TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394579 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 06:54:09 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 65 66 [67] 68 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: savet za ishranu  (Pročitano 182940 puta)
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #24 poslato: Jul 03, 2014, 06:33:20 pre podne »

 ;)
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #23 poslato: Jul 03, 2014, 06:31:01 pre podne »

Hvala svima na odgovorima, puno mi pomazete.
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #22 poslato: Jul 03, 2014, 06:30:17 pre podne »

Bolje nego przeni, slani.
Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #21 poslato: Jul 02, 2014, 08:44:43 posle podne »

I kikiriki bolje sirovi? Znao sam da ima neka fora :D
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #20 poslato: Jul 02, 2014, 06:39:39 posle podne »

Zasto je onda mightyMO naglasila ovom da jede samo sirove bademe?

termičkom obradom se mogu izgubiti hranljivi sastojci, najbolje je jesti sirovo sve što možeš.... a orašasti plodovi spadaju u tu grupu koja može sirovo :)

što se tiče ugljenih hidrata - žitarice (ovas,ječam,raž), pirinač (najbolje integralni), povrće u neograničenim količinama sveže i bareno, leguminoze umereno, krompir...   
izbegavaj sve šećere, hleb, testenine ako je moguće, grickalice, sokove, čak i sa voćem treba umereno
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #19 poslato: Jul 02, 2014, 05:08:15 posle podne »

E da, znači ispod 2020kCal ne unosi. Drži kalorijski unos izmeĂ°u te cifre i 2600kCal dnevno. Neka kalorije dolaze najviše iz proteina i kvalitetnih ugljenih hidarata i vlakana, jer je ipak bitno šta se jede, ne samo koliko :)

Sad znaš grešku, nikad ispod BMR! Toliko kalorija je potrebno tvom telu kada miruje da obavlja svoje osnovne funkcije, a ako to ne daš svom telu, može biti vrlo loše po tebe :)
Koliko onda grama proteina trebam da unosim a koliko UH i masti? I ako unosim oko tih 2000-2500kcal, necu se gojiti?

Jel ima negde spisak koje UH izbegavati a koje jesti?
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #18 poslato: Jul 02, 2014, 08:04:14 pre podne »

Sagorevace da ne uzimam? Inace, sa finansijama sam onako :-) pa da ne uzimam sva 3 na pocetku ako ne mora
Pa ne mora sagorevač, po meni. Mislim da je ishrana dovoljna, kao i redovan kardio :)
Ja kardio trenutno ne smem zbog povrede kolena mada radim neke dobre vezbe za stomak, po nekom programu.

BMR mi je 2020 a TDEE 3131. Znaci, ja smem da pojedem oko 2500-2600 kcal dnevno uz fizicku aktivnost i smrsacu tj. skinucu taj stomak (uz pravilnu ishranu)? Ja sam do sada unosio znatno manje  :-\
« Poslednja izmena: Jul 02, 2014, 08:36:32 pre podne od strane belgrade style » Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #17 poslato: Jul 01, 2014, 11:08:14 posle podne »

Sagorevace da ne uzimam? Inace, sa finansijama sam onako :-) pa da ne uzimam sva 3 na pocetku ako ne mora
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #16 poslato: Jul 01, 2014, 08:56:21 posle podne »

Sada bih trenutno hteo da smanjim stomak I butine ali opet I da povecam bicepse. Nekako mi nije logicno da ta 2 idu jedno sa drugim? Vise mi je logicno da prvo skidam stomak sa nekim sagorevacem masti I promenjenom ishranom + teretana a kasnije da kada to uradim dodam protein + bca + ishrana + teretana. Jel razmisljam ok? Ako mogu u isto vreme da skidam stomak I da povecam bicepse to bi bilo super :-) malo sam zbunjen sta raditi posto mi se vrti puno informacija. Znaci, sad mi je primarno da skinem stomak.
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #15 poslato: Jul 01, 2014, 05:29:06 posle podne »

Vlakna od UH, mislis na voce I povrce? Koliki unos kalorija je ok za dan kad treniram a koliki kad ne treniram? 26g, 188 87, srednje tezak posao (znam da su to podaci koji se unose kad se gledaju kalorije). Sta mislite da uzmem neke sagorevace masti I npr. protein? Slabo se razumem u suplemente ali sam cuo da treba I neki BCA?
Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #14 poslato: Jul 01, 2014, 05:13:31 posle podne »

Zasto je onda mightyMO naglasila ovom da jede samo sirove bademe?
Sačuvana
semi-pro
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 693

« Odgovor #13 poslato: Jul 01, 2014, 04:29:07 posle podne »

A sto samo sirove bademe? Koja je razlika izmedju sirovih i pecenih?
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #12 poslato: Jul 01, 2014, 12:18:23 posle podne »

Hvala svima na dosadasnjim odgovorima. Kako sad da ja isplaniram jelovnik na dan treninga a kako na dan kad ne treniram a da ne izgubim misicnu masu vec samo stomak i butine?
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #11 poslato: Jul 01, 2014, 11:21:24 pre podne »

Proteine trebas ravnomerno da raspodelis tokom dana nezavisno od treninga! UH se jedu po potrebi odnosno oko fizicke aktivnosti. Nije pogresno jesti pre fizicke aktivnosti. Medjutim, posle fizicke aktivnosti oni imaju vecu sansu da zavrse u misicnom tkivu nego u adipocitima. Zato ih je najsigurnije tada jesti.

A sto se tice energije za trening, ti ces uvek imati glikogena u misicima i jetri.
Sačuvana
belgrade style
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1203


« Odgovor #10 poslato: Jul 01, 2014, 10:59:29 pre podne »

Slobodno kompleksne hidrate odmah nakon treninga. To je najbolje vreme za hidrate uopste. Cak i sve svoje hidrate mozes da imas posle treninga sto je moja preporuka.
Dobio sam savet da UH jedem pre treninga a proteine posle. Ali vidim da je to pogresno?
Sačuvana
Stranice: 1 ... 65 66 [67] 68 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.097 sekundi sa 18 upita.