TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 04:18:22 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Koji sagorevac - problem hipotireoza  (Pročitano 4761 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #13 poslato: April 08, 2014, 09:43:32 pre podne »

Jeste, bude takvih slucajeva. Verujem da smo svi razliciti i da nece svi isto reagovati ali je bolje pokusati ishranom i treningom regulisati kilograme. Tebi Mo nije smetao, jel tako?

nije mi smetao, sve je bilo ok, mada sam ja poseban slučaj jer sam izlečila štitnu ishranom i alternativnom medicinom. Baš sam juče radila laboratoriju i bolji su rezultati nego što je bilo dok sam bila na terapiji hormonima. Čudno ali tako je :)  
Tako da verujem da utiče mnogo i naše psihičko stanje i milion drugih faktora kojih nismo ni svesni.
« Poslednja izmena: April 08, 2014, 09:52:42 pre podne od strane MightyMO » Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #12 poslato: April 07, 2014, 09:19:24 posle podne »

Prija mi ovako sa povremenim periodima bez UH i to mi daje najbolje rezultate... Jedino me zanima da li ima neki sagorevac pouzdan po pitanju stitne?
To daje samo najbrze rezultate,ali zdravstveno nije ispravno ,narocito ne za nekoga ko ima problem sa hormonima kao sto su tiroidni hormone ili insulin.
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #11 poslato: April 07, 2014, 09:17:40 posle podne »

Jeste, bude takvih slucajeva. Verujem da smo svi razliciti i da nece svi isto reagovati ali je bolje pokusati ishranom i treningom regulisati kilograme. Tebi Mo nije smetao, jel tako?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #10 poslato: April 07, 2014, 10:11:02 pre podne »

interesantna informacija, ja sam imala baš suprotne informacije u smislu da je jedino L-karnitin ok...  jer sam se i sama borila sa istim problemom
Sačuvana
Dr Gorana Grkovic
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2082


« Odgovor #9 poslato: April 05, 2014, 10:52:17 posle podne »

Sagorevaci na bazi L karnitina cak mogu uzrokovati dobijanje na tezini kod osoba sa hipotireozom. Iako je tebi sada stanje regulisano, mislim da sagorevacima samo mozes provocirati ponovni disbalans. Endokrinolog koji te vodi ce najbolje znati sta mozes koristiti od suplemenata.
Sačuvana
Ivkaso85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #8 poslato: April 05, 2014, 03:12:30 posle podne »

Prija mi ovako sa povremenim periodima bez UH i to mi daje najbolje rezultate... Jedino me zanima da li ima neki sagorevac pouzdan po pitanju stitne?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #7 poslato: April 03, 2014, 10:52:59 pre podne »

Zasto smanjujes ugljene hidrate?Treba da pravis kalorijski deficit,ali Uh moras drzati oko 60% od ukupnog kalorijskog unosa.
Sačuvana
Ivkaso85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #6 poslato: April 02, 2014, 02:59:20 posle podne »

Naravno, bitna je raznovrsha ishrana, vlakna, jod... Ovo je privremeno 2-3 nedelje pa pauza... Naravno uz redovne kontrole TSH hormona.
http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/ishrana-kod-osoba-sa-hipotireozom-smanjenom-funkcijom-titaste-lezde.html
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #5 poslato: April 02, 2014, 01:53:11 posle podne »

ali ti ne smeš da izbacuješ ugljene hidrate, što zbog štitne žlezde to zbog svog zdravlja i energije i metabolizma :(   

ja bih sačekala odgovor naše doktorice s obzirom da je specifičan slučaj u pitanju.
Sačuvana
Ivkaso85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #4 poslato: April 01, 2014, 10:04:39 posle podne »

Bila sam profesionalni sportista, 16 godina aktivan sportista, bavila se rukometom. Napravila pauzu od 2 godine, ali ponovo krenula sa treninzima. 3x nedeljno rukomet, 2x teretana iu kombinaciji sa kardio treningom, traka, steper...
Sto se tice ishrane, maksimalno smanjujem ugljene hidrate, kada ih uzimam to je obicno za dorucak ovsene, kukuruz ili neko voce, ali evo vec 10 dana sam bez UH.
Svinjetinu skoro i ne jedem, recimo da mi je 50% u ishrani belo meso, a 50% riba... skusa, tunjevina, oslic...
Uradila sam cak i test intolerancije na hranu... mit ili ne, u neku ruku i toga se pridrzavam.

Dakle ishrana u potpunosti sredjena, i za oko 5 nedelja sam izgubila 3kg sto mislim da je izbacena voda jer sma bez UH. Inace visoka sam 176cm, a trenutno imam 67kg.
Kao sto sam napomenula zelela bi uzeti neki blazi sagorevac, vise da me psihicki podigne, libido nego sto ce zaista da mi pomogne ali ne znam sta smem zbog problema sa stitnom, koje sma opisala.
Na identicnoj ishrani, sa nesto manje treninga za isti period suprug je skinuo 11kg, pije unidyne i on je svo vreme bez UH s povremenim punjenjem.

Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #3 poslato: April 01, 2014, 08:30:51 posle podne »

Bolje da nam prvo das informacije kako se hranis,kako treniras i da trenutno ne treba da razmisljas o sagorevacima masti.
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #2 poslato: April 01, 2014, 05:47:04 posle podne »

Zdravo Ivka!

S obzirom da sam se i sama borila sa ovom bolešću mogu ti reći da ništa sem L-karnitina nije preporučljivo. I ja sam se dosta raspitivala i došla do informacije da je L-karnitin ok.

U svakom slučaju doktorica je najkompetentnija da da odgovor na ovo pitanje, pa ćemo sačekati njen odgovor :)

Da li i koliko obraćaš pažnju na ishranu i kako izgledaju tvoji treninzi?
Sačuvana
Ivkaso85
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 8

« Odgovor #1 poslato: April 01, 2014, 05:13:39 posle podne »

Pozdrav, kao sto je u naslovu navedeno zanima me koji sagorevac je pogodan kod hipotireoze, tj da ne utice negativno na stitnu zlezdu koja je i ovako usporena?
Problem je povisen hormon TSH i smanjen hormon T4... Terapija je Euthyrox kombinacija 50mcg (2 dana) + 75mc (5 dana) u toku nedelje.
Hipotireoza je otrivena pre 2 meseca, nivo hormona THS je bio 22, a T4 na donjoj granici referentnih vrednosti. Nakon mesec dana terapije TSH je 5,5, a nakon nesto manje od 2 meseca 2,15 =, a takodje i T4 se normalizovao. Dakle, uz terapiju nivoi hormona su u normali.
Procitala sam da se L Carnitine ne preporucuje kod problema hipotireoze.
Zanima me koji sagorevac iz ponude pansporta je bezbedan za koriscenje pored ove bolesti?

Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.168 sekundi sa 17 upita.