TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394932 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 16, 2024, 10:27:04 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: savet posle merenja  (Pročitano 2461 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #7 poslato: Decembar 30, 2013, 09:17:28 posle podne »

Uglavnom jedem piletinu i ribu, jaja,od hleba jedem  heljdu, svo voce i povrce svo. Ne pijem sokove . Mozes malo bolje da mi pojasnis prethodnu poruku.
Bazalni metabolizam je energetski gledano ono sto treba tvom organizmu u stanju mirovanja ,na to imas druge aktivnosti u toku dana i trening.Ti treba da uneses manje kalorija od sveukupne vrednosti te potrosnje kalorija kako bi gubio na tezini.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #6 poslato: Decembar 30, 2013, 12:28:20 posle podne »

Dorucak: musli ili jaja. Rucak: riba ili bele eso, nekad napravim neku salatu tipa prokoli sargarepa,karfiol stavim cilija i dodam tunjevine. Pojedem bananu ili jabuku. Od hleba kada mi je potrebno konzuniram heljdu ili integralne kifle. Za veceru pojedem isto belo ili ribu, takodje jedem spanac. Sve moguce salate. Pijem mleko od 1.5 m.m. pravim nekad sejk od banana. A kada mi se jede nesto slatko uzmem kasikicu malteksa.

gledaj da imaš više manjih obroka u toku dana, i da bar 4 glavna obroka u toku dana sadrže neki izvor proteina - belo, riba, jaja, mladi sir...  ali generalno nije loše, povrće jedi u neograničenim količinama

Musli - ako je bez šećera ok, ali najbolje da napraviš sam svoj musli - ovsene, cimet, ili neko suvo voće... šta ti odgovara. Bitno da nema dodatnog šećera...

Za doručak bi isto bilo dobro da imaš neki izvor proteina, jaja su uglavnom najčešći izbor.

Voće jedi ujutru izmeĂ°u obroka, uvek samo za sebe, ne sa drugom hranom tj. pre i posle obroka...

Piješ li dovoljno vode?  probaj i sa zelenim čajem, ceĂ°enim limunom i grejpom...

orašaste plodove možeš ubaciti oko 50 g, ne puno, izmeĂ°u obroka kao užinu

za banane pazi, jako su kalorične, ali naravno i jako vredne.  Posle treninga možeš uzeti bananu, zbog minerala koje sadrži i šećera, ali nemoj više od 1-2...
Sačuvana
maratsafin92
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #5 poslato: Decembar 30, 2013, 01:09:07 pre podne »

Dorucak: musli ili jaja. Rucak: riba ili bele eso, nekad napravim neku salatu tipa prokoli sargarepa,karfiol stavim cilija i dodam tunjevine. Pojedem bananu ili jabuku. Od hleba kada mi je potrebno konzuniram heljdu ili integralne kifle. Za veceru pojedem isto belo ili ribu, takodje jedem spanac. Sve moguce salate. Pijem mleko od 1.5 m.m. pravim nekad sejk od banana. A kada mi se jede nesto slatko uzmem kasikicu malteksa.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #4 poslato: Decembar 30, 2013, 12:09:00 pre podne »

Ja cu te zamoliti da nam napises kako ti izgleda jedan tipican dan, sta jedes po obrocima i raspored obroka, tako cemo najlakse videti sta mozes promeniti.

Uzgred, cestitke na postignutim rezultatima!:-) 15 kg za 5 meseci je solidan gubitak, verovatno je otislo dosta vode u pocetku.
Sačuvana
maratsafin92
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #3 poslato: Decembar 29, 2013, 11:38:45 posle podne »

Uglavnom jedem piletinu i ribu, jaja,od hleba jedem  heljdu, svo voce i povrce svo. Ne pijem sokove . Mozes malo bolje da mi pojasnis prethodnu poruku.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #2 poslato: Decembar 29, 2013, 10:34:15 posle podne »

Moras unositi nesto iznad bazalnog metabolizma i da kalorijski deficit pravis pola kroz ishranu pola kroz trening i da on na dnevnom nivou iznosi oko 500 cal.Kako se hranis do sada?
Sačuvana
maratsafin92
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 20

« Odgovor #1 poslato: Decembar 29, 2013, 03:07:50 posle podne »

Pozdrav ljudi, danas sam se izmerio na profesionalnoj vagi, pa bi hteo da mi date neke savete? Sta da korigujem, sta je dobro , sta nije?
Visina:166
Tezina:59.7
Masti:16.7
Misici:42.7
Bmi:21.7
Hteo bi nekako vidljive plocice, kako da smanjim masti, neki predlog za ishranu(link sa receptima)koje vezbe da radim?
ps: imam malo problema sa viskom koze ali svi mi kazu da ce se to srediti vremenom,, ima li neko savet za to? smrsao sam nekih 15kg za 5 meseci. Unapredhvala.. :))
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.111 sekundi sa 17 upita.