TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394260 Teme od strane 25002 Članovi Poslednji član: lazic037

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 19, 2024, 10:07:16 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Jesti cela jaja ili samo belanca?  (Pročitano 9947 puta)
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #4 poslato: Mart 08, 2014, 02:27:04 posle podne »

Ja ne smem ni da kažem koliko ih jedem na mesečnom nivou. ;D Pominjem mesečni nivo jer ne jedem jaja baš svakog dana, ali zato imam i tzv. "egg days", kada 80-ak posto proteina unesem samo iz jaja, pa onda sve nadoknadim. :D
Sačuvana
aca777
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 102


Pobeda voli pripremu!

« Odgovor #3 poslato: Mart 08, 2014, 12:35:56 posle podne »

Ja skoro svako jutro pojedem po 3 cela...zao mi je da bacam zumance :D A i skoro sam radio analizu krvi i sa holesterolom je sve ok.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #2 poslato: Mart 08, 2014, 11:54:27 pre podne »

Ja sam ovim tekstom pokrenuo temu o čuvenoj dilemi, a vi se priključite diskusiji. :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #1 poslato: Mart 08, 2014, 11:53:53 pre podne »

Jesti cela jaja ili samo belanca?
Autor: Charles Poliquin


Natural vežbači posebno imaju razlog da jedu cela jaja, a ne samo belanca. Kada bacate žumanca, bacate i nekoliko vrlo važnih nutrijenata: vitamini B2 i B12, holin, vitamin D, gvožĂ°e. Holin je posebno bitan meĂ°u njima, s obzirom da igra ulogu u moždanoj funkciji, pa zbog toga ne samo da postajete manje inteligentni nego i dokazujete da ste manje inteligentni bacajući belanca.

Studije koje su pokazale da cela jaja utiču na povećanje holesterola raĂ°ene su po nalogu industrije prehrambenih žitarica. Osim toga, u to vreme nisu pravljene razlike izmeĂ°u dobrog i lošeg holesterola, što ove studije danas čini nevažećim.

Da, jaja mogu da utiču na povećanje holesterola, ali onog dobrog - HDL, zaslužnog za kardiovaskularno zdravlje.

Preporučujem da jedete jaja kokoški koje se hrane prirodnom hranom izvan kaveza, omega 3 jaja, jer svako sadrži minimum 150 mg DHA* i tako obezbeĂ°uje mozgu vrlo bitan nutrijent.

Osim toga, da li ste znali da celo jaje ima isti antioksidativni potencijal kao jedna jabuka? Ako ih već jedete, jedite cela jaja.

*DHA (Dokozaheksaenoinska kiselina) - omega 3 masna kiselina.

Izvor: strengthsensei.com
Prevod: Robert

Sačuvana
Stranice: 1 [2] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.085 sekundi sa 17 upita.