TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394998 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 19, 2024, 01:13:35 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Razlika omega 3 - fish oil  (Pročitano 6755 puta)
Vule~
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 341


« Odgovor #17 poslato: Mart 11, 2015, 08:30:18 posle podne »

vazi hvala
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #16 poslato: Mart 11, 2015, 11:25:10 pre podne »

Kad se vec pominje omega  koliko bi trebao piti tableta  natrol omega 3 fish oil 1000mg je u  pitanju ?

Moja preporuka bi bila 3 x 1 kapsula dnevno uz obroke...

Bitno je napomenuti...

"Ipak, internacionalno društvo za proučavanje ovih masnih kiselina dalo je sledeće preporuke kod dnevnog unosa ovih nutritijenata: ALA (0,7% dnevno potrebne energije), EPA+DHA (500mg). Najbitnije je da ukoliko uzimate ove nutritijente putem suplemenata pogledate na bočici sastav EPA i DHA koji predstavljaju glavne sastojke omega 3 masnih kiselina. Najbolje je ukoliko uzimate suplemente da ih uzimate sa svojim obrokom kako bi povećali apsorpciju. Ukoliko ne koristite suplemente poželjno je jesti ribu najmanje 2 puta nedeljno ukjučiti i hranu bogatu alfa-linoleninskom kiselinom ( laneno ulje i seme,...)

 Neželjeni efekti

Centar za kontrolu ishrane naveo je moguće neželjene efekte koji se mogu pojaviti prilikom konzumiranja velikih količina omega 3 masnih kiselina koje prelaze 3g dnevno:

-u dužem periodu može izazvati manjak vitamina E u organizmu;
-smanjenu glikemiju kod dijabetičara;
-povećan nivo lipoproteina niske gustine (LDL) holesterol;
-velike dnevne doze omega 3 masnih kiselina mogu povećati rizik od krvarenja;
-velike doze mogu ugroziti imuni sistem
 

Preporuke

Administracija za hranu i lekove( FDA) preporučuje da se ne prelaze dnevne količine od 3 grama EPA+DHA, a ukoliko se uzima iz suplemenata onda da se ne prelazi 2g. Jedite raznovrsnu ribu najmanje 2 puta nedeljno kao što je tunjevina, skuša, losos, haringa.

Ukoliko imate bolesti srca uzimajte 1g ribljeg ulja dnevno iz suplemenata ili iz ribe.

Ukoliko imate veći nivo triglicerida uzimajte 2 do 4g dnevno, ali OBAVEZNO uz konsultaciju sa lekarom.

Oprez je potreban kod osoba koje su na terapiji varfarinom (zbog mogućeg antitrombotskog delovanja EPA i DHA), kod osoba koje boluju od hemofilije i kod dijabetičara. Manje količine na dnevnom nivou mogu biti jako blagotvorne ali nemojte preterivati sa ovim nutritijentima.
"

Sačuvana
Vule~
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 341


« Odgovor #15 poslato: Mart 11, 2015, 10:30:13 pre podne »

Kad se vec pominje omega  koliko bi trebao piti tableta  natrol omega 3 fish oil 1000mg je u  pitanju ?
Sačuvana
loco lobo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 126

« Odgovor #14 poslato: Mart 06, 2015, 01:33:33 posle podne »

Kao sto rekoh ovde preko su cene mnogo manje. Fish oil od ON je takodje 17 eura. Sad sam pazario za 52 eura MP fishoil ( 90 tab  ) n i muscletech whey protein  (2.300g - 5 lb ), dzabe.....
Sačuvana
Bigi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 6

« Odgovor #13 poslato: Mart 06, 2015, 11:10:55 pre podne »

Ako vec imas mogucnost uzmi Ultra Omega-3 Fish Oil od firme NOW ( EPA 500 mg ,EPA 250 mg ), cena je oko 20 eura za 180 tableta. Ja ih koristim vec par godina i nema neugodnog podrigivanja na ribu.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #12 poslato: Mart 05, 2015, 09:28:04 posle podne »

Vec sam porucio MP, kostalo me 17 eura, pakovanje 90 tableta ili kapsula.

"Dobra cena" za tako kvalitetan preparat...vredi svaki evrić!  ;)
Sačuvana
loco lobo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 126

« Odgovor #11 poslato: Mart 05, 2015, 02:53:41 posle podne »

Vec sam porucio MP, kostalo me 17 eura, pakovanje 90 tableta ili kapsula.
Sačuvana
loco lobo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 126

« Odgovor #10 poslato: Mart 05, 2015, 02:11:48 posle podne »

A i cene su mnogo manje nego kod nas, stalno imaju razne akcije i ako se prati moze da se pazari sve za male pare
Sačuvana
loco lobo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 126

« Odgovor #9 poslato: Mart 05, 2015, 02:10:30 posle podne »

Hvala na pomoci i savetu. Uzecu Musclepharm, nisam u Srbiji a ovde preko je ponuda ogromna.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #8 poslato: Mart 04, 2015, 12:23:13 posle podne »

Da i akcija da se uz fenomenalni Dual Tabs Twinlab dobija i pomenuti Omega-3 Fish Oil... Hvala Kalca...

Mislim da je i to dobra opcija... http://www.pansport.rs/Vitaminsko-mineralni-kompleksi/Za-rekreativce-i-aktivne-ljude/TL1207-DualTabs.html
Sačuvana
kalča
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 26


« Odgovor #7 poslato: Mart 04, 2015, 11:31:06 pre podne »

- Pozdrav drugari!Kod nas u Pansportu imate TW Omega 3 sa odnosom EPA 270mg i DHA 180mg.po kapsuli.Pa ko voli.....
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #6 poslato: Mart 04, 2015, 12:06:25 pre podne »

Fish oil musclepharm...ima sve moje prepororuke...žao mi je što ga nema u našoj ponudi, ali je jedan od najkoncentrovanijih suplemenata na bazi omega-3 na svetskom tržištu...

Duplo je jači od "klasičnih preparata" koji po dozi-kapsuli imaju 180 mg EPA, i 120 mg DHA, dok "Fish oil musclepharm" ima po dozi-kapsuli čak 400 mg EPA i 300 mg DHA...a tu je dodatak "ulja citrusa", koji omogućava najmanje digestivnog diskomfora( NO  "fish oil burps" )...

Dakle, moja preporuka ide Mucslepharmu! Ako imaš mogućnosti da ga uzmeš, odličan izbor!
Sačuvana
loco lobo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 126

« Odgovor #5 poslato: Mart 03, 2015, 02:08:42 posle podne »

Da napomenem da koristim natrolov take one, multivitamin. Konkretno Fish oil musclepharm, omega 3 flaxseed oil - natrol,  fish oil ON......
Sta da nadovezem na natrolov take one. Hvala ti....
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9519


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #4 poslato: Mart 03, 2015, 01:21:31 posle podne »

I jedno i drugo mogu koristiti dijabeticari, nema nikakvih kontraindikacija za upotrebu ribljeg ulja ( fish oil), kao i suplemenata na bazi omega-3 poreklom iz ribljeg ulja...

Kao sto vec napomenuh najveci deo pozitivnih efekata ribljeg ulja proistice iz bogatstva istog omega-3 masnim kiselinama...

Inace,o kojim se proizvodima fish oil radi? Mislim na proizvodjaca, ime suplementa?

A oko toga sta je bolje...sve zavisi od vrste ribljeg ulja, tj. standardizacije istog na sadrzaj omega-3 (sto veci sadzaj EPA i DHA ulje je bolje)...inace, u ribljem ulju ima i vitamina D, E, A...

Mnogima konzumacija ribljeg ulja( "tecni oblik") predstavlja problem zbog ukusa, tako da su u tim situacijama kapsulirane varijante bolje resenje...
Sačuvana
loco lobo
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 126

« Odgovor #3 poslato: Mart 03, 2015, 01:09:24 posle podne »

Konkretno me interesuje jer sam ja dijabeticar, tip 1, na insulinu, hteo sam da uzmem omega 3 ali onda sam video i proizvode fish oil koje takodje preporucuju pa sam sad u nedoumici. Sta je bolje za dijabeticare,  suplementacija sa fish oil ili omega 3.
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.084 sekundi sa 18 upita.