TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395185 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 07:47:55 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Konkretno pitanje +  (Pročitano 3014 puta)
Čoda
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42


« Odgovor #16 poslato: Novembar 16, 2013, 11:49:35 posle podne »

1.Protein moze samo da ti pomogne ali u tvom slucaju mislim da ti trenutno ne treba,kvalitetna ishrana na prvom mestu pa tek onda suplementacija.
2.Moras znati vrednost bazalnog metabolizma,takodje i vrednost TDEE(ukupna dnevna potrosnja energije),na osnovu toga kreiras dijetu.Ukoliko ti je TDEE npr 3500 kcal i zelis da smrsas moras biti u kalorijskom deficitu(da unosis manje nego sto potrosis).Okvirno 50% UH,35%proteini,15%masti.Moras praktikovati kardio trening 3-4 puta nedeljno.Najpogodnije je ujutru na prazan stomak kad su glikogenski depoi prazni,u zoni od 60-70% od max HR-a(u navedenoj zoni primarni izvor energije su masti).
3.UH - pirinac,krompir,ovsene.
   Proteini - Meso ( Piletina,teletina,junetina ) , jaja , riba ( oslic , tuna u konzervi itd ) , mleko i mlecni proizvodi.
   Masti - Bademi,lesnik,orah,badem.
4.http://www.kdtjedinstvo.com/tabela_hranljivih_vrednosti.php npr ...
matori kakva je ovo tablica, zumance 16g proteina? :D


Na 100 gr doktore, sve kalorijske tablice i nutricionisticke se rade na 100gr namirnice.. a imas odmah dve stavke ispod i kokosje jaje komad.
znam da pise na komad zato mi je i cudno bilo za zumance... skrolo sam odma na namirnice, nisam video da pise gore na 100 grama
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #15 poslato: Novembar 16, 2013, 11:03:14 posle podne »

1.Protein moze samo da ti pomogne ali u tvom slucaju mislim da ti trenutno ne treba,kvalitetna ishrana na prvom mestu pa tek onda suplementacija.
2.Moras znati vrednost bazalnog metabolizma,takodje i vrednost TDEE(ukupna dnevna potrosnja energije),na osnovu toga kreiras dijetu.Ukoliko ti je TDEE npr 3500 kcal i zelis da smrsas moras biti u kalorijskom deficitu(da unosis manje nego sto potrosis).Okvirno 50% UH,35%proteini,15%masti.Moras praktikovati kardio trening 3-4 puta nedeljno.Najpogodnije je ujutru na prazan stomak kad su glikogenski depoi prazni,u zoni od 60-70% od max HR-a(u navedenoj zoni primarni izvor energije su masti).
3.UH - pirinac,krompir,ovsene.
   Proteini - Meso ( Piletina,teletina,junetina ) , jaja , riba ( oslic , tuna u konzervi itd ) , mleko i mlecni proizvodi.
   Masti - Bademi,lesnik,orah,badem.
4.http://www.kdtjedinstvo.com/tabela_hranljivih_vrednosti.php npr ...
matori kakva je ovo tablica, zumance 16g proteina? :D


Na 100 gr doktore, sve kalorijske tablice i nutricionisticke se rade na 100gr namirnice.. a imas odmah dve stavke ispod i kokosje jaje komad.
Sačuvana
Čoda
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 42


« Odgovor #14 poslato: Novembar 16, 2013, 10:35:40 posle podne »

1.Protein moze samo da ti pomogne ali u tvom slucaju mislim da ti trenutno ne treba,kvalitetna ishrana na prvom mestu pa tek onda suplementacija.
2.Moras znati vrednost bazalnog metabolizma,takodje i vrednost TDEE(ukupna dnevna potrosnja energije),na osnovu toga kreiras dijetu.Ukoliko ti je TDEE npr 3500 kcal i zelis da smrsas moras biti u kalorijskom deficitu(da unosis manje nego sto potrosis).Okvirno 50% UH,35%proteini,15%masti.Moras praktikovati kardio trening 3-4 puta nedeljno.Najpogodnije je ujutru na prazan stomak kad su glikogenski depoi prazni,u zoni od 60-70% od max HR-a(u navedenoj zoni primarni izvor energije su masti).
3.UH - pirinac,krompir,ovsene.
   Proteini - Meso ( Piletina,teletina,junetina ) , jaja , riba ( oslic , tuna u konzervi itd ) , mleko i mlecni proizvodi.
   Masti - Bademi,lesnik,orah,badem.
4.http://www.kdtjedinstvo.com/tabela_hranljivih_vrednosti.php npr ...
matori kakva je ovo tablica, zumance 16g proteina? :D
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #13 poslato: Novembar 11, 2013, 06:06:39 posle podne »

hvala, proguglacu
pozz

pošto si me pitao za preporuku za protein, da ti odgovorim ovde :)

Ja bih ti preporučila npr Dymatize Elite whey, Scitec 100% whey professional, ali ima još puno dobrih, zaista je konkurencija dosta velika...   u principu, čist whey protein, sa minimum ugljenih hidrata, nećeš puno pogrešiti. Plus  mu je ako ima više izolata proteina surutke (brža apsorpcija), ako ima malo ugljenih hidrata, laktoze, i ako ima digestivne enzime i dobre ukuse - a sve to imaju gore navedena dva proteina :)
Sačuvana
udahni duboko
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24


« Odgovor #12 poslato: Novembar 10, 2013, 08:08:04 posle podne »

hvala, proguglacu
pozz
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #11 poslato: Novembar 10, 2013, 08:02:11 posle podne »

Proguglaj na netu low carb dijete i rotacije UH i citaj, ne gubi vreme sa dijetama od 50% UH, bices nezadovoljan, pozz
Sačuvana
udahni duboko
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24


« Odgovor #10 poslato: Novembar 10, 2013, 08:00:13 posle podne »

hvala svima na savetima i predlozima.razmislicu o whey-u
« Poslednja izmena: Novembar 10, 2013, 10:30:05 posle podne od strane udahni duboko » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #9 poslato: Novembar 10, 2013, 02:55:39 posle podne »

Nadovezala bih se na suplementaciju -

Protein (whey) se koristi jednako i kod onih koji su na dijeti i kod onih koji žele da povećaju mišićnu masu. Protein ima kalorijsku vrednost, tako da ti je to dodatni unos kalorija, ali ono što je bitno je to da su te kalorije najviše iz proteina, sa minimum masti i ugljenih hidrata - a upravo su masti i hidrati ono od čega se najviše gojimo...    Tako da protein posle treninga i u najstrožijoj dijeti možeš da uzimaš... 
Nema šta da odmogne, pomoćiće ti ujedno i da se bolje oporaviš.  Ne treba da forsiraš protein 3 puta dnevno, već samo posle treninga a u toku dana unosi proteinsku hranu sa malo masti - npr ujutru jaja (belanca), za ručak meso, za večeru riba, pred spavanje sir sa manje masti itd...
Sačuvana
TeaMan
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 324


Faith,focus,finish !

« Odgovor #8 poslato: Novembar 10, 2013, 02:00:38 pre podne »

Posto si vec napisao da se zna do koje se mere ide sto se tice UH,a nisi konkretno napisao mislim da momak nece razumeti poentu tvojih postova(oce ali nisu mu brojke dao).Napisi mu neko tvoje vidjenje stvari i smernice,ja sam svoje rekao :)
« Poslednja izmena: Novembar 10, 2013, 02:11:39 pre podne od strane TeaMan » Sačuvana
Who put sugar in green tea insult god !
pedjoni986
Gost
« Odgovor #7 poslato: Novembar 10, 2013, 01:30:14 pre podne »

Pa bas ne bih rekao da mu je svejedno kojih 10 kg ode, ali dobro :) I da, nijedna dijeta ne postoji sa 50% UH, to su price za malu decu kao sto rekoh i to tako niko ne radi, nisam ni rekao da treba da se muci i da je na zero carbs, nego se zna vec do koje mere se ide kad telo ide u burning mode i koji nutritijenti mu trebaju..to svakako nisu 50% UH ! (pogotovu za naturalce jer protein je nenormalno neophodan da kvalitet ostane).
« Poslednja izmena: Novembar 10, 2013, 01:31:48 pre podne od strane pedjoni986 » Sačuvana
TeaMan
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 324


Faith,focus,finish !

« Odgovor #6 poslato: Novembar 10, 2013, 01:27:19 pre podne »

Bitno je da je kalorijskom deficitu i da jede prave stvari,nije takmicar da UH svede na minimum i da se muci.Na kraju krajeva napisano je ''Okvirno".Ovde je pojam definicije protumacen na drugi nacin rekao bih posto momak trenira 3 godine i nema pravih rezultata,da bi se rezao moras da imas podlogu.Momak treba da nauci neke osnove i mislim da mu je cilj da spusti kilograme i koliko toliko smanji bf,bice posle vremena za nabijanje misicne mase i za ono pravo rezanje. ;)
Sačuvana
Who put sugar in green tea insult god !
pedjoni986
Gost
« Odgovor #5 poslato: Novembar 10, 2013, 01:07:20 pre podne »

Nesto ne poznajem nekog tipa koji je dobranu formu odrzao sa 50% UH u procesu definicije, to su price za malu decu :D
Sačuvana
TeaMan
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 324


Faith,focus,finish !

« Odgovor #4 poslato: Novembar 10, 2013, 12:45:28 pre podne »

Nema na cemu ! Samo napred !  ;)
Sačuvana
Who put sugar in green tea insult god !
udahni duboko
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 24


« Odgovor #3 poslato: Novembar 09, 2013, 10:58:09 posle podne »

nasao sam obe tabele i video svoje vrednosti ,pa cu kreirati neki diet plan.
hvala na opsirnom odgovoru.
veliko hvala
Sačuvana
TeaMan
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 324


Faith,focus,finish !

« Odgovor #2 poslato: Novembar 09, 2013, 10:31:17 posle podne »

1.Protein moze samo da ti pomogne ali u tvom slucaju mislim da ti trenutno ne treba,kvalitetna ishrana na prvom mestu pa tek onda suplementacija.
2.Moras znati vrednost bazalnog metabolizma,takodje i vrednost TDEE(ukupna dnevna potrosnja energije),na osnovu toga kreiras dijetu.Ukoliko ti je TDEE npr 3500 kcal i zelis da smrsas moras biti u kalorijskom deficitu(da unosis manje nego sto potrosis).Okvirno 50% UH,35%proteini,15%masti.Moras praktikovati kardio trening 3-4 puta nedeljno.Najpogodnije je ujutru na prazan stomak kad su glikogenski depoi prazni,u zoni od 60-70% od max HR-a(u navedenoj zoni primarni izvor energije su masti).
3.UH - pirinac,krompir,ovsene.
   Proteini - Meso ( Piletina,teletina,junetina ) , jaja , riba ( oslic , tuna u konzervi itd ) , mleko i mlecni proizvodi.
   Masti - Bademi,lesnik,orah,badem.
4.http://www.kdtjedinstvo.com/tabela_hranljivih_vrednosti.php npr ...
Sačuvana
Who put sugar in green tea insult god !
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.098 sekundi sa 18 upita.