TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394571 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 02:54:31 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Tecen amino  (Pročitano 6036 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #19 poslato: Januar 27, 2014, 09:51:10 pre podne »

... iz razloga što je za povećanje mišićne mase potrebno brdo, brdo kvalitetnih kalorija i jakog treninga sa manje kardia :)  dok je za skidanje masti potreban kalorijski deficit...  nije nemoguće ali da je teško i da je potrebno dobro poznavati svoje telo i unos nutrijenata - to stoji.

Hit - intervalne treninge nikako više od 1 ili max. 2 puta nedeljno.  Hit možeš raditi tek ako si u izuzetno dobroj kondiciji, i to ne više od toga koliko sam ti napisala, izuzetno je stresan za celo telo i anaerobni rad isključivo nije za tvoje ciljeve. Bilo bi dobro da bar ubaciš 3 kardia aerobnog umerenog intenziteta 60-70% od max. pulsa i 1-2 hit treninga.  TakoĂ°e vodi računa o pulsu u mirovanju, ukoliko jedan dan bude viši nego obično (za šta je potrebno redovno merenje ujutru) znači da si umoran da najverovatnije treba da preskočiš trening.
Sačuvana
bokivr
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #18 poslato: Januar 25, 2014, 01:00:52 posle podne »

Zasto kontradiktoran?
Skidam naslage sa stomaka i povecavam misicnu masu.
Pocetnik sam i treniram od kraja Novembra ali rezultati su i vise nego zadovoljavajuci do sada:)
Korigovao sam ishranu,izbacio sam sve vrste slatkisa,gledam da unesem
sto manje masti obogatio ishranu proteinima.Vodu pijem min 2.5l do 3l.
Evo to izgleda ovako:
ujutro oko 6:30h jedna merica proteina,
dorucak 07:15h 2 kuvana belanca sa 200ml jogurta ili musli sa jogurtom,
oko 11h pileca prsa 200gr
oko 12:30h banana ili narandza
oko 16:00h Total Body HIIT Cardio (ili vikendom u jutrnjim satima,priroda posla mi ne dozvoljava da ga radim svaki dan u prepodnevnim satima)
oko 16:40h rucak: neko meso - riba,teletina ili piletina sa barenim povrcem ili integralnim pirince,krompirom...
oko 18:30 teretana do 19:30h pre treninga 2 supene kasike Amino posle treninga merica proteina i jedna kasika amino.
i oko 20:30 150gr mladog sira ili...

trenutno: 180cm visina,tezina 79kg,91cm obim struka....
krajem Novembra 180 visina,tezina 85 kg,100cm obim struka
E da 33 god

Mislim da sam bio detaljan :)
« Poslednja izmena: Januar 25, 2014, 01:41:45 posle podne od strane bokivr » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #17 poslato: Januar 25, 2014, 12:53:11 posle podne »

Ja bih amino kiseline koristio samo uz teretanu.Nije mi jasno zašto na rpazan stomak piješ protein? Sa čime ga mešaš?
Napiši nam detaljnije o ishrani i treninzima.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #16 poslato: Januar 25, 2014, 11:11:25 pre podne »

Cao svima,

imam jedno pitanje vezano za uzimanje Twinlab  Amino Fuel Liquid.
Koristim ih nekih 2 nedelje i to pre odlaska u teretanu 2 supene kasike i jednu  kasiku posle treninga,
ono sto me interesuje dali je efikasnije piti u toku Cardio treninga (6 dana u toku nedelje uglavnom na prazan stomak) ili u toku vezbanja u teretani?
Pored toga uzimam i Whey protein ujutro na prazan stomak jedna merica 25gr proteina i jedna posle teretane .
Cilj je definicija i gubitak telesne mase tj izgradnja ciste misicne mase...
40 min trajanje Cardio treninga...
60 min teretana 5 dana nedeljno.

Unapred hvala !

cilj je poprilično kontradiktoran, i jedno i drugo nije baš lako ostvarljivo, nije nemoguće, ali za početak reci nam više podataka o sebi, kako se hraniš, kako treniraš....?

whey bih pila posle svakog treninga,  a ujutru ako radiš kardio samo tečne amino kiseline pre kardia.  Amino su uvek potrebne, koji god trening da je u pitanju i kardio i teretana... amina nikad dosta
Sačuvana
bokivr
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 2

« Odgovor #15 poslato: Januar 24, 2014, 08:12:14 posle podne »

Cao svima,

imam jedno pitanje vezano za uzimanje Twinlab  Amino Fuel Liquid.
Koristim ih nekih 2 nedelje i to pre odlaska u teretanu 2 supene kasike i jednu  kasiku posle treninga,
ono sto me interesuje dali je efikasnije piti u toku Cardio treninga (6 dana u toku nedelje uglavnom na prazan stomak) ili u toku vezbanja u teretani?
Pored toga uzimam i Whey protein ujutro na prazan stomak jedna merica 25gr proteina i jedna posle teretane .
Cilj je definicija i gubitak telesne mase tj izgradnja ciste misicne mase...
40 min trajanje Cardio treninga...
60 min teretana 5 dana nedeljno.

Unapred hvala !
« Poslednja izmena: Januar 24, 2014, 08:13:45 posle podne od strane bokivr » Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #14 poslato: Januar 19, 2014, 01:14:38 pre podne »

Zaista i jeste greota baciti tako dragocen suplement, i poznat mi je taj osećaj. :D Tako sam ja 100 puta hteo baciti  Leucin u prahu, koji je, rekao bih, najodvratniji suplement na svetu, ali sam svaki put odustajao i nastavio da ga ispijam. Ko uspe da ispije pola kilograma Leucina, za njega više nema odvratnih supsa. :D
Sačuvana
marko92ss
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 33

« Odgovor #13 poslato: Januar 19, 2014, 12:56:12 pre podne »

pio sam amino 5600 S.T. pa cu da se vratim na njih ali nekako gutam svaki put kazem ne mogu al mi greota da ih bacim xD
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #12 poslato: Januar 19, 2014, 12:43:27 pre podne »

Kako napreduješ, jesi li se malo privikao na ukus? :) Pošto ih, kako reče, definitivno nećeš više koristiti, šta planiraš umesto njih?
Sačuvana
marko92ss
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 33

« Odgovor #11 poslato: Januar 19, 2014, 12:39:06 pre podne »

slazem se :D
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #10 poslato: Januar 12, 2014, 09:24:53 pre podne »

Za miris se slažem - onako koncentrovane (nerastvorene) imaju izuzetno snažan miris, ali i ukus. Uostalom, zato i volim da ih rastvorim i ispijam. Probao sam i Berry. Nije mi omiljeni ukus, ali nije mi ni baš odvratan. Onako, neka sredina. :)

Ukusi su čudo. :D
Sačuvana
marko92ss
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 33

« Odgovor #9 poslato: Januar 12, 2014, 01:56:05 pre podne »

 Berry :P moze da se proguta al kad otvorim flasicu sije u mozak xD
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #8 poslato: Januar 09, 2014, 11:38:37 posle podne »

Koji ukus piješ?
Sačuvana
marko92ss
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 33

« Odgovor #7 poslato: Januar 09, 2014, 11:12:19 posle podne »

danas sam tokom treninga pio u vodi razblazen i jedva sam popio odustao sam def. xD vracam se na kapsule :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #6 poslato: Januar 09, 2014, 03:04:01 posle podne »

I meni prijaju razblažene. Nerazblažene imaju prejak ukus. Omiljeni ukus mi je grape, i baš uživam da ga pijuckam. :)

Kad ih pijem, onda uzimam 2-3 kašike pre i 2 kašike tokom treninga. Naravno, whey uvek imam u PWM-u, pa onda ne dodajem još amino.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #5 poslato: Januar 09, 2014, 01:15:04 posle podne »

ako nemas drugu suplementaciju, ja obicno savetujem po 2 supene kasike (velike kasike) pre i posle treninga.  Nekome prija razblazeno sa vodom, nekome ne - nije obavezno.

U toku treninga ima smisla, pogotovo ako je duzi trening u pitanju, ali ako je ovo jedini suplement u redu je da bude samo pre i posle.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.079 sekundi sa 18 upita.