TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 361491 Teme od strane 24662 Članovi Poslednji član: Kepa

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Jun 06, 2020, 02:16:54 pre podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Potreban glutamin bez alergena  (Pročitano 169 puta)
Boban Šaranović
Ultra napredni član
Van mreže Van mreže

« Odgovor #10 poslato: Februar 16, 2020, 10:59:13 posle podne »

Najbolje da probas jeftiniju varijantu. Ako ne odgovara znas na cemu si.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
Van mreže Van mreže

Bog gleda u dušu, ne u tanjir...

« Odgovor #9 poslato: Februar 16, 2020, 02:51:33 posle podne »

Razlika u "brzini i stepenu" apsorpcije nije tako drastično velika da bi olako odbacili neke druge visokoapsorptivne oblike vitamina i minerala....može se reći da lipozomalni oblici imaju blagu prednost...

Što se tiče vitamina D3, uvek se odluči za "uljane" varijante( rastvoren u extra virgin maslinovom ulju, tu su i neke varijante sa ribiljim uljem)...preporuka za doziranje 1000-5000 ij dnevno...
Sačuvana
gokusan21
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #8 poslato: Februar 16, 2020, 02:19:25 posle podne »

na to sam mislio, liposomal ili u kapsuli ..vidim da je razlika u ceni dosta velika pa jel vredi
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
Van mreže Van mreže

« Odgovor #7 poslato: Februar 16, 2020, 01:58:00 posle podne »

Hm, pa pre će vitamine i minerale inaktivirati termička obrada hrane, kao i industrijska prerada, a tu su međusobne interakcije, kao i zdravlje digestivnog trakta...bitniji su oblici vitamina i minerala u suplementima( npr. helati nekih minerala - cink pikolinat, magnezijum citratm itd.), ali svakako da postoje razne farmaceutske formulacije lekova i nekih suplemenata...
Sačuvana
gokusan21
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #6 poslato: Februar 16, 2020, 01:50:55 posle podne »

Mislim na glinu oralano da uzimam radi creva .Sto se tice vitamina d koji je dobar izbor ,znam da vitamine 90% unisti zeludacna kiselina ,citao sam da se sada vitamini i lekovi prave po novoj tehnologiji tako da prodju zaludac i razlaganje se zapocne gde treba tako da je iskorisljivost veca
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
Van mreže Van mreže

« Odgovor #5 poslato: Februar 16, 2020, 01:32:20 posle podne »

Obrati pažnju na oznaku "gluten free" kao i "lactose free" koja postoji na većini suplemenata iz naše ponude...naravno, kontaminacija tragovima orašatih plodova, jaja i soje moguća...

Suplementacija glutaminom čak može pomoći kod "sindroma propustiljivih creva"....

Pomenuti kombo suplemenata je odličan izbor, dodao bih i digestivne enzime...

Doziranje vitamina D3? Glicin? Glina? ili???
« Poslednja izmena: Februar 16, 2020, 01:42:54 posle podne od strane Slavisa Stojic » Sačuvana
gokusan21
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #4 poslato: Februar 16, 2020, 01:23:43 posle podne »

Dijagnostikovana mi je celijaklija pre 5 godina,kada sam presao na ishranu bez glutena simptomi su se povukli,nikakvi problemi sto se tice varenja,bolova,kože..takodje nikad bolestan do prosle godine.Poceli su problemi sa varenjem (jaka nadutost,gasovi,glavobolja,mucnina,jaki bolovi u crevima,pulsiranje creva,krcenje,problemi sa stolicom (vise stollica,nekada tanka trakasta,nedovoljno ispraznjena creva,desavao se i proliv)
Radio sam i gastroskopiju i imao sam neku malo ranicu na izmedju jednjaka i zeludca koja je nestala posle terapije za jedno nedelju dana,takodje radio sam kolonoskopiju sve je bilo uredu.Ovih dana trebam raditi i enterografiju (snimanje tankog creva).Probao sam razne terapije,potrosio brdo novca na lekove i preglede ali nista nije pomoglo.Doktor koji mi je dijagnostikovao celijakliju pre 5godina misli da nemam celijakliju nego da je to bila posledica propustljivih creva i trazio je enterografiju ,dok drugi doktor misli da je iritabilni kolon .Posle terapije koji su mi i jedan i drugi prepisali nije mi bolje..
Recimo ranija kada bi pojeo nesto sto ima glutena naduo bih se,dobio grceve i potrebu za stolicu koja je kasasta u roku 5min i posle stolice bilo bi mi bolje,sada recimo kada probam gluten dobio bih nadutost ,manje bolove i stolica bi sutra bila cvrsta kao zatvor da dobijem
Tako da sam odlucio da se pozabavim sam ishranom,izbacio sam jos pre godinu dana laktozu(mlecne proizvode),industrijske proizvode,gluten naravno.
Sada sam presao na paleo dijetu (meso,jaja,voce,povrce sve osim mahunarke,orasasti plodovi sve osim kikirikija i oraha)
Planiram da krenem sa nekim probiotikom,glutaminom,vitaminom D,omega 3 i glinom sto se tice suplementacije
Radim fizicki zahtevan posao,treniram svaki drugi dan po 30min ,tegovi,bw vezbe,kardio ..
Sačuvana
Slavisa Stojic
Top poster
Van mreže Van mreže

« Odgovor #3 poslato: Februar 16, 2020, 01:18:42 pre podne »

Može li detaljnije o problemima sa varenjem? Iritabilni kolon? Ulcerozni kolitis? Terapija?

Slažem se kolegom oko moguće "kontaminacije" tragovima prisutnih alergena....nisam slučajno rekao tragovi, jer ipak čak i kod ulceroznog kolitisa, pa i Kronove bolesti ispoljavanja nisu tako dramatična i fatalna kada se radi o "tragovima" mogućih iritanasa...dakle, moguće je da konzumacija bude totalno bezopasna( "adekvatno doziranje")...
Sačuvana
Boban Šaranović
Ultra napredni član
Van mreže Van mreže

« Odgovor #2 poslato: Februar 15, 2020, 04:23:34 posle podne »

Obično se vecina proizvodi u pogonima u kojim se prerađuje soja, jaja, mlijeko, jezgrasto voce itd... Itd...

Nisam sigurn da ces naci to sto trazis kod nas. Ako neko od članova foruma bude znao, podijelice informaciju sigurno.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

Sačuvana
gokusan21
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

« Odgovor #1 poslato: Februar 15, 2020, 02:17:59 posle podne »

Pozdrav , potrebna mi je pomoc oko izbora glutemina .Prvenstveno mi je potreban radi zdravlja,ono sto trazim je preporuka za glutamin bez glutena i laktoze jer imam celijakliju i druge probleem sa varenjem
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »

SMF 2.0.15 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.086 sekundi sa 20 upita.