TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 01:58:47 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Multivitamin  (Pročitano 5643 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #16 poslato: Februar 22, 2014, 10:36:22 pre podne »

Velika čaša tople vode (sobne temperature) sa ceĂ°enim limunom ujutru na prazan stomak pre bilo kod obroka, može jako puno da pomogne...  čisti digestivni sistem i telo od toksina. Zaista fantastičan lek,... probaj!
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #15 poslato: Februar 20, 2014, 10:11:03 posle podne »

Slazem se da je bolje uzeti crnu cokoladu. Od keksa, koji ja pojedem, nema nikakve koristi, ali ja uzmem jer mi se pored pola stangle cokolade jede jos nesto  :D, a ne uzmem celu stanglu zbog varenja koje ionako slabo funkcionise (jedem povrce, voce, zitarice, integralni hleb, suve smokve, maslinovo ulje pre dorucka, pijem tecnost, ali dzaba, pa pijem neke cajeve i cuda ne bi li se poboljsalo). Mada, ne znam da li bi mi cela stangla dodatno, u nekoj vecoj meri, usporila varenje. Verovatno ne. :D

Lose varenje i zatvor mogu biti posledica koriscenja pojedinih lekova, tako da tu nema mnogo pomoci. Posto pijete cajeve, gledajte da to budu blagi napici, jer cete ih verovatno koristiti neko vreme. Sa jacim cajevima mozete napraviti sebi veci problem, i sada, a narocito kada se peristaltika creva vrati u normalu.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #14 poslato: Februar 17, 2014, 02:51:33 posle podne »

slušaj svoje telo, ako ti se baš jede slatko pojedi npr iseckanu jabuku prelivenu kašikom meda i posutu cimetom, gricni suve šljive ili suve smokve, napravi voćnu salatu, pojedi štanglu crne čokolade (onako polako da se topi u ustima),  dok god si u svom dozvoljenom kalorijskom unosu u redu je. 

limun i grejp su fantastični za dijetu, samo ih cedi u vodu i pijuckaj izmeĂ°u obroka :)
Sačuvana
Ljilja.
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #13 poslato: Februar 15, 2014, 10:43:59 posle podne »

Slazem se da je bolje uzeti crnu cokoladu. Od keksa, koji ja pojedem, nema nikakve koristi, ali ja uzmem jer mi se pored pola stangle cokolade jede jos nesto  :D, a ne uzmem celu stanglu zbog varenja koje ionako slabo funkcionise (jedem povrce, voce, zitarice, integralni hleb, suve smokve, maslinovo ulje pre dorucka, pijem tecnost, ali dzaba, pa pijem neke cajeve i cuda ne bi li se poboljsalo). Mada, ne znam da li bi mi cela stangla dodatno, u nekoj vecoj meri, usporila varenje. Verovatno ne. :D
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #12 poslato: Februar 15, 2014, 01:47:03 posle podne »

Pola stangle cokolade nije strasno uopste. Ako ti se uklapa u dn. kalorijski unos,mozes i celu stanglu. Ja bih uvek pre uzeo crnu cokoladu nego bilo kakav posni/int. keks. Crna cokolada,prava,nije toliki bauk ako se unosi umereno. Cak je i zdrava.
Sačuvana
Ljilja.
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #11 poslato: Februar 14, 2014, 10:29:49 posle podne »

MightyMO, hvala na savetima. :) Za slatko sam nasla sebi lek. Kad mi se jede, presecem limunom (bez secera). Posle kiselog limuna, odmah me prodje zelja za slatkim. Doduse, pojedem pola stangle cokolade za kuvanje i jedan-dva integralna/posna keksa posle rucka, i to mi je dnevna doza da ne poludim. A limunom gasim zelju za slatkim izmedju obroka. Mislim da to nije tako strasno (sto se tice slatkog) ili se samo tesim?

Nadam se da i ja spadam u grupu kojoj B vitamini ne povecavaju apetit. :)

O kojem se leku radi?

Paaa..., za stabilizaciju u glavi. :-))) Diplomatski. :-))
Ne bih bas da govorim naziv da ne ispadne svasta nesto. 8)

Hvala mnogo svima. :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #10 poslato: Februar 13, 2014, 11:52:14 pre podne »

B vitamini me i plase. :) Znam da povecavaju apetit, a procitala sam na nekoj temi o vitaminima i mineralima da su tebi dva preparata (multivitamini) otvorila apetit (ne secam se na kojoj temi i koji multivitamini), ja se uplasila, pa reko' da proverim. :)

Koristim Natrol Omega-3, super je.

Letos sam koristila NOW Beta-karoten za bolju boju posle suncanja :), i generalno za kozu, ali nisam primetila neki efekat ni na jedno, ni na drugo. Mislim da Natrol Omega-3 ima dosta dobar efekat na kozu, izmedju ostalog.  

Hvala na informaciji. :)

može da se desi, i dešavalo mi je kod jačih vitaminsko mineralnih kompleksa...   ali ih ne pijem više u jačim dozama jer mi je ishrana bogata voćem, povrćem, žitaricama, orašastim plodovima, zdravim mastima...

ali nemoj to da te brine, iskreno.  Ako je do sitosti, samo jedi puno vlakana (pre svega povrće) i integralno, žitarice... sve ono što ne podiže naglo šećer u krvi, pij puno tečnosti - može i voda sa ceĂ°enim limunom i grejpom, čajeve...  ponekad samo povećanje unosa tečnosti može da pomogne u tome.  
Dakle vlakna najviše daju sitost , tečnosti, kao i "nekonzumiranje" slatkiša i ostalog :)

a pojačan apetit u vreme intenzivnijih treninga je normalna stvar... ubrzava se metabolizam izmeĂ°u ostalog i to je takoĂ°e dobar znak

omega 3 jeste super i preporučila bih je svakoj osobi...  to su jako važne masti koje su potrebne svakome od nas, pogotovo imajući u vidu da se na ovom području jako malo jede (kvalitetna) riba kao i da nam je povišeni holesterol uobičajena pojava kod ogromnog broja ljudi.

Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #9 poslato: Februar 12, 2014, 11:30:35 posle podne »

Kod mene nema tog efekta vitamina B grupe. :) Apetit mi je isti, uzimao ih ili ne. Intenzitet i obim treninga, kao i ukupna dnevna aktivnost, već jesu stvari koje to promene, pa mi porastu potrebe za hranom. Ima malo uticaja i deo godine. Npr, leti mogu uneti mnogo više hrane jer je povrće mnogo dostupnije, a uz raznorazne salate hrana samo klizi. :D

Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #8 poslato: Februar 12, 2014, 11:05:51 posle podne »

Generalno vazi za vitamine B grupe da povecavaju apetit ali nije nuzno i ne bude tako kod svih. Ja povremeno pijem B vitamine ali nikada do sada nisam imala pojacan apetit. Na apetit dosta stvari utice, kod zena hormoni imaju velik uticaj. Pojacan apetit se moze javiti u situacijama kada je postojao izrazit deficit vitamina i minerala, pa nadoknada istih "pokrene" organizam.

O kojem se leku radi?
Sačuvana
Ljilja.
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #7 poslato: Februar 12, 2014, 10:21:51 posle podne »

B vitamini me i plase. :) Znam da povecavaju apetit, a procitala sam na nekoj temi o vitaminima i mineralima da su tebi dva preparata (multivitamini) otvorila apetit (ne secam se na kojoj temi i koji multivitamini), ja se uplasila, pa reko' da proverim. :)

Koristim Natrol Omega-3, super je.

Letos sam koristila NOW Beta-karoten za bolju boju posle suncanja :), i generalno za kozu, ali nisam primetila neki efekat ni na jedno, ni na drugo. Mislim da Natrol Omega-3 ima dosta dobar efekat na kozu, izmedju ostalog. 

Hvala na informaciji. :)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #6 poslato: Februar 12, 2014, 09:58:49 pre podne »

uglavnom je B vitamin kompleks taj koji povećava apetit :)

ja uzimam Energizer isto, ponekad daily formulu i nisam primetila...  apetit imam uvek kad dobro treniram tako da će biti da je od toga :)

da li si koristila/koristiš još nešto od suplementacije?
Sačuvana
Ljilja.
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #5 poslato: Februar 11, 2014, 08:25:46 posle podne »

Hvala za pomoc. :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #4 poslato: Februar 10, 2014, 07:44:45 posle podne »

Natrol je odličan. Ni ja nisam nikada osetio povećanje apetita usled korišćenja multivitamina.
Sačuvana
Ljilja.
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #3 poslato: Februar 10, 2014, 02:12:30 posle podne »

Hvala puno. :)
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #2 poslato: Februar 10, 2014, 02:10:16 posle podne »

Ja koristim Natrol Multiple Energizer vec drugu kutiju za redom,i nisam primetio povecan apetit. Niti nsam do sada cuo tako nesto. Ja sam uvek za Natrol.  :)
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.083 sekundi sa 17 upita.