TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 04:18:37 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 38 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Tetiva? Misic? Nerv? Pitanje za Alen Radosevica  (Pročitano 109268 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #534 poslato: Septembar 07, 2015, 10:17:42 posle podne »

zašto si popio hemorush pre trčanja?
Sačuvana
miha1993
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 239


« Odgovor #533 poslato: Septembar 05, 2015, 07:44:11 posle podne »

trebao si reći da ideš na testiranje/sprintovi - drugačije bi napravili program...
trebalo bi da si uradio nekoliko treninga teretane i par sprintova pre testiranja...
tako bi trebalo da se uradi priprema...

Pao sam testiranje. Sto se tice noge ona me sluzila perfektno nikakav bol nista. Ali kondicija me ubila. Popio sam samo par gutljaja hemo rush-a. Trcao sam ko besan do negde pred kraj. Tu me je puklo nesto. Legao sam na zemlju nisam dosao sebi 2 sata, nema vazduha, mutilo mi se u glavi, jedva sam stigao do auta. Noga me sada ne boli, osecam samo nesto cudno u nozi ali mislim da nije strasno, plasi me kako ce sutra biti. Uglavnom hvala na svim savetim i svemu, kako god mi bila noga sutra do danas pre trcanja bila je 100% izlecena zahvaljujuci vama, sad me i ne interesuje vise kad sam testiranja pao.

Jos nesto, radio sam EKG i pritisak merio pre trcanja bilo je sve ekstra. Pritisak je bio malo visi al kaze doktor to je zato sto si pricao inace bi ti bio 125 sa 80. 100% imam visok pritisak pri naporu, jer nema drugog objasnjenja zasto mi je bilo onako lose, mislio sam u hitnoj cu zavrsiti
Sačuvana
miha1993
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 239


« Odgovor #532 poslato: Septembar 05, 2015, 07:41:55 posle podne »

trebao si reći da ideš na testiranje/sprintovi - drugačije bi napravili program...
trebalo bi da si uradio nekoliko treninga teretane i par sprintova pre testiranja...
tako bi trebalo da se uradi priprema...

Pao sam testiranje. Sto se tice noge ona me sluzila perfektno nikakav bol nista. Ali kondicija me ubila. Popio sam samo par gutljaja hemo rush-a. Trcao sam ko besan do negde pred kraj. Tu me je puklo nesto. Legao sam na zemlju nisam dosao sebi 2 sata, nema vazduha, mutilo mi se u glavi, jedva sam stigao do auta. Noga me sada ne boli, osecam samo nesto cudno u nozi ali mislim da nije strasno, plasi me kako ce sutra biti. Uglavnom hvala na svim savetim i svemu, kako god mi bila noga sutra do danas pre trcanja bila je 100% izlecena zahvaljujuci vama, sad me i ne interesuje vise kad sam testiranja pao.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #531 poslato: Septembar 05, 2015, 05:41:07 posle podne »

trebao si reći da ideš na testiranje/sprintovi - drugačije bi napravili program...
trebalo bi da si uradio nekoliko treninga teretane i par sprintova pre testiranja...
tako bi trebalo da se uradi priprema...
Sačuvana
miha1993
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 239


« Odgovor #530 poslato: Septembar 03, 2015, 08:51:13 posle podne »

u petak odmaram, a u subotu imam seminar. Znam da nisam spreman da trcim sprintove jos, ali jednostavno situacija je takva da moram. Nema vise odlaganja, mesec dana sam pauzirao, uradio lepo vezbe, pa polako trcao, znam da treba jos par dana polako ali sta da radim. Ne znam kako ce mi biti kad krenem sprit uglavom javicu sta je bilo i kako je bilo i da li sam istrcao ili nisam.
Sačuvana
miha1993
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 239


« Odgovor #529 poslato: Septembar 03, 2015, 08:48:32 posle podne »

Danas sam trcao 40 minuta. Trcao sam prvo polako skroz, posle sam pojacavao tempo na 20 minutu sam istegnuo misic iz preventive, na 30 minutu sam prosetao malo, isao sam od 20-30%  do 50-60% tempa najvise , dalje nisam ni hteo ni smeo. Jednostavno me uhvati strah. Hvala bogu nikakvih bolova u levom kvadricepsu, osim upale misica jer nisam trcao mesec dana. Da, danas sam i plivao kraul, nisam imao mnogo snage da plivam al malo plivao malo odmorim malo plivam.
Sačuvana
miha1993
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 239


« Odgovor #528 poslato: Septembar 02, 2015, 10:07:57 posle podne »

Danas sam trcao drugi dan. Pojacao sam ritam. Trcao sam mozda 8 minuta po kilometru. Sutra cu malo da pojacam ritam mozda na  6 minuta po kilometru. Bola nema, zagrejem se dobro i istegnem dobro. Nije me bolelo uopste, sad plasim se opet da krenem da trcim brze, jedva sam i ovo malo pojacao. Trcao sam 30 minuta i pretrcao 3,5km. Stao sam samo na 16om minutu da istegnem. Sad posle trcanja osecam kao neku malu upalu misica na kvadricepsu, ali  mislim da nije nista strasno.
« Poslednja izmena: Septembar 03, 2015, 10:33:55 pre podne od strane miha1993 » Sačuvana
miha1993
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 239


« Odgovor #527 poslato: Septembar 01, 2015, 08:37:56 posle podne »

Danas sam trcao 28 minuta. 1 minut trcao, 1 hodao. Jako lagan tempo, skoro kao setnja, ali imam blokadu u mozgu, kao da ne smem da krenem jace, hvala bogu nikakvog bola u nozi nisam osetio (ali istina trcao sam presporo). Pre trcanja namazao sam neku mast da mi se zagreje misici i zagrejao ga jedno 5-10 minuta. Posle sam istegnuo 10 minuta. Za sada nikakvog bola, videcemo sutra kad ustanem. Subjektivni osecaj da sam jako zadovoljan jer me ne boli, ali ovo je presporo trcanje mozda 10minuta po kilometru. Mislim da ne bi bilo problema da potrcim jace malo, ali ako mozete da me razumete jako se plasim. Sutra cu ici na plivanje i posle cu malo trcati. Naravno ako ne bude bola u nozi. Kad sam dosao kuci, ohladio sam nogu pod hladan tus i stavio neke maline iz zamrzivaca na nogu jer nije bilo leda  :D
« Poslednja izmena: Septembar 03, 2015, 10:34:20 pre podne od strane miha1993 » Sačuvana
miha1993
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 239


« Odgovor #526 poslato: Septembar 01, 2015, 10:28:38 pre podne »

da li možda boli ovo istezanje?

Ne, kod istezanja ne boli nista.
Sačuvana
miha1993
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 239


« Odgovor #525 poslato: Septembar 01, 2015, 10:26:45 pre podne »

zavrsio sam 5 dana vezbi. Bol je mali u misicu nesto kao da zeteze ili da imam osecaj zamora u misicu, mislim da nije nista strasno i da je to od vezbi, mozda mala i upalica ne mogu tacno da procenim. Veceras da krenem polako trcanje pravolinijski ?
pri kojoj vežbi osetiš bol?

Nisam osetio bol kod vezbi, nego posle, sutradan.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #524 poslato: Avgust 31, 2015, 02:39:08 posle podne »

da li možda boli ovo istezanje?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #523 poslato: Avgust 31, 2015, 02:36:20 posle podne »

zavrsio sam 5 dana vezbi. Bol je mali u misicu nesto kao da zeteze ili da imam osecaj zamora u misicu, mislim da nije nista strasno i da je to od vezbi, mozda mala i upalica ne mogu tacno da procenim. Veceras da krenem polako trcanje pravolinijski ?
pri kojoj vežbi osetiš bol?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #522 poslato: Avgust 31, 2015, 02:35:48 posle podne »

zavrsio sam 5 dana vezbi. Bol je mali u misicu nesto kao da zeteze ili da imam osecaj zamora u misicu, mislim da nije nista strasno i da je to od vezbi, mozda mala i upalica ne mogu tacno da procenim. Veceras da krenem polako trcanje pravolinijski ?
probaj po modelu - 1min trč/1min hodanje, trčanje lagan tempo, posle trčanja odradi istezanje...
(ne smeš proati šprint narednih 7-10 dana (kazaću ti kada budeš spreman, zavisi kako budeš napredovao)...
Sačuvana
miha1993
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 239


« Odgovor #521 poslato: Avgust 31, 2015, 01:50:05 posle podne »

zavrsio sam 5 dana vezbi. Bol je mali u misicu nesto kao da zeteze ili da imam osecaj zamora u misicu, mislim da nije nista strasno i da je to od vezbi, mozda mala i upalica ne mogu tacno da procenim. Veceras da krenem polako trcanje pravolinijski ?
Sačuvana
miha1993
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 239


« Odgovor #520 poslato: Avgust 29, 2015, 11:14:29 posle podne »

Danas je 4 dan vezbi. Bola nema. Samo sam danas osetio malo da mi je krut misic ne znam kako da opisem ali samo sam ga ohladio malo pod tusem hladnom vodom namazao gel i proslo odma. Mislim nije nista strasno al cisto da spomenem.
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] 4 5 ... 38 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.162 sekundi sa 17 upita.