TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 04:46:54 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 [3] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: HIIT ili klasican kardio?  (Pročitano 10705 puta)
shomispc
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 40

« Odgovor #15 poslato: Mart 10, 2014, 09:55:14 posle podne »

Ukoliko radis intervalni trening i u intervalu prelazis anaerobni prag (efikasnost topljenja masti je minimalna),ali ukoliko znas vrednost svog anaerobnog praga i dozirano trcis na anaerobnom pragu kondiciono ces napredovati ,ali zbog kiseonickog duga tek nakon 24h dolazi do oksidacije masti .Bez pulsmetra i pravilno odredjenih zona treninga,mnogo efikasnije je da radis 65% od max HR sat vremena ukoliko je cilj skudanje masnih naslaga.

Hvala puno na savetu, kako bih mogao da odredim anaerobni prag makar onako okvirno? 60 minuta neprekidnog kardia mi je mnogo, ne mogu u glavi da se nateram, sve preko pola sata mi je kriticno na traci, mozda bih i mogao da tucem 45-60min ali sumnjam da bih izdrzao vise od 2 nedelje tako :/ Kad otopli pa budem mogao da trcim napolju, to ce vec biti druga prica :)
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #14 poslato: Mart 10, 2014, 09:12:19 posle podne »

High-intensity interval training.Preporuka je raditi 2 kardio treninga u 1 zoni,1 trening u 2 zoni do 80% i 1 intervalni trening nedeljno.Izbor kardio jedinice moze biti traka,steper,biciklo,AMT...
Sačuvana
Soki
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102

« Odgovor #13 poslato: Mart 10, 2014, 09:06:21 posle podne »

Sta je tacno HIIT i sta preporucujete sa potkozno skidanje sala sa stomaka i kukova , nema ga mnogo ali bih jednostavno da zategnem telo.Sta mislite o bickli i sta je efikasnije , trcanje ili bicikla ?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #12 poslato: Mart 10, 2014, 09:02:37 posle podne »

Izvinjavam se sto otvaram novu temu, ako vec negde postoji konkretan odgovor na ovo pitanje, ja ga nisam nasao :/


6 puta nedeljno radim sa tegovima, a kardio radim 5 ili svih 6 puta, i to HIIT na traci. Zasto HIIT, psihicki mi je mnogo lakse da radim 20 minuta ovakvog treninga, nego da trcim 45+ minuta istim tempom. Poredjenja radi, odokativno bih rekao da se za 20 minuta oznojim koliko i za 45 minuta obicnog trcanja, tako da je efikasno, barem meni tako deluje.

Radim 20 minuta, s tim da minut hodam na 5kmh pa minut trcim na 14kmh, dok poslednjih par trcanja idem na 15kmh. Za to vreme popijem oko 0.7L vode..

Skidam kilazu ovako (to mi je i primaran cilj), i noge su mi se zategle kao nikada do sada..


Koje je neko strucno misljenje, da li je ovo bolja varijanta za skidanje kilaze, nego standardno trcanje? Da nabija misice na nogama sam shvatio i sam :)
I da, znam da preterujem sa obimom treninga, ali tvrdoglav sam i ne planiram da odustanem..

Hvala unapred :)
Ukoliko radis intervalni trening i u intervalu prelazis anaerobni prag (efikasnost topljenja masti je minimalna),ali ukoliko znas vrednost svog anaerobnog praga i dozirano trcis na anaerobnom pragu kondiciono ces napredovati ,ali zbog kiseonickog duga tek nakon 24h dolazi do oksidacije masti .Bez pulsmetra i pravilno odredjenih zona treninga,mnogo efikasnije je da radis 65% od max HR sat vremena ukoliko je cilj skudanje masnih naslaga.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #11 poslato: Mart 10, 2014, 01:05:12 posle podne »

Manje price, vise rada  :)
Sačuvana
pedjoni986
Gost
« Odgovor #10 poslato: Mart 10, 2014, 12:19:22 posle podne »

Mnogo se opterecujes kardio treningom, ja kardio ne radim 2-3 meseca i drzim i dalje nisko procente masti samo jakim treningom sa opterecenjem, kardio je za krajnje finese, koji god da radis imaces koristi
Sačuvana
shomispc
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 40

« Odgovor #9 poslato: Mart 10, 2014, 10:58:52 pre podne »

Hvala na predlozima, a sta mislite konkretno o kombinaciji :

10 min liss na 8,9 kmh, pa odma iz toga narednih 10 minuta menjam sa 14kmh na 5kmh (hiit), i poslednjih 10 minuta opet liss na 8,9 kmh?
Sačuvana
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #8 poslato: Februar 27, 2014, 01:39:35 pre podne »

HIIT
Sačuvana
MIAMIHEAT
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 107


« Odgovor #7 poslato: Februar 27, 2014, 12:46:54 pre podne »

Udri to po HIIT sistemu. Ostalo je predosadno za mene lično, i za skoro svakog. Svaka čast ljudima koji mogu na bajsu 1h....Najbolja opcija je neki sport sa loptom : košarka ili fudbal sad ide lepše vreme. Vidim u USA po teretana uraĂ°eni i košarkaši tereni za ljude koje baš mrzi klasičan kardio.
Sačuvana
TeaMan
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 324


Faith,focus,finish !

« Odgovor #6 poslato: Februar 22, 2014, 10:58:45 posle podne »

Jednostavno kombinuj.
Sačuvana
Who put sugar in green tea insult god !
Stefan L.
Gost
« Odgovor #5 poslato: Februar 22, 2014, 05:57:58 posle podne »

Hvala na objasnjenju, pretpostavio sam da moram da se bacim na trcanje na vreme, ali sam se nadao da cu i ovako postizati rezultate :/

Inace, trcim tek 2-3 nedelje ovim tempom, i nekad mi predstavlja problem pa napravim dan pauze sto se tice trcanje..

Sta mislite, kako bi bilo da mesam HIIT i LISS? Lupam sad, nedelju dana ovako, nedelju dana onako?
Samo HIIT nema potrebe bilo sta drugo...
Trci napolju,lepo vreme,kakva traka...
Sačuvana
shomispc
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 40

« Odgovor #4 poslato: Februar 17, 2014, 10:57:39 posle podne »

Hvala na objasnjenju, pretpostavio sam da moram da se bacim na trcanje na vreme, ali sam se nadao da cu i ovako postizati rezultate :/

Inace, trcim tek 2-3 nedelje ovim tempom, i nekad mi predstavlja problem pa napravim dan pauze sto se tice trcanje..

Sta mislite, kako bi bilo da mesam HIIT i LISS? Lupam sad, nedelju dana ovako, nedelju dana onako?
Sačuvana
Stefan L.
Gost
« Odgovor #3 poslato: Februar 17, 2014, 04:33:31 posle podne »

Ne znam koliko dugo to radis ali sumnjam da ces moci jos dugo. Jaki intervalni trening koristi prvenstveno glikogen za dobijanje energije. Ukoliko ti je cilj smanjenje potkoznih masti, taj tip treninga ti nece koristiti.

LISS (low intensity steady state) je glavno oruzije za borbu sa potkoznim mastima. Beta oksidacija masnih kiselina otprilike pocinje posle 20og minuta. Zato trening treba da traje 50+ minuta ali ne duze od 90. Ciljaj 65% od max srcane frekvence. Najcesce to izgleda kao brzi hod i jako je dosadan..

Sprinter vs maratonac

sve je receno kako treba trenirati
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #2 poslato: Februar 17, 2014, 03:48:21 posle podne »

Ne znam koliko dugo to radis ali sumnjam da ces moci jos dugo. Jaki intervalni trening koristi prvenstveno glikogen za dobijanje energije. Ukoliko ti je cilj smanjenje potkoznih masti, taj tip treninga ti nece koristiti.

LISS (low intensity steady state) je glavno oruzije za borbu sa potkoznim mastima. Beta oksidacija masnih kiselina otprilike pocinje posle 20og minuta. Zato trening treba da traje 50+ minuta ali ne duze od 90. Ciljaj 65% od max srcane frekvence. Najcesce to izgleda kao brzi hod i jako je dosadan..
Sačuvana
shomispc
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 40

« Odgovor #1 poslato: Februar 17, 2014, 03:22:45 posle podne »

Izvinjavam se sto otvaram novu temu, ako vec negde postoji konkretan odgovor na ovo pitanje, ja ga nisam nasao :/


6 puta nedeljno radim sa tegovima, a kardio radim 5 ili svih 6 puta, i to HIIT na traci. Zasto HIIT, psihicki mi je mnogo lakse da radim 20 minuta ovakvog treninga, nego da trcim 45+ minuta istim tempom. Poredjenja radi, odokativno bih rekao da se za 20 minuta oznojim koliko i za 45 minuta obicnog trcanja, tako da je efikasno, barem meni tako deluje.

Radim 20 minuta, s tim da minut hodam na 5kmh pa minut trcim na 14kmh, dok poslednjih par trcanja idem na 15kmh. Za to vreme popijem oko 0.7L vode..

Skidam kilazu ovako (to mi je i primaran cilj), i noge su mi se zategle kao nikada do sada..


Koje je neko strucno misljenje, da li je ovo bolja varijanta za skidanje kilaze, nego standardno trcanje? Da nabija misice na nogama sam shvatio i sam :)
I da, znam da preterujem sa obimom treninga, ali tvrdoglav sam i ne planiram da odustanem..

Hvala unapred :)
Sačuvana
Stranice: 1 2 [3] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.084 sekundi sa 17 upita.