TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394260 Teme od strane 25002 Članovi Poslednji član: lazic037

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 19, 2024, 09:36:34 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 3 ... 6 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Suplementi za zdravlje jetre  (Pročitano 398 puta)
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Na mreži Na mreži

Poruke: 5652


« Odgovor #85 poslato: danas u 08:05:39 pre podne »

Šaka badema za zdraviju jetru, ali i srce
Orašasti plodovi su odličan izvor vitamina E, hranljive materije za koju istraživanja pokazuju da može biti od pomoći u zaštiti od bolesti masne jetre. Bademi su dobri i za srce. Umesto nezdravih grickalica, dnevno pojedite šaku badema – tako imate i ukusnu, a i zdravu grickalicu. Takođe, možete ih dodati u salate.
Kod mene je problem zaustaviti se na jednu saku.....jer obozavam ih.
I tu bih isto naglasila ljudima da budu oprezni, kao i sa ovsenim kašama.
Problem je sto im orasasti plodovi ne deluju kaloricno,pa preteraju u kolicinama.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Na mreži Na mreži

Poruke: 5652


« Odgovor #84 poslato: danas u 08:03:54 pre podne »

Za brokoli se apsolutno slažem. Kafu bi ja, uprkos literaturi, zaustavila na jednu dozu dnevno i to ne svaki dan. Kafa koliko ima prednosti toliko i mana. Što se ovsene kaše tiče ona je svakako zdrava za jetru, problem je što ne drži dovoljno dugo ljude sitima i sa njom preteruju ili dodaju još nešto uz nju za obrok, pa često se na dijetama sa ovsenim kašama goje
Ja recimo ne pijem kafu. Ti? Generalno je i ne preporučujem ljudima.
Pijem kafu ali trudim se u umerenim količinama. Takođe je ne preporučujem jer ne znam na koga kako može delovati i koliko može preterati.
Desava se da ljudi cesto nemaju meru. I ja sam uvek za umerenost. Mada sam nekada kritikovan od strane nekih drugova,zbog toga
Sačuvana
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3071


« Odgovor #83 poslato: Mart 18, 2024, 05:50:25 posle podne »

Šaka badema za zdraviju jetru, ali i srce
Orašasti plodovi su odličan izvor vitamina E, hranljive materije za koju istraživanja pokazuju da može biti od pomoći u zaštiti od bolesti masne jetre. Bademi su dobri i za srce. Umesto nezdravih grickalica, dnevno pojedite šaku badema – tako imate i ukusnu, a i zdravu grickalicu. Takođe, možete ih dodati u salate.
Kod mene je problem zaustaviti se na jednu saku.....jer obozavam ih.
I tu bih isto naglasila ljudima da budu oprezni, kao i sa ovsenim kašama.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3071


« Odgovor #82 poslato: Mart 18, 2024, 05:49:44 posle podne »

Kafa je, možda iznenađujuće, pogodna za zdravlje jetre
Mnogi ljudi bez kafe ne mogu, pa u tome i preteruju. Međutim, ako kafu konzumiramo u razumnim količinama, to može pomoći u zaštiti jetre od oštećenja koja izaziva alkohol ili nezdrava hrana. Dve do tri šoljice dnevno su preporučena doza, u odnosu na to kako vaš želudac na nju reaguje. Takođe, istraživanja kažu da kafa može bude korisna u smanjenju rizika od raka jetre.
Ovo me iznenadilo,ali smatram koliko pomaze jetri toliko odmaze srcu zbog kofeina...mozda se varam....
Kofein može negativno da se odrazi na kardiovaskularni sistem, a i da podstiče anksioznost, tako da oprezno sa njim.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3071


« Odgovor #81 poslato: Mart 18, 2024, 05:47:43 posle podne »

Ovsena kaša je izvor vlakana koja su jetri i organizmu potrebna.
Najbolja hrana za jetru je ona koja sadrži dosta vlakana. To je jedna od prvih stvari koja jetri pomaže u dobrom obavljanju funkcije. Istraživanja pokazuju da ovsena povoljno kaša utiče na smanjenje viška kilograma i masnih naslaga na stomaku. To je i dobar način da se spreče bolesti jetre.
To mnogi koriste,ali posto od toga ne mogu da se najdeu onda ljudi stavljaju u nju samo da ih ucini sitima pa onda to opet nije dobro....trebalo bi se zaustaviti samo na ovsenama....to iz iskustva kazem.
Ko ume da jede ovsene kaše u preporučenom količinama, bez šećera i brojnih dodataka svakako je preporučljiva za njega.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
drAnita Mrdakovic
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3071


« Odgovor #80 poslato: Mart 18, 2024, 05:46:02 posle podne »

Za brokoli se apsolutno slažem. Kafu bi ja, uprkos literaturi, zaustavila na jednu dozu dnevno i to ne svaki dan. Kafa koliko ima prednosti toliko i mana. Što se ovsene kaše tiče ona je svakako zdrava za jetru, problem je što ne drži dovoljno dugo ljude sitima i sa njom preteruju ili dodaju još nešto uz nju za obrok, pa često se na dijetama sa ovsenim kašama goje
Ja recimo ne pijem kafu. Ti? Generalno je i ne preporučujem ljudima.
Pijem kafu ali trudim se u umerenim količinama. Takođe je ne preporučujem jer ne znam na koga kako može delovati i koliko može preterati.
Sačuvana
dr Anita Mrdaković
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Na mreži Na mreži

Poruke: 5652


« Odgovor #79 poslato: Mart 18, 2024, 05:11:15 posle podne »

Ni ja od ovsene kaše ne mogu da se zasitim. To može da mi bude samo užina. MIslim na onu gde samo pomešam čiste ovsene pahuljice sa jogurtom, na primer. Da ne pomisle ljudi da pričam o onim gotovim ovsenim kašama, koje su pune šećera.
Ovo je vazno sto si naveo,jer uglavnom ljudi na to misle!
Ja ga kupujem na kilograme u bio prodavnici.Stigne im 2 dzaka.Jedna za mene,druga za prodaju.... ;D ;D ;D
Hahahahah Oduzimas ljudima iz usta ;D ;D ;D
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Na mreži Na mreži

Poruke: 5652


« Odgovor #78 poslato: Mart 18, 2024, 05:10:22 posle podne »

Kafa je, možda iznenađujuće, pogodna za zdravlje jetre
Mnogi ljudi bez kafe ne mogu, pa u tome i preteruju. Međutim, ako kafu konzumiramo u razumnim količinama, to može pomoći u zaštiti jetre od oštećenja koja izaziva alkohol ili nezdrava hrana. Dve do tri šoljice dnevno su preporučena doza, u odnosu na to kako vaš želudac na nju reaguje. Takođe, istraživanja kažu da kafa može bude korisna u smanjenju rizika od raka jetre.
Ovo me iznenadilo,ali smatram koliko pomaze jetri toliko odmaze srcu zbog kofeina...mozda se varam....
To su neki rezultati. Mada ja kafu ne pijem. Ti? Generalno je ne preporucujem.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Na mreži Na mreži

Poruke: 5652


« Odgovor #77 poslato: Mart 18, 2024, 05:09:28 posle podne »

Šaka badema za zdraviju jetru, ali i srce
Orašasti plodovi su odličan izvor vitamina E, hranljive materije za koju istraživanja pokazuju da može biti od pomoći u zaštiti od bolesti masne jetre. Bademi su dobri i za srce. Umesto nezdravih grickalica, dnevno pojedite šaku badema – tako imate i ukusnu, a i zdravu grickalicu. Takođe, možete ih dodati u salate.
Kod mene je problem zaustaviti se na jednu saku.....jer obozavam ih.
I meni generalno sa orastim plodovima. A dosta su kaloricni.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Na mreži Na mreži

Poruke: 5652


« Odgovor #76 poslato: Mart 18, 2024, 05:08:50 posle podne »

Spanać sadrži supstancu koja direktno utiče na rad jetre
Lisnato povrće u sebi ima snažan antioksidans koji se zove glutation. Za njega je dokazano da je od koristi u poboljšanju funkcije jetre. Spanać, posebno onaj po receptu naših baka, svi vole. Kao salata je još zdraviji, a to posebno važi za bebi spanać. Začinite ga belim lukom i maslinovim uljem.
Nije zabe ni Popaj tako jak i zdrav!Salu na stranu spanac je jako dobar u puno stvari.
Znam da je neko komentarisao kako se tim crtacem uticalo na pojacanu upotrebu spanaca.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Na mreži Na mreži

Poruke: 5652


« Odgovor #75 poslato: Mart 18, 2024, 05:07:47 posle podne »

Borovnice i druge bobice protiv bolesti masne jetre
Bobičasto voće sadrži hranljive materije koje se zovu polifenoli i štite jetru od nealkoholne bolesti masne jetre. Ova bolest je čest pratilac gojaznosti i visokog holesterola. Ako ne volite borovnice, polifenola ima u crnoj čokoladi, maslinama i šljivama.
Recimo ja smrznute borovnice stavljam u ovsene da mu daju neki ukus. ;D
Dobra ideja. Voce ili malo susenog voca. Samo kod susenog se mora voditi racuna da se ne pretera. Sto opet neki cine.
Sačuvana
Dr Nikola Todorov
Top poster
*******
Na mreži Na mreži

Poruke: 5652


« Odgovor #74 poslato: Mart 18, 2024, 05:06:45 posle podne »

Ovsena kaša je izvor vlakana koja su jetri i organizmu potrebna.
Najbolja hrana za jetru je ona koja sadrži dosta vlakana. To je jedna od prvih stvari koja jetri pomaže u dobrom obavljanju funkcije. Istraživanja pokazuju da ovsena povoljno kaša utiče na smanjenje viška kilograma i masnih naslaga na stomaku. To je i dobar način da se spreče bolesti jetre.
To mnogi koriste,ali posto od toga ne mogu da se najdeu onda ljudi stavljaju u nju samo da ih ucini sitima pa onda to opet nije dobro....trebalo bi se zaustaviti samo na ovsenama....to iz iskustva kazem.
Po meni je to najbolje kao uzina.
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27032


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #73 poslato: Mart 18, 2024, 02:44:09 posle podne »

Ni ja od ovsene kaše ne mogu da se zasitim. To može da mi bude samo užina. MIslim na onu gde samo pomešam čiste ovsene pahuljice sa jogurtom, na primer. Da ne pomisle ljudi da pričam o onim gotovim ovsenim kašama, koje su pune šećera.
Ovo je vazno sto si naveo,jer uglavnom ljudi na to misle!
Ja ga kupujem na kilograme u bio prodavnici.Stigne im 2 dzaka.Jedna za mene,druga za prodaju.... ;D ;D ;D
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27032


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #72 poslato: Mart 18, 2024, 02:42:11 posle podne »

Kafa je, možda iznenađujuće, pogodna za zdravlje jetre
Mnogi ljudi bez kafe ne mogu, pa u tome i preteruju. Međutim, ako kafu konzumiramo u razumnim količinama, to može pomoći u zaštiti jetre od oštećenja koja izaziva alkohol ili nezdrava hrana. Dve do tri šoljice dnevno su preporučena doza, u odnosu na to kako vaš želudac na nju reaguje. Takođe, istraživanja kažu da kafa može bude korisna u smanjenju rizika od raka jetre.
Ovo me iznenadilo,ali smatram koliko pomaze jetri toliko odmaze srcu zbog kofeina...mozda se varam....
Sačuvana
Miki Mihajlovic
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 27032


Shut the f..k up and train!!!

« Odgovor #71 poslato: Mart 18, 2024, 02:41:17 posle podne »

Šaka badema za zdraviju jetru, ali i srce
Orašasti plodovi su odličan izvor vitamina E, hranljive materije za koju istraživanja pokazuju da može biti od pomoći u zaštiti od bolesti masne jetre. Bademi su dobri i za srce. Umesto nezdravih grickalica, dnevno pojedite šaku badema – tako imate i ukusnu, a i zdravu grickalicu. Takođe, možete ih dodati u salate.
Kod mene je problem zaustaviti se na jednu saku.....jer obozavam ih.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 3 ... 6 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.094 sekundi sa 18 upita.