TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 06:59:44 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 2 3 [4] 5 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko ishrane i suplemenata  (Pročitano 19266 puta)
dzenisdemic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 116


« Odgovor #23 poslato: Mart 03, 2014, 02:18:53 posle podne »

Sto se tice kardio treninga cilj mi je da skinem visak sala sa stomaka .

Ne bih da sada taj kardio trening utice negativno na misice jer nemam nikakvu suplementaciju kako bih zastitio misice od razgradnje,tako da bi mozda bilo dovoljno 30-40minuta ?



Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #22 poslato: Mart 03, 2014, 01:50:20 posle podne »

Kada prestanem da uzimam kreatin hocu li da izbacim I dextrozu posle treninga ?

Koliko vremenski treba da mi traje kardio trening je li dovoljno 30 min ?

Da li treba da uzmem posle kardio treninga dextrozu ?

Dekstroza ti ne treba ukoliko ne koristiš kreatin. 30min ti je neko minimalno trajanje kardio treninga. Sad zavisi šta je tvoj cilj,da li radiš kardio da bi se prodrmao ili želiš da nabiješ kondiciju,izdržljivost,itd. ?
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #21 poslato: Mart 03, 2014, 11:58:08 pre podne »

Mislim da cu da prekinem jedno mesec dana pa ponovo da pocnem . Osim ako ne saznam nesto novo.  ;D

Bolje je, iz predostroznosti, praviti pauze, ne samo sa kreatinom, sa svim suplementima i preparatima, jer organizam mora da funkcionise normalno i bez njih. Pauza sa kreatinom na dva meseca je sasvim ok.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #20 poslato: Mart 03, 2014, 07:55:51 pre podne »

Kada prestanem da uzimam kreatin hocu li da izbacim I dextrozu posle treninga ?

Koliko vremenski treba da mi traje kardio trening je li dovoljno 30 min ?

Da li treba da uzmem posle kardio treninga dextrozu ?
Ako prestanes sa monohidratom ili whey-om,ne treba ti ni dex.
Kod steady cardia masti pocinju da se tope (da se trosi energija iz istih) negde od 25-og minuta,tako da bi cardio trebao da ti bude od 5o-9o minuta max.
Odgovor na trece pitanje je NE! Dex se samo koristi da pokrene lucenje insulina koji treba da transportuje protein,kreatin,glutamin i sl. do misica. Ako ne uzimas nista,ne treba ti ni dex.
Sačuvana
murbi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 89


« Odgovor #19 poslato: Mart 02, 2014, 01:16:28 posle podne »

Dekstroza sama po sebi, odnosno bez suplementa kao sto su npr protein i kreatin, ne donosi nikakve koristi.
Kada se ne koriste suplementi, pirinac i piletina sto pre posle treninga ili neki drugi slozeni ugljeni hidrat sa belancima...

Roberte tokom tih godinu i po dana, kakva su zapazanja na temu kreatin? Kako je izgledala skala snage i misicne mase kroz tih godinu i po i koliko je kreatin imao uticaja?
Sačuvana
dzenisdemic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 116


« Odgovor #18 poslato: Mart 02, 2014, 10:24:04 pre podne »

Kada prestanem da uzimam kreatin hocu li da izbacim I dextrozu posle treninga ?

Koliko vremenski treba da mi traje kardio trening je li dovoljno 30 min ?

Da li treba da uzmem posle kardio treninga dextrozu ?
« Poslednja izmena: Mart 02, 2014, 12:07:11 posle podne od strane dzenisdemic » Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #17 poslato: Mart 01, 2014, 10:54:27 posle podne »

Sigurnije mi je da ti, kao odgovorna osoba na forumu, savetujem da napraviš pauzu nakon 2 meseca, pa to i učini. :)

Mi, koji dugo treniramo, volimo da eksperimentišemo sa mnogim parametrima, pa otuda i priča TwinSixa i mene o dugim ciklusima korišćenje kreatina.
Sačuvana
dzenisdemic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 116


« Odgovor #16 poslato: Mart 01, 2014, 10:41:47 posle podne »

@Robert Da li treba nakon 2 meseca da prestanem sa kreatinom jedan mesec pa ponovo da nastavim ?
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #15 poslato: Mart 01, 2014, 09:14:11 posle podne »

Robert mi je jutros napisao da je uzimao godinu dana.

Godinu i po. ;D Posle toga je usledila dvomesečna pauza, da ne bude Glomerulonephritis chronic. :D :D

Šalim se, naravno. :)
Sačuvana
dzenisdemic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 116


« Odgovor #14 poslato: Februar 28, 2014, 09:26:52 posle podne »

Mislim da cu da prekinem jedno mesec dana pa ponovo da pocnem . Osim ako ne saznam nesto novo.  ;D
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #13 poslato: Februar 28, 2014, 08:41:39 posle podne »

Ja uzimam na duze staze,najduze mi je bilo 6 meseci,pa mesec pauze. Ako jako treniras nema frke. Robert mi je jutros napisao da je uzimao godinu dana. Posle 4 nedelje si cist od njega sigurno. 2 on 1 off ti je sigurica.  ;)
Sačuvana
dzenisdemic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 116


« Odgovor #12 poslato: Februar 28, 2014, 07:42:03 posle podne »

Naravno , hvala na odgovorima :)

Guglao sam malo o kreatinu i interesuje me koliko dugo bez prekida smem da pijem kreatin?

Ima raznih misljenja. Neko kaze da pije i godinu dana a neko kaze da je preporucljivo da se malo ,,ocisti" organizam ...
Jednom sam pio 6 meseci bez prekida a sada ima skoro 2 meseca kako pijem.
 Da li treba da prekinem jedno mesec dana pa ponovo da pocnem sa kreatinom?
Sačuvana
P. Heath
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1967


NO PAIN - NO GAIN

« Odgovor #11 poslato: Februar 28, 2014, 04:24:11 posle podne »

Upravo o tome ti pricam,slusaj savete ljudi i upijaj, ali radi kako tebi odgovara.. 10 grama kreatina dnevno, vise nego dovoljno
Sačuvana
dzenisdemic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 116


« Odgovor #10 poslato: Februar 28, 2014, 04:19:32 posle podne »

Pa nekako sam testirao sebe i najvise mi odgovara kada imam trening tog dana do treninga unosim malo vise UH kako bih imao snage a onda posle treninga i sutra dan smanjim UH a povecam protein je li to u redu ?

Nije mi potreban cheat day samo mi trebaju konkretne upute kako bih mogao da se pridrzavam toga i naviknem da se hranim na taj nacin jer  ipak je tako zdravije a i dobicu ono za sta se mucim,tako da svaki savet i izmene su dobrodosle.

Kreatin inace unosim danima kada treniram 5 gr pre i 5 gr posle treninga a u off dane nekad i zaboravim da popijem. Ne znam sta je pravilno i mislim da to bas ne moze niko tacno da zna.
Sačuvana
MrPeki96
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 131


Ako si poceo nesto da radis,zavrsi to do kraja..

« Odgovor #9 poslato: Februar 28, 2014, 04:12:46 posle podne »

Pozdrav,
Potreban mi je savet oko nekih stvari vezanih za ishranu i suplemente,mozda je poruka malo duza ali molio bih vas da odvojite par minuta.


Najbitnije mi je da sredim stomak odnosno da se vide malo bolje trbusnjaci,pre dva meseca sam krenuo ponovo aktivnije u teretanu jer mi je bio porastao stomak , sredio sam ishranu i sad za sad je zadovoljavajuce ali bih voleo do leta da to bude jos lepse.

Informacije koje ce mozda biti od pomoci: imam 21 godinu,visok sam 187cm, 93kg, obim ruke je 41cm, obim struka je oko 91 cm.
Slika (los kvalitet) : https://www.dropbox.com/s/gni6t3qk9f6t42n/1213213.jpg

Konkretna pitanja su:
a) Sta treba promeniti u ishrani? Da li povecati unos proteina,smanjiti UH?
b) Da li da ubacim kardio trening s obzirom da redovno idem na basket,fudbal i folklor u danima kada ne idem u teretanu?Ako treba onda koliko je vremenski dovoljno da mi traje kardio trening ?
c) Dobio sam sagorevac Dyma burn imam oko 60 kapsula rok upotrebe je do Aprila kako najbolje da ga iskoristim ?
d) Ako treba da ubacim kardio trening i da koristim ovaj sagorevac treba li onda da kupim jos Bcaa da bih zastitio misice od razgradnje ?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ishrana :
1. Dorucak: Ako kuci doruckujem onda inace ovsene pahuljice(+ bademi,suvo grožde,mleko,ponekad red cokolade za kuvanje)a ako sam na fakultetu onda ide 150-170 grama belog mesa sa žara u malu piticu.

2. Rucak : Ako sam kuci onda ide belo meso ( oko 200-300 gr) ili batak sa pirincem,krompriom retko kad makarona, ponekad pasulj ili krompir sa crvenim mesom . Ako sam na fakultetu onda oko 200 grama belog mesa. Uz rucak redovno ima neko povrce i neke salate.

3. Vecera : Nju delim na dva obroka jedan je posle treninga tu inace ide srednja neka kolicina UH i vise proteina npr od rucka belo meso ili tunjevina , uz ovaj obrok uzimam i salate. A drugi obrok je jedno sat vremena pred spavanje  tu inace uzmem parce ili dva nemasnog tvrdog sira.

Sto se tice hleba retko ga jedem, kada sam kuci ako uzmem to je za rucak i to onaj crni razovni,mada navikao sam bez hleba.
Izmedju obroka uzmem voce (1 banana ujutru za dorucak nekad uzmem jos jednu u toku dana, i uzimam pomarandze inace je to 2 npr jednu posle dorucka i jednu posle rucka) i pomalo badema vise puta.
Sto se tice tecnosti pijem samo vodu,sokove i slatkise sam izbacio ima 2 meseca.
Mleko ujutru za dorucak sa ovsenim i ponekad jogurt za rucak.

Suplementi :
Pre treninga 5gr kreatina a posle treninga 5 gr kreatina + jedna merica wheya + 20-25gr dextroze
Kada ne treniram uzmem 5 grama kreatina i jednu mericu wheya.

Pijem i one vitamine-minerale ,daily formula.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Mislim da ti je 5 gr kreatina na dan dovoljno..
Sačuvana
Stranice: 1 2 3 [4] 5 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.085 sekundi sa 18 upita.