TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395144 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 08:21:12 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: da li uzeti sagorevace?  (Pročitano 6200 puta)
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #16 poslato: Novembar 21, 2013, 02:51:44 posle podne »

Kao što ti je već rečeno,protein je nabitnije da popiješ odmah nakon treninga. Možeš ga piti i kao zamenu za obrok,a takoĂ°e ga možeš piti
i uz doručak ukoliko nisi uneo protein u nekom drugom obliku (npr. belanca).
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #15 poslato: Novembar 21, 2013, 02:45:02 posle podne »


Hvala MightyMO na odgovorima, poslusacu savet i uzecu omega 3 i L-karnitin.
Neki preporuka za proteinsku smesu?
I ako sam dobro shvatio, taj proteinski sejk bi trebao da mi bude kao zamena za medju obrok/obrok, a da li bih to trebao da uzimam i nakon treninga (koji je u 22h)?

Nema na čemu, da slobodno popij posle treninga sa vodom,a ovako utoku dana kada ne stigneš da jedeš ili si na putu, ili bilo šta da te spreči da pojedeš normalan obrok.

Preporuka za npr Biotech Nitro Gold Pro - odličan protein, kvalitet, sastav, ukusi... i sama ga pijem. A sad je trenutno i na akciji.  Osim Biotech-a dobar je npr i Labradin Pro V 60 ali je malo skuplji.

Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #14 poslato: Novembar 20, 2013, 09:59:20 posle podne »

Nakon treninga najbitnije je da pijes protein.
Sačuvana
alrad
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #13 poslato: Novembar 20, 2013, 09:51:56 posle podne »

Dorucak - uglavnom jaja (4-5, bez zumanca)+parce sira+casa jogurta; druga opcija - 2 parceta dvopeka+sirni namaz ili sir+caj
Medju obrok - vocni mix=1 banana+ 1 grejp+ 1 pomorandza+ 3 kivija (ovo nije zbog nekog rezima ishrane, vec sam shvatio da mi prija kao obrok)
Rucak - sendvic tunjevina, paradajz, krastavac, ili belo meso i neko bareno povrce ili pirinac (iz prostog razloga jer to najlakse/najbrze da spremim i ponesem na posao)
Vecera -  uglavnom vise vrsta povrca, bareno ili sveze, sa parcetom nekog mesa i desi se 1 ili 2 puta nedeljno riba  ;D
Meso spremam bez ikakvih dodataka, a ako spremam sa uljem koristim maslinovo...

Hvala MightyMO na odgovorima, poslusacu savet i uzecu omega 3 i L-karnitin.
Neki preporuka za proteinsku smesu?
I ako sam dobro shvatio, taj proteinski sejk bi trebao da mi bude kao zamena za medju obrok/obrok, a da li bih to trebao da uzimam i nakon treninga (koji je u 22h)?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #12 poslato: Novembar 20, 2013, 03:00:13 posle podne »

Hvala na odgovorima!

sto se tice povrede, vec poznato - ukljestenje diska.
a sto se tice ishrane - dorucak pre posla, medju obrok (u principu mix neke 3 vocke), rucak i vecera u 20h (mada zavisi od posla). 

dakle sagorevaci NE.

probao bih onda tu kombinacuju L-karnitin+omega 3+proteinski blend, cisto zbog motivacije ;D sto kaze MightyMO
da li postoji preporuceni vremenski period za L-karnitnin ili je dozvoljeno piti "stalno"?
i ako bih mogla malo da mi pojasnis proteinski blend-vise vrsta proteina?

Hvala!

Za L-karnitin ne postoji vremensko ograničenje, može se piti u kontinuitetu... u pitanju je amino kiselina.

Omega 3, svakako, bez obzira na tvoje ciljeve po pitanju skidanja masti, na ovim prostorima nam je svima slabo zastupljena riba u ishrani.

Proteinski blendovi ili proteinske smeše sadrže više vrsta proteina, npr protein surutke, protein iz jaja (albumin), protein iz mleka (kazein), neki sadrže i protein soje i dodatke tipa glutamin...  uglavnom, poenta je da sadrže i proteine brze i postepene apsorpcije...  whey protein se izuzetno brzo apsorbuje, tako da je pogodan za posle treninga dok proteinske smeše ipak malo sporije, i duže te drže sitim (npr, kazein konrektno se postepeno otpušta i do 6 časova).

Kada ne stigneš da pojedeš kvalitetan obrok, ovakav brzi šejk je dobro rešenje koje će te zasititi, ukusno je, a pri tom ima minimalno ugljenih hidrata i masti.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #11 poslato: Novembar 19, 2013, 11:40:50 posle podne »

Da li nam mozes detaljnije napisati sta jedes? Ovako je sturo, a sto vise informacija imamo lakse cemo te posavetovati sta je najbolje da uradis. Mozes piti zeleni caj, vodu sa limunom ili grejpom, ujutru, i mozes ubaciti jos jednu uzinu izmedju rucka i vecere, ako je pauza izmedju duza.

Sačuvana
alrad
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #10 poslato: Novembar 19, 2013, 07:31:23 posle podne »

Hvala na odgovorima!

sto se tice povrede, vec poznato - ukljestenje diska.
a sto se tice ishrane - dorucak pre posla, medju obrok (u principu mix neke 3 vocke), rucak i vecera u 20h (mada zavisi od posla). 

dakle sagorevaci NE.

probao bih onda tu kombinacuju L-karnitin+omega 3+proteinski blend, cisto zbog motivacije ;D sto kaze MightyMO
da li postoji preporuceni vremenski period za L-karnitnin ili je dozvoljeno piti "stalno"?
i ako bih mogla malo da mi pojasnis proteinski blend-vise vrsta proteina?

Hvala!
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #9 poslato: Novembar 19, 2013, 03:12:10 posle podne »

Ja ti ne bih savetovala ništa od jačih sagorevača, najpre zbog toga što ti je trening u 22 h...  L-karnitin eventualno, to može, ali mislim da je pre sagorevača mnogo bitnije da se orijentišeš na ishranu...

od suplemenata ono što bi bilo poželjno da ubaciš je ono što je potrebno svakom od nas- vitamini i minerali, omega 3 riblje ulje...
i ako puno radiš i ne stižeš da uneseš kvalitetan obrok možda neka zamena za obrok ili proteinski šejk (poželjno da ima više vrsta proteina - tj. proteinski blend)

Mislim da sa ovakvom suplementacijom možeš da "startuješ" a sagorevač kasnije ako bude bilo zastoja i ako bude bilo zaista potrebe za tim...

mada znam da mnogi uzimaju sagorevače isključivo kao motivaciju :)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #8 poslato: Novembar 19, 2013, 09:55:35 pre podne »

Pozdrav svima!

Nadam se da nisam promasio rubriku.
Treba mi savet ili preporuka, da li uzeti ili ne sagorevace.
Dugo sam trenirao u teretani tako da imam  "iskustva" (nazovite to kako zelite...) i 3 puta sam vec koristio sagorevace, i manje/vise sam dobijao zeljene rezultate.
E sad, pre godinu dana sam povredio ledja, u teretani (jer ja imam "iskustva" pa cu ja to na brzinu  ;) ) i od tad nisam trenirao nista a kilogrami se nagomilali. Nisam jos spreman za teretanu, doktor mi je rekao ne na trcanje, i ja odem na plivanje. Redukovao sam ishranu koliko sam mogao, zbog posla, 3 puta nedeljno idem na plivanje i 4 puta nedeljno radim vezbe za ledja, kilogrami idu polako na dole, ali...
Moje pitanje bi bilo: Da li ima svrhe da uzimam sagorevace tokom dana, ako mi je fizicka aktivnost (plivanje) tek u 22h (zbog posla)? (ne bih sigurno uzimao tako kasno sagorevace) Koliki bi efekat to imalo?


Hvala!
Ne znam o kakvoj povredi je rec,ali moze se trenirati i kada si povredjen naravno uz strucni nadzor i pravilan i siguran izbor vezbi.Posto si prinudjen samo na kardio trening onda moras veci deficit praviti kroz ishranu i sto on bude ukupno veci i topljenje masti ce biti vece.Sagorevac ce pomoci ali nece nista sam od sebe uraditi!Mozes i navesti koja povreda je u pitanju pa ce neko strucan iz tima ovde pokusati da ti pomogne.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #7 poslato: Novembar 18, 2013, 11:19:08 posle podne »

Najbitnija ti je ishrana.Drži se pravilne ishrane i budi strpljiv pri čekanju rezultata,a oni će sigurno stići :)
Nema baš poente da uzimaš sagorevače jer ni nemaš jake kardio treninge,a i taj što imaš je jako kasno,a jedna doza se uvek uzima
40min pre treninga i ne posle 4,5 sati poslepodne....Moj ti je savet da se posvetiš ishrani.
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #6 poslato: Novembar 18, 2013, 10:54:59 posle podne »

Pa kompleksniji sagorevac kosta, tako da bi se samo razocarao i pukao bi pare bzv.. A i ne znamo kakva ti je forma i kolko slanine imas, pa je to samo pucanj u prazno, i na slepo :) Ne znamo ni kako se hranis i tako dalje i blize.
Sačuvana
alrad
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #5 poslato: Novembar 18, 2013, 10:49:11 posle podne »

Dakle tvoj savet je da nema svrhe uzimati sagorevac u mom slucaju?
Ishranu sam sredio koliko mogu, sto se tice treninga za sada imam samo opciju plivanje, da li znam osnove? ako mislis na teretanu.. mislim da znam  :-\, ali opet to mi nije opcija..
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #4 poslato: Novembar 18, 2013, 10:38:26 posle podne »

Ako nisi sredio ishranu trening, ne znas osnove bacas pare na sagorevac..tj uradice on neki posao ali to je kratkog daha, i naravno bice jo jo efekta u 70% slucajeva jer neces znati da nastavis bez njega. On je za finese i da potpomogne nekih 10% i to je sve.
Sačuvana
alrad
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 5

« Odgovor #3 poslato: Novembar 18, 2013, 10:36:00 posle podne »

e sad... body fat indeks pojma nemam, cak ne bih znao ni otprilike da ocenim.. mogu samo da ti kazem 173cm/83kg.. a sto se tice brzine skidanja, to sigurno nije, jer sam  sad zbog te zurbe ovde gde sam, i sa ovakvim ledjima..
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #2 poslato: Novembar 18, 2013, 10:30:08 posle podne »

Prvo reci koliko slanine imas na sebi, i koji body fat indeks otprilike, sagorevac nece pomoci na 30%+ body fata, to je bachena para. A i verovatno hoces ponovo nesto na brzinu da skines,a to nece da moze, mora da se guza zaznoji.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.115 sekundi sa 18 upita.