TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397081 Teme od strane 25032 Članovi Poslednji član: Aleksandar-Saša

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Septembar 20, 2024, 12:45:47 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: masa  (Pročitano 2390 puta)
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #6 poslato: Novembar 20, 2013, 10:18:49 posle podne »

jedem 3 puta dnevno i to mi je maximum voleo bi da mogu vise al ne  ide nikako, ono sto jedem bar 3 puta sedmicno je  skusa , piletina , koziji sir ,jaja ,pecenicu ,suvi vrat ,uz to dodam  kefir surutku jogurt ili mleko ,kao i povrce i jos namirnica izmedju ,inace se zdravo hranim  svaki dan i dugo vremena zapocevsi svaki dan sa nekim vocnim sejkom i sl ,ostalim danima jedem  kako sta ima ali i tad  je dobra ishrana probao sam da pijem vitamin b i slicne stvari ali vise od 3 puta na dan nmg da jedem tesko i to dostignem ali trudim se da pojedem sto vise,ima pomaka ali ipak to je tako malo da se ne daje neka posebna paznja

Neki ljudi su roĂ°eni sa slabijim apetitom i iako je to prepreka ne znači da ne možeš da menjaš svoj izgled na bolje. Možda si sada u nekoj fazi gde sebe vidiš sa 20kg više, ali niko ti ne može garantovano reći da ćeš dobiti te kile u neko odreĂ°eno vreme. Možda ih nikada ni ne dobiješ toliko.

No, to ni nije poenta. Poenta je da shvatiš da će tvoje telo dodavati kilažu onda kada za to vidi potrebu. I to jedino pod uslovom da ima viška kalorija u ishrani. Ukoliko stvarno hoćeš da dobiješ te kile onda je neophodno da kreneš više da jedeš. Ne moraš da jedeš duplo više hrane odjednom, ali kreni da jedeš sve više iz dana u dan iz nedelju u nedelju i vremenom ćeš stvoriti jači apetit i pokrenuti svoje telo da raste.

Proces ćeš takoĂ°e ubrzati ako kreneš sa dizanjem tegova. Trening će da pokrene telo da raste i već time ćeš imati bolji apetit. No nemoj očekivati brzo povećanje kilaže jer šta god da uradiš, aki si genetski takav da ne dobiješ kile, napredak će fakat biti sporiji. Tamo gde drugi dobiju 5 kila ti ćeš dobiti samo pola toga i slično...

Probaj za početak sa tečnim obrocima. Uzmi mleko pa ga napuni sa bananama, medom, orasima i sve to zblenduj zajedno i to će ti sigurno dodati kalorija tokom dana. Ili smisli neku svoju opciju, ali prvo biraj hranu, a ek onda proteine i gejnere i slično. Poenta je da povećaš apetiti, a to ne ide sa šejkovima. Tečnu hranu je nešto lakše svariti, pa ćeš lakše trpeti to povećanje kalorija tokom dana.

Na kraju može biti samo da imaš slab apetiti, a da ti ništa drugo ne fali i sada samo treba da kreneš više da jedeš i samim time ćeš i da rasteš. Diži tegove i krei da povećavaš hranu i videćeš i sam koliko brzo možeš da napreduješ.
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Filip Ceric
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 1

« Odgovor #5 poslato: Novembar 20, 2013, 03:22:37 posle podne »

jedem 3 puta dnevno i to mi je maximum voleo bi da mogu vise al ne  ide nikako, ono sto jedem bar 3 puta sedmicno je  skusa , piletina , koziji sir ,jaja ,pecenicu ,suvi vrat ,uz to dodam  kefir surutku jogurt ili mleko ,kao i povrce i jos namirnica izmedju ,inace se zdravo hranim  svaki dan i dugo vremena zapocevsi svaki dan sa nekim vocnim sejkom i sl ,ostalim danima jedem  kako sta ima ali i tad  je dobra ishrana probao sam da pijem vitamin b i slicne stvari ali vise od 3 puta na dan nmg da jedem tesko i to dostignem ali trudim se da pojedem sto vise,ima pomaka ali ipak to je tako malo da se ne daje neka posebna paznja
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #4 poslato: Novembar 19, 2013, 11:44:19 pre podne »

imam 20 godina 68 kila hteo bih da se ugojim  nekih 20 kila u sto  kracem  vremenskom roku ali da bude kvalitetna masa imam mnogo brz metabolizam i to mi tesko pada  a  vec odavno jedem dosta i  kvalitetnu hranu al izgleda moram i vise od toga , pa me zanima kad bi neko mogao da napise opsirno sta da se uzima  i koliko puta na dan  raspolazem toliko da vecinu hrane bi mogao da priustim ali msm da nebih mogao da jedem toliko cesto koliko treba ali neki savet za hranu koliko puta dnevno i sta  i neki suplement  uz to

Da ti ne gubimo mnogo vremena sa pričama šta tačno da radiš i da odmah budem iskren prema tebi.

Za 20 kilograma kvalitetne mase će ti trebati minimum 5 godina. ukoliko stvarno imaš ubrzan metabolizam verovatno će ti trebati i još koja godina više.

Ili promeni svoje ciljeve i napravi ih realnijima ili kreni sada pa se vidimo do 2020.

Zašto ne napišeš kako se sada hraniš i koliko jako treniraš, pa da ti damo savete kako da kreneš ovo svoje putovanje ;)
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2067


« Odgovor #3 poslato: Novembar 18, 2013, 10:12:36 posle podne »

imam 20 godina 68 kila hteo bih da se ugojim  nekih 20 kila u sto  kracem  vremenskom roku ali da bude kvalitetna masa imam mnogo brz metabolizam i to mi tesko pada  a  vec odavno jedem dosta i  kvalitetnu hranu al izgleda moram i vise od toga , pa me zanima kad bi neko mogao da napise opsirno sta da se uzima  i koliko puta na dan  raspolazem toliko da vecinu hrane bi mogao da priustim ali msm da nebih mogao da jedem toliko cesto koliko treba ali neki savet za hranu koliko puta dnevno i sta  i neki suplement  uz to

Dobro bi bilo da nam napises kako se trenutno hranis, da vidimo odmah na primeu sta bi mogao da dodas, izbacis, menjas...U sustini, ako zelis da nabacis 20 kilograma moraces mnooogo da jedes i nema druge, bez toga ni suplementi nece biti od koristi. Ako zaista tako mnogo jedes i nema napretka, i gejner moze doci u obzir na neko vreme.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #2 poslato: Novembar 18, 2013, 09:31:29 posle podne »

Pa moraš imati 5-6 oborka.Za doručak ovsene,kuvana belanca,možeš i paradajz npr da ubaciš.Ali veće količine uzmi.Za užine jedi banane, kikiriki buter,možeš i drugo voće. Za ručak i večeru,mesine,pirinač ili krompir i povrće :) Jedi na svaka 3h.Uzmi samo protein za početak,on ti je ok.
Da li znaš kada ga piješ?
Sačuvana
Filip Ceric
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #1 poslato: Novembar 18, 2013, 09:04:29 posle podne »

imam 20 godina 68 kila hteo bih da se ugojim  nekih 20 kila u sto  kracem  vremenskom roku ali da bude kvalitetna masa imam mnogo brz metabolizam i to mi tesko pada  a  vec odavno jedem dosta i  kvalitetnu hranu al izgleda moram i vise od toga , pa me zanima kad bi neko mogao da napise opsirno sta da se uzima  i koliko puta na dan  raspolazem toliko da vecinu hrane bi mogao da priustim ali msm da nebih mogao da jedem toliko cesto koliko treba ali neki savet za hranu koliko puta dnevno i sta  i neki suplement  uz to
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.084 sekundi sa 18 upita.