TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394582 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 02:22:14 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: definicija  (Pročitano 14056 puta)
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #48 poslato: Avgust 26, 2016, 08:44:40 pre podne »

Hvala, Zoltane. Da, i moj kardio je pola sata, max 40 min., ne više, da ne bi došlo do katabolizma.
Ja ujutru kad ustanem ako odmah ne doručkujem uhvati me nervoza, izbije revolucija u želucu... nema šanse da treniram na prazan stomak. :-)


Pametno je što tako radiš mada ako te bude ikada kopkalo probaj i tu soluciju pa vidi jel ti odgovara.
U suštini moraš pratiti reakciju svog tela i na osnovu toga ići dalje.
Ako nešto ne valja onda menjaš a ako si zadovoljan nastavi tako.
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #47 poslato: Avgust 26, 2016, 08:42:24 pre podne »

Moj savet vezano za nedeljni broj treninga je bar 3 puta nedeljno...

1-2 puta nedeljno teško da će doprineti željenom cilju...ili se varam? Dušane, Zoltane, šta mislite o tome?

Pre nego krenemo da se bavimo detaljima, ipak poĂ°imo od suštine  ;)

Slažem se sa tobom Slaviša da je malo to kardia ukoliko je topljenje masti cilj.
Smatram da bi nekih tri puta nedeljno bilo minimum pa svako treba da prati rezultate i shodno tome povećava ili ga smanjuje.
Sačuvana
markokk
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26


« Odgovor #46 poslato: Avgust 25, 2016, 07:33:05 pre podne »

OK, zadovoljan sam odgovorom, hvala. ;-)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #45 poslato: Avgust 24, 2016, 02:00:03 posle podne »

Na tvoje pitanje si već dobio odgovor( doduše lakonski)...više štete od neredovne fizičke aktivnosti, nego li od pomenutih suplemenata( nastavi sa konzumacijom...samo uklapaj u ciljani unos makronutrijenata)...

Pre bih smanjio unos hidrata, unos proteina oko 1,5 gr po kg, masti bar 0,6 gr po kg...

I da, bar 3 treninga nedeljno  ;) sat vremena više za treninge na nedeljnom nivou, mislim da je izvodljivo...što se tiče kardia, pokreni se...manje prevoznih sredstava, više hodanja...a i za HIIT ti ne treba previše vremena za izdvojiti...



« Poslednja izmena: Avgust 24, 2016, 02:01:37 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
markokk
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26


« Odgovor #44 poslato: Avgust 24, 2016, 01:43:34 posle podne »

Hvala, Zoltane. Da, i moj kardio je pola sata, max 40 min., ne više, da ne bi došlo do katabolizma.
Ja ujutru kad ustanem ako odmah ne doručkujem uhvati me nervoza, izbije revolucija u želucu... nema šanse da treniram na prazan stomak. :-)

Znam, Slaviša, da ne mogu da očekujem neke rezultate sa 1-2 treninga... Ali moje pitanje je bilo da li će biti nekih zdravstvenih posledica ako nastavim sa istom ishranom i suplementacijom u periodu bez ili sa malim brojem treninga, npr. da li moram da smanjim unos proteina...
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #43 poslato: Avgust 24, 2016, 09:21:19 pre podne »

Moj savet vezano za nedeljni broj treninga je bar 3 puta nedeljno...

1-2 puta nedeljno teško da će doprineti željenom cilju...ili se varam? Dušane, Zoltane, šta mislite o tome?

Pre nego krenemo da se bavimo detaljima, ipak poĂ°imo od suštine  ;)
Sačuvana
Zoltan Kozma
ADMINISTRATOR
Top poster
********
Van mreže Van mreže

Poruke: 12773


Never give up!

« Odgovor #42 poslato: Avgust 24, 2016, 09:08:53 pre podne »

Bravo,ti si jedan od reĂ°ih koji praktikuje kardio odmah posle treninga što je po meni od izuzetne važnosti a evo i zašto.

Ako uzmemo u obzir da se masti kao gorivo počinju zadnje koristiti i to nekih skoro sat vremena po početku treninga onda se vidi iz toga da je kardio posle treninga sa tegovima idealan.
Većina taman uradi trening i baš počne organizam da aktivira mast i da troši a trening tada prekinu.E to je po meni greška.
Lagani kardio od nekih pola sata konstantnim intervalom je meni dao odlične rezultate ako sam radio odmah posle treninga.
Ima sada i tu varijanti može to biti i menjanje tempa,vrste kardia..ja sam čak ubacivao i tabata programe i sve je bilo ok ako sam radio odmah posle treninga sa tegovima.
Kardio ujutru na prazan stomak je po meni totalna besmislica za rekreativca (ovde se ne računaju oni koji su na hemiji).
Sačuvana
markokk
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26


« Odgovor #41 poslato: Avgust 24, 2016, 06:24:58 pre podne »

Do sada je bilo 4-5, a sada će biti 1-2 puta nedeljno...

Dve mišićne partije po treningu, 3-4 serije po 10-15 ponavljanja, kardio na kraju obavezno...

Na prethodnoj stranici je moj plan ishrane, pa ako te ne mrzi da pogledaš... :)
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #40 poslato: Avgust 23, 2016, 11:17:15 posle podne »

Slaviša, jedno pitanje.

Sada imam manje vremena, pa neću ići toliko često u teretanu. Da li mogu da nastavim sa istom ishranom i suplementacijom koje sam imao kao kada sam trenirao? Ne može da mi škodi? Kad kažem suplementacija tu mislim pre svega na kompleks VM, Omega 3, whey uz doručak i kazein pred spavanje.

Hvala. Pozdrav.

Ako bi upotrebio uporeĂ°enje...više bi štetio izostanak redovne fizičke aktivnosti, nego li pomenuta suplementacija...

Što se tiče ishrane i sagledavanja potreba našeg tela "za energijom" prevedenih u taj neki ciljani unos proteina, hidrata, masti, potrudi se da odgovoriš na Dušanova pitanja?

Kako si se do sada orijentisao po pitanju tog ciljnog unosa makronutrijenata? Šta su ti ciljevi?

Samo bih dodao i "osvrt" na obim, tj. tranjanje treninga - koliko mišićnih partija za trening? Vežbe? Broj serija po vežbi? Pauze izmeĂ°u serija? Broj ponavljanja u seriji? Dobro dozirano opterećenje?!

Radiš kardio?
Sačuvana
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #39 poslato: Avgust 23, 2016, 05:11:47 posle podne »

Mozes nastaviti sa tim suplementima, pogotovo omega 3 i kompleks vm. Koliko puta nedeljno planiras da ides u teretanu i koliko cesto si isao do sad ?
Sačuvana
markokk
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26


« Odgovor #38 poslato: Avgust 23, 2016, 04:54:23 posle podne »

Slaviša, jedno pitanje.

Sada imam manje vremena, pa neću ići toliko često u teretanu. Da li mogu da nastavim sa istom ishranom i suplementacijom koje sam imao kao kada sam trenirao? Ne može da mi škodi? Kad kažem suplementacija tu mislim pre svega na kompleks VM, Omega 3, whey uz doručak i kazein pred spavanje.

Hvala. Pozdrav.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #37 poslato: Jun 09, 2016, 08:45:58 posle podne »

Naravno da možeš...
Sačuvana
markokk
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26


« Odgovor #36 poslato: Jun 09, 2016, 11:55:22 pre podne »

Slaviša, je l' mogu da ti se obratim na ovaj tvoj e-mail dole?
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #35 poslato: Jun 08, 2016, 10:18:14 pre podne »

Uzimao bih ga u dane treninga...

S obzirom na sastav mozes ga uzimati i pre i posle treninga...pa i u toku treninga...

Btw...a kako ti izgleda pwm?

Ne bi trebalo zaboraviti da je osnovni preduslov bezbedne upotrebe suplemenata i dobro zdravlje...kao i pravilna upotreba istih...svaka krajnost ostavlja posledice...

Uzimi kao primer i sagorevace masti, neki stimulativni sastojci mogu negativno uticati "na zdravlje" ukoliko postoje problemi sa krvnim pritiskom, aritmije, srcane mane...tu je i trudnoca, npr., svi odgovorni proizvodjaci suplemenata jasno naglasavaju moguce probleme, tj. interakcije sa nekim lekovima i stanjima...zato, odgovorno prema sebi...dobro se informisi, brini o svom zdravlju...

Kada si zadnji put odradio lab. nalaz krvi i urina? Ekg u miru? Izmerio krvni pritisak?
« Poslednja izmena: Jun 08, 2016, 10:20:06 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
markokk
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26


« Odgovor #34 poslato: Jun 07, 2016, 03:29:35 posle podne »

Nemam, nego sam čuo neke rasprave na tu temu...

Hvala na detaljnom objašnjenju.

Još jedno pitanje vezano za Amino Rage. Piše uzimati 2 puta dnevno po 1/2 merice, ali ne piše kada. Da li jednu pre, a drugu posle treninga? Ili jednu za vreme treninga, a drugu posle? Šta mi predlažeš? I da li se on uzima u danima bez treninga?

Hvala. Pozdrav!
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.082 sekundi sa 17 upita.