TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 396011 Teme od strane 25010 Članovi Poslednji član: lamni

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 06, 2024, 08:03:02 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 68 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: savet za ishranu  (Pročitano 185930 puta)
Systemyc
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 122


« Odgovor #684 poslato: Novembar 02, 2015, 10:13:25 posle podne »

600gr filea, pola elle,5 jaja, 3 merice wheya trenaznim danima 1 ovako.

Masti:masti iz jaja, 15gr iz maslinovog , 5 omege.

Kardio radjen pred kraj dijete 2-3nedeljno drzana oko 2 i nesto mese svi parametri ispostovani ovako retko radim kardio.
Sačuvana
Čovek je sam sebi najveći neprijatelj.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9518


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #683 poslato: Novembar 02, 2015, 09:57:41 posle podne »

A koliki je bio unos proteina i masti( gr po kg )?

Kardio? Pratiš li puls?

Koliko dugo si bio na rotacijama?

Preporuka za čitanje na temu eventualnih grešaka u fazi skidanja masnih naslaga...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najee-greke-u-fazi-rada-na-skidanju-masnih-naslaga.html
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #682 poslato: Novembar 02, 2015, 09:27:27 posle podne »

Pa nisu valjda carbsi jedini izvor energije ? Ne znam sto se tolko vrtis oko njih.
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Systemyc
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 122


« Odgovor #681 poslato: Novembar 02, 2015, 07:13:12 posle podne »

Trebao bi mi savet iskusnijh članova.Naime duže vreme se vrtim oko skidanja i nabijanja mase jer koliko sam primetio ishrana mi je sto bi se reklo pod konac ali na svako povecanja hidrata telo mi reaguje sa dosta prosirenim strukom,tj naslagama. Cak mi se vide prva 4 trbusnjaka ali problem je vise naslage na strani i na donjim ledjima,nemam dovoljno mase da bih ga sagoreo.Struk mi je bio 87cm pa nakon kretanja na masu skocio je čak na 93 sto me je ubilo u pojam..
Radio sam rotacije od 200-100-125-50-200-150-50. Ubacio bih eventualno nulu, ali nakon toga postepeno povecanje hidrata jako mi brzo popuni masne naslage da je to neverovatno.Da ne pisem detaljno jelovnik ali koristim od izvora proteina: piletina,govedina,jaja,whey hidrati: pirinač,ovsene,krompir masti:maslinovo,omega 3, laneno,jaja... Planiram uskoro krenuti na program povecanja snage 5x5,pa me iinteresuje konkretno sta se radi u ovom slucaju, trenutno imam 89kg i ono sto sam najvise isao sa hidratima da sam nabacio oko struka je bilo od nekih 240uh do nekih recimo 360 sto je opet oko 4gr po kilogramu ali izgleda da ne reagujem lepo i da li se neko susreo sa nečim sličnim.Pozdrav.

Sačuvana
Čovek je sam sebi najveći neprijatelj.
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9518


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #680 poslato: Oktobar 30, 2015, 01:23:29 pre podne »

Laneno seme tj mleveno laneno seme je koliko sam procitao veoma zdravo za sportiste :) a imam jos jedno pitanje, sta mislite o sojinom lecitinu? :D

Da, zdravo je...ali za najvećim delom za bolju probavu...naravno, mleveno laneno seme je ipak bolje od "neobraĂ°enog lanenog semena", ali ono što je u prvom planu je "mleveno laneno seme kao izvor zdravih masti"( akcenat da "ne užegne", dakle, sveže samleveno)...sa druge strane, ako želimo baš to najbolje, zdrave masti, onda je hladno ceĂ°eno laneno ulje najbolji izbor...

Dakle, naš organizam nije u stanju da iz semena lana iskoristi ulje, jer "nema potrebne enzime razgradnje"( najprostije rečeno). Naravno, samo laneno seme je odličan izvor vlakana, ali ako želimo ulje, moramo ga uzeti u tečnom obliku (ne baš prijatnog ukusa) ili u vidu suplemenata kao što je Natrolov Flax Seed Oil( omega-3)...

Ali uvek ono ali koje sreću kvari...naime, sisari ne mogu da sintetišu omega-3 masne kiseline, ali imaju i ograničenu sposobnost formiranja (ograničenje aktivnosti, tj. količine dostupnog enzima) dugolančanih omega-3 masnih kiselina EPA i DHA iz ALA....zato je unos EPA I DHA jako bitan, jer naše telo nije najefikasnije u "obradi ALA"( sa ALA je bogato laneno ulje)...

Ranije su najbolji izvori omega-3 masnih kiselina bili riba, meso, jaja – sve su to bili prirodni i tradicionalni izvori omega-3 masnih kiselina, dok su životinje pasle i živele u prirodi. I onda se sve promenilo...danas su, na žalost,nasigurniji izvor omega-3 postale jedino kapsule ribljeg ulja, standardizovane na sadržaj DHA i EPA...jer je sav taj način uzgoja životinja osiromašio iste sadržajem omega-3, tako da suplementacija postaje neminovnost!

Elem, bitno za sve nas...vrlo je važno da znamo da DHA i EPA postoje samo i jedino u hrani životinjskog porekla( riba, riblje ulje)!

Jedino ALA postoji i u biljnoj hrani, a šampion u količini ALA je laneno ulje( hladno ceĂ°eno).

Zašto baš uvek poentiramo u preporukama na DHA i EPA?

Bitan enzim u celoj priči je d6-desaturaza...koji u telu od ALA (alfa linolenske kiseline) stvara aktivne oblike omega-3 tj. EPA (eikozapentanoična kiselina) i DHA (dokozaheksanoična kiselina)...

Ali opet problem i kada je tu ALA, a to je dominacija omega-6 masnih kiselina u ishrani koje onemogućavaju da od ALA nastanu "aktivni oblici" omega-3 , tj. DHA i EPA...jednostavno i ono malo raspoloživog enzima mehanizmom kompeticije ode na omega-6 masne kiseline i nastanak proupalne arahidonske kiseline...

Dakle, više omega-6 = više proupalne arahidonske kiseline = doprinos "globalnom zapaljenju" našeg tela…više omega-6 masnih kiselina = manje slobodnog enzima za stvaranje EPA i DHA iz ALA.

_________________________________________________________________________________________________

Po pitanju soja lecitina...hm...jedina dobra stvar od soje...  ;D Mada ima ga i u žumnacetu jaja, suncokretu...

Lecitin je zapravo mešavina fosfolipida...Fosfatidilholin (PC), jedan od najzastupljenijih fosfolipida u lecitinu, glavni je sastojak i ćelijskih membrana našeg organizma, pa se pretpostavlja da je najzaslužniji za lekovita svojstva lecitina....detaljnije, "u prilogu" članak naše koleginice Monike...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/sojin-lecitin.html
« Poslednja izmena: Oktobar 30, 2015, 01:55:30 pre podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #679 poslato: Oktobar 29, 2015, 03:54:11 posle podne »

Sve sto sadrzi soju bjez od toga hahaha.
Sačuvana
Benchman
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 51


« Odgovor #678 poslato: Oktobar 29, 2015, 03:47:29 posle podne »

Laneno seme tj mleveno laneno seme je koliko sam procitao veoma zdravo za sportiste :) a imam jos jedno pitanje, sta mislite o sojinom lecitinu? :D
Sačuvana
Benchman
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 51


« Odgovor #677 poslato: Oktobar 29, 2015, 03:44:24 posle podne »

Bas zato sto mislim da sam dovoljno ne edukovan o svemu tome, pitao sam vas za savet, i hvala vam na ovom planu ishrane, pri sastavljanju mog programa ishrane uticao je plan ishrane koji je negde bio na netu i ja sam nesto iscitavao i tako sklopio i vodio sam se tim planom iako sam znao da  nije dovoljno dobar i stalno sam odlagao da potrazim strucni savet, sto se tice pregleda nastojacu da sto pre odem na pregled, potrudicu se da ovaj plan ishrane u potpunosti primenim :) Vama hvala na svemu.
Sačuvana
leevu
Redovan član
****
Van mreže Van mreže

Poruke: 603


« Odgovor #676 poslato: Oktobar 29, 2015, 03:08:56 posle podne »

Moze neki recept za domaci hleb, koje vrste brasna da koristim, koje sastojke koristiti, koliko UH ima taj hleb na 100 grama i kako uopste da racunam to, pretpostavljam da gledam koliko brasno ima uh na 100 g pa na osnovu toga gledam. Kontam da na netu ima dosta guidova ali ono hocu da cujem real time experience.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9518


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #675 poslato: Oktobar 29, 2015, 02:50:29 posle podne »

Cini mi se da ti treba jos edukacije na temu ishrane...bilo bi pozeljno da se vratis na tekstove podeljene u prethodnoj temi...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/plan-ishrane-za-poetnike.html

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/najbolji-prijatelji-miine-mase-uljeni-hidrati.html ( obrati paznju na formulaciju obroka pre i posle treninga, kao i obrok pred spavanje)


O treningu "za masu" i bazicnoj suplementaciji...najosnovnije...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/kako-da-poveate-miinu-masu.html

Preporuka da odradis preporucene preglede...biti odgovoran prema svom zdravlju - neprocenjivo...

Ok...i koliko grama proteina, hidrata, masti imas na dnevnom nivou ( barem okvirno )? Cime se rukovodis pri sastavljanju obroka?

Potrudi se da u svakom obroku imas dovoljno proteina visoke bioloske vrednosti...a ne samo hidrate sa minimumom proteina...npr." ovsene pahuljice pomesane sa mlevenim lanenim semenom medom i mlekom"...

Da ne idemo u krajnost sa nekim prepravkama...moje modifikacije tvog menija bi se odnosila na sledece...naravno broj obroka i ciljani unos proteina, hidrata, masti ces uskladiti sa potrebama...

Obrok 1 / ovsene sa jogurtom + jaja( akcenat na belanca) + 2 kapsule omega-3

Obrok 2/ pre treninga / proteini i slozeni hidrati / npr. pirinac i belo meso

PWM / 1 banana + merica proteina

Obrok 3/ meso ( riba/ piletina/ crveno meso) + pirinac( krompir, kuvan naravno, mereno pre kuvanja) + 1 supena kasika kokosovog ulja

Obrok 4 / meso( riba /piletina / crveno meso) + pirincane galete + salata od povrca sa extra virgin maslinovim uljem i malo jabukovog sirca + 2 kapsule omega-3

Obrok 5 / posniji sir + jezgrasti plodovi ( ili riba + salata od povrca)

P.S. sta ocekujes od lanenog semena?

Ako zelis najbolje od lana, odluci se za hladno cedjeno laneno ulje( izvori zdravih masti, ALA...)

Akcenat na ribu...svezu ribu...riblje ulje...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/dodaci-ishrani-suplementacija/najstariji-suplement-na-svetu-ulje-nad-uljima-riblje-ulje.html
« Poslednja izmena: Oktobar 29, 2015, 02:52:36 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
Benchman
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 51


« Odgovor #674 poslato: Oktobar 29, 2015, 01:41:20 posle podne »

E ovako, imam 22 godine, treniram od svoje 17-te, visok 185 i tezak oko 87kg, nemam problema sa zdravljem, nisam imao znacajnijih povreda osim sto sam istegao grudni misic pre nekih mesec dana. Treninzi su mi intezivni, radim grudi posebno kao jedan trening (sa kilazama izmedju 90-100kg, ravan i kosi benc,razvlacenje, propadanja) zatim radim biceps ledja, ramena triceps i 4 dan radim noge 5-ti je pauza pa opet isto, imam 5 obroka dnevno cim ustanem obrok mi cine 3, 4 belanaca jedno celo jaje, pirinac, sir jogurt, zatim nekih sat, sat ipo pre treninga jedem razane pahuljice sa medom, nakon treninga u prvih pola sata uzmem bananu a sat vremena nakon treninga jedem jak obrok (meso, ribu, pasulj, gulas) uz salatu (paradajz, krastavac) naravno uz sve to obicno ide sir ili pavlaka, nakon tog obroka posle nekih 2h jedem ovsene pahuljice pomesanje sa mlevenim lanenim semenom medom i mlekom, sledeci obrok uvece mi bude ponovo jaje kuvano sir pire i to je to. Nisam radio u skorije vreme nikakav pregled.
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 9518


Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #673 poslato: Oktobar 13, 2015, 10:10:48 posle podne »

Umerenost uvek i na svakom mestu...naravno, da ne bi trebalo ići u krajnost, tj. hipohondriju, ali svako od nas drugačije reaguje na neke namirnice u skladu sa npr. genetskom predispozicijom, nekim specifičnim stanjem organizma( neka hronična bolest-dijabetes hronična bubrežna insuficijenicija, uroĂ°ene hiperholesterolemije, npr., "upalna stanja", osetljivost na insulin...), "ukupnim" načinom ishrane, hormonskim statusom, starošću, polom i sl.

Dakle, mnogo faktora utiče na "potencijalnu štetu uzrokovanu" konzumacijom neke namirnice, tj. grupe namirnica...a bitno je i vreme, tj. dužina ekcesivne konzumacije neke namirnice...

Ne treba subjektivno interpretirati neke uzročno-posledične odnose, već ih objektivno sagledati...

"Primum non nocere" - osnovno je naškoditi...možda nekome od vas odgovara da konzumira 10 žumanaca dnevno, tokom "celog života", bez bilo kakvih posledica, ali nekome će ta redovna konzumacija izazvati probleme počev od "kamena u žučnoj kesi", do poremećaja "lipidnog statusa" i sl., tako da, oprezno, umereno i bez krajnosti...

Dakle, najbolja potvrda vašeg zdravlja su kontrolni lab. i drugi pregledi...da bi se bolje orijentisali...većina "neželjenih reakcija"( posledica) ne nastaje posle nekoliko dana "preterivanja"....ali meseci i godine "grešaka" dovode do štetnog "kumulativnog"( zbirnog efekta istih)...

O svinjskoj masti...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/ishrana/nepravedna-osuda-svinjske-masti.html

O holesterolu i svi faktorima koji ga čine tako "zlim"...

http://www.pansport.rs/tekstoteka/zdravlje/holesterol-va-najbolji-neprijatelj.html
Sačuvana
Cvetko
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1820


« Odgovor #672 poslato: Oktobar 13, 2015, 09:21:19 posle podne »

I mene zanima ta kolicini jaja i zasto upotno vicete samo belance...ja stucem za dorucak 10tak jaja celih..  ???
i ja jedem po 4-6 za dorčak u plus posle još 3-4.. svaki dan.. i zdrav sam
čak i sir domaći jedem svaki dan.. i zdrav sam
zasićene masti nisu uopšte toliko loše kao što se o njima priča
+1
Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #671 poslato: Oktobar 13, 2015, 09:11:19 posle podne »

ja sam onaj tip coveka da mi je zao sve da bacim pa makar i zumanca :D
Sačuvana
radovicmiladin86
Napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 1486

« Odgovor #670 poslato: Oktobar 13, 2015, 08:50:06 posle podne »

I mene zanima ta kolicini jaja i zasto upotno vicete samo belance...ja stucem za dorucak 10tak jaja celih..  ???
Sačuvana
Stranice: 1 ... 21 22 [23] 24 25 ... 68 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.054 sekundi sa 14 upita.