TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 01:16:53 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Hocu kg!  (Pročitano 4307 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #17 poslato: Mart 19, 2014, 03:11:44 posle podne »

Ok mi je to,otprilike tako i izgleda moj jelovnik,tesko ce mi biti samo zbog tanko isecene Zlatiborac slaninice :D A zaprska u jelima?

pazi slaninica čak ni nije toliko loša, u poreĂ°enju sa ostalim stvarima :)  hoću da kažem manje zlo od ostalih suvomesnatih ako već jedeš meso...
mislim da možeš slobodno da se igraš sa dodacima jelima i malo ulja ti neće napraviti haos u organizmu, iovako želiš da dobiješ koji kg.  Uostalom Gorana je već odgovorila šta bi bilo pametno rešenje :)
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #16 poslato: Mart 19, 2014, 09:23:23 pre podne »

Moyes i slaninu pojesti povremeno, da te prodje zelja, sa takvim metabolizmom nece biti problema. Sto se zaprske tice, ako ti ne smeta ( dodavanjem zaprske jelo se teže vari ) mozes je koristiti, pretpostavljam da je ne pravis svakog dana. Da li pravis klasicno, na ulju? Mozes probati samo sa malo brasna i vodom, bez ulja, to je bolja varijanta, mada je svakako najbolje sta se moze napraviti bez zaprske.
Sačuvana
jojaa90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7


« Odgovor #15 poslato: Mart 18, 2014, 08:29:23 posle podne »

Ok mi je to,otprilike tako i izgleda moj jelovnik,tesko ce mi biti samo zbog tanko isecene Zlatiborac slaninice :D A zaprska u jelima?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #14 poslato: Mart 18, 2014, 03:40:14 posle podne »

Hvala Mo :-) Ako moze jos neki savet u vezi sa ishranom,sta da jedem a sta da ne mesam jedno sa drugim? Da li da pijem obican jogurt ili onaj sa manje masti. Koje suhomesnate proizvode smem da jedem?Iako zelim da se ugojim necu salo,a pritom da napomenem da imam i celulit koji je posledica izostanka fizicke aktivnosti i puno masne hrane.

što se tiče mlečnih proizvoda, uglavnom se savetuje uzimanje proizvoda sa srednjim procentom, tipa 1,6%.  Ja bih ti savetovala mladi sir ili neki nemasni sir, kao izvor proteina, mleko - dosta dilema se vodi oko njega, ali pošto želiš da se ugojiš i ako ti ne smeta onda ok... jogurt ako uzimaš uzmi sa probiotikom.
Od suvomesnatih razočaraću te ali bolje ih izbegavaj, osim ako nije samo kao neki dodatak da bi jelo imalo bolji ukus...

od hidrata ubaci sve vrste žitarica, ovas ječam raž, možeš dodati suvo voće,med, protein, cimet... po želji... pirinač,krompir, leguminoze, povrće neograničeno, voće umereno (e to bih ti savetovala što se tiče voća da ga uvek jedeš samog za sebe tj na prazan stomak), integralne testenine i pravi integralni crni hleb...  sve je to dosta kalorično :)
od proteina gledaj da uvek bude sveže, riba, piletina, crveno meso povremeno, jaja, mladi sir...
od masnoća zdravih naravno orašasti plodovi, svi,  maslinovo ulje u salati, avokado je malo skuplji ali jako dobar...
što se slatkiša tiče kockica crne čokolade povremeno je ok zbog kakaa koji je pun antioksidanata...

protein kao suplement je odličan za tebe

u principu ti možeš da jedeš dosta toga, sve ovo što sam ti nabrojala u dovoljnim količinama ima dosta kalorija a opet nije brza hrana, premasno, majonezi, masno meso i ostalo...

povećaj obavezno unos vode, čajeva... a celulit ćeš srediti kroz ishranu i trening, samo treba vremena

Sačuvana
jojaa90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7


« Odgovor #13 poslato: Mart 18, 2014, 11:15:56 pre podne »

Ne znam nista od toga.
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #12 poslato: Mart 18, 2014, 09:32:58 pre podne »

Zdravo svima,nova sam na forumu i potrebna mi je mala pomoc :) Zovem se Jovana,imam 24 godina i moj problem je taj sto se zelim ugojiti. Pre par godina sam isla u teretanu,3 meseca,sto mi je brzo dosadilo jer nisam imala adekvatnu pomoc za treniranje i samo sam smrsala,nisam se cak ni zategla. Posle toga nisam nista trenirala ali sam pre mesec dana ponovo odlucila da se pokrenem i upisala tae bo,sto mi za sad super odgovara. Imam 49 kg,visoka sam 165,nisam premrsava ali mi se ne svidja kako izgledam. Dosta citam o ishrani,ali posto sam totalni nepoznavalac,na raznim sajtovima nalazim sve i svasta pa ne mogu bas da povezem. Ne zelim da koristim nikakve vestacke preparate vec samo ishranom da se ugojim i napravim lepe misice. Kad jesti znam ali nisam bas sigurna sta da jedem pre i posle treninga i sta od hrane smem zajedno a sta ne,pa ako moze mala pomoc. A mogu i ja da napisem sta jedem u ovih mesec dana. Hvala unapred  :)
Da li si u skorije vreme radila biohemijske analize krvi,da li znas vrednost bazalnog metabolizma ,jutarnju vrednost pulsa u mirovanju?
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #11 poslato: Mart 18, 2014, 07:18:06 pre podne »

Suhomesnate proizvode smanji na minimun,tj.izbegavaj ih. Sto se tice mlecnih proizvoda,uvek ti je bolja opcija sa sto manje mm. Kao i kod sireva,uvek gledas da jedes mlade sireve,sa do 5% MM.
Sačuvana
jojaa90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7


« Odgovor #10 poslato: Mart 18, 2014, 02:03:54 pre podne »

Hvala Mo :-) Ako moze jos neki savet u vezi sa ishranom,sta da jedem a sta da ne mesam jedno sa drugim? Da li da pijem obican jogurt ili onaj sa manje masti. Koje suhomesnate proizvode smem da jedem?Iako zelim da se ugojim necu salo,a pritom da napomenem da imam i celulit koji je posledica izostanka fizicke aktivnosti i puno masne hrane.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #9 poslato: Mart 17, 2014, 02:44:21 posle podne »

ako ti ne smeta zbog želuca, ne vidim problem... generalno mleko je dosta teško svarljivo, zbog laktoze i u kombinaciji sa drugim namirnicama zna da stvara problem...

od kompleksa vitamina moja preporuka Natrol energizer, to je kompleks vitamina i minerala za svaki dan, najbolje da uzimaš 1 dnevno uz doručak.  Uz to bih ti savetovala i dodatak zdravih masti poput Omega 3 ribljeg ulja.
Sačuvana
jojaa90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7


« Odgovor #8 poslato: Mart 17, 2014, 01:10:06 posle podne »

Koje komplekse vitamina bi mi preporucila? Zanima me jos i da li je preporucljivo uz ribu uzimati mlecne proizvode,posto ja volim da pijem jogurt uz tunjevinu,a negde sam cula da to nije dobro?
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #7 poslato: Mart 15, 2014, 11:17:08 posle podne »

Slazem se sa Monikom, iako ti je ishrana raznovrsna mozes ubaciti kompleks vitamina i minerala, jer sve jako brzo potrosis. Ishrana ti je sada prilagodjena cilju, ali tae bo trosi dosta kalorija, pa je bolje da radis sa tegovima. Sada u teretanama rade i profesionalci koji ti mogu napraviti trening prema tvom cilju, vezbas 4 do 5 puta nedeljno maksimalno jer moras i odmarati da bi misici rasli i trebalo bi da krene na bolje. Ako ni to ne bude dalo rezultate onda kao jedino resenje ostaje jos nesto od suplementacije. Trudi se da uneses proteine za sva tri glavna obroka, a mozes i jednu uzinu zameniti konkretnim obrokom.
Sačuvana
jojaa90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7


« Odgovor #6 poslato: Mart 15, 2014, 06:48:21 posle podne »

Ne uzimam nikakve komplekse vitamina,koje mi preporucujes? Za teretanu kazem,skeptik sam jer sam tada kada sam isla smrsala,sa 53 spala na 47 kg. Tada sam vezbala svaki dan,jedan dan odmora nedeljno,po sat,sat i nesto svaki trening.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #5 poslato: Mart 14, 2014, 09:57:48 pre podne »

Ćao, dobrodošla na forum :)

definitivno imaš jako brz metabolizam, i mislim da ako i pored toliko hrane ne uspeš da se ugojiš, da bi ti pomoć u vidu suplementacije i visokokaloričnih šejkova mnogo pomoglo da lakše povećaš unos kalorija. U svakom slučaju sačekala bih mišljenje nutricioniste jer ipak je ishrana broj 1.

Ja bih ti toplo preporučila da kreneš u teretanu i da kreneš da radiš sa tegovima.  Tae bo, aerobik i ostalo je samo dodatna potrošnja kalorija i to dosta velika...  tegovi ti neće dati velike mišiće, što je predrasuda broj 1 meĂ°u devojkama, ali ćeš definitivno imati mnogo bolji izgled, mišići će se lepo ocrtati na tebi jer nemaš visok procenat masti... zategnućeš se i imaćeš bolji apetit.

Uzimaš li i neki kompleks vitamina i minerala? to bih ti isto savetovala.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #4 poslato: Mart 14, 2014, 07:54:31 pre podne »

Ja iskreno nisam skoro procitao da neka devojka ovoliko jede.  :)
Ocigledno da imas jak metabolizam, kada se pored svega ovoga ne gojis. Da bi dobila misice, neki oblik,formu, treba ti trening sa tegovima.
Obroci rasporedjeni na 4-5 puta u toku dana. Mislim ni da ti teretana nece nabaciti ne znak koliko mnogo kg,ali ce to barsve dati neku lepu formu. Planiras da pocnes sa vezbanjem?
Sačuvana
jojaa90
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 7


« Odgovor #3 poslato: Mart 13, 2014, 04:46:02 posle podne »

Jedem samo razeni hleb vec godinu dana. Za dorucak jedem sendvice sa pecenicom ili pilecim prsima,kackavalj,sirko,svaki dan popijem sigurno 2,3 solje jogurta, Jedem tunjevinu,przena ili kuvana jaja,neku przeniju ako majka spremi. onda imam uzinu koja podrazumeva musli koji sama pravim,ovsene i razene pahuljice,laneno seme,suncokret,semenke budeve,susam,suvo grodzje,indijski orah,badem,lesnik sve to pomesam s jogurtom. Za rucak jedem sta ima u kuci,mislim na klasicni rucak,kupus,podvarak,boranija,pasulj,testenina sa nekim prelivom,bolonjeze npr ili 4 vrste sira. Jedem ribu ponekad,ponekad piletinu,nijedno drugo meso. Imam salatu uz to obavezno,zimus tursiju i slicno,a sada recimo zelenu salatu ili izrendanu sargarepu sa cveklom i rotkvom. Obavezno jedem sir,to je  neki seoski,ne znam masnocu,znam da je kravlji. Pre treninga sat vremena jedem vocke,po 2,3,zavisi sta ima kuci. A za veceru opet kao za dorucak. Otprilike bi to bilo to. Slatkise ne jedem,ponekad cokoladu par stanglica,ne jedem ni slanise,osim kokica isto ponekad. Popijem oko litar vode i jednu tursku kafu. :)
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.093 sekundi sa 17 upita.