TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394257 Teme od strane 25002 Članovi Poslednji član: lazic037

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 19, 2024, 03:40:07 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 129 130 [131] 132 133 ... 192 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Brza pitanja!  (Pročitano 592220 puta)
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #921 poslato: Oktobar 06, 2014, 02:03:32 posle podne »

I meni je ovo upalo u oči - Čučnjevi pogoršavaju stvar?

Da li si sigurna da je salo?  Možda si samo malo vode povukla ako si povećala hidrate...   radiš li sada trening sa opterećenjem?

za 5 dana nećeš ništa uraditi... 
Ne mogu biti 100% sigurna, mozda ima pola-pola, ali cilj mi je da udjem u stari donji ves (kako god to zvucalo :) ) i cucnjevi samo jos vise podizu taj deo tela da "kipi". Kod mene strategija sa kalorijskom defkom slabo pali, organizam se lako privikava i metabolizam usporava. Posto sam non stop aktivna napolju (nazalost trening snage u kucnoj varijanti samo sa bucicama, trenutno nemam mogucnosti za teretanu) palo mi je na pamet da probam da znatno srezem hidrate, prilagodim dnevni unos kal i malo se primirim. I dalje verujem da mrsavljenje diktiraju pretezno hormoni, na koje naravno utice ishrana, trening, a ne puko brojanje kalorija.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #920 poslato: Oktobar 06, 2014, 01:52:24 posle podne »

I meni je ovo upalo u oči - Čučnjevi pogoršavaju stvar?

Da li si sigurna da je salo?  Možda si samo malo vode povukla ako si povećala hidrate...   radiš li sada trening sa opterećenjem?

za 5 dana nećeš ništa uraditi... 
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #919 poslato: Oktobar 05, 2014, 03:25:52 posle podne »

Potreban mi je savet. Naime, tokom boravka u inostranstvu dobila sam nesto sala na gluteusu i ispod kukova (nesto vise hrane sa visokim GI i eto problema  :-X), i evo vec 3 meseca ne mogu toga da se resim. Nikad mi se ranije nije tu stvaralo neko salo, dakle poslednje je doslo, a nece da ode. Ranije mi je bilo dovoljno da malo duze i intenzivnije trcim/plivam i da se taj deo tela bukvalno prepolovi. Cucnjevi samo pogorsavaju stvar. Ishrana sredjena, UH striktno pod kontrolom. Ni rotacija nije dala rezultate.

Da li bi pomoglo da izbacim potpuno zitarice i mlecne na jedno 5 dana, tj. da unosim samo meso/ribu, povrce i zdrave masti, i da mirujem umesto sto sam stalno aktivna? 2-3 kg bih da skinem, ne vise. Ili je to stvar do hormona, te ima neko sredstvo koje pomaze da se neravnoteza sredi?

Danke  :)



Za redukciju svakog gr "sala", kao što i sama znaš potreban je "kalorijski deficit" na račun tvog TDEE( ukupna dnevna potrošnja energije = dnevne potrebe za energijom), oko 500 kCal( pola kroz korekciju ishrane, dominantno na račun hidrata, poa kroz trening)...ali umereno sa tim, tako da ne odeš ispod 1200-1500 kCal dnevno...

Imaš li podatke za svoj BMR, TDEE? Antrpomentrija? Koliki ti je BF( % telesnih masti)? Neki problem sa hormonima? Policitični jajnici? Neki drugi zdravstveni problem? Koliko imaš godina? Koliko si visoka, teška?

Samo mirovanje uz drastične kalorijske redukcije neće dati željene rezultate...

Čučnjevi pogoršavaju stvar?

Da napomenem, razuman "kalorijski deficit", trening sa opterećenjem, i kardio u željenoj zoni( 65% od maksimalnog pulsa) daće najbolje rezultate...

Kako se sada hraniš? Kako ti izgledaju treninzi?


« Poslednja izmena: Oktobar 05, 2014, 03:42:48 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #918 poslato: Oktobar 05, 2014, 02:49:53 posle podne »

Potreban mi je savet. Naime, tokom boravka u inostranstvu dobila sam nesto sala na gluteusu i ispod kukova (nesto vise hrane sa visokim GI i eto problema  :-X), i evo vec 3 meseca ne mogu toga da se resim. Nikad mi se ranije nije tu stvaralo neko salo, dakle poslednje je doslo, a nece da ode. Ranije mi je bilo dovoljno da malo duze i intenzivnije trcim/plivam i da se taj deo tela bukvalno prepolovi. Cucnjevi samo pogorsavaju stvar. Ishrana sredjena, UH striktno pod kontrolom. Ni rotacija nije dala rezultate.

Da li bi pomoglo da izbacim potpuno zitarice i mlecne na jedno 5 dana, tj. da unosim samo meso/ribu, povrce i zdrave masti, i da mirujem umesto sto sam stalno aktivna? 2-3 kg bih da skinem, ne vise. Ili je to stvar do hormona, te ima neko sredstvo koje pomaze da se neravnoteza sredi?

Danke  :)

Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #917 poslato: Septembar 20, 2014, 07:15:29 posle podne »

Mislis bolje 3 treninga tipa pon sreda petak nego 3 trninga dan za danom?
Bolja je opcija ponedeljak,sreda,petak ali je bitno da intezitet treninga bude dovoljno jak da izazove stres a u fazi odmora da oporavak bude potkrepljen kvalitetnom ishranom.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16538


« Odgovor #916 poslato: Septembar 16, 2014, 08:49:01 pre podne »

Da ali takoĂ°e sam mislio na to da ako na primer danas radiš leĂ°a verovatno ćeš malo zamoriti i biceps, bilo bi dobro kada biceps ne bi radio odmah dan sutra već kada bi mu dao malo vremena da se i on odmori.
Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #915 poslato: Septembar 15, 2014, 11:33:21 posle podne »

Svakako bi mi razmak izmedju vezbanja iste grupe misica bio nedelju dana.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16538


« Odgovor #914 poslato: Septembar 15, 2014, 10:22:58 posle podne »

Da to je svakako mnogo bolje rešenje nego da spojiš 3 treninga jedan za drugim i da onda napraviš pauzu 4 dana.Bitno je da dobro raporediš trening po mišićnim grupama i daš im dovoljno odmora za oporavak do sledećeg treninga.
Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #913 poslato: Septembar 15, 2014, 10:03:57 posle podne »

Mislis bolje 3 treninga tipa pon sreda petak nego 3 trninga dan za danom?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #912 poslato: Septembar 15, 2014, 09:31:24 posle podne »

Bitnije je da znas da doziras intezitet i obim treninga i dovoljno oporavka do drugog treninga ,nego mozda broj ukupnih treninga !
Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #911 poslato: Septembar 15, 2014, 09:26:40 posle podne »

Ipak cu da zguram 4 da ne bi oduzio treninge na sat i po i jace...
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16538


« Odgovor #910 poslato: Septembar 15, 2014, 09:21:18 posle podne »

Marko ti je već rekao da bi bilo poželjno imati 5 treninga nedeljno ali ako si u mogućnosti da odradiš samo 3 treniga ne brini nije ni to toliko loše.
Ja takoĂ°e zbog nedostatka vremena u poslednje vreme treniram 3x nedeljno,napredak se isto oseti kao i ranije.Moraćeš samo da napraviš drugačiji plan treninga i to je to.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #909 poslato: Septembar 15, 2014, 09:05:56 posle podne »

Jel moze da se napreduje sa 3 treninga nedeljno?
3 treninga nedeljno je minimalno,optimalno je 4 treninga ,a 5 treninga nedeljno je pozeljno za ozbiljniji napredak.
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #908 poslato: Septembar 15, 2014, 08:49:55 posle podne »

Ja mislim da ima razlike izmedju 3 i 4, iz razloga sto trebas noge da radis posban dan, a ne da ih uguras sa ramenima kao sto to mnogi rade.
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #907 poslato: Septembar 15, 2014, 08:45:52 posle podne »

A cilj naravno kao i svima dobijanje sto cistije misicne mase.
Sačuvana
Stranice: 1 ... 129 130 [131] 132 133 ... 192 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.101 sekundi sa 18 upita.