TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394580 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 29, 2024, 10:23:22 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Pomoc oko ishrane za sve nas  (Pročitano 2138 puta)
Aziz Shavershian
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 419


Don't tell people your dreams, show them!

« Odgovor #7 poslato: Jun 17, 2014, 10:07:35 pre podne »

Ja imam dobru definiciju naravno masa dolazi vremenom znam decka koji je  ektomorf sa 15-16 god 50 kg a sad 77 posle samo 2 godine...zverina i to prava..:) ja sam poceo 2013 na leto i ja sam 50 kg imao za oko 10 meseci 63-64 i sve kvalitetno...verovatno pocetnicka sreca :) planiram gejner da uzmem kad popravim rupe u ishrani i to bi trebalo da bude ok
Sačuvana
Go hard mate the gym lifestyle is the best ! train hard, eat well, party hard.
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #6 poslato: Jun 17, 2014, 09:24:06 pre podne »

Znam dosta njih koji su jako mrsavi i kojima se vidi nesto smesno, neistrenirano. Ja se ne slazem sa onim da trbusnjaci ne trebaju da se treniraju, znam dosta njih koji imaju neke crtice i to zovu trbusnjacima. "Kada se mrsav tip hvalti trbusnjacima, isto je kao kada bi se debela devojka hvalila sisama"! :D
Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Jev
Gost
« Odgovor #5 poslato: Jun 17, 2014, 12:45:07 pre podne »

ali zato nemate problema sa sixpackom ;)
Sačuvana
Funtunjerović Ivan
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1246


Say no to racism!

« Odgovor #4 poslato: Jun 16, 2014, 10:21:44 posle podne »

Zadnja stvar o kojoj ektomorf treba da brine su kile. Tipicno za ektomorfa je da jede samo kad je gladan/na i to je prva stvar koju moraju mjenjati da bi dobili na kilazi. Ishrana sa visoko kaloricnom hranom sa obrocima koji se uzimaju u kracim intervalima, obilati obroci su veoma preporuceni za ovaj telesni tip.

Vezbe u teretani bi za pocetak trebale biti kratki i ne česti (do 3 dana u nedelji). Ektomorf je ohrabljen da koristi vece tezine ali i da odmara izmeĂ°u serija. Na kraju, iako su osobe ovim tipom tela jako aktivne, areobne vjezbe se ne preporucuju i trebale bi se drzati na minimumu ako se zeli nabaciti koja kila.

Ektomorf - za BB problematicna konstitucija - mrsav, malo masti, dugacke ruke i noge, mali prsni ko i uska ramena, tanke kosti. Obiljeªje je vrlo brz metabolizam. Tesko se debljaju iako jedu pizze, bureke i ostalo smece. No isto tako, jako tesko dobivaju mii��nu masu i dosta brzo je gube. Karakterizira ih velika izdrzljivost (uglavnom). Glavni cilj je natjerati misicne stanice da postanu osjetljive prema glikogenu i inzulinu.

Prehrana: Mora sadrÂŞavati dosta ugljikohidrata do 50%, proteina 30% i neÂťto masti 20%. Jesti 4-5 obroka dnevno - ne vise! Ali obilnih
« Poslednja izmena: Jun 16, 2014, 10:26:57 posle podne od strane Funta92 » Sačuvana
-Some people are so poor, all they have is money.
-If you don't live for something, you'll die for nothing.
-Life is hard, but so beautiful.
-Sometimes the hardest thing and the right thing are the same.
-Believe in yourself.
Aziz Shavershian
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 419


Don't tell people your dreams, show them!

« Odgovor #3 poslato: Jun 16, 2014, 09:44:17 posle podne »

Pozdrav :) Ma za sad je jako losa pa planiram na leto da se nekako stisnem jedem sta stignem uglavnom meso neko posle treninga msm obrok je dobar posle treninga ali ovo ne valja..e sad ako je neko dobre volje da moze da pomogne meni i drugima sa slicnim problemom neki jeftiniji plan ishrane tipa 2-3 € svaki dan da izlazi a da opet uz neki suplement ima neki napredak :) hvala svakako
Ćao :)

Napiši mi prvo svoj dnevni plan ishrana.Evo npr. šta si juče i kada sve jeo?
Sačuvana
Go hard mate the gym lifestyle is the best ! train hard, eat well, party hard.
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #2 poslato: Jun 16, 2014, 03:17:03 posle podne »

Ćao :)

Napiši mi prvo svoj dnevni plan ishrane.Evo npr. šta si juče i kada sve jeo?
« Poslednja izmena: Jun 17, 2014, 12:46:27 posle podne od strane Miletić Dušan » Sačuvana
Aziz Shavershian
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 419


Don't tell people your dreams, show them!

« Odgovor #1 poslato: Jun 15, 2014, 04:32:57 posle podne »

Pozdrav nov sam ovde ns forumu..bavim se street workoutom to i nije toliko bitno sad ce leto i zelim da sto vise popravim svoju ishranu imam 63 kg a 180 sam :/ :/
Da li moze neko da mi sastavi neki solidan plan ishrane i naravno uzeo bih gejner ali pre svega da popravim ove rupe, ektomorf sam to i  jeste problem ali i porastao sam dosta oko 15 cm za godinu dana pa je to mozda razlog sto se ne gojim sve to ide vremenom...malo dam skrenuo da teme ali nadam se da me razumete :)
Sačuvana
Go hard mate the gym lifestyle is the best ! train hard, eat well, party hard.
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.088 sekundi sa 18 upita.