TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395185 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 27, 2024, 07:30:27 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: ples  (Pročitano 4741 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #21 poslato: Januar 23, 2014, 09:38:23 posle podne »

Ne moze ni mutricionista mnogo da pomogne ukoliko nema uvid u tvoje treninge,u tvoju potrosnju kalorija,oporavak.dobices opste preporuke ali nista individualno.
Sačuvana
tea
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #20 poslato: Januar 23, 2014, 06:21:45 posle podne »

Naravno icicu kod nekog proverenog i javljam se kako sve napreduje :)
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #19 poslato: Januar 23, 2014, 10:18:57 pre podne »

Da pa to sa nutricionistom će proraditi samo ako biraš dobrog nutricionistu, u suprotnom možeš da čitaš i dijetu sa nekog ženskog foruma...vodi računa kome ćeš se obratiti.
« Poslednja izmena: Januar 23, 2014, 10:35:58 pre podne od strane Alen Radošević » Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #18 poslato: Januar 22, 2014, 04:02:41 posle podne »

ok sve savete slusam i uvazavam :) imacu vremena za 15-ak dana pa cu videti da odem kod nutricioniste da mi sastavi jelovnik i toga cu se pridrzavati a do tad mogu da ustalim obroke :)

individualne konsultacije sa nutricionistom su svakako najbolje rešenje, a okvirna uputstva možeš dobiti i ovde :)

samo napred i slobodno podeli sa nama kako ide, kako se hraniš treniraš... i ako odeš kod nutricioniste javi nam kakav je plan, baš me zanima :)
Sačuvana
tea
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #17 poslato: Januar 22, 2014, 03:17:42 posle podne »

ok sve savete slusam i uvazavam :) imacu vremena za 15-ak dana pa cu videti da odem kod nutricioniste da mi sastavi jelovnik i toga cu se pridrzavati a do tad mogu da ustalim obroke :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #16 poslato: Januar 22, 2014, 03:03:43 posle podne »

Što se tiče energije - složeni ugljeni hidrati se postepeno otpuštaju tako da daju energiju u višečasovnom periodu - svakome odgovara različito - nekome više pirinač (najbolje integralni), testenine integralne, žitarice, integralni hleb (ali pravi) tako da u ishrani jednog sportiste mora biti mesta za složene ugljene hidrate.  Od njih ćeš dobiti energjiu, trajnu.

A što se tiče broja obroka u toku dana ne moraš ih imati 10, ali bar 4 glavna obroka i 2 užine da metabolizam stalno bude aktivan. 
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #15 poslato: Januar 22, 2014, 02:17:07 posle podne »

pa ako kasno rucam to mi bude i vecera mada naravno pojedem nesto i izmedju dorucka i rucka mada ne bas svaki put. Drzi me sitom jedno tri,cetiri sata..

Onda ispadne da imas dva obroka u toku dana, a to nije prihvatljivo. Verovatno ne unosis dovoljno kalorija pa organizam stedi sve sto pojedes. Proteine za pocetak treba povecati posto vec zelis da ti misici budu jaci.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #14 poslato: Januar 21, 2014, 09:02:29 posle podne »

Ukoliko zelis da ojacas misice ,moras ubaciti i treninge sa opterecenjem i da obroci sadrze slozene ugljene hidrate koji ce ti dati dovoljno energije za same treninge.
Sačuvana
tea
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #13 poslato: Januar 21, 2014, 12:20:09 posle podne »

pa ako kasno rucam to mi bude i vecera mada naravno pojedem nesto i izmedju dorucka i rucka mada ne bas svaki put. Drzi me sitom jedno tri,cetiri sata..
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #12 poslato: Januar 21, 2014, 12:15:22 posle podne »

pa uglavnom jedem ujutru oko 7,8 rucam oko 16,17,18 sve zavisi od fakulteta. Nekad stignem da imam redovne obroke nekad ne. za dorucak uglavnom jedem ovsenu kasu a nekad i przena jaja,przenice i tome slicno ali to retko i desava mi se da jedem u pekari zbog fakulteta. Za rucak jedem meso,nekad ribu,kuvana jela koja mama sprema tipa cufte,pasulj,corbe,supe,boranija i tome slicno. Ja znam naravno odprilike sta je zdravo sta treba da se jede ali svaka pomoc bi mi dobrodosla i pridrzavacu se svakog saveta :)

Mislim da je malo da samo ovsenu kasu pojedes ujutru. Koliko te dugo drzi sitom taj obrok? Pravis veliku pauzu izmedju dorucka i rucka, treba u medjuvremenu nesto pojesti. Uzina, moze biti neki sendvic koji bi ponela od kuce, ili, ako bas mora biti pekara ( a treba je izbegavati ) projice mogu doci u obzir i neki jogurt sa manjim prcentom masti. Takodje, kostunjavo voce bude dobar izbor, jer ima dosta vlakana i zdravih masti.

Da li veceras?
Sačuvana
tea
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #11 poslato: Januar 21, 2014, 10:16:11 pre podne »

visoka sam 172 imam 55 kilograma. Pa htela bih samo da se hranim tako da imam energije za treninge i da ojacam jos misice meni u sustini ne treba mrsavljenje samo zatezanje i misici :)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #10 poslato: Januar 21, 2014, 08:55:33 pre podne »

Treba da izbegavas przenu hranu ,uglavnom dinstano ili sa rostilja,salate i jela mozes da prelijes sa malo maslinovim ili lanenim uljem.Moras ustaliti obroke ,koji moraju biti redovni sto podrazumeva da nosis obroke sa sobom.3 obroka u toku dana i 2 uzine.Ono sto me zanima je tezina,visina,procenat masti,koji je tvoj cilj ishrane ?Uglavnom sa dosadasnjom ishranom imas najvise problem i to moras menjati.Moja preporuka je i da ubacis treninge sa opterecenjem (izdrzljivost) kao i aerobne treninge za povecanje opste kondicije kao i skidanja telesnih masti.
Sačuvana
tea
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #9 poslato: Januar 20, 2014, 11:05:56 posle podne »

pa uglavnom jedem ujutru oko 7,8 rucam oko 16,17,18 sve zavisi od fakulteta. Nekad stignem da imam redovne obroke nekad ne. za dorucak uglavnom jedem ovsenu kasu a nekad i przena jaja,przenice i tome slicno ali to retko i desava mi se da jedem u pekari zbog fakulteta. Za rucak jedem meso,nekad ribu,kuvana jela koja mama sprema tipa cufte,pasulj,corbe,supe,boranija i tome slicno. Ja znam naravno odprilike sta je zdravo sta treba da se jede ali svaka pomoc bi mi dobrodosla i pridrzavacu se svakog saveta :)
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #8 poslato: Januar 20, 2014, 11:01:28 posle podne »

Nista ne mozemo zakljuciti iz ovog odgovora!;-)

Ajde napisi sta jedes, kako su ti rasporedjeni obroci u toku dana pa cemo videti sta se tu desava.
Sačuvana
tea
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #7 poslato: Januar 20, 2014, 11:24:15 pre podne »

pa trudim se da jedem raznovrsno :)
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.079 sekundi sa 18 upita.