TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394257 Teme od strane 25002 Članovi Poslednji član: lazic037

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 19, 2024, 04:14:57 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 3 4 [5] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Trening i ishrana.  (Pročitano 24820 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #7 poslato: Oktobar 16, 2013, 12:37:45 posle podne »

Koji cilj želiš da postigneš kardio treningom? da krenemo od toga.  Preterani kardio, pogotovo visokointenzivni kakav radiš jeste rizik za mišićnu masu, a sa druge strane trošiš kalorije - tako da računaj na dodatni unos kalorija.

Za dekstrozu, teško je reći precizno, jer to je ipak samo šećer - i količina zavisi od intenziteta treninga, potrošnje kalorija na treningu, ukupnog dnevnog kalorijskog unosa, ciljeva itd.... ako radiš na masi ja bih ti rekla da opušteno uzmeš 1 mericu whey-a i isto toliko dekstroze
Sačuvana
KD35
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18


« Odgovor #6 poslato: Oktobar 16, 2013, 09:45:38 pre podne »

 Pretpostavio sam da ce ici malo teze i jedno i drugo.I ja seplasim da se ne zamastim. Skoro sam se merio u Herbalife-u imao sam 13 % BF, cilj mi je da spustim na jednocifren broj  ;) Ali pokusacu ovo prvo sa masom, trcim 2-3 nedeljno kuperov test, pored standardnog kardia, nadam se da me nece to mnogo poremetiti u u nabijanju ovih 6-7kg mase. Imam jos jedno pitanje u kojoj razmeri da uzmam dex i whey posle treninga? Do sada sam pola merice dex i mericu wheya?
« Poslednja izmena: Oktobar 16, 2013, 02:51:21 posle podne od strane KD35 » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #5 poslato: Oktobar 16, 2013, 07:46:48 pre podne »

baš tako, možda bolje da se sad skoncentrišeš na veći unos proteina i kvalitetnih ugljenih hidrata, pametan trening i da radiš na mišićnoj masi.. a da skidanje masti ostaviš tamo za proleće...
Sačuvana
stefolinhoo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 572

« Odgovor #4 poslato: Oktobar 15, 2013, 09:46:05 posle podne »

Pazi,da dobijas na misicnoj masi i da ujedno smanjujes bf tesko ce da ide.
Prvo ako hoces napakuj masu do 95 kg,ali polako sa kvalitetnom ishranom da se ne bi omastio.I onda za par meseci uradis defku,e tada predji na rotacije,low carb i keto na kraju ako bude bilo potrebe...
Sačuvana
Ima tres tresu, ima naj najke i ramena siroka ko regal
KD35
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18


« Odgovor #3 poslato: Oktobar 10, 2013, 11:36:50 posle podne »

Uvece sam uzimao whey sa mlekom. :) Da li je pametno krenuti sa rotacijama uh? Malo sam listao po forumu i koliko sam razumeo to je jedan od boljih nacina za skidanje bf-a.
« Poslednja izmena: Oktobar 11, 2013, 08:33:48 pre podne od strane KD35 » Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #2 poslato: Oktobar 10, 2013, 11:17:27 posle podne »

Pozdrav,

ja cu komentarisati tvoju ishranu - odlicno si ti ovo planirao :-).

Dorucak je ok, predlazem da pored ovsenih ubacis neki protein - npr jaja; vecera tunjevina, mladi sir, piletina, mozes u principu pojesti i jaja ali su malo teza za stomak pa je bolje da ih pojedes u toku dana, salatu neku ubaci obavezno, mozes ponekad i testeninu ( integralnu ). Whey sa vodom za veceru nije bas isplativ, jer protrci, ako ces ga vec uzimati dodaj Ellu ili neki mladi sir da ga usporis malo. Mozes jos za uzinu ubaciti neesto kostunjavo - bademe, lesnike, orahe, pistaci, ili mix, i to mozes za popodnevnu uzinu, a u toku prepodneva nesto od voca.

Druga solucija je da ubacis jos jedan konkretan obrok, kao uzinu npr - sendvic sa piletinom i salatom, salatu sa tunjevinom / piletinom / mladim sirom i povrcem, sa maslinovim uljem. 
Sačuvana
KD35
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18


« Odgovor #1 poslato: Oktobar 10, 2013, 10:23:42 posle podne »

   Pozdrav. Ovako, imam 21 godinu, visok sam 191, tezak 88,5kg . Cilj mi je da dobijem jos malo na misicoj masi otprilike do 95kg( i misim da je to ok tezina za moju visinu, ispravite me ako gresim) i naravno da probam da spustim % BF sto je vise moguce. Do skoro sam igrao kosarku, ali sve je to moralo da stane i sada hocu da se posvetim svom telu i da ga dovedem u sto bolju formu! Nisam pocetnik sto se teretane tice jer sam dosta trenirao u njoj, ali na specifican nacin kakav je moj sport zahtevao. Mislim da je uvod i veci nego sto bi trebalo da bude, pa da predjem na stvar :)
  Tri glavna obroka:
 -Za dorucak obicno jedem ovsene pahuljice sa Fit jogurtom, suvim grozdjem i jos nekim suvim vocem, nekad uzmem i neko integralno pecivo isto sa Fit jogurtom, ponekad omlet...
 -Za rucak obicno jedem belo meso, ribu tunjevinu, pirinac, integralni hleb( naravno kombinacija, ne sve odjednom :)
 -Vecera je u 90 posto slucajeva bila tunjevina sa jogurtom, whey sa mlekom, jaja...
Posle treniranja u teretani i na keju uvek uzimam whey sa vodom...
Znaci mene interesuju saveti oko korigovanja ishrane i suplementacije.
Trenutno imam Whey, BCAA, dex.
Voleo bih da imam sto vise treninga nedeljno + trcanje(kuperov test)
I da me posavetujete oko ishrane i treninga jer sam se bas zainteresovao za ovo i zelim da mi to postane jedan ozbiljniji hobi  ;D
Postavicu i jednu moju sliku od skoro da vam bude od pomoci :)


« Poslednja izmena: Oktobar 10, 2013, 10:57:03 posle podne od strane KD35 » Sačuvana
Stranice: 1 ... 3 4 [5] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.087 sekundi sa 17 upita.