TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 10:42:04 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Anketa
Pitanje: da li je blend dobar posle treninga i koliko mu je potrebno da se apsorbuje?
1 - 0 (0%)
2 - 0 (0%)
Ukupno glasova: 0

Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: da li je blend dobar posle treninga i koliko mu je potrebno da se apsorbuje?  (Pročitano 6468 puta)
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #17 poslato: Maj 13, 2014, 08:49:28 posle podne »

Sve se ja to slazem..ali sta da vam kazem. Spominjao sam joj i klopu posle treninga, ali ne vredi stalno je u nekoj frci trci..ja bi se vec nekako snasao, skuvao jaja i smlatio za par minuta, ali...
Iznenadila me je i protein kad je spomenula i to prodaju u teretani pa je pocela da pije. Ne znam da li je to tamo whey ili blend...ali joj nisu spominjali dekstrozu ni klopu nakon toga. Otud reko da se raspitam kako funkcionise uzimanje blenda u PWM, da li je iole bolja situacija nego whey bez obroka nakon.
Razumem da ja sad trazim neko POLURESENJE, za nesto za sta postoji jasna procedura....ali jednostavno da tako kazem biram najbolje resenje izmedju :
1) da uopste nema treninga (sumnjam da bi prestala)
2) trening bez proteina i obroka
3) trening i blend bez obroka...i ako se moze jos nesto uzeti uz taj blend da to iole bude "obrok" (banana, suvo grozdje, lesnik, cokoladne baanice...ako bi ista od toga necemu doprinelo vise nego samo blend i dekstroza)

Ako nema vremena za obroke,neka ustaje pola sata ranije svaki dan I to neka svati kao ulaganje u svije zdravlje I izgled
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #16 poslato: Maj 13, 2014, 02:59:05 posle podne »

hvala drugari ;)
pokusacu svakako opet da je usmerim na klopu...do tad bar nek proba da se kombinuje sa tim blendom..

pozovi je da se pridruži forumu.... 
Sačuvana
bc201
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #15 poslato: Maj 13, 2014, 05:48:31 pre podne »

hvala drugari ;)
pokusacu svakako opet da je usmerim na klopu...do tad bar nek proba da se kombinuje sa tim blendom..
Sačuvana
djoleeeee
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


Trazi nacin a ne izgovor!

« Odgovor #14 poslato: Maj 12, 2014, 06:38:29 posle podne »

Ti kao dobar prijatelj, brat, decko, muz.... pokusaj da joj objasnis da pravi veliku gresku... Ja i dalje ne shvatam kako ne moze da izdvoji 10min za obrok, ali nebitno...

I kakav je to posao bez pauze za rucak? To je krsenje zakona o radu Republike Srbije :)

Na kraju krajeva, po mom misljenju, bolje je NE trenirati i NE jesti nego trenirati a NE jesti...
« Poslednja izmena: Maj 12, 2014, 06:41:05 posle podne od strane djoleeeee » Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #13 poslato: Maj 12, 2014, 06:12:23 posle podne »

Mogli bismo konstatovati da ona, ipak, nema dovoljno volje da se posveti ishrani, pa da onda tražimo manje (i to znatno manje) efikasno rešenje. To bi značilo da bazira vreme provedeno na poslu isključivo na proteinskim šejkovima. Znači, da na poslu popije još jedan dozer blenda i, na primer, pojede šaku koštunjavog voća (lešnici, badem, orasi...). 3-4 sata kasnije, verovatno bi morala ponoviti takav "obrok", pošto je na poslu sigurno 7-8 sati.

To je neko traljavo rešenje, ali eto... Mnogo sati bez čvrstog obroka.
Sačuvana
bc201
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #12 poslato: Maj 12, 2014, 06:03:51 posle podne »

Sve se ja to slazem..ali sta da vam kazem. Spominjao sam joj i klopu posle treninga, ali ne vredi stalno je u nekoj frci trci..ja bi se vec nekako snasao, skuvao jaja i smlatio za par minuta, ali...
Iznenadila me je i protein kad je spomenula i to prodaju u teretani pa je pocela da pije. Ne znam da li je to tamo whey ili blend...ali joj nisu spominjali dekstrozu ni klopu nakon toga. Otud reko da se raspitam kako funkcionise uzimanje blenda u PWM, da li je iole bolja situacija nego whey bez obroka nakon.
Razumem da ja sad trazim neko POLURESENJE, za nesto za sta postoji jasna procedura....ali jednostavno da tako kazem biram najbolje resenje izmedju :
1) da uopste nema treninga (sumnjam da bi prestala)
2) trening bez proteina i obroka
3) trening i blend bez obroka...i ako se moze jos nesto uzeti uz taj blend da to iole bude "obrok" (banana, suvo grozdje, lesnik, cokoladne bananice...ako bi ista od toga necemu doprinelo vise nego samo blend i dekstroza)

Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #11 poslato: Maj 12, 2014, 02:55:24 posle podne »

i bez uvrede, ali kakav je to trening ako posle toga satima ne možeš da jedeš? :(

svejedno što ide na posao posle treniga, idem i ja na posao posle treninga... i puno nas.   Može da jede u svlačionici... lupam...   ili da ponese obrok sa sobom i odvoji dodatnih 15 minuta posle treninga za klopu. 

Ne vidim problem, iskreno.
Sačuvana
bc201
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #10 poslato: Maj 12, 2014, 05:16:08 pre podne »

ma nije to za mene...pitam za nekog drugog :) devojka posle treninga ide na posao....i tamo nema mogucnosti da jede. Trenirala je ranije i bez blenda i bez obroka posle treninga. Prvo sam joj predlozio whey, ali reko ako ne moze da jede posle mozda je blend bolja varijanta.
Sačuvana
djoleeeee
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


Trazi nacin a ne izgovor!

« Odgovor #9 poslato: Maj 11, 2014, 10:28:22 posle podne »

Za devojku koja nema vremena da jede nakon treninga da li je ok samo da popije blend, ili je svakako neophodan i obrok posle? I da li se blend u tom slucaju pije isto sa dekstrozom?
Ne zameri, ali moram da budem malo nekulturan i pitam kako to nemas vremena da jedes? Sta te sprecava?
Sačuvana
MARKO DIMITRIJEVIC
DO YOU KNOW YOUR NUMBERS ?
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 8654


www.dimitrijevicmarko.com

« Odgovor #8 poslato: Maj 11, 2014, 10:06:29 posle podne »

Dodaci ishrani su samo dodaci!Nakon suplementacije sat vremena potrebno je jesti a dextrozu moze ubaciti ukoliko ima visoko intezivan trening snage ili hipertrofije.
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #7 poslato: Maj 11, 2014, 10:02:40 posle podne »

Za devojku koja nema vremena da jede nakon treninga da li je ok samo da popije blend, ili je svakako neophodan i obrok posle? I da li se blend u tom slucaju pije isto sa dekstrozom?

Ja uzimam 1,5 blend i tri cokoladne bananice
Sačuvana
bc201
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #6 poslato: Maj 11, 2014, 07:50:06 posle podne »

Za devojku koja nema vremena da jede nakon treninga da li je ok samo da popije blend, ili je svakako neophodan i obrok posle? I da li se blend u tom slucaju pije isto sa dekstrozom?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #5 poslato: April 04, 2014, 03:52:42 posle podne »

nadam se samo da taj blend uključuje whey i kazein, a manje soju :)   u tom slučaju super, čak kao što je već iznad rečeno i bolje, po nekim istraživanjima.
Moj utisak je, iskreno, da su nama rekreativcima te stvari zaista manje bitne.
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #4 poslato: April 04, 2014, 08:52:26 pre podne »

Slažem se, blend je odlična stvar za PWM i samim tim mnogo šire namene nego običan konc/izolat. U svakom slučaju, "procedura" nakon tog šejka se ne menja - ideš kući i spremaš čvrst obrok. :)

Primetio sam da se veoma interesuješ za brzinu apsorpcije, pošto ti ovo nije prvo pitanje takve vrste. Odlično je što si radoznao, ali nemoj samo da postaneš rob brojki. :) Zaista je nebitna za nas eventualna razlika od 10-15-20 min.

Inače, na netu imaš brojne studije o brzini apsorpcije i wheya i kazeina, gde imaš sve vrlo precizno i po minutima prikazano, tako da i to možeš vrlo lako proučavati. Pitanje je samo koliku ćeš praktičnu korist od toga izvući... :)

Sačuvana
n143
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 44

« Odgovor #3 poslato: April 04, 2014, 08:40:54 pre podne »

Hvala! :)
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.095 sekundi sa 21 upita.