TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 397346 Teme od strane 25048 Članovi Poslednji član: mickeymouse

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Oktobar 06, 2024, 03:29:00 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: flex formula  (Pročitano 13899 puta)
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2067


« Odgovor #57 poslato: Januar 21, 2014, 12:24:45 posle podne »

Ti si dugo u treningu i sigurno vodis racuna ali trose se zglobovi. Bolje je cuvati se na vreme nego posle resavati problem, narocito sto nakon povreda nikada ne bude isto kao pre.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4423


« Odgovor #56 poslato: Januar 21, 2014, 07:10:13 pre podne »

Ja imam problem levim ramenom,boli me kada radim vezbe za grudi,pa cu od cetvrtka poceti ''terapiju'' flex-om. Planiram kutiju ili dve,u zavisnosti od reakcije. Pa cu vam iz prve ruke preneti utiske.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2067


« Odgovor #55 poslato: Januar 20, 2014, 10:54:49 posle podne »

To je jako bitno. Jesi li uzeo nesto od suplemenata kao sto smo pricali? kako se sada osecas? Kad krece terapija?
Sačuvana
miniLO
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 169

« Odgovor #54 poslato: Januar 20, 2014, 02:35:54 posle podne »

jeste,radjen je.on je rekao da je odlicno vraceno,samo to.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2067


« Odgovor #53 poslato: Januar 20, 2014, 12:43:44 pre podne »

Postoje ljudi kojima rame ispada po 6, 7 puta pa nisu operisani jos uvek tako da to ne mora da znaci, ali verovatno tvoj lekar zna zasto ti je to rekao.

Rendgen je dovoljan za brzu orijentaciju i nije bilo potrebe raditi jos neke dijagnosticke procedure s obzirom da nije bila komplikovana povreda u pitanju ( nekada se desi da timski lekari i na terenu nameste rame ). Da li je radjen kontrolni snimak nakon repozicije?
Sačuvana
miniLO
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 169

« Odgovor #52 poslato: Januar 20, 2014, 12:20:05 pre podne »

prvi put mi se desava..on je meni rekao  da ako po 3. put iscasim rame idem na operaciju..
on je meni samo uradio rengenski snimak,tako da ni on verovatno ne zna sta mi je sa ligamentima i tetivama..
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2067


« Odgovor #51 poslato: Januar 19, 2014, 11:49:39 posle podne »

doktor mi je rekao da ako 3. put iscasim sledi operacija..da li se njom "resava" problrem iscas. ramena ili?
pa prevelike tezine su uglavnom odgovorne za povrede..uz dobru formu i odgovarajucim tezinama nadam se da se nece ponoviti...za koji mesec punim 19,nzm da li to vazi i za mene :)
kako god da bude ja se  vracam u teret. i nadam se da ce sve biti ok.

Najbolje ce biti za tebe da sada shvatis da si pod rizikom da se to ponovo desi i pocnes da vodis racuna. Da li se tebi ovo prvi put desava? Zasto ti je dr pominjao bas 3. put?

Operacijom se ucvrscuju ligamenti koji drze kapsulu zgloba, ali ni nakon operacije nece biti kao sto je bilo na pocetku, pre povrede. To rame ce uvek biti nestabilnije. Inace, predlog za operaciju se razmatra za svakog ponaosob, kad se sagledaju svi parametri ( koliko god imas, cime se bavis tj da li si profesionalni sportista ili rekreativac, da li su ostecena okolna tkiva itd..) i ne moze se znati unapred da li ce se to bas savetovati posle 3. puta.
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #50 poslato: Januar 19, 2014, 09:38:39 posle podne »

Ubaci i istezanje posle treninga. A da li radiš zagrevajuće kilaže ili odmah radiš maksimalne?
Sačuvana
miniLO
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 169

« Odgovor #49 poslato: Januar 19, 2014, 06:32:23 posle podne »

zagrevam se,ali ne istezem se pre treningga
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 17110


« Odgovor #48 poslato: Januar 19, 2014, 05:45:47 posle podne »

A da li se redovno zagrevaš i istežeš pre samog treninga?
Sačuvana
miniLO
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 169

« Odgovor #47 poslato: Januar 19, 2014, 01:50:30 posle podne »

doktor mi je rekao da ako 3. put iscasim sledi operacija..da li se njom "resava" problrem iscas. ramena ili?
pa prevelike tezine su uglavnom odgovorne za povrede..uz dobru formu i odgovarajucim tezinama nadam se da se nece ponoviti...za koji mesec punim 19,nzm da li to vazi i za mene :)
kako god da bude ja se  vracam u teret. i nadam se da ce sve biti ok.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2067


« Odgovor #46 poslato: Januar 19, 2014, 10:31:32 pre podne »

zoltane ,sta mislis koliko je sigurno da nastavim sa bodybuildingom posto doktor kaze da cu 80% ponovo  iscasiti rame u  teretani..i koliko pomazu oni steznici


Najcesce tako biva, pre ili kasnije dodje do ponovnog iscasenja ukoliko se povreda prvi put javila pre 18 godine. Ali, ne mora to biti tako u 100% slucajeva, moras biti jako oprezan kako bi to sprecio.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12927


Never give up!

« Odgovor #45 poslato: Januar 19, 2014, 01:03:27 pre podne »

Ništa nije sigurno,pogotovu ne za nas koji smo imali i imamo neke povrede.Ali iz mog primera znam da i da mi doktor kaže puće mi tetiva ja bih se i dalje sportom bavio.Ti moraš sam odlučiti kako i šta dalje.Ukoliko se odlučiš za dalje bavljenje sportom idi veoma polako i pažljivo, čim počne bol smanji težine, steznici malo pomažu ali moraš paziti uvek.
Sačuvana
miniLO
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 169

« Odgovor #44 poslato: Januar 15, 2014, 12:01:13 posle podne »

zoltane ,sta mislis koliko je sigurno da nastavim sa bodybuildingom posto doktor kaze da cu 80% ponovo  iscasiti rame u  teretani..i koliko pomazu oni steznici
« Poslednja izmena: Januar 15, 2014, 01:36:28 posle podne od strane miniLO » Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12927


Never give up!

« Odgovor #43 poslato: Januar 15, 2014, 12:05:48 pre podne »

Naprsnuće ligamenata leve ruke na više mesta,kao i raznorazne povrede rotora  i lakta uopšte.
Sačuvana
Stranice: 1 [2] 3 4 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.141 sekundi sa 18 upita.