TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394576 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 04:59:05 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko ishrane  (Pročitano 2979 puta)
Terror
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1800


terroristes

« Odgovor #6 poslato: Jun 20, 2014, 02:02:02 posle podne »

Batice knjigu u ruke.... :D
Sačuvana
Nase ce sjene hodati po Becu ,lutati po dvoru , plasiti gospodu...
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #5 poslato: Jun 20, 2014, 01:40:05 posle podne »

 :D
Sačuvana
Arbeit macht frei.
dws
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #4 poslato: Jun 20, 2014, 12:51:03 posle podne »

Mozete li mi samo jos reci po koliko vezbi mi sa koliko serija mi je dovoljno za odredjene grupe misica ? :D A inace sto se tice djolevog posta shvatam ja tebe znam da nisam profesionalni bb a nisam ni neki klinac koji se primio na to toliko, ovo sam napisao otprilike sta jedem u koje vreme sada nekada cu jesti u pola 3 a ne u 2 ili cu pojesti 150g piletine a ne 200g, to nije toliko bitno, zanima me samo da li mi valja takva ishrana u odnosu na vreme kada treniram i da li unosim dovoljno UH i masti. :))
Sačuvana
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #3 poslato: Jun 20, 2014, 09:05:43 pre podne »

djoleee ti je rekao suštinu u postu iznad. Tvoja ishrana bi trebala da teži nedokučivoj beskonačnosti koja se zove 100% zdrava ishrana :D sviĂ°a mi se što si iskopao tu teletinu negde, retko ko ovde piše da je jede (dobrim delom što je skupa, a potom i teško se nalazi kod nas...)

Kažeš da nisi trenirao godinu i po dana, sad si u fazi da počneš da treniraš, i već se opterećuješ koliko proteina koliko masti, kalorija itd. To tebi ne treba, kao što ti ne treba ovih 8 oborka dnevno, postoje bitnije stvari u životu, a ove ti neće doneti ne znam kakve rezulate.

Nekoliko preporuka za ishranu:

- Nemoj odvajati b od ž u jajima, mlad si, sagorećeš ti to žumance u toku dana, ne brini se.
- Izbaci dvopek, to je najnezdravija izraslina od brašna koju možeš da odabereš na polici...
- Umesto hleba stavi pirinač, integralni ili beli, ili krompir salatu, ili bilo koju pastu trikolore/integralnu/durum svejedno je. - Izbaci tunjevinu, to su 2 porcije konzervirane hrane u tvojoj svakodnevnoj ishrani, tuna je velika riba, godinama skuplja živu, nije je zdravo jesti svaki dan, ima tamo tema o tunjevini...
- Umesto čoko mleka i ovog 0.5 mleka, probaj nešto zdravije. Bilo je ljudi sa mišićima i pre nego što su se pojavila ova visoko filtrirana-homogenizovana-delimično obrana-pasterizovana-vitaminizovana mleka.
- Ubaci mahunarke kada ne jedeš pastu/krompir/pirinač. Pasulj, grašak, boranija, sočivo - ove namirnice daju neverovatnu količinu UH energije..
- Jedi jako puno voća i povrća kad je sezona ovih namirnica. Recimo užine ti mogu biti 1-2 voćke (ne mora to biti banana svaki put), a povrće krljaj koliko god ide kao salata uz obroke: zelena, kupus, paradjz, krastavaca, luk, paprika... na povrće možeš svaki put dodati kašiku-dve maslinovog ulja

Preporuke za trening:
Ponedeljak - LEĂDA ili NOGE. Zašto? Zato što si imao dva dana odmora pre ovoga, i zato što su ove dve mišićne partije najveće na telu, i zato što im treba najviše vremena da se oporave od teškog treninga. Svi ponedeljak rade BENČ, i to je internacionalni praznik benča u svim teretanama, jer ne možeš naći slobodnu klupu od silnih mi benčera  :D
Utorak - RAMENA.
Sreda - ODMOR
Četvrtak - GRUDI.
Petak - LEĂDA ili NOGE. Zašto? Zato što su prošla tri dana od kad si radio jednu ove dve ogromne mišićne grupe, što jeiscrpljujuće za CNS i za telo generalno, a posle imaš 2 dana punog odmora bez treninga.
Ovaj kardio i trbušnjaci su ok, ali nisu toliko potrebni, pogotovo ako imaš dobar tempo, obim&intenzitet vežbanja...

Što se tiče pušenja to je out što se tiče sporta, to sam znaš da ne ide jedno s drugim. Stručno mišljenje ti može neko dati verovatno, ali generalno kad unosiš katran i ugljen-monoksid svakodnevno ili još gore samo vikendom, šokiraš organizam otrovom, smanjuješ priliv kiseonika u mozak, krv, samnjueš kapacitet pluća, opterećuješ srce, možeš povećati krvni pritisak i još sto sranja koja proizilaze iz toga. Šta će kod tebe duvan uraditi zavisi od tvojih predispozicija, ali lutrija je tu, nagrade su tu, šta će te zakačiti niko ne zna, ali realno biraš izmeĂ°u jednog ili drugog zla...
zz
Sačuvana
Arbeit macht frei.
djoleeeee
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 313


Trazi nacin a ne izgovor!

« Odgovor #2 poslato: Jun 20, 2014, 02:34:37 pre podne »

Nista ne valja! :D Ozbiljan sam! Prvo treba da shvatis razliku izmedju "kojih cu se pridrzavati" i "kojih SE pridrzavaM"... Dakle, umesto buduceg, vreme treba da postane sadasnje, nesvrseno - a to se sa ovim planom ishrane granici sa nemogucim....

Plan ishrane treba da ti izgleda ovako: Jescu to, to i to (gde su to to i to zdrava hrana) u 3-4 obroka dnevno i 1-2 uzine i picu dovoljno vode a NE ovako: U 12:32:56 - 34gr pirinca, 168gr mesa i 189ml mleka, u 14:35:34 - 126gr krompira i malo salate + casa vode...

Ako se ovoga budes pridrzavao, onda neces doci na forum posle 2 god sa temom "Trenirao sam oko mesec dana pre skoro dve godine i Od tada za ovih godinu i po nisam podigao nista teze od ..." , dakle nemoj bespotrebno komplikovati nisi profesionalni bodibilder a jos manje si robot koji ce gledati na sat kada da jede i da li da pojede 154 ili 204 grama necega...

Ne slusaj sta mnogi govore, jedini los trening je ova kasika o kojoj si pricao ;)
Sačuvana
dws
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 9

« Odgovor #1 poslato: Jun 20, 2014, 01:36:17 pre podne »

E ovako, imam 18 godina, trenirao sam oko godinu dana pre skoro godinu i po. Od tada za ovih godinu i po nisam podigao nista teze od kasike :). Sada bih ponovo da treniram ozbiljno, imao sam solidno telo za svoje godine sada se to malo poremetilo pa bih da se vratim na staro. Moja visina je oko 186cm i imam oko 90 kila, solidno rasporedjena kilaza nisam nesto debeo ali imam masnih naslaga najvise na grudima i na stomaku. Cilj mi je da skinem masne naslage i izgradim izdefinisane misice. Moji programi treninga i ishrane kojih cu se pridrzavati izgledaju ovako:

pon – grudi-biceps kardio
uto – noge-trbusnjaci-malo intenzivniji kardio
sre – odmor
cet – ledja-trbusnjaci-malo intenzivniji kardio
pet – rame/triceps-kardio
sub – mozda umesto odmora neki jaci kardio
nedelja – odmor

07:30 – 2 cela jaja + 3 belanca + 2 banane + 20-30g dvopeka (500kcal – 30p + 62uh + 12m)
09:30 – 200g piletine + 100g hleba (450kcal – 40p + 52uh + 6m)
11:30 – 500ml cokoladnog mleka (300kcal – 15p + 50uh + 5m)
14:00 – 130g tunjevine + 50g mladog kravljeg sira + salata + 20g dvopeka (400kcal – 38p + 20uh + 10m)
17:00 – 200g teletine + 30g pirinca (350kcal – 40p + 25uh + 8m)
18:00 – Trening do 19:30
19:30 – 500ml mleka 0.5 mlecne masti (180kcal – 15p + 23uh + 2.5m)
22:00 – 200g mladog kravljeg sira (150kcal – 30p + 8uh + 6m)

= 2330kcal – 208g proteina
– 240g ugljenih hidrata
– 49.5g masti

Sada me zanima vase misljenje o mom planu, narocitu o sistemu ishrane, taj odnos ugljenih hidrata, proteina i masti s obzirom na to da planiram da skinem masne naslage i izgradim izdefinisane misice. Takodje me zanima kakav plan ishrane da sastavim za dane kada odmaram, da li da povecam ugljenje hidrate, smanjim obroke ili da i tim danima bude isto kao i kada treniram ? A sto se tice programa treninga zanima me koliko vezbi sa koliko serija da radim za odredjene grupe misica. Posto sam ranije radio, dajem za primer za grudi, 4 vezbe po 4 serije pa su mi mnogi govorili kako je to mnogo i da cu postici los efekat s time, pa koliko treba da radim za sve ove grupe misica ? :D
Hvala unapred. :)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.075 sekundi sa 19 upita.