TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394257 Teme od strane 25002 Članovi Poslednji član: lazic037

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 19, 2024, 05:20:18 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Moja prica  (Pročitano 1959 puta)
Stefan_91
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #1 poslato: Mart 18, 2014, 12:04:37 posle podne »

Dugo vec zelim da pisem na temi vezano za teretanu i ishranu, ali nikako da stignem.. Evo sada zelim da podelim moj plan treninga i ishrane sa vama, da vas pitam za misljenje, i naravno savet sta i kako treba da korigujem. :)
Za pocetak neke osnovne info o meni..Imam 22 godine, visok 190, 84 kg. Trenirao sam u teretani i pre, ali nikada nisam spojio vise od tri meseca. Najveci problem mi je uvek bio visak sala na stomaku i to vec iz godine u godinu pokusavam da redukujem , ali nikako da istrajem u tome.  ::) Tako sam u septembru odlucio da ozbiljno krenem u teretanu i da dam sve od sebe. Septembar pocinjem ozbiljno da vezbam i samim tim pocinju veliki napori za moje telo, pa da bih izbegao upalu pocinjem da koristim glutamin, ali vec u oktobru dobijam prehladu i visoku temperaturu, tako da sam bio prinudjen na pauzu od skoro tri nedelje(sto me je u startu preseklo). Novembar nastavljam lagano, a u decembru pocinjem bas bas ozbiljno da treniram. Za svo ovo vreme koristio sam program 1 dan: grudi biceps, 2 dan: ledja triceps, 3 dan: ramena noge. Trbusnjaci u svakom danu treninga. Ishranu nisam nista posebno redukovao. Krajem decembra posle procitane knjige "Serviraj za pobedu", Novaka Djokovica, shvatio sam da nema napretka bez redukovane ishrane, pogotovo za taj cilj (skidanje suvisnog masnog tkiva sa stomaka) kojem sam ja tezio. Naravno, nisam imao u planu da slepo pratim svaki njegov predlog, i recept, vec sam nasao neki svoj nivo koji bih ja mogao i trebao da postujem. Naravno svi vec vereovatno znate da se u ovoj knjizi kao najveci problem u ishrani navodi gluten, pa sam tako u startu izbacio sve namirnice iz ishrane koje mogu da sadrze isti. To je za mene bio ogroman korak napred, ali i jako tezak cilj koji sam sam sebi zadao, s obzirom na to, da su mi hleb, pivo, razni keksevi, slatkisi i druge stvari bile svakodnevnica. U danasnje vreme, vreme brzog zivota jako je tesko izbeci ove stvari, pogotovo u mojim godinama i jako je tesko ne podleci pritisku porodice i prijatelja koji su mi pridikovali da meni takav nacin ishrane nije potreban i da ja sasvim normalno izgledam. Bez obzira na sve, ja sam bio jako motivisan da napokon nesto uradim dobro za sebe i za svoje telo i tako sam ja krajem decembra poceo bez glutensku ishranu. Naravno ne podrzumeva to samo namirnice bez glutena, smanjio sam i unos secera i ostalih masnih namirnica koje bi ugrozile moj dalji napredak. Slozicete se s tim da sam izabrao najbolji moguci trenutak za pocetak ovog rezima, a to su novogodisnji i bozicni praznici. Jos samo da napomenem da u trenutku kad se odlucujem na ovaj korak napred ja sam imao 93.6 kg. Kako je vreme vise prolazilo ja sam se osecao sigurnije i sve vise motivisan. U medjuvremenu program u teretani sam promenio. 1 dan: grudi biceps triceps, 2 dan:ledja noge ramena, 3 dan: sve, 4 dan: pauza, pa opet prva dva dana, pa pauza.Znaci jednom nedeljno bih imao trening sastvaljen od vezbi koje obuhvataju celo telo, trbusnjaci naravno svaki dan, a pauze sam sveo na minimum. Hteo sam da postignem potpunu definiciju svog tela, pa sam zato intezivirao svoje treninge, kojih je 5 puta nedeljno. Naravno, tu sam jos ubacio i trcanje 2 puta nedeljno, odnosno danima kada ne idem u teretanu( desavalo se da trcim i danima kada treniram). Telesna tezina je postepeno opadala, a misici su postajali sve vidljiviji. Krajem februara se odlucujem na jos jedan korak napred, a to je ubacivanje whey proteina kao suplementa u ishranu. Dugo sam razmisljao da li bih trebao da ih koristim, s obzirom na razne predrasude, ali sam shvatio da je to samo dodatak ishrani i nista vise. Tako pocinjem da pijem elite 100% whey protein od dymatize-a. Svidja mi se kako deluje i nekako osecam da imam vise snage da podizem vece tezine, nego ranije( mozda nije u njemu stvar, ali ja tako osecam). I evo danas je 85-ti dan kako sam redukovao ishranu, intezivirao treninge i redovno sam se svega pridrzavao. Zadovoljan sam rezultatima, ali svestan sam da uvek moze bolje i vise, pa sam se zato javio ovde da vidim koje je vase misljenje o svemu ovome i da saslusam kritike i savete kako dalje.
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.102 sekundi sa 18 upita.