TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397346 Teme od strane 25048 Članovi Poslednji član: mickeymouse

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 06, 2024, 01:26:29 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Super Mass Gainer  (Pročitano 5196 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #21 poslato: Januar 21, 2014, 07:06:06 posle podne »

jedan od načina da okvirno znaš potrošnju kalorija na tvom treningu je da kupiš jedan dobar sat, pulsmetar, koji u sebi ima i merač potrošnje kalorija - na osnovu tvojih podataka koje unosiš i na osnovu procene intenziteta treninga - pulsa.

Toplo ti preporučujem jedan od osnovnih modela Polar satova FT4, basic model, ali ima sve što ti treba - puls, procenat intenziteta, kalorije, i dr....
Sačuvana
Pep93
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #20 poslato: Januar 20, 2014, 06:35:01 posle podne »

Da li ti gejner ubija apetit? Kolike doze ispijaš?
Malo,ne osecam glad pa moram da gledam na sat da bi se setio da jedem. Dva puta dnevno 75g i posle treninga 150g


Ne desava se da jedem manje ali se desava da jedem na silu,tj kad nisam gladan.Pocecu da racunam unos kalorija,to je jedini nacin,hvala.
Verovatno unosis previse prostih ugljenih hidrata.najbolje racunaj dnevni unos.probaj da izracunas potrosnju na treningu kao i bazalni metabolizam i onda uskladi dnevni unos kalorija shodno tvom cilju koji zelis postici treningom i ishranom.

Kada sam bio kod nutricioniste rekla mi je da mi je metabolizam 1700 i nesto,ako je to,to a kad sam racunao na netu preko nekog kalkulatora ispalo mi je 2000.
Kako da izracunam koliko kalorija trosim na treningu,cini mi se da sam i za to nasao neku tabelu i da je ispalo 550
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8645


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #19 poslato: Januar 19, 2014, 09:36:24 posle podne »

Ne desava se da jedem manje ali se desava da jedem na silu,tj kad nisam gladan.Pocecu da racunam unos kalorija,to je jedini nacin,hvala.
Verovatno unosis previse prostih ugljenih hidrata.najbolje racunaj dnevni unos.probaj da izracunas potrosnju na treningu kao i bazalni metabolizam i onda uskladi dnevni unos kalorija shodno tvom cilju koji zelis postici treningom i ishranom.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #18 poslato: Januar 17, 2014, 01:02:36 posle podne »

Da li ti gejner ubija apetit? Kolike doze ispijaš?
Sačuvana
Pep93
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #17 poslato: Januar 17, 2014, 12:14:49 posle podne »

Ne desava se da jedem manje ali se desava da jedem na silu,tj kad nisam gladan.Pocecu da racunam unos kalorija,to je jedini nacin,hvala.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #16 poslato: Januar 17, 2014, 09:07:33 pre podne »

Pošto nije precizna ishrana, tj. ne računa kalorijski i unos makronutrijenata, rekao bih da su se negde kalorije "zagubile" i da je nehotice došlo do smanjenog unosa zbog zasićenosti gejnerom.
Naravno, sa novododatom masom rastu i kalorijske potrebe.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2067


« Odgovor #15 poslato: Januar 17, 2014, 12:04:51 pre podne »

Znaci jedes sve isto tokom tih nedelja? Ne desava se da jedes manje kad uzimas gejner u toku dana? Nije bas logicno, ali ako ti ta jedna doza pravi tako veliku razliku ti onda uzmi i pred spavanje.
Sačuvana
Pep93
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #14 poslato: Januar 16, 2014, 11:35:36 posle podne »

Sto se ishrane tice gledam da jedem sto vise,kaloricna je jako pa na kalorije ne obracam paznju vec da ima dosta proteina u njoj,tako radim stalno.I da se razumemo,znam da ovako necu dobiti cistu misicnu masu ali za pocetak mi ne smeta da naberem i malo sala.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20555


Pansport
« Odgovor #13 poslato: Januar 16, 2014, 10:36:46 posle podne »

Jesi li menjao nešto u ishrani tokom tog perioda?
Sačuvana
Pep93
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #12 poslato: Januar 16, 2014, 10:21:51 posle podne »

Pozdrav.Prve nedelje koriscenja sam dobio 3kg pa sam vas poslusao i izbacio dozu pre spavanja i od tada se nista nije desavalo 2 nedelje i ja sam vratio trecu dozu samo sto nije pre spavanja vec u toku dana i opet se nista ne desava.Ono sto me zanima kako to da ne dobijam cak ni salo?I kako sam samo u prvoj nedelji dobio na kilazi?
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2067


« Odgovor #11 poslato: Decembar 18, 2013, 09:39:20 posle podne »

Uvek pitaj sta god te zanima, tu smo!;-)
Sačuvana
Pep93
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #10 poslato: Decembar 18, 2013, 09:31:01 posle podne »

Mogu,mogu.Hvala obema na pomoci :-)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11481


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #9 poslato: Decembar 18, 2013, 03:50:37 posle podne »

Pozdrav,poceo sam da koristim ovaj gainer,ujutru 75g,posle treninga 150g i pre spavanja 75g.Zanima me da li preterujem? Imao sam 78kg kad sam poceo da koristim,odnosno pre dva dana,a visok sam 194-5cm.Sto se tice ishrane jedem 3,4 puta dnevno mozda malo i na silu.

samo tu dozu pre spavanja bih izbacila, ostalo je ok.  Da li možeš da jedeš normalno posle treninga iako popiješ tu mega dozu gejnera?  ako možeš, onda je ok.

Ipak je mnogo bitnije šta jedeš.  Jedi što više i kvalitetnije, gejner je samo plus u vidu kalorija na sve to.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2067


« Odgovor #8 poslato: Decembar 18, 2013, 01:34:18 posle podne »

Koliko ti gejnera treba u toku dana zavisice od toga kako ces jesti tog dana. Ako uneses dovoljno kalorija, onda ce ti biti dovoljna samo doza nakon trenninga, a ako ne stizes da jedes kvalitetno onda mozes jos jednu dozu u prepodnevnim satima. Ne treba ti gejner pre spavanja. Gledaj prvenstveno da dobro jedes, pa da to sto nedostaje nadoknadis gejnerom.
Sačuvana
Pep93
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #7 poslato: Decembar 18, 2013, 01:06:20 posle podne »

Pozdrav,poceo sam da koristim ovaj gainer,ujutru 75g,posle treninga 150g i pre spavanja 75g.Zanima me da li preterujem? Imao sam 78kg kad sam poceo da koristim,odnosno pre dva dana,a visok sam 194-5cm.Sto se tice ishrane jedem 3,4 puta dnevno mozda malo i na silu.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.111 sekundi sa 18 upita.