TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 02:09:28 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Dijete u toku treniranja  (Pročitano 2810 puta)
marija993
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #13 poslato: Oktobar 23, 2013, 04:45:41 posle podne »

Hvala na savetima, zaista. Potrudicu se da moja volja bude mnogo vise motivisana mojim zeljama. Pozdrav :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #12 poslato: Oktobar 20, 2013, 12:11:54 posle podne »

za početak počni redovno da vežbaš, bilo bi dobro da ideš i u teretanu bar 3 puta nedeljno, a pored toga šta god ti odgovara - trčanje, bajs, plivanje i dr...  ako pronaĂ°eš aktivnost koja ti odgovara veće su šanse da ostaneš u tome.

Drugi korak, smanji ili ograniči na 1 nedeljno hranu kao što je brza hrana, slatko, testenine, suviše slana ili masna hrana, prženo, grickalice, pomfrit, gazirani sokovi i dr...

Treći korak, ubaci više voća i povrća u ishranu, povećaj unos vode koju unosi u toku dana. Ubaci zdravu hranu kao što su integralni (ali pravi integralni) proizvodi - int. testenina ili hleb, pirinač, žitarice...  ubaci orašaste plodove - kao izvor zdravih masti, nemasne proteine - ribu, piletinu, jaja, mladi sir... treba ti više proteina ako vežbaš. 

Zdrava hrana može da bude super ukusna, to ti garantujem.

Sve je pitanje volje i želje za nekom promenom...  ovo što sam ti napisala nije ništa drastično, već ukazuje na postepeno menjanje navika ;)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #11 poslato: Oktobar 20, 2013, 10:34:15 pre podne »

Hvala na predlozima. Nisam rekla da nemam izbora, ali moj najveci problem je, takodje, prevelik apetit. I trudim se da ga smanjim. Medjutim kolicina hrane koja odogvara nekome (zdelica necega), meni nije dovoljno...javlja mi se konstantan osecaj gladi. Ponekada mi je sve to u glavi, pa iskontrolisem, ali iz nekog razloga, to, ponekada nije dovoljno. Mozda je to samo psihicko stanje dosade, nervoze, navike, ali zelim da iskorenim, da nadjem izvor tome, posto me cesto nervira cinjenica da mi mozak u vecini slucajeva razmislja o nekoj preukusnoj hrani, umesto da se bazira na neke druge stvari. Cinjenica je da jako volim hranu, ali jedno je voleti, drugo je morati, ne?:))) ne izgledam lose, i nemam neki preterani problem sa kilama, ali imam "viska"..koje bih vrlo rado skinula, jer volim videti prikladno definisano telo na zenskoj osobi, pa bih to zelela i sebi... A ne da razmisljam da li mi "kipi" kada sednem negde u gradu u nekoj uskoj majcici, ili haljini. :)

Neki ljudi jednostavno preĂ°u na zdravu ishranu,nekima je to jako teško.Hrana ti služi da bi živela,a ne da ti živiš za hranu.
To za nervozu je vrlo moguće,to se kod dosta ljudi javlja i to jednostavmno moraš glavom rešiti,a što se tiče brze hrane,to samo vremenom možeš.Veruj mi da ćeš posle mesec dana bez hleba pitati sebe zašto si ga uopšte i jela,a peciva i ostale poslastice pruži sebi npr. jednom nedeljno.I kada dug period budeš imala velik unos zdravih obroka u odnosu na taj jedan nepravilan,rezultati će se videti.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #10 poslato: Oktobar 20, 2013, 10:22:18 pre podne »

Jako si mlada, hormoni rade punom parom i metabolizam ti je ubrzan, zato ti je apetit pojacan. Ali cisto zbog svog zdravlja povedi racuna o tome sta ces jesti - povrce koje ima puno vlakana, kostunjavo voce takodje, su namirnice koje bi trebalo da zasite, pa povecaj njihovu kolicinu u ishrani, a ostalo pokusaj da ispratis koliko mozes. Kad jedes te "prazne" kalorije, slatkise i lose masti, ti zapravo nista korisno ( gradivno ) nisi unela u organizam pa on trazi jos.

Nutricionisti pri domu zdravlja se uglavnom bave dijetama za posebne populacije stanovnistva (gojazne ), i uglavnom za obolele, zato smatraju da tebi ne treba nista od toga. Najbolje da ispratis ove osnovne smernice, i bice ti lakse kroz neko vreme, kad se organizam navikne na taj nacin ishrane.
Sačuvana
marija993
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #9 poslato: Oktobar 19, 2013, 10:34:29 pre podne »

Hvala na predlozima. Nisam rekla da nemam izbora, ali moj najveci problem je, takodje, prevelik apetit. I trudim se da ga smanjim. Medjutim kolicina hrane koja odogvara nekome (zdelica necega), meni nije dovoljno...javlja mi se konstantan osecaj gladi. Ponekada mi je sve to u glavi, pa iskontrolisem, ali iz nekog razloga, to, ponekada nije dovoljno. Mozda je to samo psihicko stanje dosade, nervoze, navike, ali zelim da iskorenim, da nadjem izvor tome, posto me cesto nervira cinjenica da mi mozak u vecini slucajeva razmislja o nekoj preukusnoj hrani, umesto da se bazira na neke druge stvari. Cinjenica je da jako volim hranu, ali jedno je voleti, drugo je morati, ne?:))) ne izgledam lose, i nemam neki preterani problem sa kilama, ali imam "viska"..koje bih vrlo rado skinula, jer volim videti prikladno definisano telo na zenskoj osobi, pa bih to zelela i sebi... A ne da razmisljam da li mi "kipi" kada sednem negde u gradu u nekoj uskoj majcici, ili haljini. :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16710


« Odgovor #8 poslato: Oktobar 19, 2013, 09:36:08 pre podne »

Imam 20 godina. Uskoro cu 21 godinu napuniti... Posto svakome razlicita hrana, takodje i kolicina,odgovara, gde bih mogla tacno da saznam sta je najbolje za mene i moj organizam? Jer svako uvek ima razlicitu pricu, i bicno kazu idi kod nutricioniste, a kada sam to zatrazila...Upitali su me- Sta ce meni nutricionista, kad nema potrebe,ti dobro izgledas? I onda su me samo bukvalno oterali kuci sa tom receniocom. Otisla sam kuci bez odgovora o bilo cemu, jer su oni nasumicno zakljucili da sam dosla da bih sprovela dijetu. A zapravo sam samo htela savet koji je najbolji ze mene i moj organizam. I vec godinama se zaista pitam koja hrana mi najvise odgovara, jer sam ja prakticno svastojed..:) Ljudi mi se dive kad vide sta sve mogu da izmesam, a da posle nemam apsolutno nikakvih stomacnih tegoba. Svesna sam da treba da izbegavam beli hleb,pa sam ga svela na minimum, tj pokusavam da ga zamenim sa kukuruznim...ali nazalost,finansijska situacija, kao i privatna...mi ne dozovljavaju luksuz pravilne ishrane..pa jedem najcesce jeftinu hranu..pa ponekada to zahteva i vecu kolicinu hleba,jer je donekle najjeftiniji. Ali recimo da sam vecere zamenila zutim semenkama, ili sojom iako ne znam ni koliko je to pametan izbor?? :) Hvala na odogovorima,zaista znace.

prvo sam hteo da te posavetujem da pratiš svoj stomak i tako shavtiš koje ti tačno namirnice ne odgovaraju,ali vidim da kod tebe to ne može da proĂ°e. Hleb izbaci,on ti nikako ne treba i pun je transmasti koje ti štetno utiču na organizam.
Uzmi npr. povrće,karfiol,brokoli,španać.... Obrok ti mogu biti i jaja pečena sa rendanom tikvicom.Tunjevina ti je povoljna u kombinaciji sa paradajyom npr. Kada staviš na papir burek i nešto od ovoga,shavtićeš da izadje na isto,a zdravlje ne možeš porediti.Kada budeš u mogućnosti,ispeci neko meso.Skuvaj pirinač.....Imaš izbora :)
Sačuvana
marija993
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #7 poslato: Oktobar 19, 2013, 08:52:43 pre podne »

Imam 20 godina. Uskoro cu 21 godinu napuniti... Posto svakome razlicita hrana, takodje i kolicina,odgovara, gde bih mogla tacno da saznam sta je najbolje za mene i moj organizam? Jer svako uvek ima razlicitu pricu, i bicno kazu idi kod nutricioniste, a kada sam to zatrazila...Upitali su me- Sta ce meni nutricionista, kad nema potrebe,ti dobro izgledas? I onda su me samo bukvalno oterali kuci sa tom receniocom. Otisla sam kuci bez odgovora o bilo cemu, jer su oni nasumicno zakljucili da sam dosla da bih sprovela dijetu. A zapravo sam samo htela savet koji je najbolji ze mene i moj organizam. I vec godinama se zaista pitam koja hrana mi najvise odgovara, jer sam ja prakticno svastojed..:) Ljudi mi se dive kad vide sta sve mogu da izmesam, a da posle nemam apsolutno nikakvih stomacnih tegoba. Svesna sam da treba da izbegavam beli hleb,pa sam ga svela na minimum, tj pokusavam da ga zamenim sa kukuruznim...ali nazalost,finansijska situacija, kao i privatna...mi ne dozovljavaju luksuz pravilne ishrane..pa jedem najcesce jeftinu hranu..pa ponekada to zahteva i vecu kolicinu hleba,jer je donekle najjeftiniji. Ali recimo da sam vecere zamenila zutim semenkama, ili sojom iako ne znam ni koliko je to pametan izbor?? :) Hvala na odogovorima,zaista znace.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #6 poslato: Oktobar 18, 2013, 12:08:38 posle podne »

ako sebi jednom nedeljno dozvoliš ručak koji nije baš najdijetalniji to je ok, isto je ok ako možeš da se kontrolišeš i da pojedeš 1-2 kolača ili pola parčeta torte, ako možeš da kažeš ne sebi kada je dosta... ukratko rečeno ako si umerena u svemu i ako redovno vežbaš nećeš nikada imati problema.

Ovo mislim ako želiš da izgledaš pristojno i da se osećaš bolje.

A ako budeš želela pločice na stomaku, onda ćeš svemu morati ozbiljnije da pristupiš.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #5 poslato: Oktobar 18, 2013, 11:23:08 pre podne »

Koliko godina imas Marija?

I jeste poenta u tome, da jedes cesce a kolicinski manje, tako da nije cudo sto si dovela figuru do zeljene forme. A sa druge strane, ocigledno je da ti ishrana nije bila bas najbolja cim su se kile vratile. Ajde za pocetak izbaci gazirane sokove, smanji slatkise, povedi racuna o hlebu ( ako jedes beli hleb svedi ga na minimum ), mesne preradjevine proredi i pij dosta vode. To su stvari koje ti ne trebaju, zbog zdravlja prvenstveno a onda i zbog izgleda. Verujem da ces na taj nacin i uz trening naravn, poceti da menjas situaciju u zeljenom pravcu.
Sačuvana
marija993
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #4 poslato: Oktobar 18, 2013, 10:14:32 pre podne »

Dobro, to je sitina da zavisi i od toga ko kakav cilj ima... Medjutim, prosle godine,kada sam trcala, i vezbala, jela sam skoro sve. Cak sam neprimetno jela vise puta na dan nego sto sam navikla. Za 4 meseca sam sebe dovela u finu figuru, gde sam , po prvi put obukla sa samopouzdanjem majcu iznad pupka. Medjutim, kada je dosao jedan period, zbog cega sam iz licnih problema prestala trenirati...nastavila sam jesti istu kolicinu...ni ne primecujuci kojom brzinom se sve zalepilo za mene...prosle zime sam se ugojila toliko koliko nikada nisam...ali radim ponovo na tome...i ne znam, ali verujem da ako budem opet trenirala kao sto sam, da cu mozda opet, bez uskracivanja sebe bilo kakvog zadovoljstva sto se tice hrane,dovesti svoju figurnu do zeljenje forme. Ali ni to bas nije lako s obzirom da se s godinama teze skidaju kile.. a ja trenutno najvise imam problem sa viskom u predelu ispod puka...stomacic..:) i to mi je sad najteze skinuti..:/
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #3 poslato: Oktobar 18, 2013, 09:43:26 pre podne »

Ćao Marija :)

ovako, najpre zavisi šta za tebe podrazumeva "normalna ishrana"  - to je jako relativan pojam... drugo zavisi kakvi su ti ciljevi... ako imaš ozbiljne ciljeve po pitanju forme i fitnesa onda nećeš moći da jedeš bilo šta.  Treće zavisi od genetike.... neki mogu da jedu ogromne količine hrane bez da se ugoje, ali muče se da dobiju koji kilogram mišićne mase dok drugi moraju strogo da paze jer se lako goje.

Kao što je PeĂ°oni već rekao, za ozbiljne ciljeve 70% u celoj priči je ishrana.

Svakako, ako se već hraniš loše, bolje je da vežbaš nego da ne vežbaš uopšte uz lošu ishranu.  I onda postepeno menjaš navike....  ne radi se o tome da je zdrava hrana neukusna niti da nikad više nećeš smeti da okusiš tortu ili čokoladu i dr...
većina nas jede sve od toga, samo pazi na tajming, količinu, nekad u odreĂ°enim periodima bude strožije dok se u nekim drugim periodima jede bukvalno sve...

Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 18, 2013, 09:18:57 pre podne »

Ishrana je 70% cele price.
Sačuvana
marija993
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7

« Odgovor #1 poslato: Oktobar 18, 2013, 09:16:33 pre podne »

Htela sam da pitam, sto me jako zanima, a to je da li zaista kada zena, covek uopsteno, trenira, da li mora zaista da pazi na to sto jede? Da li zaista mora da se odrekne mnogih jela da bi dosao do nekog zeljenog izgleda, ili moze da jede sta pozeli u normalno vreme sa dovoljnom kolicinom treninga(od recimo bar 4 treninga u toku nedelje,ili od 5,6,zavisi ko kako moze)?
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.107 sekundi sa 17 upita.