznovrsnu ishranu, da ne bude svaki dan jedno te isto.

Znam da nije lako postići sve :)

ali uz volju se može...

savetujem ti da pregledaš malo podforum zdrava ishrana, pisali smo puno o ishrani, i dali lepe predloge za dijetalne recepte -doručak,večeru užine i dr.

Sačuvana
sonyJ
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #7 poslato: Septembar 29, 2013, 09:20:41 pre podne »

Pa tako. Uglavnom se trudim da bude 2x nedeljno. Nekada se desi i da bude 1x, a nekada i 3-4x. Sve zavisi koliko imam vremena u toku nedelje. Ubacila sam u zadnje vreme i trcanje uz stepenice. Sve u svemu, koji je zakljucak? Da krenem sa tom teretanom nekako (uplatim pa kad stignem da odem) ili da nastavim isto kao i do sada + sagorevac masti? Ili sagorevac + teretana (sto ce vec biti udar na dzep)? Ta 3kg su ravnomerno rasporedjena tako da nemam problem samo sa jednom regijom. Dakle nisam ja debela debela, ali kad obucem npr.farke znaju da mi iskoce krofnice (salo) sa strane i sl.pa se iznerviram. Stvarno hocu da se dovedem u red vise.
Sačuvana
stefolinhoo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 572

« Odgovor #6 poslato: Septembar 28, 2013, 07:15:48 posle podne »

A nisam razumeo u prvom postu,jel vezbas samo dva puta sedmicno,tj.dva puta sedmicno kardio i ostalim danima nemas treninga?

Sačuvana
Ima tres tresu, ima naj najke i ramena siroka ko regal
sonyJ
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #5 poslato: Septembar 28, 2013, 06:18:21 posle podne »

BMR mi je 1287 kcal, a TDEE 1770 kcal.
Obrok 1 - 1 dl jogurta balans + 1 dl voćnog soka = 100 kcal otprilike
Obrok 2 - 100gr nemasnog sira + 2 kom voća (breskva, grožĂ°e, kruška) = 120 kcal
Obrok 3 - Uglavnom jedem ono sto je za rucak, nesto kuvano (corba, pasulj, meso...), mala porcija naravno = 300 nek bude
Obrok 4 - 1 jabuka presecena na pola pa premazana sa malo kikiriki putera = 100 kcal
Obrok 5 - celer + pasteta vegetarijanska = 80 kcal
--------------------------------------
ostali obroci koje mixujem: 100gr tunjevine + 2 kasike majoneza light + ceo krastavac/celer = 230 kcal
1 banana + 2 dl mleka + 10 oraha/badema = 200 kcal
kajgana (2 jajeta) + malo mleka + paradajz = 300 kcal
Ne mogu jos da se setim, ima jos par nekih obroka a ovo sam otprilike izracunala koliko sta ima kcal.
Hleb i sl.ne jedem (ili eventualno 1 krisku sa majonezom ili domacim dzemom (skoro bez secera) pa racunam kao obrok), sokove ne (samo vodu, caj, limunadu ponekad, kafu tursku), alkohol ne. Ponekad uzmem neki slatkis (jer sam ovisnik o njih), ali ni to vise nije neka kolicina (ranije cela kutija domacice odjednom, sad mogu da je vucem nedelju dana).
U sustini, ne pridrzavam se dijete 100%, nisam u stanju, mada i ne odstupam puno tj.2 dana propisno pa 3.malo dopunim jelovnik. A pre dijete sam se slicno njoj hranila, al su bila 3 obroka malo jaca od ovih al skoro pa dodje na isto kad se izracuna. Zato sam mislila da bi mi taj sagorevac masti pomogao da skinem ta 3 kg jer pokusavam vise od 1 god al nikako. Nije da sam ocajna, al ne znam sta bi drugo pomoglo.
Sačuvana
stefolinhoo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 572

« Odgovor #4 poslato: Septembar 28, 2013, 03:05:39 posle podne »

Verovatno da nisi u kalorijskom deficitu.
Moj ti je savet da probas da izracunas TDEE index,tj. koliko ti je potrebno kalorija na dnevnom nivou za odrzavanje tezine i onda samo oduzmes 500 kcal od tog broja i toliko unosis.

E sad je bitno i odakle ce te kalorije da dolaze jer nije isto 100 gr cokolade i 100 gr pileceg belog mesa.

Napisi nam jedan dan kakva ti je ishrana po obrocima?
Znaci obrok1.,obrok 2 itd.
Sačuvana
Ima tres tresu, ima naj najke i ramena siroka ko regal
sonyJ
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #3 poslato: Septembar 28, 2013, 12:03:35 posle podne »

Kao sam na nekoj dijeti, danas 8 dan. Jedem celer, vegeterijansku pastetu, jabuke, kikiriki puter, pasulj, jogurt+sok (nectar life), ella sir sa vocem nekim i sl. (imam jelovnik od 25 obroka pa na svaka 3h jedem, ukupno 5x dnevno da bude). Dobar deo jelovnika cu da zadrzim jer mi stvarno prija i daje vise energije. Al opet nisam smrsala ili bar ne primecujem...a vaga kaze da jesam celih 0,5 kg  ;D. Do pre 2 god sam se hranila dosta nezdravo (tipa milka 300gr uz film bez problema :-\), samo sokovi, vodu tako da mi je jasno sto sam se ugojila, al mi nije jasno zasto kilaza vise nece na dole kad sam regulisala ishranu vec vise od god dana (pojedem nekad picu, palacinku...al ne cesto), a sad i dijetu drzim...opsirna sam, znam :D
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #2 poslato: Septembar 28, 2013, 11:13:46 pre podne »

Tvoj BMI (body mass index) je 20.7  sto znaci da imas idealnu telesnu tezinu.

Naravno, nije samo tezina bitna vec i procenat masti.

Mislim da nema potrebe za sagorevacem, vec da pojacas fizicku aktivnost (4 x nedeljno) i ako mozes kreni u teretanu...

ishranu takodje je primarno regulisati.

Kako se hranis?
Sačuvana
sonyJ
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #1 poslato: Septembar 28, 2013, 10:44:32 pre podne »

 Imam 25god, 48.5kg i visoka sam 157cm. Uvek sam imala kilazu 45kg (nisam vezbela, jela svasta). Medjutim, pre 2 god sam se zacas ugojila na 51kg i tada sam pocela prvi put da trcim i  regulisala ishranu. Uspela da smrsam na 48kg za kratak period, ali nikako ne uspevam da spustim kilazu na zeljenu (45kg) vec duze. Kilaza valjda i nije toliko strasno koliko me odeca steze i bezveze stoji. Trcim 2x nedeljno po 40min laganim tempom, posle odradim jos koju vezbicu; kad su ispiti stalno sam gladna i neuspevam da se iskontrolisem. E sad, da li bi sagorevac masti i koji mogao da mi pomogne da se resim ta 3 kg koji ne zele da se odlepe od mene? I koliko bi mi vremena trebalo za to?
« Poslednja izmena: Septembar 28, 2013, 11:14:35 pre podne od strane MightyMO » Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.077 sekundi sa 17 upita.