TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395021 Teme od strane 25006 Članovi Poslednji član: Vlad77

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
April 20, 2024, 10:42:15 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Spremanje hrane  (Pročitano 5957 puta)
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #27 poslato: Jun 11, 2014, 08:32:33 posle podne »

xD
Ja imam 60-61kg i 167-9cm i skidam masu...
:D
To će morati neko stručan da ti odgovori...
Ja se stvarno nisam zamarao sa gramima...
Volim da kuvam, a nikada se nisam pridržavao recepata i gramaže...
:)
Mislim da sam naleto na podatak 3g UH na 1kg mase (ne drži me za reč), ali i to zavisi šta radiš preko dana...
Sačuvana
Didza
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 111

« Odgovor #26 poslato: Jun 11, 2014, 07:37:48 posle podne »

ljudi hvala na sugestijama , ovo za solju sam samo dao primjer inace kuvam po 300g na mojih 60kg dovoljno , planiram sada kada sam na raspustu da ujutru spremim hranu za cijeli dan i tako svaki dan pakujem u one plasticne kutije(posude). I jos jedno usputno pitanje dal je na mojih 60kg dovoljno dnevno sto se hidrata tice 200g pirinca, 100g ovsenih,150 tjstenine, 300-400 krompira, naravno cilj masa?
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #25 poslato: Jun 11, 2014, 06:59:23 posle podne »

Hranu ne merim, nego procenim koloko je dovoljno za mene i devojku...
Ako mi se zaredja par dana kretensko radno vreme pa nemam vremena da kuvam, jedan dan spremim više jela, ili veću količinu istog-pa podgrevam, ili pravim temu sa varijacijama...
xD
U pirinač ne stavljam ikakve začine pošto ga uvek pomešam sa još nekom hranom...
:)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #24 poslato: Jun 11, 2014, 06:50:24 posle podne »

i meni se dešava da mi stoji u frižideru par dana, ali ne volim taj ukus koji poprimi pa mi je lepši svež... uz malo vegete ili šafrana ;)
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #23 poslato: Jun 11, 2014, 06:48:10 posle podne »

A ovde svi spremaju pirinac za obroku ? Jedan 100g, drugi solju...Ja jedini kuvam serpetinu za nekoliko dana ?
Sačuvana
Panta rei, panta res.
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #22 poslato: Jun 11, 2014, 06:44:50 posle podne »

Da li sam ja jedini kreten ovde koji cedi pirinač nakon kuvanja?!?
O.o
xD
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #21 poslato: Jun 11, 2014, 06:41:44 posle podne »

Ja kuvam 500g pirinca u 4l vode i to mi drzi 3-3,5 dana na dijeti sam. Kad se ohladi i pirinac upije svu vodu on se nekako pretvori ''u jedno'' i stvrde naravno. Kad vadim pirinac nema onoga ko kad je vruc da se zrna odvajaju i da je svako za sebe, vec se slepe jedna sa drugim. Pa kada vadim ''struzem'' blago kasikom po povrsini pirinca i tako vadim u tanjir. Drugar ko da je bitno dal su se zrna slepila ili ne, bitno je da znas koja ti je potrebna kolicina po obroku. Kuvam ga 20 min sa 3 kasicice soli, dobro pirinac dugog zrna je u pitanju.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Didza
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 111

« Odgovor #20 poslato: Jun 11, 2014, 05:58:32 posle podne »

dzejkatler koji koristis mislim dal je dugo zrno ?
Sačuvana
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #19 poslato: Jun 11, 2014, 05:15:48 posle podne »

Mislim da je problem u vrsti pirinča...
:)
Pre nego sto probaš drugi, možda ga dugo kuva; ili probaj da ga procediš hladnom vodom...
Koristim onaj Ankl Bens što je podeljen u kesama, i nisam imao ikada takvih problema...
« Poslednja izmena: Jun 11, 2014, 05:17:26 posle podne od strane srdjan82 » Sačuvana
Didza
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 111

« Odgovor #18 poslato: Jun 11, 2014, 05:07:46 posle podne »

pozdrav ljudi imam problem sa spremanjem pirinca koristim kocanski pirinac okruglo zrno . Mama mi sprema stalno hranu sve super al se pirinac ugnjeca . sprema ga tako sto stavlja pirinac recimo ako je jedna solja pirinca 3 solje vode ili 2 cini mi se . Malo soli 2-3 kapi ulja i prstohvat vegete . Da li neko ima neki recept da se pirinac fino odvaja tj ostane cijelo zrno , da se ne gnjeca, a da pritom isto mogu stavit malo vegete ,soli i kap ulja. I dal mislite da bi ako pocnem koristiti dugo zrno moglo rijesit problem. Hvala unaprijed
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #17 poslato: Jun 09, 2014, 09:13:06 posle podne »

Evo jedan proveren recept od mene sto se tice junetine, teletine, konjetine i slicnog mesa. Sameljete ga i kuvate 1h. Ako ste na defki stavite da se ohladi u friz i loj koji se istopio luvanjem ce isplivati na povrsinu i stegnuce se, njega skinete i bacite. Ako ste na masi ili na lean bulk ovaj korak preskocite. Vratite na sporet i kad opet provri stavite pirinac kolko ocete, roknete biber, ljutu papriku (ja volim zacinjeno), vegetu, so...Kuvate jos 30 min i sada mesate na svakih 5-6 min da bi se lepo izmesalo i sjedinilo mleveno meso i pirinac. Ostaviti da se malo ohladi i da pirinac upije preostalu vodu. PRSTE DA POLIZES !
Sačuvana
Panta rei, panta res.
srdjan82
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1558


« Odgovor #16 poslato: Jun 06, 2014, 06:11:36 posle podne »

Papir je OK, ali prska...
Po meni je najbolje rešenje za pečenja - kesa za pečenje. Ne usvinji se rerna, a ko voli malo rešije, kada je gotovo meso neka otvori kesu i ostavi par minuta da se zapeče... ...ili još bolje ako rerna ima turbo mod...
:D

Savet: Iseci na kockice, staviti u serpu vodu da prekriva meso za 1-1,5 cm , staviti malo soli, malo bibera, i sta imas od povrca: luk, sargarepu, papriku, sve sitno iseckano. Neka se kuva dok voda skroz ne ispari, a to je oko 1h.

Za sat vremena gotovo meso...?!?
O.o
Ja ako nemam slobodnog vremena 3-4 sata ni ne razmišljam o kuvanju (spremanju) junetine/govedine/svinjetine...
:)
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #15 poslato: Maj 21, 2014, 06:17:00 posle podne »

Auuu.. :) Hvala, da nisam dobio odgovor, ko zna sta bih napraio! :D Posto sutra idem rano u teretanu, mislio sam da samo isprzim posle teretane, ali koliko vidim moracu od sada da spremim!
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
murbi
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 89


« Odgovor #14 poslato: Maj 21, 2014, 05:45:15 posle podne »

Teletina, junetina, govedina, konjetina se ne mogu prziti jer tada postaju kao guma.
Ovo meso se najbolje sprema dinstanjem, ili pecenjem u rerni a i jedna i druga vrsta pripreme zahteva malo vise vremena nego pilece belo meso.

Savet: Iseci na kockice, staviti u serpu vodu da prekriva meso za 1-1,5 cm , staviti malo soli, malo bibera, i sta imas od povrca: luk, sargarepu, papriku, sve sitno iseckano. Neka se kuva dok voda skroz ne ispari, a to je oko 1h.
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #13 poslato: Maj 21, 2014, 05:21:28 posle podne »

Tako se kuva... A kako da isprzim? Kupio sam teletinu prvi put i ne bih da upropastim (skroz) prvim przenjem i nikad vise ne kupim! :D
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.097 sekundi sa 18 upita.