TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 10:47:46 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Skeptičnost o američkim whey proteinima?  (Pročitano 3289 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #7 poslato: Oktobar 20, 2013, 03:24:48 posle podne »

Naime rešio sam da konačno kupim whey protein, i odlučio sam se za Dymatize Elite Whey, ali sam nakon odreĂ°enog pretraživanja na googlu pročitao da sadrži GMO ulje soje, soje za koju kažu da je u Americi u 95% slučajeva GMO. To su i na etiketi stavili za Elite.
To me je jako pokolebalo i odmah sam se bacio u traganje za drugom firmom i naišao sam na Twinlab 100% Whey Fuel, i on sadrži taj Soja Lecitin, samo što ne piše da je GMO, ali ako je već 95% soje tamo GMO, i u Twinlabu je sigurno. Plus ovaj Twinlabov ima 20% dnevnog unosa holesterola po dozi, a ja kako sam planirao da uzimam 2 doze dnevno, to je već 40% samo kroz whey, mada ne jedem masnu ništa specijalno, opet mi je i to malo više nego što bi terbalo da whey ima valjda.

Sada sam našao neki MHN Sport Nutrition, valjda su madjari ili nemci, piše na pakovanju "ASPARTAM, SOY, GUAR GUM AND GMO FREE!", ima 18g proteina po merici, nije nešto spektakularno ali bih radije uzeo njega jer koliko vidim nema ovih zasladjivača i emulgatora, plus je GMO FREE, a poreklom je iz evrope, i znam da su ovde mnogo oštrije mere za GMO nego u USA.

Vidim da ovaj Elite Whey svi hvale, i baš sam bio zagrejan za njega, ali sam se baš smorio kada sam video ono za GMO...

Sad, koliko je sve to opasno, i da li imam potrebe da se tripujem uopšte oko toga? Videh da to trpaju čak i u Plazmu i Bambi proizvode za koje sam mislio da su najzdraviji i najkvalitetniji...  :o


Znaš kako,u Srbiji možda još uvek nisu uveli GMO,ali ima jako mnogo proizvoda koji se slobodno uvoze,a prepuni su takvim tipom sastojaka.Generalno,sve što ti se puni u Americi (bez obzira na zakon o GMO) je daleko kvalitetnije .Ako si ti negde zadovoljan tim što si ga poslednjeg našao,uzmi ga,ali stvarno mislim da ne treba time da se opterećuješ nego gledaj opšti sastav proteina.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #6 poslato: Oktobar 20, 2013, 12:13:56 posle podne »

Izgleda da je zaista neizbežno, tužno je to čuti.  Ali zaista, suplementi nisu jedini a ni najgori po tom pitanju. Samo je pitanje da li neki proizvoĂ°ač to naglasi ili ne... ovo se odnosi jednako i na hranu i na suplemente...
 Elite ima 0,2% pa je naglašeno, a to je zanemarljiva količina.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 18, 2013, 03:09:25 posle podne »

Moj omiljeni nes 3 u 1, koji svaki dan pijem, je GMO. :D Tako je kako je, teško je, ako ne i nemoguće, izbegavati GMO.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #4 poslato: Oktobar 18, 2013, 01:43:31 posle podne »

Uskoro ce,zbog pregovora o pridruzivanju,morati da se promene nasi propisi o GMO...bice kontrolisano,ali ne i zabranjeno...
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #3 poslato: Oktobar 18, 2013, 01:27:55 posle podne »

Naime rešio sam da konačno kupim whey protein, i odlučio sam se za Dymatize Elite Whey, ali sam nakon odreĂ°enog pretraživanja na googlu pročitao da sadrži GMO ulje soje, soje za koju kažu da je u Americi u 95% slučajeva GMO. To su i na etiketi stavili za Elite.
To me je jako pokolebalo i odmah sam se bacio u traganje za drugom firmom i naišao sam na Twinlab 100% Whey Fuel, i on sadrži taj Soja Lecitin, samo što ne piše da je GMO, ali ako je već 95% soje tamo GMO, i u Twinlabu je sigurno. Plus ovaj Twinlabov ima 20% dnevnog unosa holesterola po dozi, a ja kako sam planirao da uzimam 2 doze dnevno, to je već 40% samo kroz whey, mada ne jedem masnu ništa specijalno, opet mi je i to malo više nego što bi terbalo da whey ima valjda.

Sada sam našao neki MHN Sport Nutrition, valjda su madjari ili nemci, piše na pakovanju "ASPARTAM, SOY, GUAR GUM AND GMO FREE!", ima 18g proteina po merici, nije nešto spektakularno ali bih radije uzeo njega jer koliko vidim nema ovih zasladjivača i emulgatora, plus je GMO FREE, a poreklom je iz evrope, i znam da su ovde mnogo oštrije mere za GMO nego u USA.

Vidim da ovaj Elite Whey svi hvale, i baš sam bio zagrejan za njega, ali sam se baš smorio kada sam video ono za GMO...

Sad, koliko je sve to opasno, i da li imam potrebe da se tripujem uopšte oko toga? Videh da to trpaju čak i u Plazmu i Bambi proizvode za koje sam mislio da su najzdraviji i najkvalitetniji...  :o


Bez malo cemo sada u svim namirnicama imati ponesto od toga. Npr, i u kafi koju svi svakodnevno pijemo godinama ima soje. Bitno je da zbog strogih kontrola koje nasi preparati moraju proci te stvari moraju biti naglasene, iako ih ima mnogo cesce u ishrani a to i ne znamo. Poenta je da su to jako male koncentracije koje se smatraju bezbednim, pa nemoj da ti to bude presudno u odluci sta ces uzeti.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #2 poslato: Oktobar 18, 2013, 12:13:29 posle podne »

Da, već je bila slična tema, količina u Elite-u je toliko mala da se smatra zanemarljivom, svi preparati prolaze neophodne analize da bi mogli legalno da se naĂ°u u prodaji. Po našem zakonu mora se naglasiti ako ima GMO soje, u Elite-u je ona 0.2%, a sve ispod 0.9% se smatra zanemarljivim.


U svakom slučaju razumem tvoj stav.

Da li si probao Scitec 100% whey protein professional?  ne sadrži aspartam, izvrsnog je ukusa
« Poslednja izmena: Oktobar 18, 2013, 12:19:22 posle podne od strane MightyMO » Sačuvana
nikola1970
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 58

« Odgovor #1 poslato: Oktobar 18, 2013, 12:00:22 posle podne »

Naime rešio sam da konačno kupim whey protein, i odlučio sam se za Dymatize Elite Whey, ali sam nakon odreĂ°enog pretraživanja na googlu pročitao da sadrži GMO ulje soje, soje za koju kažu da je u Americi u 95% slučajeva GMO. To su i na etiketi stavili za Elite.
To me je jako pokolebalo i odmah sam se bacio u traganje za drugom firmom i naišao sam na Twinlab 100% Whey Fuel, i on sadrži taj Soja Lecitin, samo što ne piše da je GMO, ali ako je već 95% soje tamo GMO, i u Twinlabu je sigurno. Plus ovaj Twinlabov ima 20% dnevnog unosa holesterola po dozi, a ja kako sam planirao da uzimam 2 doze dnevno, to je već 40% samo kroz whey, mada ne jedem masnu ništa specijalno, opet mi je i to malo više nego što bi terbalo da whey ima valjda.

Sada sam našao neki MHN Sport Nutrition, valjda su madjari ili nemci, piše na pakovanju "ASPARTAM, SOY, GUAR GUM AND GMO FREE!", ima 18g proteina po merici, nije nešto spektakularno ali bih radije uzeo njega jer koliko vidim nema ovih zasladjivača i emulgatora, plus je GMO FREE, a poreklom je iz evrope, i znam da su ovde mnogo oštrije mere za GMO nego u USA.

Vidim da ovaj Elite Whey svi hvale, i baš sam bio zagrejan za njega, ali sam se baš smorio kada sam video ono za GMO...

Sad, koliko je sve to opasno, i da li imam potrebe da se tripujem uopšte oko toga? Videh da to trpaju čak i u Plazmu i Bambi proizvode za koje sam mislio da su najzdraviji i najkvalitetniji...  :o
« Poslednja izmena: Oktobar 18, 2013, 12:53:54 posle podne od strane nikola1970 » Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.08 sekundi sa 18 upita.