TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 10:28:58 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 132 133 [134] 135 136 ... 192 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Brza pitanja!  (Pročitano 602480 puta)
Milos97
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 45

« Odgovor #876 poslato: Avgust 03, 2014, 10:32:51 posle podne »

Pozdrav! Da li treba da se radi faza punjenja sa kreatinom ? Nikad nisam koristio kreatin, a planiram da uzmem 100% Creatine Monohydrate od 300gr. i whey protein, protein sam koristio pre dok sam vezbao... Sto se tice ishrane mislim da je solidna, nisam racunao nutrivne vrednosti a proslu nedelju dok sam se malo "zagrevao"uglavnom sam imao ovakvu ishranu :

Dorucak- tunjevina u paradajz sosu i 1l cok. mleka
Uzina- kupovni sutlijas 180gr i  kikiriki 100 -150gr.
Rucak- belo meso ili neki omlet i jogurt
30-40min pred trening sutlijas i koje jaje
posle treninga belo meso
Vecera- riblji stapici ili koje jaje

kad uzmem protein bio bi pre dorucka i posle treninga, a kreatin pre i posle treninga... koristio sam Elite whey protein, da uzmem isti ili da promenim, npr Nitro gold pro ali on sadrzi 1gr kreatina ?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #875 poslato: Jul 12, 2014, 10:11:51 posle podne »

Zdrave masti mozes unetu u obroku pre treninga sa proteinima i slozenim hidratima.
Sačuvana
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 911


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #874 poslato: Jul 11, 2014, 12:40:01 pre podne »

kad radis hit nije bitno sta radis bitno je da taj intenzivan deo ne mozes da izdrzis da radis duze od 30sec

za drugo nece te jedan obrok ili kombinacija odredjenih nutrijenata u jendom obroku ugojiti nego ukupni dnevni/nedeljni unos
u svakom obroku bi trebala imati proteine
optimalno je da masti unosis uvece jer usporavaju varanje proteina
Sačuvana
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #873 poslato: Jul 10, 2014, 10:27:00 posle podne »

Sto se tice HIIT-a - da li mogu da se rade i kratki sprintovi (na pr. 50m) u plivanju i/ili trcanje uz brdo kao zamena za klasican HIIT? Naime, imala sam uzasne povrede i svakakva padanja tokom trkacke karijere, jednostavno se plasim da sprintujem jer nije vredno zdravlja... mesecima mi cak noga nije 100% zdrava za tako nesto. Sa druge strane, ubija me monotonija od kardia nizeg intenziteta i rekla bih da se masti tu tope samo kada napravim zesci kalorijski deficit.

A ovo drugo pitanje mi Marko nije najjasnije odgovorio - da li je dakle ok obrok kombinacija slozeni UH + zdrave masti, sa ili bez proteina? Znam da secer + mast goji, da li je ovo drugo OK za defku ako kalorijski uklopimo u potrebe umesto da ceo obrok cine slozeni UH pred trening? I uopste koje je najidealnije doba dana za konzumiranje zdravih masti? Thanx...

 
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #872 poslato: Jul 10, 2014, 08:30:08 posle podne »

Kortizol je hormone stresa ,izazvan preintezivnim treninzima bilo da se radi o treningu sa opterecenjem ili kardio treningu.Posledica toga je nemogucnost organizma da se oporavi i adaptira na trening.Adaptacija na jednobrazni kardio trening,mozes promeniti ubacivanjem jednom nedeljno intervalnog treninga u trajanju od 20 min ukupno.Ukoliko u ishrani unosis 50% UH od ukupnog kalorijskog unosa neces imati potrebu za prostim secerima a u obroku pre treninga ubaci nesto zdravih masti.
Znaci, ti mi savetujes da pre treninga pojacam slozene UH, na pr. ovsene sa semenkama ili integralni hleb sa puterom od kikirikija umesto da uzmem recimo energetske stanglice? I jos nesto, ako se radi kardio na bazenu, da li je bolje isplivati 3x 1km sa pauzama od 15-ak min, ili 3km odjednom? (recimo da mi za svaki km treba oko pola sata).

Hvala :)
Intezitet odredjujes na osnovu srcanog ritma,odredjenih zona na testovima ergospirometrije i monitoringom srcanog ritma uz pomoc pulsmetra.Nizak intezitet do 65%  mozes raditi od 50 do 90 minuta u bilo kojoj aktivnosti pa i ljivanju.Pre treninga (anaerobnog) obavezno moras imati obrok bogatiji sa slozenim hidratima po izboru.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #871 poslato: Jun 28, 2014, 09:24:47 pre podne »

ako je intenzitet niski-srednji i ako možeš 3 km odjednom da isplivaš onda tako i uradi.... možeš napraviti pauzu da uzmeš malo vode ili neki izotonik...
Sačuvana
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #870 poslato: Jun 28, 2014, 08:07:30 pre podne »

Kortizol je hormone stresa ,izazvan preintezivnim treninzima bilo da se radi o treningu sa opterecenjem ili kardio treningu.Posledica toga je nemogucnost organizma da se oporavi i adaptira na trening.Adaptacija na jednobrazni kardio trening,mozes promeniti ubacivanjem jednom nedeljno intervalnog treninga u trajanju od 20 min ukupno.Ukoliko u ishrani unosis 50% UH od ukupnog kalorijskog unosa neces imati potrebu za prostim secerima a u obroku pre treninga ubaci nesto zdravih masti.
Znaci, ti mi savetujes da pre treninga pojacam slozene UH, na pr. ovsene sa semenkama ili integralni hleb sa puterom od kikirikija umesto da uzmem recimo energetske stanglice? I jos nesto, ako se radi kardio na bazenu, da li je bolje isplivati 3x 1km sa pauzama od 15-ak min, ili 3km odjednom? (recimo da mi za svaki km treba oko pola sata).

Hvala :)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #869 poslato: Jun 27, 2014, 09:29:19 posle podne »

Kortizol je hormone stresa ,izazvan preintezivnim treninzima bilo da se radi o treningu sa opterecenjem ili kardio treningu.Posledica toga je nemogucnost organizma da se oporavi i adaptira na trening.Adaptacija na jednobrazni kardio trening,mozes promeniti ubacivanjem jednom nedeljno intervalnog treninga u trajanju od 20 min ukupno.Ukoliko u ishrani unosis 50% UH od ukupnog kalorijskog unosa neces imati potrebu za prostim secerima a u obroku pre treninga ubaci nesto zdravih masti.
Sačuvana
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #868 poslato: Jun 27, 2014, 08:51:25 posle podne »

Interesuje me da li svakodnevni dugotrajni kardio (koji se godinama radi) moze negativno da se odrazi na kortizol zbog cega onaj period godine kada radimo jace na definiciji topljenje masti je blokirano ili usporeno? Znam mnoge ljude - triatlonce iz okruzenja koji su "cardio addicted" (pa i sama nisam daleko od toga) i gotovo uvek u manjem kalorijskom deficitu zbog dugih treninga, ali poslednjih 3-5 kila viska ne mogu da skinu. Sta je resenje za njih, da li ici na low carb i strogo mirovanje, ili pak pojacati treninge? (sto mi je malo besmisleno jer ionako dugo traju - mozda vise forsirati tegove nego kardio)? I uopste, kada neko radi dug kardio, da li je ok uneti kvalitetan fabricki musli sa recimo medom pre treninga kao zamenu za prosti secer? Meni voce samo otvori apetit, i bas mi ne igra ulogu pred trening. Znam da ce neko reci da mi ne treba prost secer pred trening, ali imam brz metabolizam i ako sam jela slozene UH 3 sata pred trening, dok docekam trening ponovo sam gladna i osecam da mi energija nije na nivou  :D
Sačuvana
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 911


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #867 poslato: Jun 26, 2014, 11:42:35 pre podne »

Da li se HIIT radi ovako: 30sec sprint, 60 sec lagano trckaranjei tako naizmenicno 20 min?

Mnogo je bitnije kojim intenzitetom radis te jace intervale. Slabiji intervali mogu biti brzih hod ili spori dzog ali ne ispod aerobnog praga.

upravo tako ako mozes da trcis sprint duze od 30 sekundi ne trcis dovoljno brzo :)
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #866 poslato: Jun 26, 2014, 11:16:17 pre podne »

Da li se HIIT radi ovako: 30sec sprint, 60 sec lagano trckaranjei tako naizmenicno 20 min?

Mnogo je bitnije kojim intenzitetom radis te jace intervale. Slabiji intervali mogu biti brzih hod ili spori dzog ali ne ispod aerobnog praga.
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #865 poslato: Jun 26, 2014, 09:36:51 pre podne »

Hvala, mislio sam da kombinujem malo, posto vec neko vreme radim LIIS...
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #864 poslato: Jun 26, 2014, 09:32:30 pre podne »

Mozes 30-60, mozes 20-40 sekundi, ali nemoj odmah poceti sa 20 minuta. Pocni sa 8 minuta efektivnog HIIT-a, plus 3 minuta zagrevanja pre njega i 3 minuta na kraju ''hladjenja'', pa svaki naredni HIIT povecavaj za po minut do 15 minuta.
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #863 poslato: Jun 26, 2014, 08:56:01 pre podne »

Da li se HIIT radi ovako: 30sec sprint, 60 sec lagano trckaranjei tako naizmenicno 20 min?
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
eXe GYM - Novi Sad
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 911


eXe GYM - Novi Sad
« Odgovor #862 poslato: Jun 25, 2014, 07:29:29 posle podne »

nema problema uz pravilno izvodjenje ne mozes imati nikakve negativne posledice :)
Sačuvana
Stranice: 1 ... 132 133 [134] 135 136 ... 192 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.086 sekundi sa 18 upita.