TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395190 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 29, 2024, 04:16:51 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Povreda kolena,savet za lecenje.  (Pročitano 5626 puta)
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #39 poslato: Jun 30, 2015, 10:29:40 pre podne »

Sve najbolje,
Sportski pozdrav!  :)
Sačuvana
marko01
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #38 poslato: Jun 28, 2015, 10:34:30 posle podne »

Hocu,hvala na svemu! :) Javicu se ako bude problema.

Pozdrav!
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #37 poslato: Jun 23, 2015, 01:59:57 posle podne »

ok, radi vežbe istezanja kvadricepsa redovno....
led na mesto bola po potrebi....

javi se ako bude problema,
sportski pozdrav  :)
Sačuvana
marko01
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #36 poslato: Jun 14, 2015, 12:32:48 posle podne »

Ovako doktore,

Vise ne osecam nikakav bol pri nekim naporima(opterecenju) levog ili desnog kolena istezem redovno kada naprimer: tracim,igram fudbal,basketa..
Treninzi su gotovi za ovu sezonu tako da ne treniram vise jedino igram fudbala kada me zove drustvo da odigrama na nekom igralistu. :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #35 poslato: Jun 12, 2015, 08:37:48 pre podne »

redovno led + lioton posle treninga (narednih 2 meseca), možeš nekada i bez liotona (kasnije, posle par nedelja)
dodatno led+lioton 1-2x na dan u slučaju bola...
Sačuvana
marko01
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #34 poslato: Jun 09, 2015, 08:56:30 posle podne »

Da bole je na levom kolenu.
Da sutiram desnom(desnjak).
Tako sto previse trcim ili kao da nekako bol pocne kada se vise i vise umaram.


''led lkalno na mesto bola 2-3x na dan po 7 minuta, posle leda utrljaš gel lioton (hepatrombin)
led+gel obavezno posle treninga, može pred spavanje...'' - Ovo je kada osetim da imam bol u kolenu ili ? :)

Doktore u poslednje vreme imam bolove u kolenu ne jako ali nesto srednje,mozda previse opterecujem koleno.

Doktore,ja sam mislio da prestanem da trcim puno i da igram fudbal odnosno da se bavim malo prestanem da se bavim sportom,bavicu se sportom samo manje cu ici na treninge,trcati,sutati,itd. A kada imam bolove u kolenu da masiram ledom taj dan kada imam bolove,ili kada osetim da imam.Da li moze ovako i ako treba kupicu gel lioton.
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #33 poslato: Jun 08, 2015, 03:01:14 posle podne »

Ovako,

Desnjak sam,sada mi je jasno o cemu je rec po svom misljenu mislim da je ovo neki laksi stepen upale posto me taj otok samo boli kada opterecujem koleno. Bol se javlja recimo 2-3 puta nedeljno mozda i 1-2 nedeljno,ne radim nikakvo istezanje niti ne mazem koleno nikakvim gelom. Bio sam na par treninga ali me koleno tek tek zaboli.Oko tog gela za koleno mozete mi napraviti plan kada da mezem kako i sa ledom? :)
bol je na levom kolenu?
šutiraš desnom?
kako opterećuješ levu kada se javi bol?
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #32 poslato: Jun 08, 2015, 02:59:48 posle podne »

Saveti za istezanje
izvodi se tako što se zauzme položaj krajnjeg obima pokreta koji dozvoljava muskulatura u odreĂ°enom zglobu i taj položaj se zadržava odreĂ°eno vreme. Istezanje se radi postepeno, nikada na cimanje, zauzima se položaj do kojeg je pokret moguć bez zatezanja. Položaj se zadržava 45-60 sekundi, zatim se produbljuje za 2-3cm i to se ponavlja nekoliko puta. Tokom statičkog istezanja potrebno je obratiti pažnju na disanje, jer je relaksacija mišića direktno povezana sa relaksacijom disanja. Važno je da se sve vežbe rade ispod grance bola. Bol je uvek signal koji refleksno dovodi do grča mišića, što onemogućava dalju relaksaciju. Statičko istezanje se izvodi sporo, a krajnji položaj se zadržava oko 45 sekundi. Prednost statičkog istezanja je minimalan rizik od povreĂ°ivanja.
Pre početka vežbi istezanja neophodo je zagrevanje. Zagrevanjem se podiže temperatura tkiva koje se isteže, povećava se prokrvljenost, elastičnost. Istezanje se izvodi postepeno. Potrebno je istegnuti sve mišiće uključene u sportsku aktivnost, kao i glavne mišiće trupa i velike grupe mišića.


Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #31 poslato: Jun 08, 2015, 02:55:32 posle podne »

istezanje kvadricepsa – fleksibilnost mišića kvadricepsa je od ogromnog značaja je smanjuje pritisak koji ostvaruje čašica pri kretanju preko butne kosti pri savijanju kolena. Prednost ima statičko istezanje, a radi se uvek na kraju treninga kada je mišić zagrejan. Istezanja izvodimo postavljanjem noge u odreĂ°eni položaj i zadržavanjem 45 sec, nakon čega se pojača istezanje za 2-3cm. U tom položaju se ponovo zadržava 45 sec, što se može ponoviti nekoliko puta.
Stojeće istezanje – u stojećem položaju savije se noga u kolenu i uhvati se stopalo rukom. Oslonjeni na zid povlačimo stopalo što više ka gluteusu, do momenta osećaja izraženog zatezanja. Položaj se zadržava do minut, nakon čega se istezanje pojačava, kao što je prethodno opisano.
Ležeće istezanje
– može se izvoditi sa nogom pored tela ili ležeći na boku, što je lakši način. Njefikasniji istezanjekuka_3način istezanja je ležeći na potkolenicama. Početni položaj je klečeći položaj,iz koga se spuštamo da sednemo na potkolenice. Sedeći na potkolenicama, polako se spuštamo unazad oslonjeni na ruke koje su iza leĂ°a. Završni položaj je na laktovima ili potpuno spuštenih leĂ°a na podlogu. U ovom položaju ostajemo 2-3 minuta....
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #30 poslato: Jun 08, 2015, 02:54:31 posle podne »

I plan oko istezanja kvardicepsa?
vežba istezanja kvadricepsa, radiš posle treninga tj kada je mišić zagrejan
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #29 poslato: Jun 08, 2015, 02:15:22 posle podne »

led lkalno na mesto bola 2-3x na dan po 7 minuta, posle leda utrljaš gel lioton (hepatrombin)
led+gel obavezno posle treninga, može pred spavanje...
Sačuvana
marko01
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #28 poslato: Jun 03, 2015, 04:28:27 posle podne »

I plan oko istezanja kvardicepsa?
Sačuvana
marko01
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 18

« Odgovor #27 poslato: Jun 03, 2015, 04:24:19 posle podne »

Ovako,

Desnjak sam,sada mi je jasno o cemu je rec po svom misljenu mislim da je ovo neki laksi stepen upale posto me taj otok samo boli kada opterecujem koleno. Bol se javlja recimo 2-3 puta nedeljno mozda i 1-2 nedeljno,ne radim nikakvo istezanje niti ne mazem koleno nikakvim gelom. Bio sam na par treninga ali me koleno tek tek zaboli.Oko tog gela za koleno mozete mi napraviti plan kada da mezem kako i sa ledom? :)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #26 poslato: Maj 29, 2015, 03:24:28 posle podne »

uvek kada imaš bola na treningu treba da primeniš posle treninga lagano masiranje ledom 5-7min, posle leda utrljaš hepatrombin/lioton gel
led možeš primenjivati 2-3x na dan... (kad ima bola)
Sačuvana
Ognjen Pedja Tutorov
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 13607


« Odgovor #25 poslato: Maj 29, 2015, 03:22:44 posle podne »

istezanja kvadricepsa ne radiš nikada posle treninga?
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.111 sekundi sa 18 upita.