TELEFON: 021/820-555, 062/111-0-999, MAIL: info@pansport.eu

PRIRODNI DODACI ISHRANI ZA SPORTISTE I REKREATIVCE I SPORTSKA OPREMA

Statistike foruma
Statistike foruma 394566 Teme od strane 25004 Članovi Poslednji član: Sandra1986

User Info
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
Mart 28, 2024, 12:44:02 posle podne
Napredna pretraga
Vesti
DOBRODOŠLI na PANSPORT FORUM!

WWW.PANSPORT.EU
Pomoć Pretraga Prijavljivanje Registracija PRODAVNICA
*
 |   |   |   | 
« prethodna tema sledeća tema »
Stranice: [1] Idi dole Pošalji ovu temu Štampaj
Autor Tema: Odmor od treninga i pretreniranost  (Pročitano 4700 puta)
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #12 poslato: Jul 10, 2014, 09:24:24 posle podne »

To sto jede ''normalan'' svet je previse lose...Mnogo je bolja opcija malo preterivati sa kompleksnim UH (ovsene i whey nikad dosta :D ). A i budes sit mnogo duze, dok se to svari...
Sačuvana
Panta rei, panta res.
danadana
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #11 poslato: Jul 10, 2014, 04:27:34 posle podne »

To jeste, stalno nosenje obroka, gledanje na sat kad je vreme za jelo mnooogo stvara tenziju.
Ja cu poceti s nedelju dana, ako budem osecala potrebu, produzicu malo
Samo nemoj da se opustis i u ishrani totalno, mislim nastavi da jedes zdravo, nemoj meriti i slicno. Nemoj da se odas junku. Ume da bude zeznuto znam to iz svog iskustva. :D
hahhaah znaaam, za sad je u planu ono sto jede ''obican'' svet ali umereno i kad osetim potrebu, valjda mi se nece omanuti :D
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #10 poslato: Jul 10, 2014, 10:58:23 pre podne »

To jeste, stalno nosenje obroka, gledanje na sat kad je vreme za jelo mnooogo stvara tenziju.
Ja cu poceti s nedelju dana, ako budem osecala potrebu, produzicu malo
Samo nemoj da se opustis i u ishrani totalno, mislim nastavi da jedes zdravo, nemoj meriti i slicno. Nemoj da se odas junku. Ume da bude zeznuto znam to iz svog iskustva. :D
Sačuvana
Panta rei, panta res.
danadana
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #9 poslato: Jul 10, 2014, 06:04:34 pre podne »

To jeste, stalno nosenje obroka, gledanje na sat kad je vreme za jelo mnooogo stvara tenziju.
Ja cu poceti s nedelju dana, ako budem osecala potrebu, produzicu malo
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #8 poslato: Jul 09, 2014, 05:58:11 posle podne »

Upravo je to problem,što dosta ljudi misli da je nedelju dana dovoljno da se odmori.Potrebno ti je više vremena za odmor celog tela...
Ja bih rekao da je vise od ovih nedelju dana potrebno za psihicki odmor a ne fizicki, a psiha je sve...
Sačuvana
Panta rei, panta res.
Miletić Dušan
Global Moderator
Top poster
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 16621


« Odgovor #7 poslato: Jul 09, 2014, 09:39:21 pre podne »

Upravo je to problem,što dosta ljudi misli da je nedelju dana dovoljno da se odmori.Potrebno ti je više vremena za odmor celog tela...
Sačuvana
danadana
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #6 poslato: Jul 09, 2014, 06:54:22 pre podne »

Hvala svima, i ja mislim da je krajnje vreme da odmorim i da nagradim sebe :)
A kad se vratim, opet punom parom! :)
Sačuvana
Pecha
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2230


Eat clean, train hard, die anyway...

« Odgovor #5 poslato: Jul 09, 2014, 01:32:05 pre podne »

Ja sam imao ovaj problem kada jer sam u pocetku trenirao u sistemu ''3 pa 1''. Sto znaci 3 dana trening 1 dan odmor. Stalno sam pod upalama, sve me bolelo, malaksao sam, nigde mi se ne ide jer nemam snage i sve me boli samo bih spavao i lezao... 5 puta nedeljno po 1h-1h i 10 min sasvim dovoljno, sada treniram tako i super mi je !
Sačuvana
Panta rei, panta res.
A. Kolocka
Zainteresovan član
***
Van mreže Van mreže

Poruke: 337


« Odgovor #4 poslato: Jul 08, 2014, 04:02:23 posle podne »

Slažem se, uživaj na odmoru i zaboravi na treninge. "Napuni baterije" što se kaže.
Pola godine bez ikakve pauze je mnogo, pogotovo ako treniraš toliko učestalo i treninzi su jaki. Moj ti je savet da ubuduće, ako već ne pauziraš, bar 1x u 2-3 meseca znatno oboriš intenzitet treninga bar na 7-10 dana. Daj telu prostora da se rastereti tenzije u mišićima, smanjićeš mogućnost povrede i izbeći pretreniranost. :)
Sačuvana
Medalja se osvaja na treningu, na takmičenje samo odeš po nju.
Ironman.
Ultra napredni član
******
Van mreže Van mreže

Poruke: 2208


« Odgovor #3 poslato: Jul 08, 2014, 12:48:12 posle podne »

iskuliraj na odmoru, zato se zove odmor. Ali odmori se tako da ne razmišljaš o treningu ili da brojiš kalorije. 10 dana odmora ništa neće pokvariti, a može da znači puno za trening posle... jedi, pij, radi šta god poželiš...
Sačuvana
Arbeit macht frei.
Nikola Najdanovic
Aktivan član
*****
Van mreže Van mreže

Poruke: 825


Personalni trener FISAF International

Fitness Portal
« Odgovor #2 poslato: Jul 08, 2014, 12:29:54 posle podne »

Velike su sanse da je pretreniranost. Da li redovno meris jutarnju srcanu frekvencu?

Ne moras da pravis pauzu od nedelju dana, mozes obim i intenzitet da smanjis upola. Hrana je tvoj izbor, ja bih predlozio pola obroka kao do sada a pola kao 'normalni' ljudi.
Sačuvana
danadana
Član početnik
*
Van mreže Van mreže

Poruke: 11

« Odgovor #1 poslato: Jul 08, 2014, 09:38:28 pre podne »

Pozdrav :)
Nisam sigurna da li postoji ova tema, pa napravih novu  :P
Treniram 6 puta nedeljno po sat, nekad sat i po, do skoro ponekad produzim na va sata a treninzi su bas jaki. Od skoro sam pocela da osecam malaksalost, bol u misicima i zglobovima, nemam snage ni za sta, ustanem ujutru, doruckujem i ceo dan lezim ili spavam jer me sve boli i cekam uvece trening. Onda odem, istreniram, popijem whey i legnem da spavan. Rano lezem i rano se budim ali opet spojim najmanje 7 a najvise 9 sati spavanja. Mislim da sam dosla u fazu pretreniranosti, jer je ishrana na mestu, treninzi, nacin zivota ali sam mozda previse striktna i negde sam preterala.
nedeljom se odmaram i imam cheatmeal day. Pola godine treniram bez pauze a dve godine sa prekidima.
Da li mislite da je vreme da napravim nedelju dana pauze? Uskoro idem na more i razmisljam da sebi dam nedelju dana pauze i od vezbanja (posto inace i na moru vezbam) i od striktne ishrane tj da se hranim ko "obican" svet kako bih nazvala. Jede mi se sladoled, uzmem, jede mi s dobra stara salama za dorucak, uzmem s npr dva parceta belog hleba a ne deset, znaci umereno samo, nemam problema da sebe kontrolisem.
Hvala unapred, puno bi mi znacila pomoc nekog strucnog :)
Sačuvana
Stranice: [1] Idi gore Pošalji ovu temu Štampaj 
« prethodna tema sledeća tema »
 

SMF 2.0.19 | SMF © 2017, Simple Machines | Supported by | | Buttons by Andrea
Stranica je napravljena za 0.075 sekundi sa 19 upita.