TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 07:32:41 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: ishrana u BB  (Pročitano 3178 puta)
sasasale
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 32


« Odgovor #15 poslato: Oktobar 24, 2013, 02:03:55 posle podne »

Da to sam napomenuo, znači totalni početnik. Ali naravno svakodnevno čitam i izučavam body building, kao i čovjekov organizam u cijelosti.
Sačuvana
Svakog dana u svakom pogledu, sve više i više napredujem :)
stefolinhoo
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 572

« Odgovor #14 poslato: Oktobar 24, 2013, 01:39:46 posle podne »

Ajde da napisem i ovde, nisu samo proteini tj aminokiseline bitne za rast misica, ishrana mora da obuhvati sve makro...
e]

Gorana, hvala još jednom. @P.Heat Kad kažeš složeni UH na šta se tu tačno misli?
Ovsene pahuljice,krompir,pirinac...
Sačuvana
Ima tres tresu, ima naj najke i ramena siroka ko regal
škemi
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 423


« Odgovor #13 poslato: Oktobar 24, 2013, 01:37:19 posle podne »

Ajde da napisem i ovde, nisu samo proteini tj aminokiseline bitne za rast misica, ishrana mora da obuhvati sve makro...
e]

Gorana, hvala još jednom. @P.Heat Kad kažeš složeni UH na šta se tu tačno misli?
Citaj, guglaj i edukuj se sto vise vezano za ishranu i trening, ako zelis da se pomeris sa mrtve tacke... Imao si pocetnicka pitanja na jos nekim temama, verovatno si nov u ovome... Prelistaj forum, imas ovde brdo korisnih stvari.
Sačuvana
sasasale
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 32


« Odgovor #12 poslato: Oktobar 24, 2013, 01:26:42 posle podne »

Ajde da napisem i ovde, nisu samo proteini tj aminokiseline bitne za rast misica, ishrana mora da obuhvati sve makro...
e]

Gorana, hvala još jednom. @P.Heat Kad kažeš složeni UH na šta se tu tačno misli?
Sačuvana
Svakog dana u svakom pogledu, sve više i više napredujem :)
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #11 poslato: Oktobar 24, 2013, 11:21:26 pre podne »

Da ne otvaram novu temu, nadovezao bih se ovde jer se tiče ishrane. Kad je u pitanju rast mišića, koji sve faktori utiču kad je ishrana u pitanju? Da li mišićni rast takoreći dobija gorivo samo od proteina ili ipak od još nečega? Pretežno čujem tipove u teretani kako pričaju ako hoćeš da se "nabilduješ" samo jedi što više. Sad koliko utiče povećanje kalorija na povećanje mišića u cijelosti?

Eto ,doktorka ti je odgovorila opsirno, ja sam da se nadovezem i da kazem da su ugljeni hidrati bitni isto koliko i proteini kada je cilj nabacivanje misicne mase.Treba paziti iz kojih izvora uzimas te hidrate, bilo bi dobro da je 80-90% hidrata koje uneses u toku dana slozeno.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #10 poslato: Oktobar 24, 2013, 10:05:24 pre podne »

Ajde da napisem i ovde, nisu samo proteini tj aminokiseline bitne za rast misica, ishrana mora da obuhvati sve makro i mikronutrijente ( uh, masne kiseline, vitamine, minerale ) i vodu, jer svi oni imaju zasebne uloge koje su u interakciji u procesu misicnog rasta ( uzrocno posledicna veza ).

Pored ishrane, faktori koji uticu na rast misica ( a na koje mozemo uticati ) su trening i odmor, a faktori koji se ne mogu menjati su pol, starost, i genetski faktori - poenta je da ne mozes unapred znati kako ce teci tvoj napredak, ali se treba truditi da maksimalno prilagodis cilju faktore koje mozes da menjas.
Sačuvana
sasasale
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 32


« Odgovor #9 poslato: Oktobar 23, 2013, 09:52:33 posle podne »

Da ne otvaram novu temu, nadovezao bih se ovde jer se tiče ishrane. Kad je u pitanju rast mišića, koji sve faktori utiču kad je ishrana u pitanju? Da li mišićni rast takoreći dobija gorivo samo od proteina ili ipak od još nečega? Pretežno čujem tipove u teretani kako pričaju ako hoćeš da se "nabilduješ" samo jedi što više. Sad koliko utiče povećanje kalorija na povećanje mišića u cijelosti?
Sačuvana
Svakog dana u svakom pogledu, sve više i više napredujem :)
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #8 poslato: Oktobar 21, 2013, 10:08:40 posle podne »

Koje povrce se lako sprema i koliko ga treba uzimati?Ja sam ga izbegavao jer mi je apetit jako slab.

Povrce mozes jesti u neogranicenim kolicinama ( vodici zdrave ishrane savetuju 5 porcija povrca dnevno ) sto znaci da bi ti to mogao biti prilog uz svaki obrok, ili bar uz glavne obroke ( dorucak, rucak, veceru ). Grasak, pasulj, boranija se lako spremaju, zatim mozes napraviti corbu sa brokolijem, karfiolom, tikvicama dok ih jos ima...ili naseces svezeg cega imas ( paprika, paradajz, sargarepa ) pa pojedes sa belim mesom, ili sirom, tunjevinom...

Slicno i sa vocem, sto raznovrsnije dok ima izbora.

kakva je situacija sa energijom na treningu i inace posto tako malo jedes? Da li si u mogucnosti da uzimas vitamine da ti malo poboljsaju apetit? Zanimljivo je da ti je ta losa hrana smanjivala apetit, obicno ima suprotan efekat.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #7 poslato: Oktobar 21, 2013, 01:39:26 posle podne »

Koje povrce se lako sprema i koliko ga treba uzimati?Ja sam ga izbegavao jer mi je apetit jako slab.

puno je vitamina, minerala, antioksidanata tako da bez obzira na to što vlakna daju sitost, treba da ga unosiš. Drugo vlakna su važna za probavu i uopšteno, zdravlje.

Svo povrće... sezonsko najbolje, sveže, a može i bareno na pari...  sa začinima, vegetom - može da bude dobar prilog nekom mesu npr.
Sačuvana
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 911


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 20, 2013, 03:01:30 posle podne »

paradajz i krastavci xDD
Sačuvana
Garfild
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #5 poslato: Oktobar 20, 2013, 12:43:40 posle podne »

Koje povrce se lako sprema i koliko ga treba uzimati?Ja sam ga izbegavao jer mi je apetit jako slab.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #4 poslato: Oktobar 20, 2013, 12:19:39 posle podne »

Od proteina imaš govedinu, jaja, belo meso... super

Od hidrata pirinač, krompir, ovsene...   nije loše.

Ubaci i neke zdrave masti, poput maslinovog ulja, pored kikirikija npr bademe,lešnike, povremeno.

Povrće, obavezno, molim te :) 

možeš se igrati malo sa začinima, povrćem, pečurkama, da ti hrana ne bude jednoličnog ukusa.  Ubaci i grašak,boraniju,povremeno sočivo, pasulj i dr...  to nije skupa hrana a bogata je hranljivim sastojcima
Sačuvana
SF
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 53

« Odgovor #3 poslato: Oktobar 20, 2013, 12:01:15 posle podne »

Slicna situacija je bila i kod mene. Dok nisam uzeo spremanje jela u svoje ruke, nisam jeo redovno niti dovoljno. Ni ja ne znam da kuvam, ali nije nista tesko, uvezbaces se. Ja kad ustanem ujutru, spremim sebi jaja i ovsene (nekad i pred spavanje spremim), doruckujem, a zatim skuvam pirinac i isprzim meso za ceo dan. Onda uzmem plasticne kutije za hranu i lepo rasporedim obroke. I zatim ceo dan koje god obaveze da imam (fakultet itd.), hranu uvek nosim sa sobom i jedem.
Sačuvana
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 911


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 20, 2013, 11:51:52 pre podne »

vodi ka pomaku unapred definitivno :) treba da uzmes neki kcal kalkulator odredis koliko ti treba proteina masiti uha i drzis se toga nedelju dve vidis gde tezina ide ako ide gore ostavis tako ako ne dodas jos 50gr uha i tako dok ne krenes da dobijas na tezini :)
Sačuvana
Garfild
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 68

« Odgovor #1 poslato: Oktobar 20, 2013, 10:35:21 pre podne »

Vec duze vreme tesko treniram, ali ne dobijam ni grama i mislim da je to zbog ishrane pa sam resio da je malo korigujem.Po gradji sam ektomorf i apetit mi je uzasno los, uz to do sada sam se u ishrani oslanjao na majku, koja je kuvala veoma neuredno (jelo se 2-3 puta dnevno), a i kad je kuvala to su bila neka jela iz kuvara puna nehranjivih i nekvalitetnih sastojaka koja bi mi zatvarala apetit.Zato sam resio da spremam sam sebi.Ali imam jedan problem ja slabo znam da kuvam, a i u mestu u kom zivim ima veoma mali izbor zdravih namirnica, tako da bi se moja ishrana svela na:ovsene, mleko, krompir, pirinac, jaja, belo meso, govedinu i kikiriki.Takodje moja ishrana bi bila jednolicna, i od prilike svakog dana ista.
Gde ovo vodi i sta treba menjati?Hvala unapred  :)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.083 sekundi sa 18 upita.