TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 395292 Teme od strane 25007 Članovi Poslednji član: mileddd

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Maj 01, 2024, 09:45:36 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] 2 Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Glutabolic???  (Pročitano 5634 puta)
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #27 poslato: Jul 01, 2014, 10:13:38 pre podne »

Muskarci ne treba da jedu soju niti bilo kakve proizvode od soje. Mozes razane ili ovsene ako hoces pahuljice. Sojine ne.

imam jos par pitanja...

da li bi mi bilo bolje da pijem protein 2 puta dnevno (jednom za dorucak u blender da stavim sa onim sto sam napisao, a drugi put posle treninga), ili da posle treninga pijem protein i glutamin... sta bi mi dalo bolje rezultate?

ja bih protein stavila kao prioritet, može i ujutru i posle treninga, a glutamin ako ostane para odlično.  Moje iskustvo je, kao što sam već ranije pisala o tome, bolji oporavak, brža regeneracija i smanjenje upala, imunitet....  ja sam pristalica glutamina. 
Sačuvana
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #26 poslato: Jun 30, 2014, 10:32:39 posle podne »

Suplementacija proteinom samo po potrebi, glutamin  je luksuz za rekreativce.
Sačuvana
Hunter55
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #25 poslato: Jun 30, 2014, 08:45:32 posle podne »

Muskarci ne treba da jedu soju niti bilo kakve proizvode od soje. Mozes razane ili ovsene ako hoces pahuljice. Sojine ne.

imam jos par pitanja...

da li bi mi bilo bolje da pijem protein 2 puta dnevno (jednom za dorucak u blender da stavim sa onim sto sam napisao, a drugi put posle treninga), ili da posle treninga pijem protein i glutamin... sta bi mi dalo bolje rezultate?
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #24 poslato: Jun 24, 2014, 12:05:13 posle podne »

Muskarci ne treba da jedu soju niti bilo kakve proizvode od soje. Mozes razane ili ovsene ako hoces pahuljice. Sojine ne.
Sačuvana
Hunter55
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #23 poslato: Jun 24, 2014, 11:50:19 pre podne »

Smanji malo hidrate u dorucku, ne trebaju ti i ovsene, i med, i banana. Sto se tice tune uzimaj u komadima i u salamuri, a ako uzimas u ulju isperi je. Mada se ona ne preporucuje bas cesto da se jede.
Smanji malo hidrate u dorucku, ne trebaju ti i ovsene, i med, i banana. Sto se tice tune uzimaj u komadima i u salamuri, a ako uzimas u ulju isperi je. Mada se ona ne preporucuje bas cesto da se jede.

a sta mislis da umesto ovsenih ubacim sojine pahuljice ? ili mozda da pomesam pola pola
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #22 poslato: Jun 24, 2014, 08:45:57 pre podne »

Smanji malo hidrate u dorucku, ne trebaju ti i ovsene, i med, i banana. Sto se tice tune uzimaj u komadima i u salamuri, a ako uzimas u ulju isperi je. Mada se ona ne preporucuje bas cesto da se jede.
Sačuvana
Hunter55
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #21 poslato: Jun 23, 2014, 12:06:57 pre podne »

Ne plaši se mišića, uopšte i nije lako dobiti ih puno. :) Protein će ti zaista fino doći nakon treninga, da ubrzaš oporavak i nahraniš mišiće.

L karnitin je ok, veoma popularan suplement, ali nemoj se oslanjati previše na njega. Ishrana je ta koja treba da uradi glavni deo posla, a suplementi su tu da srede finese.

Ako ti nije problem, napiši ovde kako ti približno izgleda dan po obrocima, pa da vidimo treba li nešto korigovati. :)


vec sam dole napisao bio... za dorucak u blenderu smutim ovsene mleko banana kasika meda i cimeta malo... za rucak jedem meso neko (u glavnom piletinu junetinu... izbegavam svinjetinu), prilog neki povrce neko i salatu... a za veceru ili to meso od rucka ili tunjevinu (kad smo vec kod tunjevine, kakva je ona za definiciju, pitam zbog masti u njoj?).. za uzinu pojedem jabuku ili bademe orase i te stvari :)
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #20 poslato: Jun 22, 2014, 08:43:47 posle podne »

Ne plaši se mišića, uopšte i nije lako dobiti ih puno. :) Protein će ti zaista fino doći nakon treninga, da ubrzaš oporavak i nahraniš mišiće.

L karnitin je ok, veoma popularan suplement, ali nemoj se oslanjati previše na njega. Ishrana je ta koja treba da uradi glavni deo posla, a suplementi su tu da srede finese.

Ako ti nije problem, napiši ovde kako ti približno izgleda dan po obrocima, pa da vidimo treba li nešto korigovati. :)
Sačuvana
Hunter55
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #19 poslato: Jun 22, 2014, 08:15:39 posle podne »

Kombinacija je ok, ali teško ćeš u isto vreme mršaviti i nabacivati mišiće (u natural uslovima). Kada budeš skinuo procenat masti, svakako ćeš izgledati mišićavije, što i jeste tvoj cilj. :)

Inače, koji sagorevač i protein imaš na umu? Da li si prilagodio ishranu?


pazim na ishranu. i ne zelim da dobijem nesto na misicima puno, protein bih vise uzeo jer se puno trosim na trenizima na insenitiju i na trcanju pa da ne gubim misic...
za protein jos nisam odlucio, a za sagorevac sam mislio http://www.pansport.rs/ES0893-Shape-Up-L-carnitin-500.html ...
Sačuvana
Robert
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 20575


Pansport
« Odgovor #18 poslato: Jun 22, 2014, 08:12:37 posle podne »

Kombinacija je ok, ali teško ćeš u isto vreme mršaviti i nabacivati mišiće (u natural uslovima). Kada budeš skinuo procenat masti, svakako ćeš izgledati mišićavije, što i jeste tvoj cilj. :)

Inače, koji sagorevač i protein imaš na umu? Da li si prilagodio ishranu?
Sačuvana
Hunter55
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #17 poslato: Jun 22, 2014, 07:39:13 posle podne »

sta mislite o kombinaciji sagorevac masti pre treninga, a protein posle treninga?  (za definiciju, i da bih dobio malo na misicima)
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #16 poslato: Jun 10, 2014, 05:13:51 posle podne »

a sam glutamin posle treninga, kakve bih mi rezultate dao ?

pre sam za opciju kao što ti TwinSix kaže.... a ako ostane para glutamin je itekako dobrodošao...  oporavak, imunitet, sprečavanje upala... to su njegove funkcije
Sačuvana
TwinSix
Entuzijasta
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 4430


« Odgovor #15 poslato: Jun 10, 2014, 07:26:25 pre podne »

Ako imas para, uzmi bolje whey posle treninga.
Sačuvana
Hunter55
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 12

« Odgovor #14 poslato: Jun 09, 2014, 10:40:43 posle podne »

a sam glutamin posle treninga, kakve bih mi rezultate dao ?
Sačuvana
MightyMO
PANSPORT TEAM NOVI SAD
Top poster
*******
Van mreže Van mreže

Poruke: 11500


Success comes before work only in the dictionary.

« Odgovor #13 poslato: Jun 09, 2014, 04:06:03 posle podne »

ne znamo tvoju računicu - dnevni unos proteina... ovo je samo nagaĂ°anje...  zbog toga te sve ovo i pitamo.

Protein, BCAA, glutamin - to je neka osnova. Za oporavak, regeneraciju i mišićnu masu (bez grama sala baš kao što kažeš)
Sačuvana
Stranice: [1] 2 Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.095 sekundi sa 18 upita.