TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395116 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 25, 2024, 02:12:05 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pre kupovine proteina ( whey )  (Pročitano 5853 puta)
Dado22
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18


Morate da radite stvari koje mislite da ne možete.

« Odgovor #16 poslato: Januar 21, 2014, 07:48:05 posle podne »

Hvala za savet, verovatno cu da ga uzmem. :)

Ishranu sam vec podelio u prethodnom tekstu, a trening mi ide ovako :

Pon : Biceps-triceps
Uto : Trbusnjaci, noge
Sre. : Grudi
Cet. : Trbusnjaci, ledja
Pet. : Ramena
Sub. : Trbusnjaci, grudi

Druga nedelja

Pon.:  Biceps triceps
Uto. : Trbusnjaci, noge
Sre. : Ramena
Cet. : Trbusnjaci, ledja
Pet. : Grudi
Sub : Ramena, trbusnjaci

Prvu nedelju ako odradim, onda prelazim na drugu, a ako drugu odradim idem na prvu opet.
Inace trening mi traje po sat vremena, sredom i petkom radim jednu grupu misica, ali bas ih odradim do maksimuma...
« Poslednja izmena: Januar 21, 2014, 09:22:12 posle podne od strane dado998 » Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #15 poslato: Januar 21, 2014, 07:10:14 posle podne »

nadovezaću se na tvoje pitanje za vit.min kompleks -  mogu da ti preporučim Natrolov energizer - jako je dobar, ima 23 vitamina i minerala i kompleks antioksidanata, odlična pomoć u ovim zimskim danima i kritičnim danima za prehlade...
naravno ovo samo kao dodatak, lagan je tako da može da se uzima svaki dan.

Kako ide?  Možeš slobodno da deliš sa nama tvoj plan ishrane, treninga...
Sačuvana
Dado22
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18


Morate da radite stvari koje mislite da ne možete.

« Odgovor #14 poslato: Januar 21, 2014, 04:23:56 posle podne »

A moze to i jos bolje, naravno. :)
Samo idem ka masi.
« Poslednja izmena: Januar 21, 2014, 06:31:27 posle podne od strane dado998 » Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16700


« Odgovor #13 poslato: Januar 21, 2014, 04:07:20 posle podne »

S obzirom na to koliko imaš godina,po slici bih rekao da si u super formi.Protein ne čini čuda,on samo potpomaže tvoju ishranu i trening u izgraĂ°ivanju kvalitetne mišićne mase.Šta tačno podrazumevaš pod napretkom? Masu ili definiciju?
« Poslednja izmena: Januar 21, 2014, 10:51:48 posle podne od strane Miletić Dušan » Sačuvana
Dado22
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18


Morate da radite stvari koje mislite da ne možete.

« Odgovor #12 poslato: Januar 21, 2014, 02:53:05 posle podne »

Poslusacu Vas, skuvacu jaja pa cu odna da pojedem posle treninga samo ne znam dali da pojedem sa zumancem ili bez... U toku dana popijem 3 jajeta i to samo posle treninga( odmaram samo nedeljmo, sto znaci da vezbam 6 puta nedeljno). Retko kad ih jedem, jednom do dva puta nedeljno, po 2-3 jajeta, znaci u toku dana kada ih popijem i pojedem sve ukupno izadje 5-6 jajeta.


Meni je ishrana kako-kada, nekad jedem po 3-4 voca dnevno, a nekad jednu-dve takodje i povrce nekad jedem vise, a nekad manje, ali ubuduce potrudicu se maksimalno sto mogu oko ishrane..

Koji bi ste mi tacnije preporucili vitaminsko mineralni kompleks?

Hvala na upozorenju i savetima. :)
« Poslednja izmena: Januar 21, 2014, 02:59:08 posle podne od strane dado998 » Sačuvana
Пеђа
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 317

« Odgovor #11 poslato: Januar 21, 2014, 12:40:09 pre podne »

Da, salmonela je realna opasnost ali svakako ne i najveća. Možda je zakačiš, a možda i ne. Ono što će te sigurno "dohvatiti", samo je pitanje vremena, je AVIDIN iz sirovog belanceta. Kako još ne uzimaš žumace, tim pre.
AVIDIN ima jednu nezgodnu osobinu, a to je da vezuje BIOTIN (vitamin H) za sebe i na taj nači ga deaktivira, te ga naš organizam ne može koristiti. BIOTIN-a ima u žumancima ali pošto ih bacaš...mada je potpuno sve jedno jer ga AVIDIN iz belaceta veže svakako.  Jedini način da se deaktivira AVIDIN je temperatura tj. termička obrada jajeta, pogotovo belanceta.
U kojim metabolizmima  je zastupljen BIOTIN i koje su posledice njegovog nedostatka, ostavljam ti da sam otkriješ.
« Poslednja izmena: Januar 21, 2014, 12:44:52 pre podne od strane Pedja... » Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #10 poslato: Januar 20, 2014, 11:45:19 posle podne »

Ni ja se ne slazem sa tim sto pijes jaja jer zaista postoji realna opasnost od salmonele i to nije tako redak slucaj. Ne zelim da te ubedjujem, govorim iz najbolje namere, bolje isprzi jaja, ili skuvaj, samo neka bude termicki obradjeno. Koliko jaja pojedes u toku dana? Sve ukupno, popijes i pojedes?

Kako je najbolje koristiti protein zavisi od celokupne ishrane, za pocetak je najvaznije uneti ga odmah nakon treninga, a ponekad, ako zatreba, i ujutru. ipak, posto si dosta mlad, savetujem da pre svega pojacas ishranu a da suplemente samo ubacis kad treba. A ishranu ces morati da pojacas posto zelis masu, drugacije nece biti napretka.

Pitao si za vitamine - mislim da bi mogao uzeti neki vitaminsko mineralni kompleks, jer koliko vidim povrce ne jedes a i voce slabo, jednom u toku dana. To nema veze sa proteinom, da se razumemo, govorim ti to cisto zbog tvog zdravlja jer oni koji treniraju redovno imaju vece potrebe za vitaminima i mineralima ( a i u razvoju si ).
Sačuvana
Dado22
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18


Morate da radite stvari koje mislite da ne možete.

« Odgovor #9 poslato: Januar 18, 2014, 12:05:39 posle podne »

Samo ne razumem da sam ja od prvog dana kada sam poceo da vezbam nisam imao nikakve simptome od navedenog sto pise. Uglavnom kada sam poceo pio sam po jedno,posle nekog duzeg vremena dva pa sada pijem po tri, nisam krenuo odma u startu na tri jaja.
Sačuvana
Ogi
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 249

« Odgovor #8 poslato: Januar 18, 2014, 11:49:35 pre podne »

http://srecaizdravlje.blogspot.com/2012/04/otkud-salmonela-u-jajima.html?m=1
Sačuvana
Dado22
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18


Morate da radite stvari koje mislite da ne možete.

« Odgovor #7 poslato: Januar 18, 2014, 11:46:39 pre podne »

Ja prvi put cujem za to.
Ja mislim da to nije puno 3 jaja na dan, dok neko popije mnogo vise...
Sačuvana
Ogi
Član
**
Van mreže Van mreže

Poruke: 249

« Odgovor #6 poslato: Januar 18, 2014, 11:41:31 pre podne »

Cuvaj se salmonele, jedes ziva jaja.
Sačuvana
Dado22
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18


Morate da radite stvari koje mislite da ne možete.

« Odgovor #5 poslato: Januar 18, 2014, 11:18:33 pre podne »

Samo hucu dobru masu da postignem. :)

Ne mutim ih ni sa cime, samo razbijem jaje i popijem bez problema,na to sam vec navikao pa mi nije problem,zumance izbacim, a surutku posebno odma nakon toga popijem sa vodom, a kasnije posle sat vremena pojedem neki obrok, meso ili nesto drugo.
Za whey znam da je bolja opcija od obicne surutke, ali mislim da bi mi bilo dobro tu jos malo da koristim pa da kupim whey. :)
I zelim da imam sto bolje rezultate od od whey-a, pa mozda imate savet, kada da ga koristim, koliko puta itd, ili mozda pre nego sto ga kupim da koristim neke vitamine ili drugo. Inace cu kupiti za 2 meseca. :)
« Poslednja izmena: Januar 18, 2014, 11:27:17 pre podne od strane dado998 » Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #4 poslato: Januar 18, 2014, 12:11:01 pre podne »

A sta zapravo zelis da postignes? Hoces raditi na masi?

Belanca u prahu razmutis, jel tako? Dobro ih podnosis? Mislim da je bolje da uzmes samo surutku nakon treninga, pa onda konkretan obrok u sto kracem roku. Surutka u prahu nije bas najbolje resenje, whey je bolja opcija.
Sačuvana
Dado22
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18


Morate da radite stvari koje mislite da ne možete.

« Odgovor #3 poslato: Januar 17, 2014, 11:42:28 posle podne »

Bolje Vas nasao. :)

Pa planiram da kupim za 2 meseca od 2,27 kg whey ili neki drugi protein koji bi mi preporucili.
A ne bih rekao da ne napredujem, za razliku od kada sam poceo da treniram imao sam 59kg, a sada imam 70kg,mnogo se trudim oko treninga i sto boljoj ishrani.
Dorucak : Musli sa mlekom i integralni hleb sa nekom vrstom mesa ( kobasica, sunka i dr. ), to meso je radi reda da ne budem gladan dok sam u skoli
posle 2 sata neku vockicu pojedem ( jabuka, narandza, banana uglavnom )
Rucak u pola 2 : Sto mama napravi, to jedem, svaki put neko kuvano meso tipa belo meso, jako retko jedem neke testenine ili masno nesto ( to 2 - 3 puta mesecno )
Trening od 4 do 5 sa 250 ml dekstroze, cim zavrsim sa treningom 3-4 belanaca popijem sa obicnom surutkom u prahu sa vodom.
Vecera u pola 7 : jedem sta je ostalo od rucka, ili ako ne ostane onda se snalazim nekako, uglavnom da to ne bude masno ili testo...


Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #2 poslato: Januar 17, 2014, 11:04:17 posle podne »

Pozdrav i dobro došao. :)

Od pola kg wheya i ne možeš očekivati neke rezultate. Uostalom, to je i prekratak period (pola kg se potroši za 2 nedelje) da bi se videle promene. Whey je tu samo da nahrani mišiće nakon treninga, i da ubrza oporavak.

Multivitamin ti je svakako dobrodošao, nevezano za ostalu suplementaciju ili ciljeve u teretani. Ukoliko ne napreduješ, verovatno je problem u ishrani, pa bi bilo dobro da nam napišeš kako trenutno izgleda. Nije dovoljno voditi računa samo o izboru nutrijenata, već i o njihovoj količini, tj. ukupnom kalorijskom unosu.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.132 sekundi sa 19 upita.