TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 11:15:07 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 124 125 [126] 127 128 ... 192 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Brza pitanja!  (Pročitano 601073 puta)
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #996 poslato: Novembar 05, 2014, 10:58:21 posle podne »

Ne znam!  ;D
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
pedjoni986
Gost
« Odgovor #995 poslato: Novembar 05, 2014, 10:42:56 posle podne »

Ne trebaju ti sklekovi, koj ce ti moj :)
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #994 poslato: Novembar 05, 2014, 09:27:05 posle podne »

Radim ih. Radim propadanja i sklekove, ali to uglavnom na kraju treninga po jednu seriju, max dve.
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #993 poslato: Novembar 05, 2014, 09:21:01 posle podne »

Radi dva potiska, ili bucice ili bench, i onda dve vezbe razvlaci i zavrsio si trening..
Mozes ovako kombinovati:
Ravni benc sipka, kosi potisak bucice, ravno razvlacenje bucice, koso razvlacenje bucice
Sledeci trening: Ravni potisak bucice, kosi benc sipka, razvlacenje sajle gornje grudi, pek dek..
Kombinuj ponekad i propadanja i pulover, sam kreiraj , kao sto rekoh pomocne vezbe rotiraj radi dva jaka potiska(ali jaka).
ne treba ti i ravni i kosi, pa posle potisci bucicama, mnogo ti je to..
Ja bih dodao i propadanja, ti ih ne radis ili si ih zaboravio u ovim primerima ?
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #992 poslato: Novembar 05, 2014, 05:58:31 posle podne »

Ovo mi je bio jakao vazan odgovor, hvala puno. Pozz
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
pedjoni986
Gost
« Odgovor #991 poslato: Novembar 05, 2014, 05:52:45 posle podne »

Radi dva potiska, ili bucice ili bench, i onda dve vezbe razvlaci i zavrsio si trening..
Mozes ovako kombinovati:
Ravni benc sipka, kosi potisak bucice, ravno razvlacenje bucice, koso razvlacenje bucice
Sledeci trening: Ravni potisak bucice, kosi benc sipka, razvlacenje sajle gornje grudi, pek dek..
Kombinuj ponekad i propadanja i pulover, sam kreiraj , kao sto rekoh pomocne vezbe rotiraj radi dva jaka potiska(ali jaka).
ne treba ti i ravni i kosi, pa posle potisci bucicama, mnogo ti je to..
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #990 poslato: Novembar 05, 2014, 05:41:58 posle podne »

A sa bucicama na ravnoj klupi ne deluje isto na grudi kao i bench, posto ne znam da li mogu da kombinujem ovako recimo:
Bech ravni, kosi bench, sa bucicama ravni i kosi?
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
pedjoni986
Gost
« Odgovor #989 poslato: Novembar 05, 2014, 05:08:26 posle podne »

Benc ne mora da se menja,igras se samo ponavljanjima, tempom uglom, hvatom itd.. Menjaj ove pomocne vezbe.. ravni i kosi radi vecinu vremena,to ti je osnova napretka grudi.. lift heavy man ;)
Sačuvana
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #988 poslato: Novembar 05, 2014, 05:02:28 posle podne »

A ne znam... Zbog onih fora da vezbe mora da se menjaju, da ne valja da se radi isto itd. Ne znam koliko je to tacno.

To je tacno, ali postoje osnovne vezbe kao sto su benc, mrtvo i cucanj, i njih slobodno mozes svaki trening :)
Izolacione vezbe menjas svaki trening, ili posle nekoliko treninga, zavisno od programa i cilja.
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #987 poslato: Novembar 05, 2014, 04:41:34 posle podne »

A ne znam... Zbog onih fora da vezbe mora da se menjaju, da ne valja da se radi isto itd. Ne znam koliko je to tacno.
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Miki91
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 658


« Odgovor #986 poslato: Novembar 05, 2014, 03:41:50 posle podne »

Da li bench press radite na svakom treningu grudi, dali valja raditi na svakom treningu, a ostale vezba menjati ili i bench trebaomo da izbacimo ponekad?
Nista nece da ti skodi da ga radis svaki trening, ali naravno, mozes i bez njega koji trening, za promenu :)
Sačuvana
"Put the victim to bad, and wake the hero instead."
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #985 poslato: Novembar 05, 2014, 03:25:40 posle podne »

Da li bench press radite na svakom treningu grudi, dali valja raditi na svakom treningu, a ostale vezba menjati ili i bench trebaomo da izbacimo ponekad?
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #984 poslato: Novembar 04, 2014, 01:59:21 pre podne »

@Slavisa - zbog toga sto relativno cesto menjam sredinu, odlazim na rad preko (jedno vreme radila sam i nocnu smenu), sve je to uticalo da mi se vremenom smanji osetljivost na insulin.. posebno ako mi u novoj sredini teretana nije dostupna i rad sa tezinama, vec mogu samo da radim kardio u prirodi recimo. Ne kazem da sam dijabeticar naravno, ali vidim po tome koliko mi je teze sa kal. deficitom da se vratim posle na prvobitno stanje ako se malo umastim, ili cim malo vise slozenih hidrata pojedem (cak i posle treninga) sutradan malko "skoce" naslage oko kukova... e zato je i poceo moj eksperiment sa mastima i LCHF, i u sustini do danas nisam nasla pravo resenje kako da bar malo "resetujem" taj hormon da bolje radi u moju korist. Da li mozda pomaze da se ogranici kolicina hrane niskog GI po obroku ili da probam nesto kao intermittent fasting (tipa 8 sati se jede, ostatak post)? Tu je malo zeznuta stvar sto ako si navikao da redovno treniras normalno je da ga malo povisis posle treninga sa tim hidratima (jer ces inace polako gubiti misicnu masu makar jeo i vise proteina ali bez hidrata - sve odavno isprobala na sebi), a meni je tesko da se jedno vreme "primirim" ako bi to pomoglo. De facto kad ne treniram i minimalizujem hidrate stvarno je nivo ovog hormona stabilniji, i ta kriticna mesta primecujem da se polako tope i misici su izrazeniji, posebno plocice na stomaku (ako su naravno i ostale kalorije pod kontrolom). Zato ne znam sta mi je ciniti - mozda je ovo visa matematika i za vas - ali nije uopste jednostavno skoro svake godine po 6 meseci da se ustalis na novu sredinu, novo vreme kojim raspolazes za treninge i izbor dostupnih namirnica - telo jednostavno trpi.  

Sve u svemu...kao što rekoh tačan modus uspeha je različit za svakog od nas...

Lično nisam za keto-varijante, niti za bilo kakvu rigoroznost ili "kalorijsko-nutritivni" ekstremizam...koliko vas izlazi na takimičenja? Koliko vas ima pravi razlog za takav "ekstremizam"?

Znam da svako drugačije podnosi i ketozu i neka stanja bliska ketozi...Stef...karakterističan miris acetona( najblaže rečeno)...

Inače, naše drage dame su uvek bile i biće "nežniji" i "lepši" pol, koji mora da shvati "nežnost" i na endokrinološkom nivou...gladovanje, loše voĂ°ena dijeta može imati efekta i na jajnike, štitnu žlezdu i sl., dakle, umerenost uvek i na svakom mestu...odreĂ°en procenat masnog tkiva je neophodan i za žensko reproduktivno zdravlje...

Molim vas, bez ekstrema i "umišljenih" nedostataka figure...ne ratujte protiv sebe i za neki prolazni, neodrživi rezultat, koji ne sme da vam bude prirotet, već zdravlje...zdrav život, dugovečnost...

"Ne za mržnju, nego za ljubav ja sam roĂ°ena"(Antigona)...jedino je ljubav vredna žrtve, a malo potkožne vode i malo masnog tkiva vas ne čini gorim  čovekom, već vaša dela...to je jedino bitno...
Sačuvana
Fitnes trkacica
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194

« Odgovor #983 poslato: Novembar 04, 2014, 12:04:18 pre podne »

@Slavisa - zbog toga sto relativno cesto menjam sredinu, odlazim na rad preko (jedno vreme radila sam i nocnu smenu), sve je to uticalo da mi se vremenom smanji osetljivost na insulin.. posebno ako mi u novoj sredini teretana nije dostupna i rad sa tezinama, vec mogu samo da radim kardio u prirodi recimo. Ne kazem da sam dijabeticar naravno, ali vidim po tome koliko mi je teze sa kal. deficitom da se vratim posle na prvobitno stanje ako se malo umastim, ili cim malo vise slozenih hidrata pojedem (cak i posle treninga) sutradan malko "skoce" naslage oko kukova... e zato je i poceo moj eksperiment sa mastima i LCHF, i u sustini do danas nisam nasla pravo resenje kako da bar malo "resetujem" taj hormon da bolje radi u moju korist. Da li mozda pomaze da se ogranici kolicina hrane niskog GI po obroku ili da probam nesto kao intermittent fasting (tipa 8 sati se jede, ostatak post)? Tu je malo zeznuta stvar sto ako si navikao da redovno treniras normalno je da ga malo povisis posle treninga sa tim hidratima (jer ces inace polako gubiti misicnu masu makar jeo i vise proteina ali bez hidrata - sve odavno isprobala na sebi), a meni je tesko da se jedno vreme "primirim" ako bi to pomoglo. De facto kad ne treniram i minimalizujem hidrate stvarno je nivo ovog hormona stabilniji, i ta kriticna mesta primecujem da se polako tope i misici su izrazeniji, posebno plocice na stomaku (ako su naravno i ostale kalorije pod kontrolom). Zato ne znam sta mi je ciniti - mozda je ovo visa matematika i za vas - ali nije uopste jednostavno skoro svake godine po 6 meseci da se ustalis na novu sredinu, novo vreme kojim raspolazes za treninge i izbor dostupnih namirnica - telo jednostavno trpi.  
Sačuvana
Stef
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 194


« Odgovor #982 poslato: Novembar 03, 2014, 11:42:10 posle podne »

Mozak moze da funkcionise na ketonima ?
Telo moze da stvori glukozu od aminokiselina ako je ona bas potrebna mozgu ?

Da bi telo proizvodilo ketone, moras da budes 6-7 dana na <30g hidrata dnevno, i da upadnes u tkz stanje ketoze, tako da na rotacijama, naravno mozak ce ti radije usporeno, ali naviknes se vremenom. Najlaksi nacin da provalis dal' si zapao u stanje ketoze ti je nekako metalni ukus u ustima (kao da si lizao novcice) i cudan, opet metalno-bazan miris urina. Mada i tada mozak ce raditi bukvalno u nekoj sporijoj brzini, u fazonu kao da si stalno umoran.
Ne radi ti to bas tako na taj fazon, realno sem ako nisi bio bas dugo dugo na dijeti i ako ti je procenat masti <7% onda ce telo poceti da se bori tako, a kod tebe je vise fazon taj sto nisi navikao te ti je psihicko tesko, razmisljaj o tome, a ne da ti mozak zaista iziskuje hidrate (iz slicnog licnog iskustva pricam).
Sačuvana
Stranice: 1 ... 124 125 [126] 127 128 ... 192 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.072 sekundi sa 19 upita.