TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 12:39:04 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: tema za ruke  (Pročitano 4218 puta)
Marko Spasojevic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 802


« Odgovor #12 poslato: Jun 18, 2018, 10:05:43 posle podne »

Ono što je meni pomoglo konkretno je sledeće:

Fokus na triceps jer čini 2/3 ruke i definitivno je od presudnog značaja kada su ruke u pitanju. Potrudi se da radiš vežbe koje će malo više da izoluju gornju glavu tricepsa koja je inače i najveća kao što su uski bench, potisak sa čela, potisak bučicom iza glave itd.. Svaka od navedenih vežbi ima svoje varijacije koje takođe možeš ubaciti.  Obrati pažnju na ishranu i to da jedeš dovoljno da bi mišić rastao i oporavljao se.  Ruke rastu kada se odmaraš tako da gledaj da razmak između treninga ruku bude minimum 48h ukoliko se odlučiš da ubaciš posebno dan za ruke pored toga što ih radiš sa drugim grupama mišića.

Sačuvana
MarkoMare12
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2317


Prilagodi se svakoj situaciji, budi borac!

« Odgovor #11 poslato: Maj 10, 2017, 02:50:47 posle podne »

Sportski pozdrav, sledeci princip mi je pomogao da dosta popravim odredjenu misicnu partiju a to je :primer ruke..odradim ruke full trening onda sutra treniram noge i odradim po jednu vezbu za biceps i triceps cisto da ih prokrvim znaci ne da ih "pokidam" jer su realno u haosu od proslog treninga.. :) nadam se da ce ovo nekom pomoci
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #10 poslato: Novembar 13, 2014, 10:12:00 posle podne »

U temi je pisano davno, ali nadam se da ce izaci na neko vidno mesto i da cu dobiti odgovor hahah

u teretani radim:
1. grudi-triceps
2. ledja-biceps
odmor
3. ramena
4. noge
odmor
odmor

Mozes ubaciti i dodatno trening za ruke samo ukoliko se hranis kvalitetno uz dovoljno vremena za oporavak.To umnogome zavisi od inteziteta ,obima,kontrole misicnog pokreta.

Eh sad ovako, zanima me da li da ponekad ubacim trening SAMO RUKE?
triceps i biceps radim po 10 serija, ali ne znam da li bi ih preopteretio ako bih odradio na treningu samo ruke i onda posle 2 dana radio grudi-biceps?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #9 poslato: Novembar 13, 2014, 05:13:23 posle podne »

Nema na čemu,jel imaš još nekih pitanja ?
Kako ti izgleda trening za biceps i triceps,koji redosled vežbi radiš i koliko ponavljanja ?
Sačuvana
wolf96
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 58

« Odgovor #8 poslato: Novembar 13, 2014, 01:57:05 pre podne »

Hvala :)
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #7 poslato: Novembar 13, 2014, 01:30:59 pre podne »

Nemaš potrebe,time možeš postići samo kontra efekat ili radi drugačiji trening plan pa da ti ruke budu odvojeni dan ili radi kao što već radiš.Mišići rastu kad odmaraju i zato im daj dovoljno vremena za oporavak :)
Sačuvana
wolf96
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 58

« Odgovor #6 poslato: Novembar 13, 2014, 01:28:01 pre podne »

U temi je pisano davno, ali nadam se da ce izaci na neko vidno mesto i da cu dobiti odgovor hahah

u teretani radim:
1. grudi-triceps
2. ledja-biceps
odmor
3. ramena
4. noge
odmor
odmor

Eh sad ovako, zanima me da li da ponekad ubacim trening SAMO RUKE?
triceps i biceps radim po 10 serija, ali ne znam da li bi ih preopteretio ako bih odradio na treningu samo ruke i onda posle 2 dana radio grudi-biceps?
Sačuvana
TeaMan
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 324


Faith,focus,finish !

« Odgovor #5 poslato: Februar 27, 2014, 12:46:23 pre podne »

Za svaki moj trening bicepsa i tricepsa ne ide vise od 3 vezbe po 3 serije ( jedan super set ). Nakon svakog treninga ruke mi se napumpaju kao da mi je neko gurnuo par teniskih loptica. Pored osvnonih vezbi tegova, najbolji rezultat su mi dali zgibovi podhvatom ( najuze ) sa tezinom i propadanja sa opterecenjem.
Sačuvana
Who put sugar in green tea insult god !
MIAMIHEAT
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 107


« Odgovor #4 poslato: Februar 27, 2014, 12:41:40 pre podne »

Apropo što je Alen napisao za ogromne ruke, kod mene u teretani ogromne ruke imaju jedino hemičari. Ostatak, solidno popunjeni rukavi što je lako dostižan cilj ako se radi kako treba.
Sačuvana
MIAMIHEAT
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 107


« Odgovor #3 poslato: Februar 27, 2014, 12:38:08 pre podne »

Moj stav:

-Kad radiš ruke :biceps,tricpes,podlakticu pauzu OBAVEZNO drži do 30 sekundi nipošto preko tog. To su relativno male mišićne partije nema potrebe da kampuješ na rukama. Meni biceps unakazi vežba "Seated Incline Dumbbell Bicep Curl" pogledaj na netu, vežba je za biceps majka. Kod te vežba se skoncentriši na negativno ponavljanje i nemoj da vučeš iz ramena teg već samo se fokusiraj da podlakticom stisneš biceps...ok kad se izmoriš možeš malo da čituješ to je uredu. Savetujem old skul vežbu stojeći pregib sa ravnom šipkom naučno dokazano najbolja moguća šipka za biceps. Tu je i skot klupa,čekić....keep it simple. Za triceps je ubedljivo najbolja vežba potisak sa čela za lateralnu najveću glavu tricepsa,uski benč bres,propadanja...S vremena na vreme moraš ubacivati i super setove kako bi šokirao mišić. I da svaki trening moraš da se pretreniraš i to je dobra stvar zajedno sa ishranom,snom,i suplemetnacijom ima da rasteš sigurno.  Ako misliš da se Lebron James nije "pretrenirao" nikad? Da je ulazio u salu na sat vremena i trenirao ko baba? Velika je laž da pretreniranost loša,jedino ćeš tako da rasteš...
Sačuvana
Alen Radošević
Alen
Global Moderator
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4434


Lični trener - Novi Sad - Katona Gym

FB
« Odgovor #2 poslato: Februar 25, 2014, 09:45:55 pre podne »

Generalno možeš da radiš šta hoćeš rezultat će biti isti. Većina ljudi koji imaju velike ruke su takvi genetski. Trening za biceps tu ima najmanji utuicaj jer biceps je jedan mali mišić. Najveću dimenziju rukama daje triceps. Ukoliko ti triceps naraste dovoljno ruka će izgledati velika. Ovo znači puno potisaka, propadanja na razboju i sve sa što većim težinama. Zgibovi i teška veslanja će razviti obim bicepsa brže nego bilo koja druga vežba za biceps.

Brzina ponavljanja i broj serija ili vežbi direktno za biceps neće dati nikakav rezultat, jer da daje svi bi u teretanama imali velike ruke jer svi rade samo bench press i biceps, a samo pogledaj okok sebe i prebroj koliko njih stvarno ima velike ruke.

Isto tako nećeš dobiti mnogo na obimu ruku dok ne dobiješ neku ozbiljnu kilažu. Nabaci 10kg mišića na sebe i ruka će sigurno porasti za 3 - 4cm
Sačuvana
Lični trener - Katona gym - Novi Sad
Djoshuaidzuvam
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 39


« Odgovor #1 poslato: Februar 24, 2014, 11:47:53 posle podne »

Pozdrav, zanima me kako da imam vece ruke..imam 18god ii moze se reci da imam duze ruke jer sam visok 192cm...e sad da li treba raditi sporije ili brze vezbe ii koliko praviti odmor izmedju serija??da li svaki put treba pocepati biceps da bi rastao??
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.056 sekundi sa 18 upita.