TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395224 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 30, 2024, 02:41:07 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: "Budzet" ciklus za definiciju, moze li ovo?  (Pročitano 14464 puta)
Lokk1
Gost
« Odgovor #32 poslato: Novembar 18, 2006, 02:05:06 posle podne »

moram jedan c/p posta sa jednog drugog foruma ....svideo mi se prvenstveno zato shto nema puno filozofiranja .. nego je konkretan .. u suhtini bi trebao da vazi za sve samo sa izmenjenim brojkama , u zavisnosti od kilaze itd ....-

pre ciklusa napravi rezultate nivoa LH i testosterona  -- kazesh da dobro podnosish .. mada ja ne vidim kako mozesh znati shta se ispod koze deshava ... kada zaboli cesto  je kasno .. eo .. neki vid preventive

-za vrijeme ciklusa neka uzima barem 4,000 kalorija

kao zastitu obavezno silimarin i NAC

-barem 2 grama vitamina C i 200mg Vitamina E

nakon ciklusa obavezno PCT

-nakon ciklusa u cilju ocuvanja mase zadrzati ili cak povecati broj kalorija

-nakon ciklusa ponovno po nove rezultate testosterona i LH kako bi se utvrdilo jesu li hormoni i cijeli endokrini sustav na razini od prije ciklusa. Ako nisu, produzetak Post cyclea, eventualno posjet lijecniku-specijalisti

jos vazno:
-jesti sto vise proteina
-ciklus smije trajati max 6 tjedana
-piti barem 3 litre vode dnevno
-po mogucnosti uz NAC uzimati glutamin
-izbaci kreatin za vrijeme ciklusa
-potpuno izbaciti alkohol

Zapamti kljucnu stvar: misici ne nastaju od steroida. Steroidi samo pojacavaju sintezu proteina, i nakupljaju vodu. Ako nema proteina i kalorijskog balansa u velikom plusu, nema ni sinteze, ni misica.

btw .. ja stvarno ne vidim zashto se ne pomucish malo i odradish to sa efedrinom .. u klubu sam video klinca od 14/15 god kako to pije(no comment) .. kada ga je dete nashlo mozesh i ti .. izbegao bi gomilu gluposti koje prate naposim ..
« Poslednja izmena: Novembar 18, 2006, 02:10:16 posle podne od strane Lokk1 » Sačuvana
H2SO4
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 106

sve je to na psihickoj bazi

« Odgovor #31 poslato: Novembar 18, 2006, 01:50:49 posle podne »

4x20mg=80mg dnevno?? pa jos na definiciji?? strava stari
koji ce mu toliko antiestrogena ej deckoo, jos da se ne plasi igle pa da se i hcg ubaci ...

Hmmm, nisam video to za definiciju, to sam verovatno prevideo dok sam citao njegov post. Nikome ne bih preporucio kuru samo sa naposimom, ali klasicna kura za masu bi trebala po meni tako da izgleda. Ima mnogo studija kako sve to rasporediti, neki tvrde ovako, neki onako. Po cemu si zakljucio da je ovo previse antiestrogena kad nisam napisao kolicine koje se uzimaju. Nolva mora ici za vreme ciklusa, a clomid naravno nakon ciklusa.

u ovom cilusu ima mnogo studija, ima mnogo filozofije, ima mnogo optimizma, ima jos vise antiestrogena
ima malo novaca i jos manje kvalitetnog anabolika
e sad sve to saberi, smuti i prospi. i sta si dobio.
dobio si nishta!

« Poslednja izmena: Novembar 18, 2006, 01:53:05 posle podne od strane H2SO4 » Sačuvana
Lazic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 489


ExYu-fitness
« Odgovor #30 poslato: Novembar 18, 2006, 01:40:20 posle podne »

Ne mora ni jedno ni drugo...
Sačuvana
Zverko
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 914


Proud to be NATURAL!

« Odgovor #29 poslato: Novembar 18, 2006, 01:18:19 posle podne »

4x20mg=80mg dnevno?? pa jos na definiciji?? strava stari
koji ce mu toliko antiestrogena ej deckoo, jos da se ne plasi igle pa da se i hcg ubaci ...

Hmmm, nisam video to za definiciju, to sam verovatno prevideo dok sam citao njegov post. Nikome ne bih preporucio kuru samo sa naposimom, ali klasicna kura za masu bi trebala po meni tako da izgleda. Ima mnogo studija kako sve to rasporediti, neki tvrde ovako, neki onako. Po cemu si zakljucio da je ovo previse antiestrogena kad nisam napisao kolicine koje se uzimaju. Nolva mora ici za vreme ciklusa, a clomid naravno nakon ciklusa.
Sačuvana
100% NATURAL.
H2SO4
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 106

sve je to na psihickoj bazi

« Odgovor #28 poslato: Novembar 18, 2006, 12:17:56 posle podne »

Citat
Evo jedan moj predlog ciklusa:
- 6 nedelja po 4x20mg dnevno. (ujutro, pre i posle treninga i navece)
- tokom ciklusa nolvadex
- zadnju nedelju ciklusa poceti sa clomidom, nakon ciklusa uzimati jos nedelju dana
4x20mg=80mg dnevno?? pa jos na definiciji?? strava stari
koji ce mu toliko antiestrogena ej deckoo, jos da se ne plasi igle pa da se i hcg ubaci ...


 
Citat
U pravu si  i sve si pravilno definisao ali kazem, konkretno sto se Winstrola tice, da prevedem: "nanosenje telesnog bola injekcionim aplikovanjem bilo kog preparata pa i steroida u cilju boljeg telesnog izgleda cija namena nije sticanje finansijske koristi u okvirima koji opravdaju stetne efekte meni nije u granicama razuma"
a da li je tebu u zdravom razumu nanosenje 'bola' jetri i hpta osovini nekim toksicnim supstancama sumnjivog porekla u cilju boljeg telesnog izgleda cija namena nije sticanje finansijske koristi u okvirima koji opravdaju stetne efekte ???
da li je u zdravom razumu vrsiti bilo kakvi hormonalni disbalans radi 2-3kg misica ?
Citat
   E, da i uvezi s tim da napomenem: jedno znacajno nezeljno dejstvo anabolika u visku koje je tesko subjektivno proceniti je i agresivnost kao i sve sto iz toga proizilazi: iritabilnost, netolerancija, teskoce u komunikaciji i tome slicno...
e da jos kad se tu dodaju nezeljena dejstva antiestrogena u visku ima divan cirkus da ti nastane u glavi. ima da se poistovecujes na smjene sa glavnim likovima iz rambo filmova i shpanskih serija.
« Poslednja izmena: Novembar 18, 2006, 12:44:32 posle podne od strane H2SO4 » Sačuvana
Dr Mihailo Gavrilovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 89


« Odgovor #27 poslato: Novembar 18, 2006, 11:38:15 pre podne »

Evo jedan moj predlog ciklusa:
- 6 nedelja po 4x20mg dnevno. (ujutro, pre i posle treninga i navece)
- tokom ciklusa nolvadex
- zadnju nedelju ciklusa poceti sa clomidom, nakon ciklusa uzimati jos nedelju dana

Sto se tice antioksidanata NAC, vitamin E...
Za zastitu jetre uzimaj LIV 52.


 Â 
 Odlicno, ovo je vec nesto konkretno sa cim se gotovo potpuno slazem uz onu pricu o piramidi koja mi malo smeta, ali dobro mozda me i ubedite.  ;D
 Â Ostalo je sve na mestu. Probacu, jer mi izgleda dosta dobro, ne suvise potentno, u budzetu je a i probao sam prakticno sve sa navedenog  spiska bez ikakavih nuzpojava.

 Hvala, prijatelju.

@Lazic:

 Â    Veruj mi, sve sto pisem mi je itekako jasno jer sam imao i biohemiju i fiziologiju kao ispite na fakultetu i sve ti ovo govorim iz glave a ne iz literature. Eto, ovo cisto kao informacija da znam o cemu pricam, a koja je diploma u pitanju necu reci cisto da bi moje buduce poruke na ovom forumu bile objektivno interpretirane.
 Â Drago mi je ipak da se u onom najbitnijem slazemo.

@Gavranac:

  U pravu si  i sve si pravilno definisao ali kazem, konkretno sto se Winstrola tice, da prevedem: "nanosenje telesnog bola injekcionim aplikovanjem bilo kog preparata pa i steroida u cilju boljeg telesnog izgleda cija namena nije sticanje finansijske koristi u okvirima koji opravdaju stetne efekte meni nije u granicama razuma". Dakako, oralni steroid, ma kako se zvao, Anadrol, Bionabol, Metan, Naposim a za koji opet vazi slicna prica o metabolizmu koju sam naveo u prethodnom postu (Lazicu), mi iako jeste stetniji, svojim nacinom uzimanja izgleda prirodnije nego igla u dupe, da izvinete na izrazu. Na kraju krajeva, moze i koja litra alkohola za Novu godinu ili bilo koji medikament da vam zvekne jetru na slican nacin kao i oralni steroid. I tu je prica o injekcionim preparatima za rekreativce, sto se mene tice, zavrsena a ostali koji misle da iglom rese neke svoje uglavnom psihicke probleme, a vidim da ih ovde ima i jako ih to boli, samo napred.
      E, da i u vezi s tim i da podsetim: jedno znacajno nezeljno dejstvo anabolika u visku koje je tesko subjektivno proceniti je i agresivnost kao i sve sto iz toga proizilazi: iritabilnost, netolerancija, teskoce u komunikaciji i tome slicno... ;)

 Jos jednom, ovo je bilo dovoljno jer mi je i Zverko upravo potvrdio da moja namera moze da se sprovede u delo. Sto se mene tice sledeci put se javljam kada zavrsim ciklus.
« Poslednja izmena: Novembar 18, 2006, 12:02:40 posle podne od strane mikele » Sačuvana
Gavranac
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1915


www.familyfightteam.org

Serbian Translations
« Odgovor #26 poslato: Novembar 18, 2006, 11:23:14 pre podne »

Da i ja neshto kazem: Vinstrol u tabletama nije teshko naci, ako znash gde da pitash, a imash pristup internetu, mozesh i proveriti da li je pravi ili laznjak - nije skroz pouzdano, ali British Dragon se potrudio da svoj proizvod dobro obelezi, pa mozesh da se u dobroj meri oslonish na to. Cena nije toliko mnogo veca, ali je uchinak u pogledu onoga shto hocesh da uradish mnogo prikladniji. Nije mi jasno zashto Vini svrstavash u profi, a metan u rekreacioni AAS? Razlike u ovim lekovima postoje, ali nisu takvog tipa da se moze napraviti ovakva podela, a sem toga, ako slushash priche i chitash postove o ovim preparatima dodjesh do zakljuchka da su razlike nesagledive, ali opet, kao i kod suplemenata, to treba postaviti u neke realnije granice.
Pozz
Sačuvana
Zverko
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 914


Proud to be NATURAL!

« Odgovor #25 poslato: Novembar 18, 2006, 11:12:31 pre podne »

Evo jedan moj predlog ciklusa:
- 6 nedelja po 4x20mg dnevno. (ujutro, pre i posle treninga i navece)
- tokom ciklusa nolvadex
- zadnju nedelju ciklusa poceti sa clomidom, nakon ciklusa uzimati jos nedelju dana

Sto se tice antioksidanata NAC, vitamin E...
Za zastitu jetre uzimaj LIV 52.
Sačuvana
100% NATURAL.
Zverko
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 914


Proud to be NATURAL!

« Odgovor #24 poslato: Novembar 18, 2006, 10:57:26 pre podne »

Drugo presija tablete na jetru vise od 6 nedelje sa jednim preparatom je previse.

Nikako ne ici sa oralnim preko 5-6 nedelja, pogoovo ne sa naposimom. Sada mi je malo rano, cim se razbudim raspisacu se malo u ovoj temi.  ;)
Sačuvana
100% NATURAL.
Lazic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 489


ExYu-fitness
« Odgovor #23 poslato: Novembar 18, 2006, 09:07:50 pre podne »

Iskreno ja ne znam mnogo ,teoretski ,kako si ispisao pola nisam ni razumeo ,a verujem ni ti da nisi,zato sam ti i napisao mnogo prosto jer to tako jestemto se zove praksa, to nije bas kako si ti negde procitao ,pogotovu  da bas naposim ceka slobodnu celiju itd..
Zasto to ne radi metan ili dianabol ili neki treci.Pa sve su to isti preparat ali drugi proizvodjac,znaci ako neko radi cut sa naposimom on moze i da radi i sa metanom i itd...
Ono  sam ti bas napomenuo da povecanje  doze istog preparata ne moze da otvori receptore,naravano ima izuzetaka,ali ne mozes da kada udjes u to,moleci se da bas tebi ili meni nece to da se desi.

Evo kako neko moze da razmislja:
To nije nacin,ja ne bi voleo da ti ili neko drugi, ide u to misleci da je mala doza bezbednija,toga nema,to ne postoji,moze nego da pomisli,ako jedna tableta nije rizik,mogu da je pijem kao vit c.
Posto naposim trazi slobodan receptor ,onda je super,posto ja imam srece u zivotu,meni ce brzo pronaci nove i nove.

Vidis to nije bas bezazleno ,dok ti se ne daj boze desi nesto ili si video da se nekom desi,,
Drugo presija tablete na jetru vise od 6 nedelje sa jednim preparatom je previse.

Ja volim da razgovaram civilizovano sa svakim i da si po postovima ,neki bezobraznik ,veruj da ne bi napisao nista,ovako vidim da si ok .Pa zelim da pomognem,mada i ovde zelim da nisam u pravu.
Uvek se na kraju ispostavi da jesam,ali posle bude za mnoge kasno.

Da rezimiramo,AAS bez hrane nista ne vrede,zato su neki sampioni a neki su samo takmicari,ne zato sto uzimaju 1-3 gr steroida nedeljno ,nego zato sto se vise oslanjaju na njih i vise potrose na njih nego na hranu .
Kao sto sam rekao ,kuca bez cigala se ne gradi,AAS su samo cement..
U svakom slucaju voleo bih da zapises sve pre nego sto pocnes,kada zavrsis ciklus i nakon 30 dana po zavrsetku,cisto da vidimo rezultate...

Sve najbolje..
Pozdrav
Sačuvana
Dr Mihailo Gavrilovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 89


« Odgovor #22 poslato: Novembar 18, 2006, 03:49:15 pre podne »

 @Lazic:
 
   Pa naravno, tu se potpuno slazem s tobom. Svakako da se receptori zasite posle nekog vremena i nece to otici u nebesa, testosteron receptor ima svoju kinetiku i saturaciju, odnosno brzinu kojom moze da konvertuje efekat anabolika vezanog za receptor u signal za sintezu proteina unutar celije. Dakle, postoji plafon i opet je individualni kao i sam efekat anabolika  i zavisi od osobe do osobe. Sustina i jeste da Naposim odnosno njegovi aktivni metaboliti se zadrze u krvi i ostaju delom tu kao depo koji "ceka na red" da se zakaci za prvi slobodan receptor i non stop ih "puni" na tom gotovo maksimalnom nivou kako bi anabolicki efekat i time bio na maksimumu. Ostatak cirkulisuceg Naposima se delom metabolise u neaktivne produkte i izlucuje a delom aromatizuje u estrogenu slicne metabolite i izaziva nezeljene efekte feminizacije.
   Ali nije sustina u tome vec u cinjenici da taj cirkulisuci depo nepotrosenog Naposima preko hipofize odnosno njenog krvotoka salje informaciju (princip regulacije vecine hormona) o tome da su anabolicke supstance u visku u organizmu i da njihovu proizvodnju treba zaustaviti, odnosno smanjiti. I to se konkretno radi smanjenjem stimulacije testisa odnosno proizvodnje sopstvenog, endogenog testoterona. Ako je ciklus vrlo intenzivan a kratak nema dovoljno vremena da se normalna regulacija ponovo uspostavi u neko razumno vreme. Ovo vazi i za situaciju kada neko uzima bolesno velike kolicine steroida a i za situaciju kada neku "normalnu kolicinu" uzme covek koji ih nikada ranije nije uzimao ili ih je uzimao u vrlo maloj dozi (a to mene konkretno zanima). Prost primer: drvenu grancicu mozes u trenu da slomis snaznom momentnom silom, ali ako postepeno pojacavas pritisak vrlo verovatno da ce se prilagoditi i nece puci.
   Dakle, slazem se da piramidno uzimanje nema uticaja na intenzitet anabolickog dejstva ali itekako ima uticaja na zdravstvene probleme koji mogu da se jave, objasnio sam gore zasto. I kada pricam o piramidnom uzimanju, mislim konkretno na sprecavanje nezeljenih dejstava. Piramidnim ciklusom hipofiza polako "dize" svoj prag tolerancije tako da ce do supresije testisa daleko teze doci.
    No, dobro, otisli smo u dubiozu i iako i ja i ti imamo solidno znanje o tome mislim da ovo ne bi trebalo da se pretvori u neko javno manifestovanje tog znanja niti filozofiranje. A posto vidim i da to ponekome i smeta i zbog necega to shvata malo licno, verovatno je identifikacija u pitanju koju zaista nisam zeleo bilo kome, mislim da je pametno da stanemo ovde.
   Da ti se posebno jos jednom zahvalim sto si prihvatio ovu diskusiju ozbiljno i pokusao da zaista pomognes. Ako bude nekih tudjih konkretnih iskustava bas u vezi Naposima u "cutting" ciklusu bice doborodosli, a kada budem i sam zavrsio cilkus bice i mojih licnih iskustava iz "prve ruke".
 
  Toliko od mene.
  Pozdrav!
Sačuvana
Lazic
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 489


ExYu-fitness
« Odgovor #21 poslato: Novembar 17, 2006, 05:09:58 posle podne »

Evo pitanje od mene,sta ako krenes piramidu sa tabletom npr ,4 kom,zatvore se receptori posle 10 dana(to je puna casa vode) ti nastavljas 6,8 i tako 8 nedelja.reci mi gde ide taj naposim(voda ako je vec puna casa vode)cisto da vidis kako nastaje amortizacija zbog neznanja i molitve nece bas mene..

Ove case i voda je poredjenje -casa nase telo,voda aas..
nemoj mi reci da veca  doza otvara receptore ,zato sto povecavanje doze istog steroida to ne radi...
Sačuvana
H2SO4
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 106

sve je to na psihickoj bazi

« Odgovor #20 poslato: Novembar 17, 2006, 04:24:06 posle podne »

ma i tebi su odlicne fore. nema sta. jos nisam vidjeo da neko ovako filozofira oko jebenog ciklusa sa metanom.
da ne bi prosipali teoriju najbolje bi bilo da uzimas dozu koju si zamislio ali da kontrolises nivoe testa u laboratoriji vise puta na dan, pa fino da imas sve crno na bijelo...

ali:
sad malo si se pomutio mnogo ti je 3 metana devno "od jednom" a napr. odgovara ti ta lagana piramida od 2,4,6,8 ???  tri-cetri sa jedne strane a sa druge laganih osam :)

3 metana dnevno prouzrokuju ostecenje hpta osovine(odoshe muda u kosmos a hipofiza je izlapila...) ali laganih 2 do 8 ne prouzrokuje?

ovako odokativno 3 metana dnevno odrzavaju nivo testa u krvi stabilnim a ta piramida vec malcice mrljavi nivoe, omanji cirkus. sto li sad pravi vecu shtetu.

koje sitnicarenje boze sacuvaj.
 posto sam ja "ovisnik koji uzima masinve stackove" smatram da nisam bas kompetentan sa ovim barbi-mini ciklusima. pa najbolje bi bilo da se sastavi neki volonterski tim od mikrobiloga, steroid gurua, itd.

ma zapravo uzimo bi i ti tzv. masivne stackove da se ima para za planinarenje i da te nije strah od igle. jel tako? tako je! i nema potrebe za filozofiranjem.
Sačuvana
Dr Mihailo Gavrilovic
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 89


« Odgovor #19 poslato: Novembar 17, 2006, 02:57:19 posle podne »

Momci, nadam se da se salite. Ako se salite, dobra fora.  :D
 
   A sad ajmo malo ozbiljno. Zasto ovde niko ne voli piramidno uzimanje anabolika? Zasto mislite da je bezbedno samo odjednom na pocetku u danu tresnuti 3-4 Naposima dnevno i nastaviti tako dalje i to u organizam coveka koji nije uzimao ogromne doze steroida ranije pa samim tim i nema toleranciju koju bi imali ljudi koji uzimaju masivne stack-ove i sve to prezive, pa im 3-4 Naposima dnevno izgleda kao eliksir-bombonica. Pricam konkretno o tome da moderni anabolicki hormoni bez obzira kako sintetisani imaju slicnu strukturu testosteronu i svi vise ili manje ispoljavaju ona dejstva na organizam mimo anabolickih koje ispoljava testosteron na tkiva. Samim tim se mogu vrlo lako uplesti u endokrine puteve organizma i poremetiti balans polnih hormona.
   
   Zar to upravo nije razlog piramide koju sam naveo? Zar nije pametnije lagano uvesti organizam u stanje "visokog nivoa testosterona u krvi" i time izbeci slom osovine hipofiza-polne zlezde i time rizikovati da ostanete bez testosteron-zavisnih funkcija u organizmu kada ukinete egzogene steroide, a hipofiza je vec zbog njih u medjuvremenu smanjila stimulaciju testisa i stvaranje edogenog testosterona. I kad ostanete bez ovih spoljasnjih, a u medjuvremenu ste prestali da proizvodite sopstvene, ostajete jedno izvesno vreme bez testosterona u organizmu (mislim ne bas bukvalno). Sta tada sledi jasno je.
   Neko ce verovatno reci da malo preterujem i da su doze male, ali svako od nas nije podjednako osetljiv na dozu, neko ce recimo imati problema sa 3-4 dnevno a neko nece osetiti ni 10.

  Zar nije logicnije: 2, 4 6,8, pa nanize u toku 8 nedelja? Ili opet, ako je cutting ciklus u pitanju, piramida sa manjim dozama?
Sačuvana
vuksa
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 3932


Dip. trener

« Odgovor #18 poslato: Novembar 17, 2006, 12:22:26 posle podne »

mozda bi mogao da krene i sa vise od 3 tab. metana 8)ustvari kreni sa vise od 3 8) kreni sa 4
Sačuvana
al se nekad dobro jelo :)
Stranice: 1 [2] 3 4 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.072 sekundi sa 19 upita.