TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394260 Teme od strane 25002 Članovi Poslednji član: lazic037

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 19, 2024, 09:50:03 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 131 132 [133] 134 135 ... 192 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Brza pitanja!  (Pročitano 592639 puta)
Milos97
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 45

« Odgovor #891 poslato: Septembar 07, 2014, 02:31:29 posle podne »

Mislio sam whey + hot blood, da povecam snagu i energiju :)

ako nema potrebe uzecu whey i kreatin za pocetak
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #890 poslato: Septembar 07, 2014, 02:20:51 posle podne »

Pozdrav! Pre nedelju dana sam poceo da treniram i ima li potrebe da uzmem NO reaktor ? pijem hyper mass 5 000 ali je pri kraju pa cu uzeti protein
Da li znas zbog cega se pije NO rekator ?
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Milos97
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 45

« Odgovor #889 poslato: Septembar 07, 2014, 02:15:23 posle podne »

Pozdrav! Pre nedelju dana sam poceo da treniram i ima li potrebe da uzmem NO reaktor ? pijem hyper mass 5 000 ali je pri kraju pa cu uzeti protein
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #888 poslato: Septembar 04, 2014, 11:27:03 posle podne »

Sorry, stiže odgovor...nemojmo nikada mešati nas "obične smrtnike" i profesionalne bb...neke stvari na prirodan način jednostavno nisu moguće...dalje ne bih komentarisao...

Ishrana bogata zdravim mastima je neophodna ne samo za normalno funkcionisanje našeg organizma, već i kao podrška procesu sagorevanja masti...u nekim dijetama, npr. keto-dijetama, akcenat se stavlja na nizak unos hidrata, a povećeva se unos proteina i zdravih masti...ali opet, tako nešto ne bih savetovao neiskusnim rekreativcima...pre sam za rotacije hidratima ili "običan" kalorijski deficit od 500kcal dnevno...

Visceralno( unutrašnje) masno tkivo je obično povezano sa opasnim bolestima kao što su visok krvni pritisak, šećerna bolest, infarkti srca i mozga, pa čak i tumorima debelog creva i dojke kod žena.

Ako se neko hrani nezdravo, jede dosta masne i slatke hrane, a ne vežba uopšte može biti siguran da ima "dosta" visceralnog sala. Sa druge strane japanski sumo rvači bez obzira što dnevno unose i preko 5000kcal i izgledaju gojazno po svim standardima, nemaju praktično ni traga ovog unutrašnjeg sala, a nivo masti i šećera u krvi im je potpuno uredan.

Visceralno masno tkivo se smatra endokrinim organom, dakle hormonski je aktivno...luči hormone i faktore zapaljenja i pretpostavlja se da na ovaj način utiče na imunitet, stanje krvnih sudova, homonski (diz)balans...

Ispitivanja ukazuju na moguću genetsku osnovu ovog masnog tkiva.

Rešenje za visceralno salo je ispravna ishrana i redovni treninzi....zaustavimo tihog, nevidljivog ubicu na vreme :-)
Sačuvana
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #887 poslato: Septembar 04, 2014, 11:07:16 posle podne »

@Slavisa - Hvala, Slavisa. Zapravo, uvek me je bunilo sto sam sretala BB koji deluju veliko i masno, a u stvari imaju dosta nizak BF. Verovatno je to onda do potkozne vode ili cega vec.

Nisam dobila odgovor na pitanje, da li clean ishrana ali sa puno zdravih masti (na ustrb malo manje UH) utice na povecanje unutrasnjeg sala? Problem je sto se za razliku od spoljasnjeg ne moze kontrolisati sem bioimpendans vagom (ispravite me ako gresim, kaliper ga ne meri). Meni se jednom prilikom desilo da mi se povecalo samo unutrasnje salo, bas u periodu kada sam imala kasne obroke. Ne znam da li je to uticalo ili stres, ali u svakom slucaju ne bih da spolja bude gladac, a iznutra jadac. Zato pitam... :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #886 poslato: Septembar 04, 2014, 10:47:47 posle podne »


[/quote]
Imam jedno pitanje - kako 100% biti siguran da li je u pitanju potkozno salo ili misic oko butina, gluteusa? Da li pojava strija na tim mestima ukazuje na salo, odnosno vidljiva vaskularnost na misic?

Takodje me zanima kako se resiti/i kontrolisati unutrasnje salo oko stomaka? Da li tu ishrana sa puno zdravih masti pomaze ili odmaze? Znam ljude koji kad se goje dobijaju uglavnom unutrasnje salo, a spolja slabo, pa me interesuje jel to genetski ili posledica stresa, lose ishrane, kasnih obroka... nisam nasla mnogo clanaka na ovu temu.

Hvala!  :)

Uvek treba uzeti u obzir konzistenciju tkiva...dakle, jednostavnim dodirom je moguće proceniti..."čvrstina i zategnutost" ukazuje na mišić, mekša konzistencija, na masno tkivo...tj. "pomorandžina kora" na celulit( "Celulit je deformitet izražen kod žena gde zbog nagomilavanja masnoće i toksina ispod kože, vezivno tkivo slabi i stvaraju se deformiteti kože koji podsećaju na pomorandžinu koru. Nastaje kao posledica poremećaja mikrocirkulacije potkožnog tkiva, kao i uticaja hormonskih faktora, estrogen)

Strije...problem kod osoba koje su brzo gubile ili dobijale na težini( mišićnoj masi), kao posledica "smanjene" elastičnosti kože( genetika), tj. njenog rastezanja, mogu biti  uzrokovane i hormonskim dizbalansom( poremećaju funkcije nadbubrežne zlezde, povišen kortizol)...dakle, strije su indikator rastezanja kože uzrokovanog ili "rastom" mišićnog tkiva ili masne "izolacije"...i obratno...

Genetika je jedan od glavnih faktora koji utiče na distribuciju masnog tkiva...na drugom mestu su ishrana( način ishrane), stres, hormonski poremećaji( problemi sa kortizolom)...
Sačuvana
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #885 poslato: Septembar 04, 2014, 10:06:31 posle podne »

Imam jedno pitanje - kako 100% biti siguran da li je u pitanju potkozno salo ili misic oko butina, gluteusa? Da li pojava strija na tim mestima ukazuje na salo, odnosno vidljiva vaskularnost na misic?

Takodje me zanima kako se resiti/i kontrolisati unutrasnje salo oko stomaka? Da li tu ishrana sa puno zdravih masti pomaze ili odmaze? Znam ljude koji kad se goje dobijaju uglavnom unutrasnje salo, a spolja slabo, pa me interesuje jel to genetski ili posledica stresa, lose ishrane, kasnih obroka... nisam nasla mnogo clanaka na ovu temu.

Hvala!  :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16538


« Odgovor #884 poslato: Avgust 05, 2014, 12:07:49 posle podne »

Cilj mi je nabaciti misicnu masu, a uzecu opet elite whey protein...

Onda bi stvarno iz korena trebao da promeniš ishranu.Jako je loša,salo ćeš nabaciti,a ne mišićnu masu....
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #883 poslato: Avgust 05, 2014, 08:31:05 pre podne »


Dorucak- tunjevina u paradajz sosu i 1l cok. mleka
Uzina- kupovni sutlijas 180gr i  kikiriki 100 -150gr.
Rucak- belo meso ili neki omlet i jogurt
30-40min pred trening sutlijas i koje jaje
posle treninga belo meso
Vecera- riblji stapici ili koje jaje


Ok je protein u kombinaciji sa kreatinom, ali da bi "nabacio" mišićnu masu moraćeš dosta da poradiš na ishrani...

za doručak ti fale ugljeni hidrati, kvalitetni složeni hidrati poput integralnog hleba, žitarica.... ubaci nešto od toga i menjaj, nemoj svaki dan konzervu da jedeš... jedi jaja npr, neki omlet....
konzerve nemoj stalno da jedeš, kupuj svežu ribu...
povrća nemaš uopšte...
ubaci crveno meso, riblje štapiće izbegavaj - tu nema ništa kvalitetno... ili da sam spremiš ribu (skuša, oslić,losos npr...)  ili klopaj belo meso, crveno meso par puta nedeljno...
ubaci i druge izvore hidrata pored pirinča,  testenine integralne, krompir, povrće, leguminoze... na masi si, treba ti kalorija i raznovrsnosti još....
Sačuvana
Milos97
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 45

« Odgovor #882 poslato: Avgust 04, 2014, 06:01:58 posle podne »

Cilj mi je nabaciti misicnu masu, a uzecu opet elite whey protein...
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #881 poslato: Avgust 04, 2014, 02:31:05 posle podne »


kad uzmem protein bio bi pre dorucka i posle treninga, a kreatin pre i posle treninga... koristio sam Elite whey protein, da uzmem isti ili da promenim, npr Nitro gold pro ali on sadrzi 1gr kreatina ?

samo bih dodala za Nitro Gold pro,  to mi je jedan od omiljenih proteina, ali da znaš da on u sebi ima i kazeina i proteina iz jaja, pored surutke, tako da se malo duže vari....  ne znam kako tebi prija, ali mene on dosta zasiti... pogodniji mi je kao neka zamena za obrok, tj.dodatni obrok u toku dana... iako, po nekim istraživanjima, njie uopšte loše uzimati posle treninga i takav kompleksniji protein sa proteinima i brze i postepene apsorpcije.... 
meni lično više odgovara whey posle treninga, tako da bih možda ostala pri Elite-u za posle treninga.
To što  ima gram kreatina i dodatak amino - to je manja količina.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16538


« Odgovor #880 poslato: Avgust 04, 2014, 11:24:49 pre podne »

Pozdrav! Da li treba da se radi faza punjenja sa kreatinom ? Nikad nisam koristio kreatin, a planiram da uzmem 100% Creatine Monohydrate od 300gr. i whey protein, protein sam koristio pre dok sam vezbao... Sto se tice ishrane mislim da je solidna, nisam racunao nutrivne vrednosti a proslu nedelju dok sam se malo "zagrevao"uglavnom sam imao ovakvu ishranu :

Dorucak- tunjevina u paradajz sosu i 1l cok. mleka
Uzina- kupovni sutlijas 180gr i  kikiriki 100 -150gr.
Rucak- belo meso ili neki omlet i jogurt
30-40min pred trening sutlijas i koje jaje
posle treninga belo meso
Vecera- riblji stapici ili koje jaje

kad uzmem protein bio bi pre dorucka i posle treninga, a kreatin pre i posle treninga... koristio sam Elite whey protein, da uzmem isti ili da promenim, npr Nitro gold pro ali on sadrzi 1gr kreatina ?

Tvoj cilj je da se ugojiš ili nabacivanje mišićne mase?
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #879 poslato: Avgust 04, 2014, 08:57:52 pre podne »


Dorucak- tunjevina u paradajz sosu i 1l cok. mleka
Uzina- kupovni sutlijas 180gr i  kikiriki 100 -150gr.
Rucak- belo meso ili neki omlet i jogurt
30-40min pred trening sutlijas i koje jaje
posle treninga belo meso
Vecera- riblji stapici ili koje jaje

Cokoladno posle treninga sa vejom, kreatinom ili bez, kako god. I ne treba ti ceo litar! 250 do 300ml. Imas previse kikirikija. Fale ti vlakna. Tuna u paradajz sosu em je skuplja em ima manje ribe, kupuj cistu.
Sačuvana
A. Kolocka
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 337


« Odgovor #878 poslato: Avgust 03, 2014, 11:18:00 posle podne »

U suštini ne smeta ništa taj 1g kreatina u sastavu, al ne bih ja menjao Elite whey da sam na tvom mestu.
Sačuvana
Medalja se osvaja na treningu, na takmičenje samo odeš po nju.
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #877 poslato: Avgust 03, 2014, 10:38:26 posle podne »

Radi punjenje kreatinom, cetiri puta po 5 grama prvih 5 dana, kasnije smanji na 10 grama(2 x 5gr) i tako sibaj dok ga ne potrosis.Ne treba ti cokoladno mleko, ubaci bolje ovsene.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 131 132 [133] 134 135 ... 192 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.081 sekundi sa 17 upita.